Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнения за Nikon D850
Автор: momche_29   
Дата:   10-06-19 15:20

Здравейте, имам Nikin D750 и обмислям да ъпгрейдвам с Nikon D850. Трябват ми мнения на хора които използват новото тяло. Аз лично не съм очарован от D750, не ми харесват цветовете в затворени пространства, прихваща от всичко и това много ме трови. Искам да знам дали ще го има това в D850, дали уайт баланса ще е същия като на предшественика ми имайки предвид че и двете тела са с матрици на сони...!?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: victory13   
Дата:   10-06-19 17:12

Най вероятно сте оборудвани с обективи, но за посочените ядове може да вкарате и канон в уравнението [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 17:35

Не ползвам Д 850, но сричам разни чужди форуми и обикновено прихващането зависи от уменията на ползващия апарата. Д 850:


https://photos.smugmug.com/photos/i-HzH7c3V/0/d0bd4f81/X3/i-HzH7c3V-X3.jpg


П.П. [smile]Да не се приема като лична обида, става дума за евентуалната постобработка на заснетите кадри[beer]



Публикацията е редактирана (10-06-19 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: mmjm   
Дата:   10-06-19 17:40

„не ми харесват цветовете в затворени пространства, прихваща от всичко и това много ме трови.“

Ако те разбирам правилно проблемът идва от снимане в помещения с различни по вид и цветна температура източници на осветление. Ако е това всяка камера ще те „трови“. Помисли как можеш да решиш първо проблемът със светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 17:41

Ето го и на открито:


https://photos.smugmug.com/photos/i-PWtJrLg/0/cd176d6a/X4/i-PWtJrLg-X4.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: imartin   
Дата:   10-06-19 17:42

Аз направих този ъпгрейд. Цветовете на D850 са много по-добри. Но аз снимам почти само на открито. Нямам много наблюдения на закрито.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 17:43

mmjm написа:

> „не ми харесват цветовете в
> затворени пространства, прихваща
> от всичко и това много ме трови.“
>
> Ако те разбирам правилно
> проблемът идва от снимане в
> помещения с различни по вид и
> цветна температура източници на
> осветление. Ако е това всяка
> камера ще те „трови“. Помисли как
> можеш да решиш първо проблемът със
> светлината.

По-скоро го тровят рефлексите от цветни стени и предмети в близост до снимания модел/предмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: iavorianev   
Дата:   10-06-19 18:04

Ползвам два броя Д750, ползвал съм и Д850 за известно време. Това което те дразни като отражения с Д750 ще те дразни и в Д850. Благинките в по скъпото тяло са предназначени за тези които знаят какво да правят с тях. Едното е примерно че Д850 се държи по добре на високо исо, автофокусна система и т.н. В твоя случай търси друго решение - или снимаш на по високо исо и прихващаш всякакви отражения.Ако е така, помисли да добавиш светкавица в уравнението

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Imaginarium   
Дата:   11-06-19 09:45

Както казаха колегите. Д750 е феноменално тяло за парите си.Аз снимам с него вече 5 години и нямам забележки към качеството на изображението. Има далече по-скъпи апарати с далеч по-лоши сензори. D850 ще ти даде основно удобството на повечето копчета по тялото.Откъм качество ще видиш разлика основно от ISO 6400-12800 нагоре. Да фокусната система също е по-добра, но на Д750 е отлична, включително и на доста тъмни помещения.
Но тъй кат отеб те притеснява основно "качеството" на картинката, по-добре си вкарай парите в хубаво стъкло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: compur   
Дата:   11-06-19 10:10

Снимам вече 11-та година с D700 и съм много доволен от цветовете. Не разбирам защо си давате парите за тея скъпи апарати като не ви харесват цветовете! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-19 10:19

compur написа:

> Снимам вече 11-та година с D700 и съм
> много доволен от цветовете. Не
> разбирам защо си давате парите за
> тея скъпи апарати като не ви
> харесват цветовете! [beer] [beer] [beer]

Аде де, и аз откога питам същото[smilie18][beer] Само, че... аз пък съм пристрастЕн към дърти ДСЛР-и на Канон и Олимпус[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: D.S   
Дата:   11-06-19 10:37

Сони Бате, най-великият сензор [cool] Нали динамиката е от друга вселена, кво ти пука за цветове - пуцай си черно-бяло и проблеми никакви [beer]



Публикацията е редактирана (11-06-19 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-19 10:43

D.S написа:

> Сони Бате, най-великият сензор [cool]
> Нали динамиката е от друга
> вселена, кво ти пука за цветове -
> пуцай си черно-бяло и проблеми
> никакви [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (11-06-19
> 10:37)

Що ве, глей какви цветове има в инстаграм - до един отразяват авторското виждане и са част от замисъла[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Stefan.S   
Дата:   11-06-19 11:39

Били качил някоя снимка да видим какво точно те дразни и с какви обективи снимаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: D.S   
Дата:   11-06-19 19:17

То щото Инстаграма е "мерило" [smilie25] Никоните и Сонитата си жълтеят, сигурно ако си мастър ретушер, няма да ти пука, но на мен лично не ми се занимава. А и първата снимка в темата го показва нагледно. Дори и децата не са толко жълто-розови. Ако това е максимата на Никоня, не мерси. Хората коментират Д700, но то няма нищо общо с новите Сони Матрици [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Mogila   
Дата:   11-06-19 20:51

Тъкмо отворих тук една снимка и като видях зеленото веднага ми стана ясно, че е Никон...

https://photo-forum.net/i/2231132?new


След като имах Сони, преди да мина на Канон си взех Никон. И точно заради тези цветове го разкарах за броени дни.



Публикацията е редактирана (11-06-19 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: iasen2   
Дата:   11-06-19 21:27

Проблемът ти е в задапаратното устройство, не в Д750

при неправилна експозиция на лицето всеки апарат дава невярни цветове. Научете се да снимате на светлина, да търсите светлината и динамиката на светлината в лицата на моделите.
после като изпушвате лицата няма ка да постигнете правилни цветове




Успех!



Публикацията е редактирана (11-06-19 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: marrio31   
Дата:   11-06-19 21:49

D850 е един от най-добрите апарати в момента,това е неоспорим факт,едва ли има значение какво се пише в тази тема,ако си решил да ъпгрейдваш и ти трябва по-добро качество,то това е правилния избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: youstolemyheart   
Дата:   12-06-19 00:53

И аз си мисля, че по-добре е критично да погледнем това, което и както щракаме. Няма смисъл да се влагат 3к отгоре за нещо подобно.
Ако са в маркетинг = ще станат 6-10к.

Или обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Imaginarium   
Дата:   12-06-19 10:34

За тия дето цветовете на Никон не им харесват има една приказка -
На крив **й, вълната му пречи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: lamerko   
Дата:   12-06-19 12:59

'Ми така де... 850 е много гадна камера, дам...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   12-06-19 13:56

Imaginarium написа:

> За тия дето цветовете на Никон не
> им харесват има една приказка -
> На крив **й, вълната му пречи [beer]

И що требе да ми харесват калните физиономии произведени от Сони в кооперация с Никон? Или отровните ниви и ливади произлизащи от същото съдружие? Аре нема нужда! Последния Никон с приличен цвят беше Д3000[smilie18][smilie18][smilie18]!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Stefan.S   
Дата:   12-06-19 14:16

Като не можете да снимате и обработвате с Никон поне не пишете[smile] глупости



Публикацията е редактирана (12-06-19 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-06-19 16:36

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   12-06-19 17:16

Криска, ми естествено, че не искам да засенчвам Дан Маргулис ве, друже. Искам апарата да ми дава 90% от необходимото а не аз да дорисувам тези 90%. Айде остани си със здраве[smilie6][smilie6][smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: MarinY   
Дата:   12-06-19 17:22

Айфоня и подобните му "дават 90% от необходимото"(за фейс и инстаграм).
Ако искаш Кадър, ти трябва да дадеш 90%, не машината.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: iavorianev   
Дата:   12-06-19 17:34

Автор: chrisnoch
Дата: 12-06-19 16:36

momche_29,
Като ти гледам "снимките" в профила, чак ми иде да заплача!
Нима е възможно да щракаш с D750 толкова (меко казано!) посредствено?!
Не ти е виновен фотоапаратът!


Снимките му са с Никон Д3100, не че има някакво значение де, според мен такива снимки можеш да направиш и с Д60 и с Д5.Това което ме дразни е че влизат "изсират" една такава тема и после диалога е нулев

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: quazimodo   
Дата:   12-06-19 19:50

MarinY написа:

> ...Ако искаш Кадър, ти трябва да дадеш
> 90%, не машината.
> [shtrak]

Ako имах такива мераци щях да си купя блокче, четка и водни боички (щото са по-екологични [smilie5] )[beer]



Публикацията е редактирана (12-06-19 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-19 21:18

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-06-19 12:50

Само питаше дали да смени д750 с д850.
Аз ако имах желание да отделя още пари бих сменил или по скоро бих си купил д850.
Като чете човек може да помисли че наистина нещо жълтее.За жълтеенето има друга причина.С възрастта на човек лещата на окото пожълтява и над 50 години почва да вижда белото малко жълтеникаво.На калиброван монитор , аз виждам бялото леко жълтеникаво.
Купих белгийска леща три фокусна ,дифракционна ,каквато ми препоръчаха и си избрах най-готината и добре изглеждаща и слаба офталмоложка,чаках месец за нея и преди 15 дни ми смени лещата, за 10 минути става, не боли изобщо ,нито по време нито след това и си оправих баланса на бялото на лявото око и сега виждам бялото -бяло, а не жълто.
А такава зеленикава снимка не съм успял да изкарам за три години нито една със д750.
Снимам със сони некс ф3 от 6 години и със никон от 3- д750 от година със а6500 на сони и ако не се получават съвършени цветове причината не е в апарата.Все пак ако осветяваш със синьо снимката ще е в синьо ако светиш със жълто ще е в жълто и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-06-19 13:43

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Nikon D850
Автор: farushko   
Дата:   13-06-19 14:16

chrisnoch

Дай да видим някой твой "професионален" кадър. Току виж сме осъзнали откъде идва това твое самочуствие.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »