Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Граница на фотографското
Автор: roburt48   
Дата:   15-06-19 11:21

rostoshev, не съм фен на полемиките, ама от къде е информацията Ви, че Ван Делф е нямал никакъв талант ???



Публикацията е редактирана (15-06-19 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   15-06-19 11:29

Pstqnov, нищо различно не твърдя! Фотографията е много млада, дори все още се бори за постоянно място под чадъра на изкуствата. А и не съм фотограф... не приемам фотографията в онзи смисъл който фотографите я приемат! Не приемам и вашето включване в темата изцяло користно, но имайки предвид числото 0 след снимки в профила ви, ще се окаже, че единствените хора от които трябва да приемаме съвети са хора без снимки в профила си. Leica и вие сте изключително пестеливи на визуални връзки с тезите които предлагате. Това е ваше право разбира се, което аз уважавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: nislon   
Дата:   15-06-19 11:44

bogdanov, не чакайте да качат снимки, но включване във всяка ваша тема...
Като деца си мислехме прякори и се биехме, но в сегашния дигитален свят, нещата се правят с кухи профили. Е, малко лицемерно, но кой ти гледа, особено като си анонимен [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   15-06-19 22:51

roburt48, не сте ме разбрал. Въпросът Ви беше дали е възможен обратен вариант на 10% талант и 90% труд, нали така. Аз Ви отговорих, че е възможен. Т.е., при Вермеер имаме 90% талант и 10% труд. Той се е издържал /плюс съпругата си и седемнадесет деца/ с търговия на платове и за целия си живот има около двадесетина картини. Всяка една е шедьовър, без да е рисувал денонощно като Леонардо или Микеланжело. Това, разбира се, не го прави по-велик от останалите велики...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-06-19 23:46

Странно... Преди време имаше филм за него, в който нямаше намеци, че Вермеер е търговец на платове и рисува между другото. И понеже филмът, който имам предвид, не е документален, погледнах и биографията. Не ми изглежда, че Вермеер е човек, който не се е занимавал основно с рисуване. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   15-06-19 23:59

Ами първоначално се занимавал повечко, но след седемнайстото дете се захванал с по-сериозни занимания. Това обяснява малкия брой негови картини...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   16-06-19 00:06

В уикито пише, че е бил търговец на картини, но все си мисля, че съм чел писания за него и там пишеше търговец на платове...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: SameButDifferent   
Дата:   16-06-19 00:22

Баща му е имал фабрика за платове: https://www.britannica.com/biography/Johannes-Vermeer



Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: SLR   
Дата:   16-06-19 02:15

За какво, по дяволите, му е на човек да завършва магистърска програма „Фотография“???

Като бакалавър не снима толкова хубаво, или пък му е по-малък обектива???

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: rostoshev   
Дата:   16-06-19 09:58

SLR, желанията и нуждите на хората са най-разнобразни. Магистърските програми също. Ако някой иска да завърши определена магистратура на определено място е свободен да го направи. Все нещо ново ще научи, ще се срещне с нови хора, нови контакти и т.н. Все неща, които могат да му бъдат полезни...

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Leica   
Дата:   17-06-19 10:48

Каква ли корист имам като съм се включил в темата !?
Анонимният "разбирач",“жалък анонимен страхливец“, други като мене нямало !
За мен наоколо всички са анонимни.
„Интересно ми е ти кой си? Как се казваш?“ – ами като ти е толко интересно прати ми едно ЛС и ще се срещнеш с мене за да задоволиш любопитството си.
Във форума за фотография не гледам и не коментирам снимки. Участвам в базара чат-пат, това е целта на моята регистрация. Много хора ме познават, но никога не сме си коментирали с тях форумният живот. И те не влизат по темите. Техните снимки гледам.
Не желая да пускам снимки, защото не ми е нужно. Мисля, че не е задължително.
Не желая да имам коментари, да се състезавам тук и т.н., не коментирам и не оценявам, за да съм коректен.
Сега пред теб има един ник с който да се гавриш. Не желая да давам на такива като теб повече матрЯл. Не си от хората, който могат обективно и безпристрастно да оценяват неща.
Емоцията ти пречи. Искаш да преследваш, да ме банваш чета….Да събираш група от подръжници. Държиш да разбера, че си някаква голяма клечка и трябва да ти скланям главица. Е тука доста си се объркал !
Много ти отива кучеглавата снимка. Уви и тая идея не ти е своя.
Постарах се както ми каза, да видя КОЙ си. Но не ми е нужно лично на мен. Виждам, че не се смяташ за фотограф, защото имаш по-велики цели.
Ти си един от многото, които правят неща, които аз съм правил едно поколение преди теб.
Сега можеш да банваш, триеш и там каквото са ти дали право тия преди тебе. Това ме дразни да го проучвам и не ме инфо.
Но по-добре преди да публикуваш мнение си седни на пръстите и изчакай-5-6 минути.
Виждам , че постингите ти пак са редактирани. Какво ли пък е имало в оригиналните, след като сам си се засрамил от тях?
Е аз не знам, щото бях в чужбина да си снимам.
Ако толкова много настояваш дори ще ти кача снимки.
Не зная от какво трябва да ме е страх !!
Надявам се, бях така любезен да отговоря на всичките ти въпроси.


Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   17-06-19 12:16

Leica, всичко е наред. Прав си! Хубаво е да качиш снимки в профила, да!
Редактирам правописа защото емоцията ми пречи... Но не ми вреди! Не съм злопаметен или злонамерен. Единственият автопортрет в профила ми е първата снимка. Там съм със собствената глава, но е възможно да си я приел и като кучеподобна. Немога да повярвам, че защитаваш с такъв плам един ник, който значи много неща, но в никакъв случай черта от характера или визията ти, или начина по който виждаш нещата. Аз пък нямам абсолютно никакво отношение към хора които не познавам. Не изпитвам безмерна любов или изпепеляваща омраза. Когато се случи така, че да се пресекат пътищата ни съм добронамерен, докато не намеря мотив за друго. Зад твоят ник няма нищо... няма и фотография, в един момент обаче пускам тема за изложба, където ти реши да тренираш сложнопис. Е не ти се получи и започна да търсиш причината в други теми които съм пускал. Отключи се любопитство що за параноичен човек стои зад тази плътна завеса. Това усещане се засили и с последният ти коментар. Подръжници... (усещаш ли как обиждаш?) Всеки тук разполага със своето собствено мнение! Особено приятелите ми, за това са такива! Рисуваш ми грешен портрет.

Ти също можеш да ме блокираш, не само аз теб :)
Отърси се от параноята и бъди сигурен, че не храня лоши чувства към теб!
Знам, че на живо си различен! :)
Хубав ден ти желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: Leica   
Дата:   17-06-19 12:35

Веднага късам грешният портрет и ти подавам ръка [beer]
Щом и аз съм имал томахавка ги заравяме томахавките.
Сигурен съм, че имаме доста общи приятели.
Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: fragranse   
Дата:   17-06-19 22:56

[beer] https://youtu.be/9yP2_ljagGI




Публикацията е редактирана (18-06-19 07:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: fragranse   
Дата:   17-06-19 22:57





Публикацията е редактирана (18-06-19 07:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Граница на фотографското
Автор: bogdanov   
Дата:   17-06-19 23:00

fragranse ...разбрах те!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »