Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Техника за заснемане на концерти
Автор: Valentra   
Дата:   23-02-19 18:08

Здравейте,
До сега работих с бюджетна техника, но сега искам да се ъпгрейдвам [smile]
Моля за съвет, каква техника ще ми свърши най-добра работа за заснемане на концерти, като най-вече визирам клубни участия?
Не е нужно да е малка, няма да я вмъквам тайно и предпочитам на не е безогледалка, пък ако не е много капрзно и да е Nikon, за да не загубя все пак обектива, който имам сега, колкото и да е скромен.
За момента работя с Nikon D3100 и базов обектив, като той дава средно задоволителни резултати. Наясно съм, че ще трябва да сменя и тялото и обектива и бюджетът ми е около 3000лв. Искрено ще съм благодарна, ако ми препоръчате нещо наистина добро в тази сума или дори и малко над нея, ако се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: asahi   
Дата:   23-02-19 18:18

Щом си вътрешен сложи две светкавици със синхронизатор или говори с осветителя да ти доставя светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: quazimodo   
Дата:   23-02-19 18:38

Аз бих се отървал от кропката заедно с обектива без да се замислям. Един Д 610 от магазина и по-светъл обектив втора ръка от базара за мен са добро надграждане. Ако сте достатъчно смела, може да вземете Д7200 плюс 17-55/2.8 изцяло от базара, като за остатъка от сумата си купите и светкавица.

П.П. При втория вариант ще може да ползвате и наличния китак от старата кропка.



Публикацията е редактирана (23-02-19 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-19 18:46

Никон 7200 и на втора ръка Токина 16-50/2.8. След това, по преценка една светкавица и разпределител за нея. С подобна техника една приятелка снима вече доста време по клубове и т.н
За нещо повече- D610+ Sigma 20-40/2.8 и светкавица.
Наличните апарат и обектив винаги може да се продадат...

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: hose   
Дата:   23-02-19 18:51

D750 бих препоръчал аз... и една 50-ка по избор на първо време

по-натам в зависимост от сцените и желаните кадри - 24-70, 70-200..., и свтекавица да, но за нея трябва баланс с осветлението, ако не искате да измие всичко

някога съм постигал доста прилични резултати с д90 и 18-105 и сб700 в микстейп, но балансирано...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: D.S   
Дата:   23-02-19 19:00

Канон 6д
Канон 70 - 200 / ф4
Канон 16 35 / ф4

Всичко втора ръка, след като продадеш Никона, ще ти стигнат парите. За Малко повече и един 85/ 1.8, и някоя дърта кропка за бекъп

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: nice2mitiu   
Дата:   24-02-19 12:29

Много зависи от осветлението в клуба.
Не съм снимал много концерти, но лично аз обичам да запазвам атмосферата в клуба и гледам да не добавям допълнително осветление, но на някои места е невъзможно - често използват лампи със странни цветове - лилаво, зелено, синьо и ти трябва някаква светкавица да изкараш "цвят на кожа". Но голяма част от концертното снимане е игра със сценичното осветление. Ако осветиш цялата сцена, накрая ще имаш портрети на музиканти, вместо предадена емоция от събитието. Пак казвам - лично мнение.
За тялото, не бих се притеснявал. С такъв Nikon не съм снимал. Ниския клас си има минуси, но не е нещо, което много ще ти ограничи работата, бих инвестирал предимно в обективи.
Повечето клубове са малки и тесни, затова светла 50ка и нещо широко и светло ще достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: asahi   
Дата:   24-02-19 22:06

Резултатът зависи на първо място от светлината, на второ място от уменията и чак на трето - от техниката.

Това е Хадат в София Лайф Клуб. ISO 1600, 30/4.5, 1/160s. Светлината е с мен:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2009-11/1_1258787296.jpg


Това е Звезди същата вечер. ISO 1600, 70/4.5, 1/200s. Светлината не е с мен:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2009-11/1_1258787187.jpg



На концерт на сцена, където има по-големи дистанции и забрана за светкавици, техниката придобива по-голямо значение. Дълги светли обективи и нискошумящи матрици помагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: D.S   
Дата:   24-02-19 22:32

Именно. Аз не виждам смисъл само от един широк обектив, или универсален еле пък 50ка за единствен, щото рано или късно ще си трябва телеобектив, по-скоро рано. Не знам и до колко авторката се интересува от съвети де ... пускаш тема и заебваш :) Не че е за първи път де, но тука няма дискусия Сони с/у света и затва няма и мнения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: nokoniko   
Дата:   25-02-19 08:25

За TAMRON SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2, чета само добри отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: victory13   
Дата:   25-02-19 08:39

Моят опит в такива условия е: твърди обективи с бленда 1.4, като съм ползвал тела е1 и е2 на фуджи с 23 и 35 на 1.4 и 56 на 1.2... с 2 тела и 3 обектива няма проблем [shtrak]

Също и никон фул фрейм с 50/1.4, 105 и 135/2... също отличен комплект за [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: quazimodo   
Дата:   25-02-19 08:56

victory13 написа:

> Моят опит в такива условия е:
> твърди обективи с бленда 1.4, като
> съм ползвал тела е1 и е2 на фуджи с 23
> и 35 на 1.4 и 56 на 1.2... с 2 тела и 3
> обектива няма проблем [shtrak]
>
> Също и никон фул фрейм с 50/1.4, 105 и
> 135/2... също отличен комплект за
> [shtrak]

Представям си изящна девойка, провесила на врата си три никонски фулфрейма с три светли и твърди обектива по кило и отгоре[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: victory13   
Дата:   25-02-19 09:05

за късмет ни съм изящна, ни девойка... [smilie18] [beer]
забелязал съм обаче, че независимо какво нося, обикновено каквото е закачено на апарата, с това се снима до край...

Обаче с фуджитата няма грижи, даже и за девойка... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-19 15:00

Не мисля, че е задължително да е с фулфрейм. Просто трябват добри светлосилни обективи.
Аз снимам често концерти и ползвам винаги 28 1.8, 50 1.4 и 85 1.8. Това понякога с Канон 5Д, а друг път с 6Д.
Не бих ползвал зуум обектив. Много са тъмни.



Публикацията е редактирана (25-02-19 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника за заснемане на концерти
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-02-19 15:25

Ако ще се снима само в един клуб, тогава най-важното е да се разбере с каква дължина трябва да се снима и да се вземе най-светлия възможен обектив.
Ако не, тогава според мен комбинацията 24-70 и 70-200 на 2.8 е най-удачна, естествено не на Никон, защото са безумно скъпи. Има 24-70 на Сигма по-евтин и 70-200 на Тамрон, за около 2500 двата. Ако се снима на Д3100 на 1600 ИСО, може да се постигне добра скорост на снимане, ако е нужна. В повечето случай ще свърши работа, докато се съберат пари за Д610 например.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »