Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: belone   
Дата:   02-03-19 09:12

Пазарна икономика! Щом се търси една услуга и клиента е готов да плаща, значи това е цената. Пробвай с другите и пак ще си говорим ????

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: roburt48   
Дата:   02-03-19 11:35

Еконт имат повече офиси отколкото всички останали спедитори накуп... И то в пъти ! Това си е доста сериозно предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: survivor3   
Дата:   02-03-19 14:31

Никога не бих ползвал Спийди! Само ЕКОНТ те са върха![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   02-03-19 21:07

Еконт - комисионната, която слагат върху цената на пратките е голяма и се усеща фрапантно при по-скъпи пратки.
Предпочитам да търся алтернативни начини.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-03-19 22:35

Ако собствениците на ОЛХ решат да инвестират няколко милиона в тяхна куриерска фирма, мисля че в ЕКОНТ ще останат само моргаджиите, които си имат "врътки" да пращат "анонимно" крадени части (и не само) [smilie7]
Докато всеки е ТАРИКАТ в ОЛХ-САТА и продава от ракия, нафта, рязан тютюн, МАРКОВИ дрехи, кучета, котки и всичко което може да се открадне и продаде, будиста от Русе ще трупа милиони....

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: penco   
Дата:   03-03-19 08:52

Пращай по Български пощи, за да не забогатее русчуклията.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 09:51

Не е от Русе... Около Русе...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   03-03-19 19:20

И друго има, забелязавам го от няколко месеца. През системата им ee.econt.com не "минават", не се регистрират пратки за мен, независимо от кого и то основно ако са на сума над 100-тина лв. !!!. Не се появяват там, не получавам смс на следващият ден за тях, но въпрки това като отида в офиса - пратките са там и си ги плащам и вземам. Няколко пъти ги питам - що така бе? ... мънкат: системата се забавила, сървъра блокирал ... с две думи - небивалици. Все още не ми се иска да се заяждам с тях, но в крайна сметка за много неща които съм купил с доставка през тях, така си оставам без никакъв документ, че съм платил за стоките, утре ще дойде некое ченге у нас и ... всичко ще излезе крадено.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Konstantinov   
Дата:   03-03-19 20:00

Аз плащам с карта от банковата сметка и ми дават бележката.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 20:30

Терминаторе системата им е така направена, че не може да не ти дадат документ.

Вариантът е просто ти да не изчакаш, а да си тръгнеш преди да ти го дадат.

За съжаление цената на всички куриери върви полека лека нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 21:08


> За съжаление цената на всички
> куриери върви полека лека нагоре.

Само на куриерите ли? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 21:22


Моята също [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: next_time   
Дата:   03-03-19 21:33

Понеже за последните две години и аз си вдигнах цените, смятам че е съвсем нормално всичко да поскъпва. Колкото е по скъпо толкова по добре. Иначе ще си останем като македонците - всичко им е евтино докато са си в македония, но дойдат ли в българия им е двоино а в гърция четворно.

Искам пак да съм вечно без пари заради скъпия живот но със заплата 20 000 евро. Така като отида в италия с джобните на детето ще се чувствам като нормален италианец.

И ... аман от мрънкачи, еконт вдигнали таксите, бате бойко строял кофти магистрали - ами български пощи още работят, а стария път до благоевград още не е затворен. Има толкова много възможности. И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 21:58


> И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска
> фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.
>

+1 [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Otvorenia   
Дата:   04-03-19 09:23

Еконт са предпочитана фирма и от мен, но и Спееди се пооправиха. Не са като преди. Ползвам ги и тях. Драма няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 10:25

Значи и те ще вдигнат цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: solo5   
Дата:   04-03-19 11:00

При продажба на M.Zuiko 45mm f1.8
Еконт ми начислиха и застраховка,
която вдигна цената на пратката от 5лв на 10лв
Обективът си беше опакован във фолио с балончета
и в собствената си оригинална кутия...
Преди не добавяха такива такси

P.S. Когато ги накарах да вкарат серийният номер на обектива
в системата се почесваха, добре че една им каза че по инструкция е задължително



Публикацията е редактирана (04-03-19 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 11:11

Правите от мухата - слон.

Пускам пратки всеки ден с тегло 1-2 кг. от офис до офис. С наложен платеж и предварително подготвена товарителница излизат по 4-5-6 лв. Не мисля че е голяма драма +- 1 лв. Да, преди година излизаха малко по-евтино, но ще го преживея. Слагам разликата в цената на клиента и всичко е точно. Служителите в офиса който ползвам са учтиви, познават ме по име и вършат работа. Понякога може и да объркат нещо, но сме хора, случва се.

Аз в офиси с персонал, който не мога да търпя и ме дразни, не ходя. При това не само в куриерските. И това регулира пазара. Като никой не ходи офисът или сменя персонала, или затваря.

Работя и със спиди. Последните години и там няма драма. Работят прилично.



Публикацията е редактирана (04-03-19 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 18:28

"Автор: solo5
Дата: 04-03-19 11:00

При продажба на M.Zuiko 45mm f1.8
Еконт ми начислиха и застраховка,
която вдигна цената на пратката от 5лв на 10лв
Обективът си беше опакован във фолио с балончета
и в собствената си оригинална кутия...
Преди не добавяха такива такси"

Винаги е имало такава такса. Понеже сам си правя товарителниците виждам как сумата нараства с избиране на нова опция. От друга страна не е задължително да си застраховаш стоката. Само че ако се загуби или бъде открадната плащането без застраховка ще е по някакви общи условия, които едва ли ще те задоволят.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: agop4o   
Дата:   04-03-19 19:33

next_time - И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.
[smilie5][smilie5] Като седнем на маса и разговора се завърти около работата имам един хавер дето почва да мрънка как цялата работа била на гърба му и шефа му нищо не разбирал от бизнес.Е викам ти като си спец що не направи една фирма с такава дейност.Отговора винаги е -Еми ще направя ръцете да не ми са в г.за-.И така 20 години.[smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 19:50


Е аз горе долу така направих, ама само след 16 г [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 20:38

Подготвял си се.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   04-03-19 21:15

"Автор: imitev
Дата: 03-03-19 20:30
че не може да не ти дадат документ.
Вариантът е просто ти да не изчакаш, а да си тръгнеш преди да ти го дадат
"

Не че държа на тяхната хвърчаща бележка на термохартия, която избелява след няма и 3 месеца, но винаги изчаквам, нали се подписвам на техния екземпляр. А иначе от профила си в с-мата им винаги мога да си разпечатам (и разпечатвам) на нормална хартия товарителницата и списък на пратките и т.н.
Забележката ми е че липсва информация в сайта им, в профила ми, че изобщо пратка Х с цена У някога е "преминала" оттам. Естествено преди това сме се уговори с контрагента да ми прати конкретната стока за спазарената цена, не е ей така да получавам и вземам пратки от неизвестен изпращач и то точно за мен. Получавам СМС: "имате 3 пратки ...", а като отида на място - пратките 4, тази неорегистрираната, но уговорена ми я дават, плащам си, дори бележка на термохартия получавам за нея, подписвам се че съм я получил ... но остава у мен съмнение, че има нещо гнило в цялата тази схема ...



Публикацията е редактирана (04-03-19 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   04-03-19 22:01

terminator - когато пратката се подготви през външни сайтове (като OLX, който е лесен и удобен), товарителницата не излиза в електронната (потребителска) система на Еконт за ПОЛУЧАТЕЛЯ.
Това съм забелязал.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   05-03-19 10:45

Възможно е, през Еконт основно купувам, много рядно продавам и то ако продавам - нося в офис. Както и да е, просто споделих.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »