Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: sony a7
Автор: marves   
Дата:   23-02-19 23:18

Сонитата периодично щракват dark frame СЛЕД изключване на апарата, с цел да ремап-нат hot/dead пиксели на матрицата.
Но по-вероятната причина (предполагаема за мен) е включването на антистатичност, за да могат да се издухат прашинките от стъклото пред матрицата, а не да се поналепят нови.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   23-02-19 23:23

Изглежда логично. 10Х! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: next_time   
Дата:   24-02-19 22:21

Някакъв човек се мотал по улицата с вид на търсещ. Един от местните кибици го попитал
-какво търсиш
А човека казал
-абе една траверса имаше тук и не я намирам
Кибика му казал
-е там в задния двор децата си я подхвърлят
-как ще я подхвърлят, та тя тежи 200кг
-ами деца, няма кой да им каже че е толкова тежка.

И аз като децата - никой не ми каза че е толкова скапан апарата. За момента не съм забелязал никой от проблемите за които се пише, ама ... сега като ги знам - ще ми скъса нервите.

Защо ли ми трябваше да отварям тази тема. Добре си живеех в блаженна нищета.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-03-19 21:50

A7R - камерата е страхотна.

Преди десетина дни взех една - втора ръка, от базара - на над 25000 кладъра.
Не мога да повярвам колко грешни са многото отрицателни писания по нета за камерата!
Явно - гледната точка!

Почти три години бях с A7II и най добрите Сони обективи.
А7R е по-добрата камера - фотографски, като крайно изображение.
За тези, които снимат за удоволствие.

Камера за кеф! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-19 22:05

Ivan_A r-ките са много яки като картинка да! Много е готина, защото е малка и лека и бутона е като на лейка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-03-19 22:15

"... защото е малка и лека ..."- със Сони 2.8/35mm е невероятно малка и способна комбинация. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: solar_sea   
Дата:   03-03-19 22:20

Ако човек си вземе през 2019-та А7 оправен ли е проблемният байонет или поне има ли лесен начин за diy решение ?

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: uri64   
Дата:   03-03-19 22:25

Сменя се в Стемарк

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-03-19 22:28

Точно от тези проблеми се опасявах:
- проблем с байонета - никакъв.
- shutter shock - никакъв ( само с 35мм и 100 мм съм пробвал.)
- шумен затвор - да , не е безшумен - като на филмова камера е - т.е. свикнал съм/спомням [smilie5] си.
- бавен AF - съвсем нормален за мен. Дори има и EyeAF - бавен (но по-бърз от ръчен), единичен, но кове.

Зная, че А7RIII е по-добре. Като функционалност.
Като сензор/изображение - вижте DxO / Photons to photos колко и каква е разликата.

... прибавим ли и $$$ в уравнението - A7R от базара!(на цена на "сапунерка") [smilie24]


... и е водо/прахо устойчива. [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-03-19 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-19 23:20

не я поливай и не се грумркай с камерата :-) Някой ръмящ дъжд сигурно няма ядове, но не е IP68.

Байонета може да е проблемен за тежки обективи като 135/1.8 т.е. от килце нагоре...пу те сега тия станаха модерни....

Иначе а7р2 и а7р са си екстра машини и А7 също е готина. Просто човек трябва да има реалистични очаквания.

тия от 2-ро поколение насетне са по-тежки и ако се снима с леки обективи и се дири лек комплект....Аз си взех наскоро минолта МД 135/3.5 дето е около 200 грама. Ама адаптера ми за АФ с ръчки нещо не я обича. За сметка на това с никорчо 105/2.5 станаха големи приятели ...

ПП оригиналната Р-ка само веднъж съм снимал с нея със Цайс Локсия 50/2. Обектива е много интересен поне за мен. Имаше много странен дефокус.

Ето тука една боке панорама с тази комбинация. Малко седи като 24мм :-)


https://farm9.staticflickr.com/8857/28211516774_7c54d7251f_c.jpg


BMW Pano by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Ето тази девойка има 180 хиляди последователи в инстаграм и пука с а7р. Явно не е толкова зле апаратчето

https://www.instagram.com/elizabethgadd/




Публикацията е редактирана (03-03-19 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: colorphoto   
Дата:   04-03-19 02:34

Иване,по отношение на визията на кадъра ли Р2 е по-добра от А-7/2 и малко във АФ или не съм те разбрал точно?

Ще купувам А-7/2 и за това питам.

Но не ме привличат многото мегапиксели,даже 12 са ми ок,нито имам излишни пари за А7Р2.

Какво толкова е по-доброто на 7Р/2 от 7/2 защото явно е по критерии на различните хора различно?

Ще го ползвам с твърди бюджетни обективи и стари АФ с адаптер.

Благодаря предварително!



Публикацията е редактирана (04-03-19 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: colorphoto   
Дата:   04-03-19 02:47

Кириле,замислил съм се точно как биха стояли АФ Минолта обективи с АФ преходник на А-7/2?

Особенно тези около 100мм;135мм и нагоре,както и Бииркана 70-200/4 и въобще подобните?

А защо не и ръчнофокусни с АФ адаптера за които си споменал горе?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   04-03-19 07:54

colorfoto, A7II е по-добрата камера - като оперативност, възможности - има много писано.
А7R ми харесва в момента, защото ми напомня камера "от едно време" - бленда/скорост и приличен АФ - малко бавен, но точен. Сензорът е много добър, дори леко над този на А7II:

PDR - A7R-A7II

Дали тази разлика се забелязва - идея си нямам. А7II е достатъчно добра.
Добави отдясно и други камери за сравнение - сензорът на А7R се държи добре, макар и поостарял.

И най-вече - всичко това на цена около 1200 лв.[smilie24]

Имам Оли Е-М1м2 + доста обективи. "Може всичко" - много по-бързо от А7R. Но само Оли 1,2/17мм е 2600 лв., а е голям.
Т.е. вместо един доп. обектив - едно тяло А7R + 2,8/35мм - за по-ниска цена. Комплектът е малък, а удоволствието е голямо. [smilie24]



https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1551678618__DSC2343_1900px.jpg

- харесва ми преходът от тъмно към светло при този сензор. ... а може и да се самозаблуждавам. [smilie5]


" Ще го ползвам с твърди бюджетни обективи и стари АФ с адаптер." - А7II ще е по-добре, струва ми се. Стабилизацията на изображението във визьора помага много при ръчното фокусиране.



Публикацията е редактирана (04-03-19 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-19 10:30

colorphoto написа:

> Кириле,замислил съм се точно как
> биха стояли АФ Минолта обективи с
> АФ преходник на А-7/2?

Ползвал съм ги няколко години, но сега има хора дето са много по-наред от мен. Ако някой пише по темата ще е по-интересно.

В общи линии става идеята ти. ЩЕ имаш АФ като на А65 или Д200 т.е. древен СЛР с моторизирания преходник Sony LM-EA4.


> Особенно тези около 100мм;135мм и
> нагоре,както и Бииркана 70-200/4 и
> въобще подобните?

Виж ако искаш афла форум. Там се дискутираше много подобен сценарии е minolta 135/2.8. Май е доста интересен обектив.

На 100мм май също има минолта

Бирата на фул фрейм става, но разочарова доста. Има много аберации. Срещу слънцето прави ужасни флеъри. Има приятен дефокус ако уцелиш светлина.

50/1.7 предимно ме разочарова. Много по-добре е Сони 50/1.8 евтиния - бавен фокус, но поне оптиката е поносима дори на 42МП

> А защо не и ръчнофокусни с АФ
> адаптера за които си споменал
> горе?

Да става. Интересно е. simbon4o е много по-напред от мен в тази област.

Моите познания в областта са:

1. Има два адаптера - техарт Pro LM-EA7 (оригиналния) и клонинг Fotodiox PRONTO. Еднакви са май. Избирай според цената. Аз уцелих първия на промоция в алиекспрес

2. Хода на адаптера е 4мм т.е. за къси обективи като 28/2.8 е напълно достатъчен. Слагаш обектива на безкрайност. Адаптера го бута напред и го фокусира.

3. За дълги обективи особено за снимане на портрети от 2 до 3 метра отстояние понякога 4мм избутване не стигат. Трябва леко да завъртиш обектива да дойде примерно на 5 метра фокуса му и тогава адаптера може да го фокусира.

4. С къси обективи работи много по-яко - по-надеждно е и по-бързо и не му трябва помощ

5. Понеже адаптера е към лайка М байонет се налага, да се закупи втори адаптер от лайка М до СЛР байонет. Канон ЕОС е най-универсалния и става за всичко освен ФД обективи. Аз не съм успял да си закупя подходящ адаптер за ЕОС още - оказа се че не всички стават. Този дето купих от али експрес не може да се постави на АФ адаптера защото се подпира. Трябва да има фаска отзад, която оставя място. Май K&F concept стават директно.

6. Не му закачай тежки обективи, че вероятно ще се изкоруби.

ВАЖНО: Този адаптер за ЛАйка М трябва да се използва на А или М режим и да се зададе бленда 2 на апарата. На обектива може да си се зададе каквато искате бленда ръчно. В S и P режим или при задаване на по-малка бленда в A и М меренето не работи коректно - апарта си мисли, че мери на бленда 2 и ще затвори след това на указаната бленда, а преходника няма как да затвори блендата реално.

>
> Благодаря предварително!



ПП Май се задават пролетни промоции. А7м3 е 1869 евро на Амазон.де, 85/1.8 е кооло 1000 лева на испанския амазон и 24-105 е 1123 евро пак на испанския амазон.


ПП По наблюденията на Иван и аз така мисля. Трябва да се взима най-оптималното за даден проблем. Ако ще снимаш макро м43 сигурно е по-удобен формат т.е. един 50/2.8 ще е по-малък, по-удобен и лек и ще има повече доф от 100/2.8....



Публикацията е редактирана (05-03-19 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   04-03-19 12:38

Байонет на а7/а7r се сменят само и единствено в сервиз. Като се посменят 2-3пъти на ден стъклата се получава престъргването отвътре. С времето рано или късно се получава. Е, ако някой ги ползва с 1 обектив ще си е ок дълго време.
За затвора нямам негатив, за батериите основно на студено отиват ултра бързо. И като стоят в апарата.
Отлични картинка и лесна обработка, макар че нещата при мен се навързаха и трябваше заради по-тежките файлове да сменя хардуера на лаптопи, настолни, друг таблет...Също и някои софтуери купих.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-03-19 20:05

Аз съм с а7 но бих минал на а7р2 направо заради по-доброто телце. Първите са яки ама са афиф генерално. Пък и с 42мп скоро няма да пререва за резолюция скоро. [beer]

Идва ми никкор 105 2.5 :) кеф майка. [smilie21]
Хич не ми дреме за новите стъкла освен за дългите за уайлд. Там е друго...и камерата е друга.



Публикацията е редактирана (04-03-19 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: g_kamov   
Дата:   04-03-19 21:04

От Sony A7, за сега съм доволен. Наскоро го купих и като любителска камера се държи добре. китовия обектив е прилично остър, но няма добър рисунък. Подкарах го с руски обективи и дава прилични резултати. С фокус пикинга се работи лесно и бързо с тях.



Публикацията е редактирана (04-03-19 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-03-19 18:30

PlayMemories camera apps - има ли начин да се купят от България?

В помощното ръководство за А7R пише:

" Можете да добавите желаните функции към този продукт, като се свържете с уеб сайта за изтегляне на приложения (PlayMemories Camera Apps) чрез интернет. ..." , но май има проблем?


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-19 18:43

Ivan_A написа:

> PlayMemories camera apps - има ли начин да се
> купят от България?


Имаш два варианта.

1. За да ги купиш от Сони си регистрираш account с държава UK или друг поддъжан регион и отиваш и си купуваш предплатена карта за PlayStation за избрания от теб регион (UK) и после зареждаш account-а с карта. Отиваш и си купуваш приложението. Ето тука сме обсъждали това

2. Има едни пичове дето правят някакви безплтани приложения и туй онуй..... https://sony-pmca.appspot.com/



Еми това е

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-03-19 18:53

Благодаря! [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Тед   
Дата:   06-03-19 18:58

Е, за какво го махнаха от А7 Р3? Чак петиция написаха по този повод в dpreview.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-03-19 20:55

Разработчиците на тези апове са си оставили ръцете. Като правени в кръжок в индийски провинциален колеж са. И понеже им разбиха кода и се оказаха и лесни за сваляне от камерата и разпространение безплатно и понеже са бъгави и зареждат отделна операционна система, което допълнително утежнява нещата... са решили просто да ги спрат. За мен това е правилно решение, нямаше как да ги изкърпят. Сега ще пуснат с фърм функциите към камерите като таймлапс и готово.

Тъпото е, че имаше и някои много хитри и добри като първоначална идея апове, които надали ще се появят отново.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: Тед   
Дата:   07-03-19 07:57

Аз не виждам нищо нередно в А7Р2 kato soft или бъгавия.
Таймлапса се очаква - ок. Но всички мрънкат за Smooth reflections и Digital filters.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-19 09:38

Хубави приложения имаше...дано ги върнат като функции и добавят нови.

Могат освен софтуерен ND и gradient филтри да правят и live exposure като олимпус и за нексовете има multi frame noise reduction. 3Д снимките от некс-5 и 7 ще е добре да ги върнат - сега пак 3д-то е модерно, но му казваме VR или нещо друго в телефона....айФоните и Фейсбук разкъртиха с това 3д напоследък, дори ДПРевю пишат за него, а Сони го имаха преди 10 години вградено в камерите, но го махнаха преди 5-6....

Като цяло идеята с приложенията е много яка. Трябва да има чалъм да се купуват нови функции за камерите и да се добавят. Просто системата с Андройд беше тъпа. Трябва да е по-добре интегрирано в камерата и да е отворено и за външни разработчици.


За мен най-голямата тъпотия е, че новите А7-ци и А9 и вероятно А6400 имат по-малко възможности за управление през WiFi. Сега ползват софтуера на А99 серията, който си беше голяма пръчка - няма как да избереш фокусна зона....няма как да направиш лесно групов портрет ползвайки телефона като дистанционно т.е. няма как да нагласиш фокуса през телефона. Аз със face detect горе долу се справям ама....

Отговори на това съобщение
 Re: sony a7
Автор: uri64   
Дата:   07-03-19 10:45

> Като цяло идеята с приложенията е
> много яка. Трябва да има чалъм да
> се купуват нови функции за
> камерите и да се добавят.

Абе не баш. Ако стане така, ще почнат да продават камерите като рутерите и суичовете на Cisco - пускат ти апарата с някаква базова функционалност уж на приемлива цена и после за всичко по-така да трябва да киха човек като арабски шейх...и ще получат още една възможност да изстискат още повече пари от потребителите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »