Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой заменял ли е Никор 18-140 с 16-80?
Автор: avo   
Дата:   09-05-19 09:52

Здравейте колеги,
Интересува ме има ли някой преки впечатления от представянето на 16-80 след като е снимал с 18-140 на кроп тяло. Наясно съм, че класа и изработката на обектива е по-добра, светлосилата е ясна. Това което ме интересува е при положение, че реално снимам главна на затворена бленда 8 и нагоре, ще видя ли разлика в картинката между двата обектива или по-скоро не. Светлосилата в широкия край не ми е плюс, както и по-широкото спрямо 18мм, тъй като имам Никор 10-20. Повече ме вълнува реалната визия на кадъра, а не взиране на 100% кроп в единия ъгъл на някое клонче. Цената на 16-80 е ужасно висока, но както един колега тук пусна в момента може да се вземе от чужд сайт без гаранция към официален сервиз за около 550 евро. Може би е важно, че реално 18-140 го ползвам докъм 100мм, оттам нагоре слагам 70-300.
Благодаря за мненията!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой заменял ли е Никор 18-140 с 16-80?
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-05-19 09:57

Аз съм тествал 16-80. Обектива е добър но не е нищо кой знай ко.
Ако не ти трябват 16мм и по-добра сглобка си стой с 18-140.

Иначе да със сигурост ще е по-добър най-вече по крайщата на ф/8.0 но не вярвам да е с много. Всъщност старата версия 16-85 3.5-5.6 е по-остра или същата по крайщата от новата на ф/8.0. [smilie18]

16-80 е доста безмислен обектив в предвид колко струва и какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой заменял ли е Никор 18-140 с 16-80?
Автор: mitakadobrev17   
Дата:   09-05-19 10:23

Здравей имал съм 16-85 смених го с 16-80 ,обектива е рязък с чудесно цветопредаване и контраст.Въпрос на финанси.С НИКОНСКА светкавица и Магмод върши чудесна работа на закрито.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »