Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: KocetoDem   
Дата:   21-06-19 20:45

D3200ми беше първия дслр. В началото като си го взех си мислех, че няма по-добра камера.Доста съм се подлъгал :-D . За мене най-гадното беше суперрр бавния автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: Nikimet   
Дата:   21-06-19 21:59

Имам 7100 и съм доволен.
Коментар от хоби фотограф :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: mro.marvel   
Дата:   30-06-19 22:37

Който и да е...само не вземайте D7500. Не мога да повярвам, че някои са се хванали на номерата на Никон- в общи линии D7500 е за тези дето искат D500, но не могат да си го позволят и вземат нещо в доста по-аматьорско тяло. А D7200 е много по-добра оферта от D7500 ако ще и с 200 лева по-евтин да е- за 200 лева можеш да вземеш добър стар обектив- всъщност някои от старите си обективи, никон още ги прави, но не можеш да ги ползваш с D7500 защото нямат AI indexing tab(боже мой)...
или 2-ра SD карта, каквато D7500 няма, за разлика от предшествениците си.
https://www.youtube.com/watch?v=kP3Fu-7v8bw

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: io_bs   
Дата:   30-06-19 22:59

Според мен пък Д7500 е по-доброто тяло. Има подвижен екран, по-добър тъчскрийн, сензор за измерване и производителност. Този AI indexing tab дали го ползват и 1% от потребителите на телата, които го поддържат? И колко DX потребители реално се нуждаят и ползват втория слот за карти?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-19 09:27

написа:

> И колко DX потребители
> реално се нуждаят и ползват втория
> слот за карти?

На практика всички, които се опитват да си вадят парите с фотография и ползват такива тела. У нас те не са малко[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: mro.marvel   
Дата:   02-07-19 16:09

Този подвижен екран и по-добър тъчскрийн са си просто играчки...аз не виждам с какво тъчкстриина е по-добър от екрана и ергономиката на моя D300s... а ако ергономиката е приоритет(а понякога наистина е...и не всички снимки могат да бъдат направени без бърз автофокус или подвижен екран), тогава най-добрият и логичен избор е fujifilm.
Когато търсиш добра оферта(трудно ще стане при fuji) и надеждна камера с отлична оптика(стара оптика) то D7XXX(без D7500) е логичен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: io_bs   
Дата:   02-07-19 23:07

> На практика всички, които се
> опитват да си вадят парите с
> фотография и ползват такива тела.
> У нас те не са малко[beer]

Чудно как са го правили преди камерите с два слота за карти да станат популярни [smilie18]
Отделно че повечето действително ползващи двата слота слагат една по-бърза и друга по-бавна карта, с което се компроментира скоростта на камерата.

> Този подвижен екран и по-добър
> тъчскрийн са си просто играчки...аз
> не виждам с какво тъчкстриина е
> по-добър от екрана и ергономиката
> на моя D300s...

Така казва всеки, който ги няма. Тъчскрийнът е полезно улеснение, макар в крайна сметка и копчетата да могат да правят същото (преглед на снимки, менюта и т.н.), но подвижният екран е нещо, което според мен всяка една камера трябва да има в днешно време. Никога ли не си снимал над главата си? А от ниско? И какво правиш тогава - лягаш по корем, за да можеш да гледаш визьора или екранчето? [smilie5]

> а ако ергономиката е
> приоритет(а понякога наистина е...и
> не всички снимки могат да бъдат
> направени без бърз автофокус или
> подвижен екран), тогава
> най-добрият и логичен избор е fujifilm.

Не подценявай фокуса на фуджитата, последната генерация е не по-лоша в AF-C от твоя D300s, а AF-S го отвява.

> Когато търсиш добра оферта(трудно
> ще стане при fuji) и надеждна камера
> с отлична оптика(стара оптика) то
> D7XXX(без D7500) е логичен вариант.

[smilie18]
Къде са светлите 24 и 35 мм еквивалент обективи за Д7ххх тела? А 70-200 еквивалент? Няма да продължавам с липсващите обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: quazimodo   
Дата:   02-07-19 23:20

Е, преди време и автофокус нямаше, но пък много по-хубави сватбени снимки имаше. А всеки уважаващ себе си сватбар имаше домашен минилаб, за да извади снимките преди кумо да е изтрезнел и вече да не иска да плаща[smilie5][smilie18][shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: avo   
Дата:   02-07-19 23:50

"Kойто и да е...само не вземайте D7500. Не мога да повярвам, че някои са се хванали на номерата на Никон- в общи линии D7500 е за тези дето искат D500, но не могат да си го позволят и вземат нещо в доста по-аматьорско тяло. А D7200 е много по-добра оферта от D7500 ако ще и с 200 лева по-евтин да е- за 200 лева можеш да вземеш добър стар обектив- всъщност някои от старите си обективи, никон още ги прави, но не можеш да ги ползваш с D7500 защото нямат AI indexing tab(боже мой)...
или 2-ра SD карта, каквато D7500 няма, за разлика от предшествениците си.
https://www.youtube.com/watch?v=kP3Fu-7v8bw"

Това звучи авторитетно казано, но е тенденциозно. Не винаги парите са най-важният критерий, когато става въпрос за хоби. Че всички да мечтаят за D500 е невярно, тежко и голямо тяло с матрица в любителски сегмент. Д7500 не е толкова по-различен от Д7200, че за бога да не се купува. Ако държиш на втори слот единствено има резон, макар че за колко любители втория слот е толкова важен не зная. Да си изкраваш парите с фотоапарат за мен означава да си професионален фотограф. Ако си такъв да снимаш с кроп тяло ми се струва несериозно, може би аз не разбирам достатъчно. Разликата в мегапикселите реално не се усеща, откъм ергономия грипът на 7500 е по-удобен като захват от на 7200. Твърдят, че меренето му е по-добро и че процесорът е по-бърз, дори и да е само на хартия, със сгиурност не са по-зле. Автофокусът е по-добър като потенциални възможности.Защо тогава да не е 7500? Само не казвай, защото няма добри оферти втора ръка, това е друга линия на разсъждение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: io_bs   
Дата:   03-07-19 18:38

> Защо тогава да не е 7500?

Защото няма слот за втора карта, няма подръжка на AI обективи и няма възможност за закачане на грип!!!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: KocetoDem   
Дата:   03-07-19 20:23

написа:

> Според мен пък Д7500 е по-доброто
> тяло. Има подвижен екран, по-добър
> тъчскрийн, сензор за измерване и
> производителност. Този AI indexing tab
> дали го ползват и 1% от
> потребителите на телата, които го
> поддържат? И колко DX потребители
> реално се нуждаят и ползват втория
> слот за карти?
аз използвам втория слот

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: ombre   
Дата:   04-07-19 13:14

Ползвах за 2 дни 7500,мога да кажа,че камерата е страхотна.Грипа е много удобен за хора с големи лапи като моите.Снимах едно кръщене,спред кадрите които направих,снимах и няколко силно недоекспонирани за да видя след това какво може да се извади от тях,както и такива супер преекспонирани.Еми мога да кажа,че няма никакъв проблем след това човек да има кадър.Просто е кеф,как с никакви усилия се вадят детайли от тъмното и светлото.Да липсата на втория слот е гадна работа,през цялото време си на тръни,всичко да е наред,но камерата си заслужава от всякъде.

Avo-не съм съгласен,че про-тата снимат само и единствено с фф.Има доста инфо в нета където даже и с 4/3 хората си вадят хляба с тези камери,но съм съгласен,че тези с фф преобладават.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или D7100
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 17:40

Честно казано аз никога не съм ползвал вторият слот, но не разбирам до кога Никон ще спират поддръжка за стари обективи. Също така повечето хора може да нямат нужда от вторият слот, но това не променя факта, че Д7000 серията си е пусната от началото с 2 слота, а сега с новия модел са с 1 стъпка назад. Може да е малка, но защо трябва да се деградира от предишно поколение? И защо трябва да е точно от функциите, които привличат професионалисти, а не обикновени купувачи с повечко пари [smilie3]
Колкото до фокуса на фуджитата самият аз имам в предвид, че са чудесни и по-добри от повечето апарати, камоли моят собствен- та не виждам там за какво спорите с мен [smile]
На мен ми се струва напълно професионално човек сам да си избира инструментите с които работи- виждали сме го много пъти как идва някой с малка камера, дори с лента и прави много по-запомнящи се кадри от наемниците със големи тела и обективи. Плюс това, въпрос на лично мнение е, но изглежда, че 17-55мм обектива на Никон е техният най-добър от новите дето ги правят в момента... [shtrak]
Погледнете хората с 4/3 какви снимки правят и пак кажете, че са сапунерки и всеки уважаващ себе си фотограф трябва да носи надценени 35мм тела, ако ще и да са Д610, които за мен са си по-нисък клас и от Д7000...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »