Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде печатат върху DVD диск
Автор: Gregor   
Дата:   18-05-19 16:31

Здравейте.
Къде в София може да се направи обложка на DVD диск и да се напечати снимка върху диска. Питах на няколко места, но не печатат върху диск директно, а само върху лепенка. На други места искат минимум 10 бр, които на мен не са ми нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: asahi   
Дата:   18-05-19 19:15

Ако ще се печата снимка е по-добре на лепенка. Резултатът е по-предвидим.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: lamerko   
Дата:   18-05-19 19:32

Вкъщи. Вярно, цветовете наистина са непредвидими и варират от самата бланка, но дори и така изглеждат много добре и някакси по-готино от колкото с лепенка. Лично мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: mitpis   
Дата:   18-05-19 19:55

Eдно към едно с снимката става върху принтъбъл диск с фотопринтер с трей за дискове, лепенките не са добро решение след време дисковете могат да имат проблем с четенето. Аз имам такъв Канон и съм напечатал доста дискове, обаче в момента имам проблем с принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Gregor   
Дата:   18-05-19 21:13

Нямам такъв принтер за домашна употреба.С лепенка и на мен не ми допада, предпочитам директен печат върху диска. Но къде може да го занеса?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: overclock   
Дата:   18-05-19 23:09

В печатницата на "Шипка"6. Там могат да ти направят и обложката.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: imitev   
Дата:   19-05-19 00:22

Преди ги печатахме на лазерни машини на самозалепваща хартия и ги режехме после на ръка. После започнахме да ги режем с режещ плотер с оптика.

В момента ги печатам на моя UV флатбед - стават повече от перфектни. По-добре от купешките... Това е и технологията, която препоръчвам.

В общият случай най-зле визуално става върху дискове за печат с мастила на водна база.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: PieroBG   
Дата:   19-05-19 00:41

Мога да изпечатам и обложката и диска. Имаш поща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Hsathv   
Дата:   19-05-19 00:47

А пък най-тарикатски става с дискове Labelflash или lightscribe, нищо че изображението е монохромно. Изображението реално е лазерно гравиране но е вътре в дълбочинамежду двете плочи поликарбонат, а не на повърхността.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: kiten   
Дата:   19-05-19 02:27

imitev с мастила на водна база и диск с глоси хартиeно покритие си става много качествено фото отпечатък на диска. След изсъхването лакиране с безцветен лак и диска може да се мокри и мие. Лепенето на стикери много или малко все пак разбалансира диска, а и както сега ги правят олекотени и често и некачествени след лепенката нъзможно е и да не тръгне.
Labelflash или lightscribe изглеждат като стар некролог [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: mitpis   
Дата:   19-05-19 03:26

В края на 90-те и после след 2000 година работих във фирма специализирана в печат на дискове и сд визитки(това са дискове с размерите и вида на визитка и дискове с малък размер за реклама на продукти. Клиенти на фирмата бяха Министерски съвет, други държавни структури, големи вериги магазини и т.н.Никой като imitev не си е губил времето с дивотии да ги печата на самозалепваща хартия, после реже, напасва и лепи- това е дълъг процес и много любителски със съмнителен краен резултат, тъй като хартиените лейбъли разбалансирват диска-срещам съм доста такива лепени дискове, които не тръгват, особено като поостареят малко. А пък и лазарните принтери далеч отстъпват по резолюция на мастилените фотопринтери на Канон печатащи върху принтъбъл дискове това са специални дискове с бяло покритие-продават се както и другите дискове в магазините, не се различават много като цена от обикновенните дискове. Резултата е фотореалистичен печат, не знам какво е виждал imitev, но явно печатането върху дискове не му е била силната страна. Фотопринтерите на Канон не се водят домашни принтери, а професионални. Навремето имаше и професионални мастилено струйни машини за печат на дискове, слагаш диска като в СД ром и той излиза напечатан. Тази технология ползвахме при тиражи до 1000 бройки, за по-големи тиражи офсетов печат. Отдавна не съм в бранша, предполагам че UV флатбед би се справил доста добре, не знам обаче откъде би могло в наше време да се намерят дискове с бяла подложка за този печат или такива без печат, ако пак е върху хартия и да режеш стикери е тъпо, тогава не ти трябва UV флатбед.



Публикацията е редактирана (19-05-19 04:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: папач   
Дата:   19-05-19 08:46

Лепенката няма ли да разбалансира диска и страда четеца му ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Gregor   
Дата:   19-05-19 09:54

Колеги, а трябва ли диска преди печат да бъде записан? Четох, че имало вероятност после да даде грешка при запис, което не знам на какво се дължи.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: imitev   
Дата:   19-05-19 11:39

митпис, явно печатането на дискове в промишлени количества ти е била силната страна. Предполагам си работил в маркетинговия отдел на фирмата.

Никой в тази или която и да е друга фирма, занимаваща се с печат на дискове, няма да обърне внимание на фотографът Х, искащ да му се направят 5-10 диска за сватбата на Иван и Пенка на никоя от машините.

Така целият ти пост е ненужен и безсмислен. Като споменаването на ника ми и стила ти на изразяване показва лошо възпитание и липса на уважение към околните.

За разлика от теб, аз съм техничар и съм запознат с повечето съвременни видове печат. С техните предимства и ограничения.

Виждал съм много дискове, печатани чрез inkjet технология с мастила на водна база на Canon, HP, Epson - не изглеждат добре, бледи са (покритието на диска не носи голямо количество мастило), размазват се и т.н. Ето после колегите споделят, че ги пръскали със спрей, аз не съм се сещал да го правя, понеже не ми е било нужно.

В началото всички фотографи в района си купиха принтери и започнаха да печатат снимки, съответно правиха опити за печат върху printable дискове. Но клиентите не ги харесваха твърде и полека лека минаха на вариант да ги печатат на хартия при нас.

За 10 години съм налепил хиляди дискове с лепенки на самозалепваща хартия висок гланц, отпечатани на Xerox DC12 с чудесно качество и гланцов завършек. Никога не сме имали оплаквания от клиенти за това че диска не се чете, че е разбалансиран и т.н.

Поръчвал съм и печат на дискове в тиражиращите фирми - само че там, както казах нямат много желание да ти обърнат внимание даже и за 50 диска.

UV флатбед принтерите обикновено имат бяло мастило, което се печата като подложка под цветовете. Печата се директно върху диска. Печатът става траен, фотореалистичен, плътен и с ярки цветове, има възможност за добавяне на релеф. Без значение каква е подложката.

Но и това вече не стои на дневен ред защото CD/DVD е с двата крака в историята - вече ги записват на USB drive и ги качват по облаците. Последно правих USB drive във формата на кредитна карта за клиенти.



Публикацията е редактирана (19-05-19 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Gregor   
Дата:   19-05-19 12:22

DVD дисковете и CD може наистина да отиват в историята, но когато дадеш готовият материал с напечатани обложки на клиента е вид реклама. Ако върху USB drive във формата на кредитна карта може да се печатат реални снимки също би могло да се използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: imitev   
Дата:   19-05-19 12:35

Възможно е. Няма никакви затруднения, освен дизайна - просто площта е малко.




Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   19-05-19 16:25

Доколкото знам всички принтери от тази серия печатат на дискове и доколкото знам са много широко разпространени, така че би трябвало все да изскочи в някое фото такъв https://factor.bg/category/49/epson-l-seria-ikonomichni-fotoprinteri.html



Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: asahi   
Дата:   19-05-19 17:08

Къде ги мушкате тези дискове? То устройства здрави не останаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: lamerko   
Дата:   19-05-19 19:01

imitev: или ДОМАШНИЯ ми принтер е някаква сбъркана бройка, или досковете са нещо сбъркани... до този момент нямам диск, който да се е РАЗМАЗАЛ, нито пък стои нещо бледо... Да, понякога цветовете не са съвсем точни, което е нормално, но пак ще се повторя - независимо от това изглеждат много добре. По мое мнение - по-добре от всеки диск с лепенка, който съм виждал :)

Не отричам, че има по-добри и качествени решения, но нека да не гледаме чак толкова пренебрежително към мастилените технологии...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: imitev   
Дата:   19-05-19 19:08

Дайте някоя снимка с нещо за сравнение до диска.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Патаран   
Дата:   20-05-19 12:02

Във всяко фотоателие я има тая услуга, със диск от фотото, и няма проблем за записа на диска преди или след печата.
Виждал съм съсипани DVD устроиства от диск с лепенка, продължителното въртене или гледане на диска го нагрява и лепенката се надува и си е@ава мамата.
При мен със готова снимка и мой диск струва 2 лв. услугата



Публикацията е редактирана (20-05-19 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде печатат върху DVD диск
Автор: Krasimira   
Дата:   20-05-19 12:54

Аз бих препоръчала тук: http://fotomiasto.com/

Печатат върху много качествени дискове на мастиленоструен Epson.
Картинката изглежда перфектно. Само трябва да се чуете, за да се направи файлът точно, за да не попадне нещо точно по средата или да излезе от окръжността.
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »