Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибриране на 5d mark iii
Автор: koleka   
Дата:   06-02-19 19:54

Здравейте, може ли някой от Варна да ми помогне за калибриране на фокуса на въпросното тяло към 2 обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 02:53

Ми то какво да ти помагат. Отиваш в парка с някой(я) приятел(ка) и снимаш на дневна светлина ако може в леко облачен ден. Гледаш дали фокуса е пред обекта или назад и коригирашс плюс или минус по избор с голяма стойност. Снимаш пак и гледаш по-добре или зле е и къде е Фокуса. Ако се приближаваш продължаваш в същата посока. Ако се отдалечаваш връщаш обратно. Когато вземе да наближава пробваш различни кадри на близо на далеко и т.н и побутваш с мъничко, да го до наместиш. Играй си колкото има време и докато резултата те задоволи. Това е най-добрия вариант - така пише в ръководството на никон д600.

Има и разни постановки с линийки и не знам си какво, но те не винаги дават очаквания резултат. На някои обективи фокуса на близко е ОК, но при оттдалечаване се прецаква. За туй най-добре се настройва в близка до реална ситуация.

Ако ползвате обективи на 1.2 там е сложно и някой с Канон ако има нерви да се занимава. Там е добре да настройвате за блендата която най-често ползвате. Проблема е, че при затваряне на блендата фокуса се измества на канонските 1.2 обективи. а май само последните им тела има компенсации за обективи с 1.2 бленда

Това е . Ако някой Варненски съфорумец му се пие бира ще си имате и занимавка.


ПП е за това не снимам с дслр



Публикацията е редактирана (07-02-19 02:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-19 06:30

Кои са обективите? Щом и двата обектива куцат - сервиз за тялото. Лошото е, че сигурно ще трябва да пътува до Италия - българска му работа[smilie18]. Ако имаш приятели с Канон, пробвай още някой обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: iasen2   
Дата:   07-02-19 08:37

е,неее, това не е форум, това са форумни кибици.
Ако имаш статив за фотоапарат и статив за осветление мога да ти пратя скалата ми за калибриране да си го калибрираш. Съвсем безвъзмездно, само си поемаш транспорта. Айде успех и на кибиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-19 08:51

A бе, професионалист си, ама не си Белмондо[smilie18] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: iasen2   
Дата:   07-02-19 08:57

е, не съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на 5d mark iii
Автор: koleka   
Дата:   07-02-19 09:23

Изпратих лично съобщение. Благодаря за мнението!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »