Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: Frenchev   
Дата:   16-03-19 12:45

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: Frenchev   
Дата:   16-03-19 12:46

Здравейте колеги и приятели,

как най-лесно и качествено може да се свърже компютър с монитор без кабел. Компютъра е в едната стая а монитора в другата. Търсенето ми ме доведе до разни джаджи, като тази от линка по долу, но исках да попитам някой дали е правил подобно упражнение и ако да как. Ще съм благодарен на всяко мнение и предложение. За жалост дълъг HDMI кабел не е решение в случая. Монитора е 4к.

AGPTEK HDMI KVM Extender 120m

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: marves   
Дата:   16-03-19 12:50

Трябва монитора да поддържа Wireless Display, но тази технология основно се вгражда в телевизори.

Другият начин е с Wireless HDMI адаптер (WiFi трансмитер), но внимавай какво купуваш - повечето евтини са до 1080P резолюция и могат да предават сигнал само от определен софтуер, например видео плейър DLNA, без Windows/Mac Desktop-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: marves   
Дата:   16-03-19 13:02

Това от линка е 1080P.

Компютъра, от който ще подаваш сигнала - Windows или MAC е? Всяка ОС ползва различни адаптери, от там трябва да се тръгне.

Второ, задължително търси адаптера да поддържа 4K/UHD резолюция и разгледай ревюта или видео демонстрации, за да видиш като качество как се представя (ще има някакви усещания за lag, а дори може да има anti-lag алгоритми с компресия, която да убива цвят/детайл при движение).

За 4К трябва да видиш адаптера дали има достатъчно бърз трансфер, дали компютъра ти може да го осигури (верятно ще изисква USB3.1 или USB-C порт).

HDMI директно свързан кабел ще е най-добрата опция откъм цена, качество на картина и липса на лагавиня.

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-03-19 19:35

Нещото, което ти трябва, се нарича HDMI sender или HDMI Extender. Търси в амазон и чети ревюта...

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: BilboBaggins   
Дата:   16-03-19 20:57

Microsoft Wireless Display Adapter
Единия край е HDMI, USBто в захранване или в USB на телевизора.
Дали поддържа 4К, не знам.
Моя (версия 1) работи през стена, горе-долу 5-6 метра.
Има адаптери и по 30 метра, но са над 200 евра.


Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: marves   
Дата:   16-03-19 21:43

Microsoft адаптера също е до 1080P, дори и втората версия няма 4K.

4K резолюция иска доста висока скорост пренос на данни, за да има читава картина за нещо различно от статичен екран. Освен резолюцията трябва да се види и какви Hz поддържа, дали ще предава 60fps гладко...

Може да се пробва и някой евтин 4K TV BOX Android, на който да се пусне отдалечен достъп от компютъра, но тези устройства имат доста примитивен WiFi сигнал... през LAN кабел може и да задържи стабилна 4K картина.

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: victory13   
Дата:   17-03-19 06:51

Хромкаст 3-та генерация може да предава 4к... според гугъл може да "огледа" и екрана на компа... че браузъра го оглежда съм сигурен, довечера ще пробвам компа... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: victory13   
Дата:   17-03-19 07:09

Всъщност в cast менюто имам cast desktop, така че с гаранция компютърния екран е на тв-то... /не ползвам хром!/ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: musho   
Дата:   17-03-19 23:40

Chromecast 3, не е 4 К. Chromecast ultra 4 K, предава 4 К.

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-19 03:43

Аз каствам от телефона към ТВ-то, както и от компютър към ТВ. Всичко става посредством това, че двете/трите устройства са вързани към една и съща безжична мрежа вкъщи. Подобно е и с принтера (наскоро имаше такава тема). Предполагам, че за монитор няма да е по-различно и без каквито и да е допълнителни у-ва това ще е възможно, стига монитора да е смарт.

Сега от чисто любопитство искам да попитам (не се заяждам!) за какви случаи се налага подобно кастване, когато монитора ти е в една, а компютъра в друга стая, а мишката и клавиатурата неизползваеми? [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-03-19 03:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Връзка на комп с монитор без кабел - как?
Автор: victory13   
Дата:   18-03-19 09:53

musho, коректна забележка [smilie24] ... преди няколко месеца, като избирах, не съм обърнал внимание, че ултра е по-скоро втора генерация [beer]

За моите нужди се спрях на 3-ката. Вързах лаптопи с 2,5 и 2k, по-малката резилюция изглежда по-добре на 2к телевизор... може би при скалирането да омазва леко.
Силно подозирам, че качеството на рутера ще има най-голямо значение за качеството на картината на телевизора. Нямам съмнения в устройството chromecast [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »