Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 15:50

[smilie8] Здравейте на всички! [smilie8]

Моля ви за мнения относно тялото 6D на Canon... Добро ли е, струва ли си паричките, става ли за сватбена/портретна фотография, с кои обективи най-добре ще влезе в комбинация, да заложа ли наистина на него или да се насоча към по-добро... Искам да се сдобия с тяло и обектив, които ще ми помогнат да правя арт композиции, така да го кажа. Идеи имам много, но ми трябва техника, с която да ги изразя.

Ще съм много благодарна за отговорите ви![smilie25]

И да не забравя... Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM ще се комбинира ли с 6d-то? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-06-19 15:57

Какъв е горе долу бюджета ви за тази така нужна техника ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 16:02

Ей сега стана мътна и кървава, очаквай всеки момент хотснейл да те налази с безогледалните Сонита[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега по темата:
6D е страхотна машина и става за всичко което си изброила. Относно обектива е много важен и бюджета. Най-евтиния вариант е 24-105 и като за начало не е лош. Петдесятката нямаш никакви ядове да я ползваш на 6D.
Ако кажеш и какъв е бюджете може по обстойно да се поговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:02

Ами цената на 6D-то ме устройва (говоря за тялото само, без обективи). Нещо около тези парички [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-06-19 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-19 16:04

Провери цените на обективите и после пак премисли. Никое тяло не работи без тях ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   07-06-19 16:05

Да, обектив 50/1.8 STM ще се комбинира с 6D. Обаче, след малко ще ви пратят да си купите Сони, но нищо - той се комбинира и с него[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:07

Наясно съм, да. Не се изказах точно по-нагоре. За обектив бих дала също толкова, колкото и за тялото. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   07-06-19 16:08

6D става за портретна фотография, но условието, доколкото чета първия посте е "сватбена/портретна фотография". Струва ми се, че 6Д не е идеалното основно сватбарско тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Mogila   
Дата:   07-06-19 16:12

Тъкмо приготвям двете 6Дта за сватбата утре. Към тях Сигма 28 1.8, Сигма 50 1.4, Канон 85 1.2, Канон 135 ф2, Канон 70-200 2.8.

Към тях и няколко светкавици.

За мен става идеално за портрети и сватбена фотография. На който не му е достатъчен-да се оправя.


Портрети с 6д можеш да видиш в профила ми.



Публикацията е редактирана (07-06-19 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:19

Mogila, разкошни снимки [smilie10] и благодаря за съвета!!![shtrak] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:27

Ами тъй като съм използвала до сега 50мм/1.8 и ми е ясно, че трудно се снима цял образ (от глава до пети) в стаи, в тесни пространства, като цяло в затворени помещения, какъв обектив ми трябва за такива снимки? Кой бихте ми препоръчали?? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-19 16:28

Сега ще ме наплюяст тук, но аз много харесва COSINA 19-35. Старичък е, има своите кусури, но лично на мен много ми допада каква картинка изкарва. Във време, когато всички снимат с ултра острилките, такава визия ще е уникална [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 16:29

Нали ти казах, за този бюджет 6D+24-105/f4 L IS USM
Даже ще останат и стотинки за една светкавичка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:44

[cool] Благодаря още веднъъъъъж!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 16:53

Автор: uri64
Дата: 07-06-19 16:08

6D става за портретна фотография, но условието, доколкото чета първия посте е "сватбена/портретна фотография". Струва ми се, че 6Д не е идеалното основно сватбарско тяло.


uri64 , кое е идеалното тяло за "сватбена/портретна фотография" и защо ? ...само от любопитство...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: aidend   
Дата:   07-06-19 17:06

Доста фотографи снимат с 6D

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   07-06-19 17:14

aidend написа:

> Доста фотографи снимат с 6D

Явно не са минавали през този форум. Иначе щяха да знаят, че за нищо не става[smilie18]. Как ли са се оправяли тия с Мамиите преди да се появи Сони А7[smilie10][smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 17:21

...за мен , 6Д е еквивалент на Калашников...давам си сметка , че elitsa.cholakova25 едва ли ще ме разбере...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 18:15

...от друга страна пък , Калашникът , може би не е най-подходящото нещо , като за сватба...[smilie3]
...ето какво ми обясни на лични един човек ,на когото може да се вярва , но не иска да се намесва в разговора :

Представяш ли си да снимаш сватба и да се окаже, че картата ти е прецакана, много рядко се прецаква карта, но се случва! Когато снимам в студио проблем с картата нямам, защото снимам тетеринг с кабел и снимките директно отиват в компютъра, когато ми се налага обаче да снимам някъде на друго място, накрая на сесията прехвърлям всичко през WiFi в телефона си за да имам кадрите на 2 места!
Фокусната система наистина не е добра, защото освен бавенето при рекомпозиране, при снимане с много плитък ДОФ, фокусът не винаги е точен и ако снимаш сватба или кръщене в църква, със сигурност ще има много кадри брак. Иначе сензора на 6Д е по-добър от този на 5Д III и 6Д II.


...става въпрос за липсата на втори слот за карта и за единствената кръстата точка на автофокусната система...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   07-06-19 23:48

боже пази втория слот боже.... от 6 години снимам с 6д, с една единствена 64гб карта която ми подариха с апарата... е па не се е развалила още да го....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   08-06-19 08:34

6d- то е най доброто за тези пари, особенно с грип изкарвам една сватба 12ч снимане без да сменям батериите. Казвам го защото имам и Сони А7м2 и там 6-7 батерии заминават. Държи на исо, фокуса за мен е читав, за спорт не става, но за портрет е достатъчен. Не бих се разделил с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   08-06-19 16:25

6D е ултимативно добър апарат, ако не търсиш бърз фокус. За сватбена фотография, аз бих препоръчал и едно второ тяло за по-бързите моменти, с повече и безпроблемни фокусни точки. Примерно нещо М4/3 - Олимпус или Панасоник. Друг проблем на 6Д е много шум в тъмните участъци, бих снимал една идея по-преекспонирано, примерно +1/3

50/1.8 STM пък е супер чудесен обектив, особено за парите си. Аз бих го комбинирал с 85/1.8 и един широк - 28мм или 35 мм. И като начален комплект, това е достатъчно за всякакъв вид портретна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   08-06-19 16:27

шдфдшд написа:

> Автор: uri64
> Дата: 07-06-19 16:08
>
> 6D става за портретна фотография,
> но условието, доколкото чета
> първия посте е "сватбена/портретна
> фотография". Струва ми се, че 6Д не е
> идеалното основно сватбарско
> тяло.

>
> uri64 , кое е идеалното тяло за
> "сватбена/портретна фотография" и
> защо ? ...само от любопитство...
>

Ами има каноски тела с по-добър, динамичен обхват, по-добра картина на високо исо, по-добър аф на тъмно, повече аф точки и т.н. и т.н. и т.н..
Не че не могат да се снимат сватби и с 6D, и да станат чудесни кадри.
Аз лично не бих го избрал за основно сватбарско тяло, но всеки сам си решава на базата на много фактори с различна тежест.



Публикацията е редактирана (08-06-19 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: burningice   
Дата:   08-06-19 17:41

6Д е добро тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-06-19 19:40

Ако ще е бюджетно и фул фрейм към момента бих се ориентирал към Д750 никон. Обективите са сходни като цени, базара е пълен с предложения заради лудналите по безогледалки и Д750 е МНОГО по-добро като АФ и мерене на светлината спрямо 6Д. Има и два слота за карти, което за мен е задължително ако снимам неща, които не мога да презаснема и тилтващ екран, което пък е удобно за някой странни ъгли на снимане понякога макар АФ през лайфвю да не е цвете.

Сони... А7м2 е ок, но за работа бих предпочел никона, освен ако няма в изискванията и видео заснемане. Ако е само за снимки Д750 е перфектен.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: dragoart   
Дата:   08-06-19 20:38

Към Автора на темата: Как така решихте да снимате сватби с един 50мм нифти фифти обектив??????????????????????????????????????????????

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   08-06-19 22:13

Simbon4o написа:

> Ако ще е бюджетно и фул фрейм към
> момента бих се ориентирал към Д750
> никон. Обективите са сходни като
> цени, базара е пълен с предложения
> заради лудналите по безогледалки
> и Д750 е МНОГО по-добро като АФ и
> мерене на светлината спрямо 6Д. Има
> и два слота за карти, което за мен е
> задължително ако снимам неща,
> които не мога да презаснема и
> тилтващ екран, което пък е удобно
> за някой странни ъгли на снимане
> понякога макар АФ през лайфвю да
> не е цвете.
>

+1

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-06-19 01:36

elitsa.cholakova25,
Доколкото разбирам от твоите постове, ти тепърва ще започваш да изграждаш фотографска система - т.е. започваш от нула. В такъв случай Канон изобщо НЕ би трябвло да е в списъка на производителите, които разглеждаш като възможни алтернативи. Още по-малко би трябвало да обсъждаш 6Д като тяло, подходящо за сватби - по-нагоре вече писаха защо. По принцип сватба се снима НЕ само с тяло с два слота за карти, но И задължително с второ резервно тяло.

Накратко:
- НЕ слушай канонските "корифеи" Mogila, quazimodo, georgioiv, nsirakov, Найден-Стоянов и прочие заблудени аматьори!
- Simbon4o ти е дал ценен съвет - послушай го!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-19 02:30

Аз ще си кажа моето мнение пък кой каквото иска.

Модерните кропки на Фуджи и Сони снимат по-добре във всяко едно отношение спрямо 6д и почти всеки друг Канонски фул фрейм. За двете системи има пре-достатъчно обективи. Много по-леки и удобни са от 6д и снимките ще са Ви по-добри. Особено ако ще сравняваме с меко казано лайнян обектив като 50/1.8 на Канон

При фул фреймите Канон просто нямат игра - 5 години зад конкуренцията и няколко в страни. Канон са една от най-добрите марки за оптика, но за съжаление не могат и една камера читава да сглобят. Та ако държите да е 35мм сензор и Канонска оптика си вземете хубаво тяло т.е. Сони. Това е.

Та това е. Помислете дали искате фул фрейм - има добри кроп опции. Помислете искате ли Канон обективи т.е. Сони или Никон тяло да вземете.

Още едно мое си мнение - годината е 2019! Фотоапарат с огледало е все едно да си купите каруца и кон.....безогледалните камери са бъдещето. Дири Канон и Никон колкото ида са захлупени и задръстени (а те са много задръстени) направиха безогледални преди година........няма за къде я 6д тепърва да започвате. Купете си кола. Мина ерата на каручките. С тоя 6д в модерния свят, ще изглеждате подобно на ром в каруца на Орлов мост.......



Публикацията е редактирана (09-06-19 03:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   09-06-19 07:39

Елица,Вие още не сте на ясно какви дължини и типове обективи са Ви нужни.

Първо съберете информация.

Защо всъщност Канон?

Защо огледално–рефлексен?



Публикацията е редактирана (09-06-19 07:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: performar   
Дата:   09-06-19 07:49

Тука в темата има рекламни агенти на Sony. Гледам добре си вършат работата , интересно ми е колко ли взимат като се вкючват в теми в които се говори за други марки.

И по темата 6D e страхотна машина ,ако знаете как да я използвате дава супер резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   09-06-19 08:42

chrisnoch написа:

> Накратко:
> - НЕ слушай канонските "корифеи"
> Mogila, quazimodo, georgioiv, nsirakov,
> Найден-Стоянов и прочие заблудени
> аматьори!
> - Simbon4o ти е дал ценен съвет -
> послушай го!

Написано на твоята клавиатура звучи направо като похвала[smitten] Ще си го сложа в рамка на стената[smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Виж, с мнението на Simbon4o съм съгласен изключая усилията необходими след снимането[smilie5]. Ама аз съм си такъв - задръстен документалист (според един друг форумен гений[smilie18])



Публикацията е редактирана (09-06-19 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-06-19 08:57

Nikon D750. Цената на нов апарат до края на август е много добра - 2200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Mogila   
Дата:   09-06-19 09:57

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: espergaro   
Дата:   09-06-19 10:14

Hotsnail, пишете, че Канон и Никон са захлупени, а Канон от 5г. нямат добра камера. На състезанията от Moto GP сериите, Формула 1, на олимпиади 99% от фотографите снимат с DX2 и D5. От тази година в GP-о има двама със системи Сони, вероятно и повече ще стават, но ако пък толкова не ставаха, дали всички щяха да ги ползват?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: aidend   
Дата:   09-06-19 10:58

Гледайте какви неща прави с този за нищо не ставащ 6D и canon

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=117168




Публикацията е редактирана (09-06-19 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   09-06-19 11:20

Има и по-показателни кадри в мрежата.

Но нека не се забравя че кадрите ги прави повече фотографа отколкото техниката.

Лично аз не се слагам в групата на правещите читави кадри за което и разпродавам тежките джаджи за огледална система.

Всъщност тук са малцинство нуждаещите се от огледално рефлексни системи вече,предвид че са ефективни и най-вече за професионална РАБОТА,което скоро ще се промени.

Е,ако някой иска да изглежда геройски и профи,дефилирайки с масивни тела и тубуси то наистина огледалната техника е идеална за позиране заради обема и импозантния си вид.

Предвид че темата е отворена от млада дама бих я посъветвал да не се занимава с морално остарели огледални технологии,освен за другото а и защото ще и тежат повече



Публикацията е редактирана (09-06-19 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   09-06-19 15:41

colorphoto napisa:Предвид че темата е отворена от млада дама бих я посъветвал да не се занимава с морално остарели огледални технологии,освен за другото а и защото ще и тежат повече



http://galereika.org/_ph/131/869145762.jpg




http://apikabu.ru/img_n/2011-05_6/ad2d79.jpg




Публикацията е редактирана (09-06-19 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: asahi   
Дата:   09-06-19 15:44

Тази не е ли паднала от моста?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-06-19 16:00

Автор: uri64
Дата: 08-06-19 16:27
..Ами има каноски тела с по-добър, динамичен обхват, по-добра картина на високо исо, по-добър аф на тъмно, повече аф точки и т.н. и т.н. и т.н..
Не че не могат да се снимат сватби и с 6D, и да станат чудесни кадри.
Аз лично не бих го избрал за основно сватбарско тяло, но всеки сам си решава на базата на много фактори с различна тежест.


...грешиш!..
...на 6D-то , точно това му е силата...добрата картинка на високо исо и бързият автофокус на "звездна светлина"...(сравнено с 5D mark III, де....1D-тата-там друга работа)..
...по-слабият динамичен обхват, то малко виртуална работа...трябват уреди , да се установи и измери...
...слабото му място е единствената кръстата точка и нуждата от постояно прекадриране...факт!...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: ombre   
Дата:   09-06-19 16:19

https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=canon_6d#fotoesempio

До автора,нека си вземе каквото му е душата.Ето малко снимчици за убиване на времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-06-19 16:24

Nikon D750 vs Canon 6D


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   09-06-19 19:10

> ...грешиш!..
> ...на 6D-то , точно това му е
> силата...добрата картинка на
> високо исо и бързият автофокус на
> "звездна светлина"...(сравнено с 5D
> mark III, де....1D-тата-там друга работа)..
> ...по-слабият динамичен обхват, то
> малко виртуална работа...трябват
> уреди , да се установи и измери...
> ...слабото му място е единствената
> кръстата точка и нуждата от
> постояно прекадриране...факт!...
>

Демек 6D изяжда с ремъка и капачката на тялото 5D MК IV? Или пък да може да се опре на Д750? И наблизо един мармот завива шоколад в станиол... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   09-06-19 21:21

на Марк IV спокойно може да се опре във високото исо. В автофокуса и динамиката - не.

Въобще, в този форум, ако искаш съвет, нещата винаги опират на финала до фенщина. Но хората които пишат за други марки, не по темата, не са фотографи, а техничари.

Четете хората, които са ползвали апарата.
6D е страхотен апарат, особено за цената си. Има някои слабости, но си има и силни страни. Както и всеки фотоапарат. Купувай смело и му се кефи максимално.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-06-19 22:26

Автор: georgioiv
Дата: 09-06-19 21:21
Въобще, в този форум, ако искаш съвет, нещата винаги опират на финала до фенщина. Но хората които пишат за други марки, не по темата, не са фотографи, а техничари.


Хайде де!
А не са ли просто хора, които са ползвали и друга техника - различна от овехтелите кютуци на Канон?!
Пък и като те гледам ТИ специално как снимаш ...
По-добре хич не давай съвети, че всъщност имаш остра нужда от такива!



Автор: georgioiv
Дата: 09-06-19 21:21
6D е страхотен апарат, особено за цената си. Има някои слабости, но си има и силни страни. Както и всеки фотоапарат. Купувай смело и му се кефи максимално.. :)


Нищо от това НЕ е вярно!
През 2019 г. 6D има само слабости:
- архаична огледално-рефлексна конструкция;
- нефелен сензор с тесен динамичен диапазон;
- ужасна автофокусна система;
- 1 слот за карта - неподходящ за отговорна работа.
Нищо от това НЕ кефи - камо ли максимално!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-06-19 22:38

Автор: espergaro
Дата: 09-06-19 10:14
На състезанията от Moto GP сериите, Формула 1, на олимпиади 99% от фотографите снимат с DX2 и D5. От тази година в GP-о има двама със системи Сони, вероятно и повече ще стават, но ако пък толкова не ставаха, дали всички щяха да ги ползват?


Какво да правят, горките, като са се набърбочили с канонска стъклария?
Пък и големите фотографски агенции (Ройтерс, Франс Прес ...) са изключително консервативни по отнишение на техниката.
Апропо, НЕ че "толкова не стават" - просто вече има по-добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Mogila   
Дата:   09-06-19 22:57

chrisnoch ти си последният, който може да обсъжда как снимат хората, защото това, което ти показваш в този форум е една нула. Голям разбирач-нула способности. Поне това се вижда в профила ти.

Иначе всички обиждаш и нападаш. Но така е във форумите. Голямата работа без никакво покритие :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-06-19 23:04

За тия кинти chrisnoch какво сони да си купи full frame?
А за спорта как били се напълнили със канон стъкларии ? Ти 1 про в спорта не познаваш , логика ми вадиш ... Като хората питат за канон отминавай темата ... че си адски досаден!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   09-06-19 23:53

Добре бе хора, нека марките бъдат оставени настрана и да се погледне чисто прагматично.....сериозно ли през 2019-та година бихте препоръчали 6D от 2012-та като основно и май единствено сватбарско тяло на начинаеща, като познавате спецификата на БГ сватбите??? И ако трябва да се остане във вселената на Канон -наистина ли няма друго тяло, по-подходящо за целта? Не непременно най-евтиното, не и най-скъпото, а с най-добро съотношение цена/функционалност??? Ама сериозно?


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Konstantinov   
Дата:   10-06-19 02:37

Голяма част от фотографите са предимно хора на изкуството и не са техничари и снимат добре само със 6д,ако им смениш техниката ,снимките им стават все едно за пръв пат хващат апарат-точно със сони не се справят.
Стремежът към непрекъснати промени и усъвършенстване е характерен за хората с периферна култура от страните на третия свят-като нас.
Ако човек не е техничар и снима с канон и се справя добре, няма какво да му се предлага друго нещо дето ще се провали.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   10-06-19 07:40

chrisnoch: Как пък разбра как снимам, от една снимка с дрон :) :) Или свършиха аргументите в полза на Сони и извадихме наглото позьорство :) Всяка моя дума за 6d е вярна и релевантна на запитването по темата. Докото твоите фенски обобщения - не. Снимам с А7-III, имам А7II, имам 6400 и няколко Канона. За разлика от теб, говоря (пиша) , както винаги, само и единствено от личен опит и желание да помогна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   10-06-19 08:46

Леле, какви драми се разиграват тук. Плюещите по 6Д, какво бихте предложили за 800-900лв, което да е по-добро от въпросният канон? За D750 ясно, но той е двойно по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 08:59

Аз и до сега не съм прочел/чул за обявен бюджет. Или все пак има такъв? 6Д за 800-900 лева не бих взел за основно работно тяло.

П.П. Не бих пропуснал варианта малко кадри и препържена матрица от видео[beer].



Публикацията е редактирана (10-06-19 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   10-06-19 09:04

Ами като гледам обявите, 6Д се търси поради цената му (най-вероятно). Просто да се дадат алтернативи за същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: ipolit   
Дата:   10-06-19 17:00

Жената снима с 6д. Тя не е сватбен фотограф, но е снимала няколко сватби на приятели и апаратът се справя отлично.
Но ако ще се снимат сватби професионално, е добре да се знае, че това е много важно събитие и фотографът трябва да подходи отговорно и да има поне резервен апарат. Иначе тая работа с двата слота за карти ми се струва малко измислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 18:34

Яка машина е, но ако я окомплектоваш с добри стъкла ще ти откъсне кръста. Има къде по леки и практични решения:)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 18:52

koleto.spasov написа:

>... Има къде по леки и
> практични решения:)

Ъхъм, но с тежки и непрактични за начинаещи професионалисти цени[smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (10-06-19 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 19:48

Имам над 100 сватби с 6д и го ценя много, имах 3 тела 6д :) (излишно е да казвам, че мъм имал всички обективи до 200 ) ... Накрая го смених с фотоапарат който струва в момента 500 лева и се чуствах доволен, клиентите не възразиха, ако ме рабираш ;)



Публикацията е редактирана (10-06-19 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: leo34   
Дата:   10-06-19 20:25

Взех 6D от базара. На 270 000 кадъра. Вече снимах няколко събития. Точноста на фокуса приятно ме изненада, но ползвам само централната. Като качество на картината е перфектен в ръцете на разбиращ. Разбира се трябва си и второ тяло за всеки случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: nositel   
Дата:   10-06-19 20:50

koleto.spasov , защо го сменихте и с какво, че ми стана интересно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Eye_Contact   
Дата:   10-06-19 21:49

6d e прекрасна камера ,от една година плющя с Сони а7III и фуджи xt3 тая година си взех и 6D ей така защото безогледалките все още имат един основен - за мен и това е фокуса на тъмно като се работи със светкавица .Даже си взех и един 5Д класик ей така от сантимент и когато искам да видя красиви цветове .6D e прекрасна ФФ камера за цената си ползвам я и за видео като втора камера прекрасни цввтове докато обаче не влезеш на тъмно всичко си има + - ,но смело взимай канона .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 22:42

nositel, смених го защото ми беше тежко вече, а начина ми на снимане не изисква фф камера. За пример ще ти кажа,че от последната сватба в ресторанта снимах на 800/2000 исо ;) А го смених с камера за 500 лева, не искам да хваля марки и да влизам в спорове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: BEYA   
Дата:   11-06-19 07:11

Кажете я тази камера де !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   11-06-19 09:26

И мен ми е тежко вече и на мен ми трябва камера за 500 лв дето да е качествена и за отговорни мероприятия...

Ама кой ще ти каже такава секретна разработка...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Eye_Contact   
Дата:   11-06-19 09:33

Веднага ще ти кажа Канон 5Д класик за 400-500лв се намира ,онзи ден снимах цяла сватба с него и 4 обектива 24-85 135Ф2 Canon 35 1,4II и 85 1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-19 09:56

Що бе момчета - Олимпус е вашето решение[smile]. Ом-Д Е-М5 например, вече се появява по толкова. М10-ката втора версия също, а тя е по-подходяща в някои отношения. 3200 ИСО са работни за мене.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   14-06-19 03:51

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-06-19 04:48)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »