Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: sony a7
Автор: marves   
Дата:   07-03-19 10:48

То това им беше и идеята на Sony с приложенията, но бързо ги хакнаха, та даже и допълнителни функции отключиха хакерите, свободен FTP достъп, отключване на регионални рестрикции като PAL/NTSC режими, езици, ограничение на времетраене видеозаснемане и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-19 23:56

ури64 написа:

> > Като цяло идеята с приложенията е
> > много яка. Трябва да има чалъм да
> > се купуват нови функции за
> > камерите и да се добавят.
>
> Абе не баш. Ако стане така, ще
> почнат да продават камерите като
> рутерите и суичовете на Cisco -
> пускат ти апарата с някаква базова
> функционалност уж на приемлива
> цена и после за всичко по-така да
> трябва да киха човек като арабски
> шейх...и ще получат още една
> възможност да изстискат още
> повече пари от потребителите.

Какво да изстискат, то не остана. Като гледам продажбите общо са под 10 милиона годишно на камери със сменяема оптика и всяка година спадат....

http://www.cipa.jp/stats/dc_e.html


Ако бизнес модела им не работи просто ще престанат да правят камери и обективи......Може би е добре да иновират в правенето на кинти като Адоби.

ПП Панасоник се пробват. За новите камери и за GH серията има някакви екстри, дето се плащат отделно ако искаш.....Ама не щат още да докарват нови неща на старите модели с абонамент или нещо подобно....Да в един момент ще ти остарее хардуера и ще искаш нов ама нови функции дето са доста прости....



Публикацията е редактирана (07-03-19 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: uri64   
Дата:   08-03-19 00:58

Ми аз си имам хардуер от 70-те...с прости функции...снима си без грешка :)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   08-03-19 08:24

Кажете как е картинката с китака 28-70 на двете тела: а7 и а7 мк2?? Доколко е разликата в картинката?



Публикацията е редактирана (08-03-19 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-03-19 14:58

Няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: burningice   
Дата:   08-03-19 16:07

Защото Сони (да се свети името й) феновете прогледнаха [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-03-19 21:17

За тези, които имат проблеми с покритието на дисплея на А7R.
Различно е от проблема на A7RII, различни са - под старото покритие на А7R няма черна рамка и надпис Sony – лъсват стъкло и метална рамка.
Лепилото от старото покритие е трудно отстранимо. Неприятно трудно!
Най-доброто средство при мен бе парче от острието на широк макетен нож – плътно допряна до стъклото нова режеща част. Почиства бързо и добре в комбинация с домакинска микрофибърна кърпа. Преди това пробвах пластика на банкова карта, нокът, дъсчица – не е ефективно. Стъклото е много здраво – не се драска. Е, внимавах много.

След пълно отстраняване на старото лепило, хубаво почистване и монтаж на протектор за дисплей Sony PCK-LM16 – има го във „ФотоПавилион“: Код: 3789, Арт. № PCKLM16

Върху него – стъклен китайски протектор от ebay – има много.
Нов става дисплеят!

Защо Сони произвеждат такива дисплеи? ... за да се купуват Sony PCK-LM16, предполагам. [smilie23]


Клипче от нета по въпроса:

Fix a Sony A7/A7R/A7S screen that is scuffed or scratched



Публикацията е редактирана (15-03-19 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-19 22:39

Да явно дисплеите без протектор не са особено издържливи. Аз си купувам подходящия модел PCK-LM обикновено заеднос камерата на Сони и го поставям незабавно. До сега не съм имал ядове с екран на апарата.

Обаче с трето поколение съм малко разочарован от последното изделие от серията PCK-LM направено за тъч екраните на а9 и третото поколение а7-ци. Въпросния протектор се напука само след няколко седмици употреба. А както може да видите тия протектори на Сони не са никак евтини. Замених го китайско копие от все пак фотографска фирма, която прави протектори от известно време. Китайците добре са се справили и вече близо година няма ядове

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   15-03-19 07:13

Оригиналното за 39-50лв протекторче прави балони, а е сложен в сервиз. Същото се получава на доста други екранчета. На А9 аз лично видях излющени поне 3 броя. За А7 серията дори не ги броя. Предимството е, че на втора ръка се смята за голям "проблем" и има изключително евтини бройки само заради това. Дефакто дефекта идва ефект. Китайските фолиа са до уцелване. За тъч може и да скапят историята.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Тед   
Дата:   15-03-19 11:12

Aз на 3-ата сложих това за 12 паунда:

https://i.postimg.cc/RZx4JbjR/Screenshot-2019-03-15-at-11-01-28.jpg


Не е мръднало, без мехури, здраво и стои добре.

Имах го и на 5дмк4 - много е здраво, не се драска и пропуска добре светлината на екрана. Тъча няма грешка.



Публикацията е редактирана (15-03-19 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-19 14:28

Китайските ако са уцелят, нищо не скапват.

От година съм с този джам без ядове

Взех го 1.40$ с транспорта! Май трябваше да купя 2 за да вклюат транспорта в цената и ми дойде дюшеш, че после минах от А7м3 на р3....



Публикацията е редактирана (15-03-19 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-03-19 07:41

Доста глупости изписани в стил 6-7 клас.
Аз съм от почти 5 години с първия А7 и мога да кажа, че е чудесен. Имам над 10 ръчнофокусни обектива, вкл. тежки и гарантирам, че при внимателна употреба няма никакъв проблем. Друг е въпроса, че много от т.н. разбирачи са такива мърльовци, трошковци, че желязно яйце да им дадеш пак ще го счупят.
Разбира се причината за замяна е прозаична, всеки иска да има по новото което има повече екстри - разбира се маркетинга е достигнал страхотни висини. Просто в следващите модели са вкарани всички нови технологии на подобаваща цена разбира се.
В резюме първия А7 е чудесен фулфрейм на вече чудесна за нашите стандарти цена.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-19 11:14

Binjo_o, може ли малко упътвания и наставления за "внимателна употреба", че това с байонета е масово! Още повече че се продават и евтини рингове, които само отвън се слагат и те са некачествени и нищо не става от тях..
Също така, има и доста хора, които за 5 години имат на А7/А7R над 300000-500000 кадъра, ако за 5 години човек направи 10000-20000, дори да сменя при всеки няколко стотин кадъра обектива, няма да се прояви проблем...А като се появи така пълни със прах и стружки от пластмаса, че и всекидневно чистене не помага...
Аз лично имам наблюдение поне над 14 броя тела А7/А7R постоянно, и само при едно няма проблем, защото е на едва 18000 кадъра и собственика му има 2 Сони обектива с автофокус, които сменя рядко.



Публикацията е редактирана (21-03-19 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-03-19 14:54

kvakioh,
Пак нищо не ти се разбира!
Да приемем, че тези 14 тела наистина всекидневно се почистват от прах и "стружки от пластмаса" (???) с каторжнически труд и усилията на целия китайски народ. Защо не са продадени отдавна, за да се спре с тази всемирна мъка? Кои са тези мазохисти, така влюбени в точно тези модели на Сони?
Вече съм абсолютно убеден, че бънуваш наяве.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: ZENON   
Дата:   21-03-19 18:39

Всъщност А7 има (за мен) само 2 проблема, единия от които е байонета и това се оправя, но покритието на матрицата, което при определени условия отразява светлина в задната леща на обектива, която от своя страна връща отражението и се получават едни красиви зелено-сини флеъри... това няма оправия (освен да се снима по-внимателно).
В други отношения тази камера е повече от чудесна, а за парите си сега, втора ръка е дори прекрасна.



Публикацията е редактирана (21-03-19 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-19 18:39

Толкова ли не се разбира, че имам приятели с 14 тела Сони и само 1 остана без да му е сменен в сервиза байонета??

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-19 19:47

ZENON написа:

> Всъщност А7 има (за мен) само 2
> проблема, единия от които е
> байонета и това се оправя, но
> покритието на матрицата, което при
> определени условия отразява
> светлина в задната леща на
> обектива, която от своя страна
> връща отражението и се получават
> едни красиви зелено-сини флеъри...
> това няма оправия (освен да се
> снима по-внимателно).
> В други отношения тази камера е
> повече от чудесна, а за парите си
> сега, втора ръка е дори прекрасна.

Това са и според мен.

байонета дори не е голям проблем ако ползваш леки стъкларии. Проблем осезаем става със ЕА4 преходника, щото АФ системата е в адаптера и при леко тилтване от мека пластмаса фокуса отива у киреча.....

за другия проблем има и втори изход - ДСЛР обективи. Покритието е ДСЛР-ско и с ДСЛР обективи няма ядове. Дори с 14/2.8 самянг. Иначе А7м2. Симо казваше че дори р-ката има по-малко проблеми с отражения. А7с май няма такива ядове, но там пък трудно се чистил сензора от прах съм чувал.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: youstolemyheart   
Дата:   21-03-19 23:03

Честно казано, малко ме е яд на Сони за агресивността в посока цените на телата им. Много бързо се обезценяват.

А инак - при въмозжност, бих помислил за Р2, стабилизация + пиксели = хубав кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-19 07:37

Така-така, да падат цените. Телата са консуматив.
За чистенето, чистил съм досега за 2 години 3 пъти а7R. Доста по-лесно от огледалните.
За отблясъците, имах и аз и сложих специално фолио на евтиния Andoer адаптор.
Доста научих от тези тела, също ръчния фокус съм го прецизирал дотам, че почти нямам брак.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-19 12:18

@kvakioh
Къде си сложил фолио?
Питам, понеже флеърите са по-скоро резултат от покритието на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-19 13:57

На адаптора по лъскавите части, отвътре, понякога и това не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: petervassilev   
Дата:   22-03-19 15:01

Понякога не само покритията на лещите, но и самата конструкция на обектива предразполага към вътрешни отражения, интерференчно синеене и др. "красиви" ефекти. Особено по-бързите обективи с по-плоска, по-голяма и изнесена назад повърхност на задната леща.

С експерименти с различни видове тела и обективи може да се опитаме да установим дали е вътрешно отражение в обектива или в зоната сензор-задна леща.

Освен неизбежното отражение от сензора има и някакви отражения от зоната на бокса около правоъгълния сензор, защото светлинното петно в общия случай е кръгло и отраженията извън сензора също създават шум. В преходниците с кръгъл отвор поставям правоъгълна диафрагма (със съотв. размер според обектива) от черен пеноматериал, за да огранича светлинното петно само върху сензора и да намаля отраженията. В допълнение към облепването/боядисването, описано от kvakioh.


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-19 16:28

да адаптерите са трудна работа. МЕтабонес чак на 4т направиха кадърно адаптера да не прави отражения и то точно с допълнително подходяща матова боя....



Публикацията е редактирана (22-03-19 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Binjo_o   
Дата:   25-03-19 15:23

Бихте ли качили кадри с това отражение от лещите и покритието на матрицата? Ако може от първа ръка, или каквото може в крайна сметка.
Във тоя форум ( и не само) за последните десетилетия съм се начел на преувеличени неща.
Една от простотиите е възвеличаването на стабилизацията. Вярно че не съм пробвал с висок клас обективи, но до сега не срещнах в средния клас обективи за Никон стабилизация от която да ах-на и да кажа, е те това е. Винаги е толкова трудно доловима до към липсваща разликата че направо, не знам. Същото и за Пентакс уж стабилизация в тялото, ама не прави никакви чудеса, даже мое да се каже че е предимно лабораторно и за референтни кадри забележима. в Реалното снимане все едно я няма.



Публикацията е редактирана (25-03-19 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: marves   
Дата:   25-03-19 15:32

Не е матова "боя" ами мъхеста материя и се слага фабрично на Metabones IV T нагоре моделите, дори и Sigma MC-11 има (само в процепа).
Май помагаше за по-резки ъгли с ултрашироки адаптирани обективи, над 20мм май нямаше разлика.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »