Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-08-16 15:01

Здравейте фотографи, баш-фотографи, пишман-фотографи и не-фотографи. От години си мечтаех да пусна тази тема и ето - вече имам възможност.
Въпросът ми е има ли наши съфорумци в Австралия и Нова Зеландия? Предстои ми през септември пътуване до тези две далечни места и ще се радвам на полезни съвети за тях откъм фотография най-вече.
В Австралия мястото е Мелбърн, а в Нова Зеландия - Окланд и Роторуа, както и околностите.
При всичките ми далечни пътувания съм разчитал някой с повече опит в района да ми покаже или разкаже за места, които няма как да се прочетат в справочниците. Така например преди 6 години бях в Япония, където се срещнах наживо с моя проятел Илко (Sir Sky), благодарение на който видях невероятни места. Илко се постара да направи времето ми там незабравимо, за което цял живот ще му бъда благодарен.

Ще се радвам на контакти, полезни мнения и съвети. Аз пък обещавам, както обикновено, да споделя снимките си с вас тук.

Благодаря.

П.П. За да няма недоразумения - пътуването ми до Австралия е служебно - имам доклад на световния конгрес по Имунология, нататък пътуването ми е бонус, който съм си обещал с години.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: localhost   
Дата:   13-08-16 15:11

Мелбърн ми е на има няма 900 км :)
В Сидни съм и ако имаш път насам свиркай.

За мнения и съвети питай каквото те интересува - насреща съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-08-16 15:13

Ихх, жалко. Щеше да е гот някое кръгче да направим. За съжаление през цялото време в Мелбърн ще съм на конгреса, всеки ден ще имам часове на разположение само.
Ще питам някои неща за Мелбърн.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: zbonev   
Дата:   13-08-16 19:40

http://www.newzealand.com/us/article/top-5-geothermal-wonders-in-taupo-and-rotorua/


Ходил съм и на двете места - невероятно много има да гледате и снимате [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-08-16 15:51

Много благодаря, отбелязал съм доста от нещата. Надявам се, че ще видя и много други.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: iordanko   
Дата:   16-08-16 04:01

За Нова Зеландия, на север от Окланд има прекрасни плажове. От Окланд, преди да отидеш до Роторуа, може да обиколиш полуострова Коромандел- там не пропускай Hot Water beach.
Геотермалните местности около Таупо и Роторуа са чудесно място за разходка.
Зависи какво те интересува.

Септември ще е още доста хладно и влажно, но затова пък ливадите са зелени [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   16-08-16 16:51

Благодаря. Плажовете на север от Окланд само с автомобил ли са достъпни, или има и алтернатива с автобус или велосипед?

Пътуваме с автобус от Окланд до Роторуа, не зная дали ще се отбиваме някъде, но в Роторуа ще имам 3 дни за такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: iordanko   
Дата:   17-08-16 13:31

По-дивите плажове започват на стотина км на север от Окланд. Сигурно има и автобуси до там, но като цяло автобусния транспорт в НЗ не е така развит като в Европа. Според мен е най-добре с кола. С велосипед може да се стигне навсякъде и са много популярни като транспорт и спорт тук, но също и опасни заради ставнително тесните пътища.

За три дни в Роторуа могат да се видят доста неща. Ако си наемете кола ще е най-лесно разбира се. Например, един ден може да се върнете на север до Матамата, да разгледате селото на хобитите от Властенлина на пръстена. Следобед може да се останете да поразгледате Роторуа и да се потопите в кални бани.

Едни ден за маорското село в Роторуа и за геотермалните райони наоколо. Има един увеселителен парк до града. Не съм ходил там, но познати които за били са останали много доволни.

Един ден може да се отидете то Таупо, да пийнете по бира докато се наслаждавате на гледката на езерото и заснежените върхове на планината зад него. Ако имате мерак, може да се качите на рибарска лодка и да си уловите пъстърва. Занесете я в заведение и ще ви я сготвят :)
По пътя до Таупо не е за изпускане Скритата долина - още една геотермална атракция.
А пък ако ви се кара, може да обиколите езерото за 4-5 часа.

Или нещо по-екстремно - за десетина часа, от Роторуа през Таупо, Туранги, по Desert road да отидете то Уайору, после през Охакуна, Нешънъл парк и обратно към Таупо и Роторуа. Има чудни гледки по пътя. Аз не съм голям фен на карането и бих отделил за тази обиколка два дни.

Един от туровете, които може да си направите от Роторуа, е до угасналия вулкан Тарауера. Правят и разходки с хелокоптер до там.

Има много за гледане и снимане в района. Накъде мислите да се насочите?

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   17-08-16 21:05

Страшно благодаря за информацията. Ще обмислим идеите много бързо.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: kymmerian   
Дата:   18-08-16 11:53

Близо до Ротуроа,

препоръчвам това място:
https://photo-forum.net/i/1565252


като на друга планета си...


http://www.waimangu.co.nz/


На север от Окланд, ми хареса най-много заливът на островите :)
http://www.bay-of-islands.co.nz/



Поздрави :)


Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: zbonev   
Дата:   18-08-16 13:32

Да и аз съм ходил на горното място и го препоръчвам - има и разходка с корабче по езерото; ще ви трябва поне половин ден, но си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: iordanko   
Дата:   19-08-16 11:19

Като спомена kymmerian за Waimangu, се сетих за една случка там.
Тъкмо се разминах с една усмихната леля австралийка по пътечка покрай горещите езерца и тя взе, че си изпуска сапунерката през ограждението. Камерата бааавничко се претъркули три-четири пъти и спря на педя от бълбукаща кална локва. Жената пребледня и се затюхка; не съжалявала толкова за камерата, колкото за снимките в нея от трите седмици екскурзия из НЗ. Тогава аз, като истински балкански супермен, прескочих заграждението и държейки се за него, протегнах другата ръка колкото мога. С върховете на пръстите си успях да захвана връзката на камерата и да я издърпам. Като я подадох на жената, лицето и вече изразяваше едновремено ужасение и благодарност. И всичко това се разви за около 30 секунди :)

По темата, Скритата долина: http://www.orakeikorako.co.nz

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   05-09-16 09:08

Искам да благодаря на всички съфорумци за много полезните съвети. Прекарах едни незабравими 16 дни в чудни светове, като се възползвах от повечето от съветите ви.

Ще показвам и снимки. Поздрави.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: asahi   
Дата:   05-09-16 22:11

Ми айде де! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: realnoncho   
Дата:   05-09-16 22:26

Пием всякаква австралийска бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: localhost   
Дата:   06-09-16 03:15

realnoncho написа:

> Пием всякаква австралийска бира
> [beer]

наблегни на james boags и little creatures [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: AndreyIst   
Дата:   07-09-16 02:52

Тц тц тц, ма много тежи амбалажа ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: burningice   
Дата:   07-09-16 08:51

В кенчета няма ли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: 4given   
Дата:   14-02-19 21:07

Повдигам стара тема... Намерих едни евтини билети и ще сме там 12-29 август.
Съвет търся: планираме 5 дни в Сидни, 6 дни в Порт Дъглас, и другите 5-6 дни се чудим между Whitehaven beach и Нова Зеландия (сев. остров). Пътуваме с децата (на 10 и 13). Няма да нося много техника, един 2.8 зуум и една Сигма Арт 50мм.
Струва ли си да отскачаме до НЗ през зимата само за 5 дни?



Публикацията е редактирана (14-02-19 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: kiten   
Дата:   14-02-19 22:17

Носете си нужната защита и се пазете, защото там живеят едни от най-отровните змии на света.
https://offnews.bg/sviat/krokodili-i-zmii-plaznaha-po-ulitcite-v-avstralia-696887.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: iordanko   
Дата:   15-02-19 01:28

Не си струва. След Порт Дъглас, не съм сигурен, че НЗ ще ви впечатли, особено през зимата. Най-вероятно ще ви обрули вятъра и дъжда, ще вадите "зимните" дрехи, ще капнете от умора и няма да се насладите на гледките.

Отговори на това съобщение
 Re: Съфорумци в АВстралия и Нова Зеландия
Автор: 4given   
Дата:   15-02-19 16:01

Китен, ще сме там август (тяхната зима), та се надявам тези животинки да ги видим само в зоопарка ;)
Още мислим за НЗ... Мъжо е голям фен на Lord of the Rings, та сериозно мислим за северния остров...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »