Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 14:38

Аз знам какви са възможностите... имам го този монитор и вече съм минал по този път с описаните проблеми.
Всеки 1440P монитор омазва всичко на различна от нативна резолюция. Дори цветопредаването страда.

Има едни изказвания, че 4K монитор/телевизор може да се пусне на 1920P резолюция без загуби, защото тогава чисто физически 4 пиксела се запълват "с точност" и образуват един пиксел.
Но поради характера на RGB изпълнението и "точните" величини (има неща като пропорции, отстояние между пиксели, и т.н.) - реално пак картината "не е добре".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: jingov   
Дата:   13-03-19 14:44

"Понеже входа на монитора е DVI"
Използвам старо/5г/ Ейзо 24 с две машини- лаптоп/ дисплей порт от лаптопа към НДМАй в монитора/
и ПКомп -HDMI кабела дава изход от картата на компа и влиза като DVI в монитора / поддържам 1920 резолюция. Довечера ще погледна честотите, 10м кабел.
DVI Dual Link



Публикацията е редактирана (13-03-19 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 14:53

По принцип не виждам автора да е споменал, че иска да изкара максималното от монитора с лаптоп.
С този кабел и моя лаптоп с вградено видео съм напълно доволен, когато се наложи макар и рядко.
Теорията казва едно, но практика показва 59Hz [smilie3]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1552480907_IMG_3396.JPG



Това е кабела, за около 5$.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1552470544_IMG_3387.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 14:54

jingov - 1920х1080p/60hz поддържа, 1440p/60hz не.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 14:56

stoikovv666 - на ниската резолюция може да се пусне 60hz... но картинката не е много приятна.
Това е и на теория, и на практика. 1440P/60hz на EIZO-то на автора не може да се пусне с HDMI-DVI кабел без активен преобразувател.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 15:37

Здравейте, да попитам, защото имам същия проблем със същия монитор...Може ли някой да даде линк към въпросния активен преобразувател за DVI-d?
Де факто моя кабел който е HDMI-DVI-d, макар и да изглежда точно като на по-горните схеми не работи като такъв.Иначе ако го гледаме на външен вид...едно към едно както би трябвало да си е, но...явно прехода от HDMI...към DVI-D не е коректен...
Та разрових се за въпросния активен преобразувател, но нещо не откривам.
П.П.Между другото...работя с безжична клавиатура с тъч пад на нея и не ползвам мишка...Честно казано не усещам никакво забавяне, мазане и тегава работа...Не знам всъщност дали при 60 херца ще се промени нещо в качеството на картината или...е въпрос само на циклене, бавене и други такива неудобства? Нещо да ме светнете по този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 16:02

lubashki777 така и не разбрах какъв ти е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 16:09

Май няма готови преобразуватели от HDMI към DVI-D, по принцип добър ТВ техник би трябвало да знае как да сглоби.

Има готови от DisplayPort към DVI-D:

UltraAV® DisplayPort to DVI-D Dual-Link Adapter

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 16:20

Аз като цяло нямам проблем.Според някои хора при 60 херца, щяло да дава по-кристална картина, което според мен едва ли ще е така.Не усещам нито нещо тегаво, нито някакво замазване при работата...Работя с тъч-пад и не ползвам мишка и не усещам никакъв проблем с нацелване на икони и забавена работа...Въобще не намирам проблем, но...
Монитора ми на високата резолюция си работи на въпросните 30 херца и не мога по никакъв начин, да го накарам да работи на 60херца.
За това и попитах...ако предположим, че успеем да го подкараме на 60херца...какво ще се промени?
Според мен в статичните кадри и обработката им със софтуер като ФШ не би тярябвало да има никаква разлика...
Виж в гледането на филми може и да се промени нещо...Тоест когато има движение по дисплея...
Обаче мен основно ме интересува като си обработвам снимките да нямам проблем..., за другото си имам телевизор и не се мъча на дисплея ако да е 27" !!!
Та аспектите на поста ми са два...

1.Реално след като не усещам дискомфорт при работата на 30херца, нужни ли са ми 60херца

2.Ако са ми нужни...как да ги постигна/до тук не се спомена никакъв начин който да може да се приложи на практика и дори се оказа, че въпросния активен преобразувател всъщност...май не съществува като готово изделие/
Та с две думи...какво ще получа ако имам заветните 60 херца като разлика?
Нека започнем от там, защото в крайна сметка да не се окаже накрая, че...си създавам излишни главоблъсканици, от които де факто нямам съществена нужда!
Това е...



Публикацията е редактирана (13-03-19 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 16:24

ubashki777 - пусни монитора на 1920х1080 резолюция, след това смени херците на 60.
Ще усетиш разликата.
Аз разлика намирам и от 60хз на 120хз скок.
Но на 30хз след 30минути работа и вече съм свикнал... просто е по-приятно изживяването на 60хз+
С мишка има малко "лаг" на 30хз.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 16:36

Автор: lubashki777
Дата: 13-03-19 16:20

Сам си отговорил на въпроса! [smilie24] Когато нямаме или не виждаме проблем защо да го търсим?!

Автора на тема не е споменал никъде, че търси максималното от монитора с някакъв стар лаптоп . По скоро да ги свърже и проблеми с липсата на видео драйвери за win10.

За изцеждане на 2к и 4к монитори всички знаем какъв е начина PC [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 16:45

Мда...явно е така...Ще трябва да се оглеждам за в бъдеще за някой сносен настолен компютър.
А аз автора го познавам лично...и си говорихме по телефона дори по темата.Той монитора го подвързва, но според него имало разлика в качеството на картината заради херцовете.Според мен при стационарна картина не би трябвало да има такава обаче...?
Както казах...при работа с тъч-пад лагене няма и аз не съм забелязал нещо, което да ме дразни в работата...Дори изгледах и няколко филма и то онлайн...за теста.Също не открих нещо като да цикли и забива или да лаги или нещо подобно...
Та не знам.Явно с тези лаптопи няма да подкараме на пълна резолюция този монитор на 60 херца, но пък ...аз не виждам и някакъв проблем от това!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 16:52

Интересно...дори много интересно...
Пробвах го това, но...на 1920 отново не ми дава опция за други херцове освен на...30...
Е сега вече има някакъв проблем...[smilie11]

П.П. Всъщност отметката съм забравил включена...[beer]



Публикацията е редактирана (13-03-19 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 16:55

Това не е добра логика, но се радвам, щом си придобил навик да работиш на 30хз. По-добре не пробвай на 60хз как е (описах ти процедурата), защото ще хвърчат монитори и лаптопи през прозорците. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 16:59

lubashki777, поне не е голям я драйвер на картата или кабел [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 16:59

Всъщност пробвах...Ами замазаното 1920...с никакви херцове не става добро...На пълната резолюция с 30 херца е в пъти по-добре отколкото на 1920 с 60херца...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 17:02

Автор: marves
Дата: 13-03-19 16:55

Това не е добра логика, но се радвам, щом си придобил навик да работиш на 30хз. По-добре не пробвай на 60хз как е (описах ти процедурата), защото ще хвърчат монитори и лаптопи през прозорците.


marves, той има предвид 60 на 1920 резолюция... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 17:04

А има и още нещо...При мен макар да съм с уиндоус 7 64bit...на външния монитор също работи с картата която е на дъното.
До момента се опитвам и аз безуспешно да подкарам гейфорс-ката карта, която е по-добра, но не намирам начин.
Като влезна в менюто на външната карта и ми дава, че може да сработи само на VJA изхода, което не е опция...На останалите изходи дава само интелската вградената...
Някой да помогне по този казус поне?
п.П.Сутринта ъпдейтнах драйвърите на външната карта, но нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-19 17:07

Автор: lubashki777
Дата: 13-03-19 16:59

Всъщност пробвах...Ами замазаното 1920...с никакви херцове не става добро...На пълната резолюция с 30 херца е в пъти по-добре отколкото на 1920 с 60херца...



Бутни малко scaling, може да ти хареса [smilie5]
Естествено като слезеш от 2к на fullHD да е мизерно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: compur   
Дата:   13-03-19 17:10

А как стоят нещата в BIOS-а?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   13-03-19 17:16

В смисъл...?
Биоса за мен винаги е бил забранена територия.Не се наемам да се ровя из него, че после не знам дали ще могат да ми оправят бакиите...
Обаче...имам човек, който си рови, та...какво да го накарам да види, промени , провери и т.нн.?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: jingov   
Дата:   14-03-19 10:37

lubashki777 тази картинка виждаш ли я,
https://photo-forum.net/i/2213177
, имаш два екрана и вида кабел свързан към всеки, препоръчително е да е на авторазпознаване.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marinhaker   
Дата:   14-03-19 14:56

Аз я виждам, тази картинка и на моят! Но стои само вградената карта, и не знам как да го преместя на външната? Отделно не излиза, че монитора е към е HDI изход. Довечера ще пусна снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: marinhaker   
Дата:   14-03-19 18:43

https://photo-forum.net/i/2213259

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка м/у монитор и лаптоп!
Автор: lubashki777   
Дата:   16-03-19 10:31

Мда...и при мен така излиза.Монитора се подвързва само към вградената...това на каквито и да е режими в горното малко прозорче.
Другото което е...от два дни съм като болен и не мога да продължа с тестовете...Не знам как, но...HDMI изхода престана да работи.Преинсталирах уиндоса, но същата работа.Оказва се, че най-вероятно ще е хардуерен проблем, но...май най-евтиния вариант за ремонт е смяна на дъното.В момента съм в обмисляне какво да правя, но така или иначе към момента не мога да продължа с тестовете...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »