Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся светкавица
Автор: Stefan86   
Дата:   10-02-19 15:02

Здравейте колеги,

Не съм професионален фотограф, но ми трябва светкавица за
макро фотография. Може ли да ми препоръчате рингова или дуал-поинт
(още по-добре) съвместима със Сони алфа 65. Виждам, че по магазините избора е много ограничен за Сони...мога ли да ползвам примерно Nikon Commander Kit R1C1? Макро светкавици на друга фирма могат ли да се
монтират на Сони или да забравя за този филм? Ползвам в момента една китайка (MEKE), но ми къса нервите с тези батерии- снимам 2 пъти по 2-3 кадъра и след една седмица като ми потрябва апарата няма никой. В мен ли е грешката или китайците са така????

Благодаря ви за отговорите предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 15:48

никонска светкавица работи само на никон... има изключения, но конкретно за това което си питал ще работи единствено в ръчен режим (което малко обесмисля идеята да е никонска)
метц имат макро светкавица, но трябва да използва сонешка светкавица ако искаш автоматика...
https://dynaphos.com/product/29/0/2088_universal_macro_flash_metz_15_ms-1

китайските аналози не съм ги ровил, а и погледни дали няма диодни рингове... да слабички са но знам ли може да свършат работа... ако си дентист например и не бориш слънцето

Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: Stefan86   
Дата:   10-02-19 18:07

Благодаря за отговора Джъмбо,
[smile] точно за дентални цели ми трябва, как позна?
Намерих една рингова TTL, която не е диодна и нз дали ще ми свърши работа [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: quazimodo   
Дата:   10-02-19 18:09

ТОВА уж вече го има и за сони.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: solar_sea   
Дата:   10-02-19 18:27

Ако е за дентални цели - няма никакъв смисъл човек да се мъчи с батерии. Опъваш 12-те волта или колкото там трябва за захраването на светкавицата и снимаш на ток.

Автоматична светкавица също много много няма полза в случая - тя е за събития, когато обстановката и светлината се променят и няма време за тестови кадри. В случая когато човек достигне настройки, които го устройват - всеки път ще ползва само тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 18:59

меца ще сработи с алфа 65 на ттл режим...
ето няколко думи от мен

за съжаление я няма налична в Динафос да се пробва, но може да се пита кога ще я има поне за проба


Отговори на това съобщение
 Re: Търся светкавица
Автор: Stefan86   
Дата:   10-02-19 20:15

Да, metz-а го видях, че има ADI-TTL връзка със Сони, което е добре. Лошото е, че съм от Русе и ми е малко трудно да отида до магазина да я пробвам на място. Вариант е (даже и по-добър) дуал поинт флаш, но за Сони с TTL не виждам никакви [smilie2] . Благодаря на всички за мненията [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »