Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първа страница !
Автор: pumabg   
Дата:   09-02-19 17:35

Никога не съм писал негативен коментар под кадър на първа страница.Смятам го за липса на такт и уважение. Дори и да не съм бил съгласен с избора а това не е било веднъж и дваж през годините съм мълчал.

Но да ти кажа Сашо, днес леко ми преля чашата!

Кадър направен в студио (в контролирани условия) с толкова много технически грешки ми идва определено в повече.
Все пак още не съм ослепял !
Мога да изброя една малка част от проблемите, като фона, който се разпада от зад. Момичето, което е цялото на петна, а цвета на кожата е с всички възможни тонации... Косата особено в горната част изглежда все едно някоя я е рязал с ножица от друг кадър и после я е лепил. Фокусът е повече на червенеещите пръсти и лакътя от колкото на лицето а самото лице е потънало в блър.

Всеки има право да си пуска, каквото си иска ! Но когато такава снимка събира 200Б и стои на първа страница, разбирам че за Фото Форум няма спасение...

 Re: Първа страница !
Автор: dekov   
Дата:   09-02-19 18:03

А как се възприема хилавата дясна ръчичка и набиващите се в очите пръсти на преден план [smilie11]

 Re: Първа страница !
Автор: ecobo   
Дата:   09-02-19 18:24

Хм. И на мен ми се наби на очи този изключително некадърно светнат портрет. Дори на тъмба си личи колко е зле. За жалост вече няма бутон "Не гласувам", а би било хубаво да има бутон "Гласувам с НЕ". Фотографията си отива от форума и това се вижда от ден на ден.
 Re: Първа страница !
Автор: GenaDP   
Дата:   09-02-19 18:59

Дека са ѝ пръстените?

А давайте и линк към оплювания кадър, че понастоящем явно снимката на първа страница е вече друга...
 Re: Първа страница !
Автор: tili   
Дата:   09-02-19 19:05





Публикацията е редактирана (10-02-19 20:39)
 Re: Първа страница !
Автор: pumabg   
Дата:   09-02-19 19:17

Ще стои там до полунощ, след което ще си тръгне, като пепеляшка...[smile]
btw tili, дъщеря ти е прекрасна ! Заслужава да се напънеш малко повече !

 Re: Първа страница !
Автор: tili   
Дата:   09-02-19 19:21





Публикацията е редактирана (10-02-19 20:39)
 Re: Първа страница !
Автор: pumabg   
Дата:   09-02-19 19:24

[beer] [smilie24]
 Re: Първа страница !
Автор: iasen2   
Дата:   09-02-19 21:31

Ей, големи хейтъри се извъдихте, начи....
 Re: Първа страница !
Автор: aidend   
Дата:   09-02-19 21:52

Според моите критерии снимката е доста добра, но аз съм още в начално ниво на фотографията . Иначе, той автора в профила си пише, че е повече музикант и му е хоби фотографията / също като мен/.
Не виждам кое му е лошото да изразиш мнение или негативен коментар било и на снимка на първа страница аз лично бих се радвал всеки да ми прави забележки, та нали така, ще израстна. Няма перфектни.
Ама чак отделна тема да се възмущаваш....



Публикацията е редактирана (09-02-19 21:54)
 Re: Първа страница !
Автор: tili   
Дата:   09-02-19 22:33





Публикацията е редактирана (10-02-19 20:41)
 Re: Първа страница !
Автор: ecobo   
Дата:   09-02-19 23:04

tili написа:

> Всичко е точно, който го е страх от
> мечки, да не ходи в гората, в нашия
> случай, да не качва снимки!
> Не мога да се сърдя на Мартин, за
> това, че е изразил мнение, той
> винаги го е правил, но има нещо
> много важно, зад него стои един
> профил с много здрава фотография и
> той има самочувствие, но и
> покритие!
> Съвсем друг е случая с двамата
> клакьори под Мартин, за тяхно
> съжаление и те имат снимки тук.
> Викам си, тия хора са много на ти
> със студийната фотография и реших
> да видя как снимат. Видях...
> страхотни снимки, поздравления, да
> ви имам самочувствието!
> Колкото до кадърът ми, определено
> има какво да се желае, аз си виждам
> и други грешки.
> Много уважавам и съм благодарен на
> всички колеги, които са отделили
> време да гласуват и коментират. А
> когато Начо Каменов Кубето се спре
> и напише нещо под мой портрет, съм
> истински щастлив [smile]
> Хубава вечер на всички! [beer]


Първата част на поста ти се разминава с втората. Ходиш в гората, а не е като да не те е страх от мечки или поне това личи от жлъчния ти пост. :-) Жалко. Не за теб - ти си ясен: голям фотограф след музикантите и голям музикант сред фотографите. За фото-форум и за подбралия кадъра админ е жалко.
Таа, писал си, че си музикант, а не си дал възможност на аудиторията да се наслади на музикантските ти умения. Трябва да поправиш тази грешка. Сигурно си велик музикант, щом се засягаш от критики на второстепенното ти амплоа като фотографчия.
Момичето е прекрасно. Може да се "извади" страшно много от него. Няма да е лошо да го заведеш при фотограф. Кубето е добре за начало...
Успех!
 Re: Първа страница !
Автор: SaS   
Дата:   09-02-19 23:23

Здравей Марто,
грешно ти е предположението, че аз съм избрал снимката на първа. Ако правех всичко по сайта нямаше да има време за спане. А се занимавам и с други неща освен него.

Винаги може да има и по-добри кадри, но кадърът е такъв какъвто е избран. Кадрите на първа ротират не само визия, но и автори. Друг би избрал друго. И пак няма да има едно мнение.

Ето ще ти дам пример. Когато беше редактор в редакторската ти галерия си избрал едни неща, аз ако бях на твое място от този рейтинг

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING_B&MONTH=10&YEAR=2018


щях да подбера различни. Щях да намеря за какво още няколко човека да подкрепя.

Поздрави
 Re: Първа страница !
Автор: tili   
Дата:   09-02-19 23:26

Жлъчния ми пост а?
Пич, нещо си се объркал, това не е кръчма, да си поръчваш музика, става въпрос за фотография! А това с музиканта има продължение, чети надолу, писал съм го за такива "фотографи" като теб [smilie3]
Извинявай, ти фотограф ли беше [smilie11]
Ако ти се чете жлъчен пост, прочети си първия, мааалко по-нагоре!



Публикацията е редактирана (10-02-19 22:19)
 Re: Първа страница !
Автор: pumabg   
Дата:   10-02-19 00:08

Сашо, явно сме имали и имаме различно разбиране за редакторската галерия...
Ако ми беше казал, че трябва да преповтарям категория Б, сигурно щях да избера доста повече шедьоври...

Опитах се да акцентирам върху малко по различни кадри и на не толкова известни автори.

Извинявай но ми е втръснало да ги гледам едни и същи на първа... До болка познати и предсказуеми...

Евала на Тео, че прие критиката, като мъж ! Не са много тия с топките тук...
И стига сме си заравяли главите за истината. Криенето и няма да ни помогне да се оправим.

Все едно, като не разобличихме ченгетата и доносниците в България след 89г. и не приехме закон за трайното им отстраняване от властта се оправихме и цъфнахме...

Няма по свято нещо от правдата а след нея е достойнството... Трябва да си учим децата на тия неща от малки, иначе от кой ще взимат пример ?

Това място е наситено с мъртви души и нито една Б точка или приз няма да им промени състоянието !

Хубава вечер ти желая
 Re: Първа страница !
Автор: SaS   
Дата:   10-02-19 00:34

Марто,

интернет към момента е така устроен, че мъртвите души не се контролират с магическа пръчка от мястото. Даже както гледаш по новините, някои проблеми се задълбочават в световен план.

С примера, който ти дадох не съм имал предвид повторение на рейтинга, а просто набор снимки, от които различни хора ще извадят различни. А откакто има Редактор няма защо да се лъжем, че избрана от него снимка най-често расте в числа. Аз лично преди да бях видял Редакторските селекции, никога нямаше да знам колко различно мислят познати имена. Хората са различни.
Тези дни се оказа, че в блиц конкурсите трима човека жури почти може да не си пресекат мнението в избора от 10 снимки.

Аз на теб нито мога, нито пък ти се сърдя, имаш мнение казваш го, аргументираш го, показваш гледна точка, отделяш време за общността и т.н. Но пък под твоята публикация се събрали едни апокалиптични оракули. И то назидателно, изискващи. С какво добро ще допринесете вие душици негативни? Какво добро ще покажете и какъв пример ще дадете? Това ли ще е вашия принос?

А относно лустрацията, няма две мнения, трябва да я има. Не можем да се залъгваме, че ченгето е талант, когато не е избран с талант, а за сметка на друг талант.

Хубава вечер.
 Re: Първа страница !
Автор: iasen2   
Дата:   10-02-19 01:48

Форумът вместо място за вдъхновение се е превърнал в място за хейтване. Хейтвате снимки, хейтвате колеги, хейтвате техника. А, поспрете се малко колеги......
 Re: Първа страница !
Автор: quazimodo   
Дата:   10-02-19 07:12

Винаги ми е било интересно, защо никой не изисква "портфолио" от кинокритиците? Например, поне 50 лично режисирани филма с номинация за Оскар[smilie18][beer].

 Re: Първа страница !
Автор: Mogila   
Дата:   10-02-19 11:58

quazimodo Я погледни профилите на двамата писали след Пума!

Как може изобщо да имат самочувствието да пишат подобни критики и да говорят как бил светнат портрета [smilie18].


Екобо при теб ли да го заведе??? По-добре не.


На първа сме виждали доста по кофти работи.
 Re: Първа страница !
Автор: nyamago   
Дата:   10-02-19 14:58

Критикът НЕ Е нужно да е творец (даже понякога това пречи да си добър критик), но не е излишно да разбира материята, за която пише критика. Разбирането НЕ СЕ доказва с портфолио, но много добре личи в написаната критика. Разбиране ли е, или отсъствие на такова. "Ти си пълен скапаняк и нищо не можеш в тоя занаят" НЕ Е доказателство за разбиране на материята. Нито епитети като 'некадърно' и 'много е зле'.

В същото време (буквален цитат от другаде) "По-добро осветление на лицето би привлякло вниманието на зрителя, пренасочвайки го от ризата на героя там, където погледът и изражението носят емоционално послание..." - е добра фотографска критика на един портрет, напълно неутрална към личните качества на автора, с рационална логика за разглежданата работа и в конструктивен, доброжелателен дух.

Хайде сега пак да погледнем критичните коментари и да потърсим разбиране на материята. Може би го има? [smilie8] [smilie11]
 Re: Първа страница !
Автор: hardcpz   
Дата:   10-02-19 15:03

пичове, не познавам лично никой от тоя форум, но ше си дам непоисканото мнеие:

не ’мъртви души’, а ‘дребни душици’ има наоколо... за съжаление, този феномен го наблюдавам главно сред хора, които са добри фотографи... сякаш нещо отвътре ги мъчи, и не успяват да се отърсят от собствения си его-трип... искат само те да могат, само тяхното да е по-по-най-добро и възвишено, завършено и издигнато на пиадестал (в отделни случаи – тяхното и на шепа ‘избрани’). брейкинг нюз, банда – светът не работи така [smilie5]

въпросният кадър е гласуван от грубо 240 потребителя на сайта (940+ точки). оставяме на страна кой е Б-е и кой не, смешно и наивно е да се отсяват ценителите от плебеите. това, че съм музикален инвалид не ми пречи да мога да оценя творчеството на хилядите групи, които слушам – приложете същото за визуалните изкуства. кадърът не съм го гласувал, има други портрети на тили, които харесвам повече, но това не означава, че го намирам за недобър, просто не е мой тип.

публиката се е изказала, това, че на определени индивиди масовото мнение не е допаднало, не е от значение – кадърът е за и е на първа страница.

на вкус и цвет товарищей нет, не може да принудиш някой да оценява по твоите критерии. не можеш да кажеш на баща, който прави безценни спомени от младостта на дъщеря си, да я заведе на фотограф. екобо, с това падаш на ниво обиди в голямото междучасие.

пума, вместо да отваряш цяла тема, можеше всичко това да го напишеш още декември месец под снимката – тили, пич – дъщеря ти е много хубава, обаче това, това и това в тоя портрет не стават, коригирай се. точка. така е редно, няма да бъде прието като хейт, а като градивно мение. писал си му, че мъжката е приел критиката – той няма избор, но съм сигурен, че му е загорчало.

откраднахте на тили удоволствието от първата страница, имате моите поздравления.

лично за мен, смисълът на фотографията е да снимаш ТВОИТЕ хора – тези които обичаш, близките ти, да ги запазиш такива, каквито са били в дадения момент, да покажеш блясъка в очите им, такъв, какъвто си го видял. не винаги се получава, но сполучливите опити са това, което те мотивира да продължиш да го правиш. тили в един от малкото автори тук, които се съсредоточават върху това, без да му ставам защитник –пак повтярям, не познаам никой от вас, просто си изказвам разхвърляните мисли.

няма да ви пожелавам хубав ден/вечер, защото БТВ не успяха да ми промият мозъка, и 20 години продължавам да пожелавам на хората:

- приятен ден и приятна вечер!

‘хубавото‘ е да го гледаш и да му гласуваш, а ‘приятното’ е да го изживяваш, помислете върху това.

дълъг пост излезе, дано не е бил напразно и да сте схванали, че не се заяждам на дребно. горе главата на всички, правете си кефа и не забравяйте, че никой не се е родил научен, и че никой не е станал съвършен [beer] [smilie5]

 Re: Първа страница !
Автор: Beijing   
Дата:   10-02-19 16:12

“Ако всички мислят еднакво, значи никой не мисли.” - Бенджамин Франклин
[beer]

 Re: Първа страница !
Автор: aidend   
Дата:   10-02-19 16:45

В пъти повече ми харесва снимката на първа страница от вчера отколкото днешната. Лично мнение.

Може би не съм израснал достатъчно добре за да мога да преценя кое е красиво и кое не. Нямам за цел никой да засегна. Както във фотографията така и в музиката все на някой няма да му хареса. Затова и сме толкова различни.



Публикацията е редактирана (10-02-19 16:47)
 Re: Първа страница !
Автор: victory13   
Дата:   10-02-19 16:49

сега ше видиш кон боб яде ли... и как не си си носил боичките в детската градина [smilie5]
 Re: Първа страница !
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 17:00

Изкуството се възприема субективно, за някои зрители е добре, за други спупер, трети получават уртикария.
Няма шаблон по който да се приравняват всички и да се каже ТОВА Е ЗЛЕ или ТОВА Е ДОБРЕ

Ок снимката не ми харесва... добре казваш "не ми харесва" и прелистваш следващата
Няма как всички да имат еднакъв вкус... на някой може пък да му е допаднала и да го кефи (обикновено когато нещо ти харесва рядко го казваш, но не ти ли хареса се вдига вой до небето)

Авторите също подемат същия тон и често изпадат в лют бяс, че не са им разбрали творбата.
Да, автора си се кефи на снимката, защото докато я е правил е изпитал някаква емоция, която зрителя не изпитва...

после... не познавате всеки зад кой ник седи и какъв фотограф е евентуално, че да давате мнение на тема какво има в профила и какво няма, щото може да се окаже, че се заяждате с фотограф на който не може да му стъпите на малкия пръст като опит и възможности

накратко не гледай в канчето на другия колко рейтинг Б има, защото излиза малко "ама моля другарко Иванчо защо има повече черешки в компота"
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.