Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   10-06-19 07:40

chrisnoch: Как пък разбра как снимам, от една снимка с дрон :) :) Или свършиха аргументите в полза на Сони и извадихме наглото позьорство :) Всяка моя дума за 6d е вярна и релевантна на запитването по темата. Докото твоите фенски обобщения - не. Снимам с А7-III, имам А7II, имам 6400 и няколко Канона. За разлика от теб, говоря (пиша) , както винаги, само и единствено от личен опит и желание да помогна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   10-06-19 08:46

Леле, какви драми се разиграват тук. Плюещите по 6Д, какво бихте предложили за 800-900лв, което да е по-добро от въпросният канон? За D750 ясно, но той е двойно по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 08:59

Аз и до сега не съм прочел/чул за обявен бюджет. Или все пак има такъв? 6Д за 800-900 лева не бих взел за основно работно тяло.

П.П. Не бих пропуснал варианта малко кадри и препържена матрица от видео[beer].



Публикацията е редактирана (10-06-19 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   10-06-19 09:04

Ами като гледам обявите, 6Д се търси поради цената му (най-вероятно). Просто да се дадат алтернативи за същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: ipolit   
Дата:   10-06-19 17:00

Жената снима с 6д. Тя не е сватбен фотограф, но е снимала няколко сватби на приятели и апаратът се справя отлично.
Но ако ще се снимат сватби професионално, е добре да се знае, че това е много важно събитие и фотографът трябва да подходи отговорно и да има поне резервен апарат. Иначе тая работа с двата слота за карти ми се струва малко измислена.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 18:34

Яка машина е, но ако я окомплектоваш с добри стъкла ще ти откъсне кръста. Има къде по леки и практични решения:)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-19 18:52

koleto.spasov написа:

>... Има къде по леки и
> практични решения:)

Ъхъм, но с тежки и непрактични за начинаещи професионалисти цени[smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (10-06-19 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 19:48

Имам над 100 сватби с 6д и го ценя много, имах 3 тела 6д :) (излишно е да казвам, че мъм имал всички обективи до 200 ) ... Накрая го смених с фотоапарат който струва в момента 500 лева и се чуствах доволен, клиентите не възразиха, ако ме рабираш ;)



Публикацията е редактирана (10-06-19 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: leo34   
Дата:   10-06-19 20:25

Взех 6D от базара. На 270 000 кадъра. Вече снимах няколко събития. Точноста на фокуса приятно ме изненада, но ползвам само централната. Като качество на картината е перфектен в ръцете на разбиращ. Разбира се трябва си и второ тяло за всеки случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: nositel   
Дата:   10-06-19 20:50

koleto.spasov , защо го сменихте и с какво, че ми стана интересно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Eye_Contact   
Дата:   10-06-19 21:49

6d e прекрасна камера ,от една година плющя с Сони а7III и фуджи xt3 тая година си взех и 6D ей така защото безогледалките все още имат един основен - за мен и това е фокуса на тъмно като се работи със светкавица .Даже си взех и един 5Д класик ей така от сантимент и когато искам да видя красиви цветове .6D e прекрасна ФФ камера за цената си ползвам я и за видео като втора камера прекрасни цввтове докато обаче не влезеш на тъмно всичко си има + - ,но смело взимай канона .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-06-19 22:42

nositel, смених го защото ми беше тежко вече, а начина ми на снимане не изисква фф камера. За пример ще ти кажа,че от последната сватба в ресторанта снимах на 800/2000 исо ;) А го смених с камера за 500 лева, не искам да хваля марки и да влизам в спорове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: BEYA   
Дата:   11-06-19 07:11

Кажете я тази камера де !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   11-06-19 09:26

И мен ми е тежко вече и на мен ми трябва камера за 500 лв дето да е качествена и за отговорни мероприятия...

Ама кой ще ти каже такава секретна разработка...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Eye_Contact   
Дата:   11-06-19 09:33

Веднага ще ти кажа Канон 5Д класик за 400-500лв се намира ,онзи ден снимах цяла сватба с него и 4 обектива 24-85 135Ф2 Canon 35 1,4II и 85 1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-19 09:56

Що бе момчета - Олимпус е вашето решение[smile]. Ом-Д Е-М5 например, вече се появява по толкова. М10-ката втора версия също, а тя е по-подходяща в някои отношения. 3200 ИСО са работни за мене.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   14-06-19 03:51

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-06-19 04:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »