Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Deltabravo   
Дата:   01-03-20 15:02

Правя проучване за себе си и ми е трудно да разбера мистериозните начини, по които функционира човешката лакомия за пари...

Няколко пъти правя грешката да си купя употребявана техника от този форум и се чудя, ако някой продава обектив например, който е изпускан или удрян, защо би написал в обявата си " в отлично състояние" ?

Защо ще напише "нормални следи от употреба", когато става дума драскотини от нож ?

Нормални следи от каква употреба ? От оцеляване в лавина в Непал или от снимане на вулкани ?

Пазарувал съм и в нормални държави и не мога да кажа, че това е качество, присъщо само на българина.

Какво ще спечели, като пробута на един нормален човек техника, която е била мокрена и ще сдаде багажа след 1 месец ? 300лева ? 400 лева ?

Пожелавам на всеки да бъде човек и да се научи да си слага лакомията на заден план, поне само поняога...

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: ahead   
Дата:   01-03-20 16:46

Аз съм купувал само 2-3 неща от тук, но описанието в обявите си беше реално.
А това че било присъщо само на българина да лъже в обявите е пълна илюзия. По-скоро присъщо за него е, ако от 10 продажби го излъжат в 1, да обяви всички българите за измамници, а държавата за скапана.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: ombre   
Дата:   01-03-20 17:00

Моите 5 стинки.Първо темата е абсолютно безсмислена,тя няма да промени хората които не са коректни.

Ahead,така е както го казваш,но в случая грешиш.Виж по добре какво е написал автора:

" и не мога да кажа, че това е качество, присъщо само на българина.",което ще рече,че автора не смята само българите за измамници. Сега,ако това "не" в началото на изречението е написано по погрешка нещата се променят коренно. И не на последно място автора да осъзнае,че и той е българин и попада в това число на коректните или некоректните.

Колкото до обявите,смятам,че 99% от хората са коректни и плявата е 1%,а може и по малко.Подобни теми са обидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: wlad   
Дата:   01-03-20 17:33

офффф, като се започне с тези драскотини ... на изложба ли ги водите тези обективи?! Най-странни са ми хората, които си държат дистанционните в найлонки, телефоните в калъфи и обективите в памуци! Имам един познат, който след всяко изнасяне на фотоапарата си - отделя по час след това в прецизно почистване.
Как ви се занимава ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: imitev   
Дата:   01-03-20 18:57

Има хора, на които това им доставя по-голямо удоволствие от снимането. С кеф купувам такава техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: D.S   
Дата:   01-03-20 19:12

Емчи затова си има преглед и тест. Иначе стига да не е падал в Лавина и Вулкан, една- две драскотини, whatever .. А специално базара си има и снимки и сие. Всеки вижда какво купува, такаче ако сте изгорели един път, да сложите всичко под общ знаменател - ето това е Българска черта [thankyou]



Публикацията е редактирана (01-03-20 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: penco   
Дата:   01-03-20 19:27

Ами купувай си ново от магазин...

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-20 19:35

Честността е важна, има си и оглед, преглед, тестове и т.н
Даже ми хареса веднъж как човека си извади лаптоп да гледа снимки с обектива на голям екран.
Гледане и тестване, доста често още от първите моменти се разбира дали ще стане сделката или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: serjy   
Дата:   01-03-20 21:50

Доста неща съм купувал от тукашния базар и винаги е отговаряло описанието точно. Явно съм късметлия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: quazimodo   
Дата:   01-03-20 22:18

kvakioh написа:

> Честността е важна, има си и оглед,
> преглед, тестове и т.н
> Даже ми хареса веднъж как човека
> си извади лаптоп да гледа снимки с
> обектива на голям екран.
> Гледане и тестване, доста често
> още от първите моменти се разбира
> дали ще стане сделката или не.

Ъхъм, и аз имах един такъв случай и то за канонски китак 18-55[smilie18][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-03-20 22:22

Тук в тоя форум винаги е имало точни хора от които съм купувал или продавал техника ... Но както навсякъде е пълно и с измекяри , то е ясно ..

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Rusinov   
Дата:   02-03-20 07:53

Доста съм купувал и съм продавал тук. Наистина е имало хора, чиито обяви не са били “точни”, но за себе си мога да кажа, че в повечето случаи колегите са били коректни и точни. Аз също винаги съм бил педантично откровен при продажба на техника от моя страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: CDman   
Дата:   02-03-20 08:12

Естествено [smile]

Автора трябва да свикне с някои шаблонни фрази, особео ако пазарува от частно лице.
Ако си купува кола от автокъща собственика на автокъщата ще му каже, че тази точно, която си е харесал мисли да я остави за себе си ама .... [smilie3]
Ако си купува жилище ще чуе, че собственика на агенцията си го бил заплюл този апартамент ама .....[smilie3]

И в други области е така. Ако излезе на среща с жена тя едва ли ще дойде по ангунг, без грим и ще му каже "сама съм щот не ставам .... "[smilie5]

С две думи всеки си хвали стоката, купувача решава дали да повярва или не.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: wlad   
Дата:   02-03-20 10:29

от най-готините фрази също е: "качваш се и караш".
Забелязвам и разновидност за колело: "качваш се и налягаш педалите" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Божидар58   
Дата:   02-03-20 10:45

Аз също съм купувал доста неща от тук и само веднъж попаднах на калпава стока - един микрофон Панасоник за 110лв, който се оказа боклук. Нямаше батерия в него и го взех от Еконт на доверие. Когато го сложих на апарата се оказа че не се чува почти нищо. Другите неща, над 10 на брой, са били както са описани в обявата. Аз обикновено се ориентирам по телефонния номер на продавача. Ако номера запачва примерно с 0888 или 0887 нямам притеснения. Давам за пример този оператор, понеже ползвам неговите услуги от 1999г. Обикновено хората склонни към измами си сменят телефонните номера всяка година. Е, винаги има и изключения......

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: quazimodo   
Дата:   02-03-20 12:22

Божидар58 написа:

> Аз обикновено се
> ориентирам по телефонния номер на
> продавача. Ако номера запачва
> примерно с 0888 или 0887 нямам
> притеснения. Давам за пример този
> оператор, понеже ползвам неговите
> услуги от 1999г. Обикновено хората
> склонни към измами си сменят
> телефонните номера всяка година.
> Е, винаги има и изключения....

А сега, де[smilie5]! И аз от 17-18 години ползвам същите услуги, но номерът ми не започва с тези цифри[smilie11] От кои ли съм[smilie18][smilie18][smilie18]? Наздраве с една пообедна биричка[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: exobexo   
Дата:   02-03-20 14:11

Купувал съм коректно описани неща от тук много пъти. Случвало ми се е и другото и то от хора отдавна в този форум, но за радост доста по-рядко.

Критериите на хората са различни като тях самите, затова гледате и преценявате. Харесвате - купувате. Не харесвате - усмивка и подминавате.

Друг правилен начин няма според мен [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: mmjm   
Дата:   02-03-20 14:23

Аз съм сравнително доволен от базара, вярно за всичките години тук съм купил един ръчнофокусен обектив, две филмови камери и една сапунерка. От обектива макар и доста стар, сапунерката и една от филмовите камери съм супер доволен, може да се каже, че бяха в по-добро състояние от очакваното според снимките и описанията на продавачите, но другата филмова камера беше като използвана в уличен бой и след това съхранявана в септичната яма в двора на колегата и от еконт отиде директно в кофата.
Все пак не е трудно да се ориентираш, кои са продавачите продаващи боклуци и на кои колеги можеш да се довериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Beijing   
Дата:   02-03-20 18:31

Я па съм не имал и еднаж проблемче с еснафите!
Всичко точно!
Море, късмет съм найдел...
А и съм се кинил дваж повечко от всинца ви!
Гот си е чаршията!
Аре към фотото[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: deyan_de   
Дата:   02-03-20 20:00

Само за пример, "продадох" в eBay спот на Broncolor за около $400 на "човек" от Канада, каза, че го е получил със счупена лупа (лупата беше отделно опакована и незнам как се чупи дебела лупа в кашон) , започна се разправията в eBay в която губещ 99% е продавача. Накрая му го оставих и върнах парите. Стигна до там в наглостта си , че да ме пита дали не е краден, защото нямало маските, а те не бяха част от обявата...продаваш нещо което струва ново $3000 за $400 и накрая и това му се струва много...така че некоректни има навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Deltabravo   
Дата:   02-03-20 21:26

Аз стигнах до извода да купувам само от хора, които са от София и никога от такива, живеещи в разни измислени селища по морето. Това също е добър подход за успех при покупките във форума.



Публикацията е редактирана (02-03-20 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: kiten   
Дата:   02-03-20 22:38

Deltabravo , Дерзай, в софиeто е каймака и центъра на оказион дилърите [smilie5] От кое софийско село си бре?

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: menton   
Дата:   03-03-20 00:54

Миналата година си купих Sigma обектив от реномиран търговец и ми изпратиха ползван обектив най вероятно мостра! Това, са снимките който изпратих на търговеца за подмяна https://www.dropbox.com/sh/aywjsh3lvms9sf5/AABvKGsBHF8WQkHbaXo28oSGa?dl=0

Разбира се нямаше драма по-връщането и изпращането на нов, но след като търговците си позволяват такива номера, какво остава за частни продажби и то втора употреба, за това има огледи тестове и опция за връщане - драма няма, само загуба на време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: quazimodo   
Дата:   03-03-20 07:28

menton написа:

> ... за това има огледи
> тестове и опция за връщане - драма
> няма, само загуба на време :)

И 10-15 лева за връщането на пратката, които търговецът услужливо ти е "начислил"[smilie18][smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бъдете честни в писането на обявите
Автор: Deltabravo   
Дата:   03-03-20 15:21

Може би никой от вас не е ужасен човек сам по себе си, но когато се съберете става нещо отвратително... Не мога да си представя какво би представлявала една среща на хора от форум hahah

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »