Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Myth   
Дата:   05-02-19 22:46

Автор: Admin
Дата: 05-02-19 16:47

Тествали сме и готови форум софтуери, но те са отделни системи и не се интегрират добре с работещ сайт, защото имат собствени логини и т.н.


Ами то и платформата която ползвате е готов форум софтуер, проблема е, че е променяна, дописвани са разни функционалности и няма как да я ъпдейтнете, ама и да има, то май отдавна не се развива тая платформа, доколкото помня май това беше:
https://www.phorum.org/


Та това е основния проблем и всяка промяна ви коства огромен труд и усилия и време. Иначе почти всеки съвременен форум поддържа тапатолк :), но явно не е лесно да смените платформата за съжаление.

Всъщност форума е направо не може да се ползва на телефон...

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Admin   
Дата:   05-02-19 23:34

написа:

> Автор: Admin
> Дата: 05-02-19 16:47
>
> Тествали сме и готови форум
> софтуери, но те са отделни системи
> и не се интегрират добре с работещ
> сайт, защото имат собствени логини
> и т.н.

>
> Ами то и платформата която
> ползвате е готов форум софтуер,
> проблема е, че е променяна,
> дописвани са разни
> функционалности и няма как да я
> ъпдейтнете, ама и да има, то май
> отдавна не се развива тая
> платформа, доколкото помня май
> това беше:
> https://www.phorum.org/

>
> Та това е основния проблем и всяка
> промяна ви коства огромен труд и
> усилия и време. Иначе почти всеки
> съвременен форум поддържа
> тапатолк :), но явно не е лесно да
> смените платформата за съжаление.
>
> Всъщност форума е направо не може
> да се ползва на телефон...


Phorum.org е толкова стар, че няма никакъв смисъл да се ползва. Навремето когато е вграждан в сайта кода му не беше като на някой нов тип форум, който носи хиляди нива на достъп и замостоятелни логин и регистрация системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-02-19 00:10

Имам идея, защо не изнесете форума (и/или базара) на нова съвременна платформа, която започне и функционира от нула? Готова форумна такава! Разбира се ще оставите линк към сегашния форум и търсачка заради полезните теми, но един нов рефреш с раздели и добри категории мисля, че е най-лесното което може да се направи... И ще работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Admin   
Дата:   06-02-19 10:04

Базарът не може да бъде форум.
Също така готов софтуер е по-труден за интеграция с готов сайт. Всекидневната работа с потребителите му в синхрон със сайта също внася допълнително усложнение и разход време.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   06-02-19 10:07


> Имам идея, защо не изнесете форума (и/или базара) на нова съвременна
> платформа, която започне и функционира от нула? Готова
> форумна такава! Разбира се ще оставите линк към сегашния форум и
> търсачка заради полезните теми, но един нов рефреш с раздели и добри
> категории мисля, че е най-лесното което може да се направи... И ще работи.


Не става. Почването от нула е най-лесно, но не е същия форум. Форумите (и особено този) не са платформи, а общности и ценността им за потребителите е съдържанието, в случая трупано с години (и затова още по-ценно). Доколко платформата поддържа тая колективна 'памет' на общността, определя използваемостта на сайта и желанието на хората да го посещават и участват.

При започване от нула, запазването на тая 'колективна памет' има две решения, всяко със свои главоболия:

- миграция: изключително трудно прехвърляне на данни, често дори невъзможно заради несъвместима архитектура и организация на информацията на двете места. Все нещо се губи или се оказва на грешно място, а процесът е безкрайно тежък от към труд и време (т.е. - и бюджет). Всеки който е опитал, е плакал и никога не се е получило добре.

- паралелен живот на стара и нова платформа (твоята 'идея') - звучи лесно, но 'старият форум' не може просто да бъде замразен в заварен вид. За посещения трябва да има работеща система за контролиран достъп (логично - старата идентификация и включване на потребителите), а тая система води до други вътрешни сложности от правата на оторизираните посетители. Т.е. иска продължаваща поддръжка и администриране - нещо невъзможно с наличните бюджети и безсмислено дублиране (защото 'новият форум' също не може без поддръжка и администриране, т.е. - бюджет).

Няма такъв работещ форум-музей (замразен към някоя дата) без работещ админ/екип, а пък за такъв админ или екип старите реклами няма да плащат, пък нови реклами никой няма да купи/сложи в исторически сайт от минало време...
- - - -

И други идеи и 'лесни решения' ще се предложат, но 'лесното' е илюзия, а 'безплатното' - глупост. Подходът на сегашните стопани може да не е идеален, но им вярвам, че немалко са мислили и немалко усилия полагат. Резултата се надявам да видим приживе [smilie3]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Myth   
Дата:   06-02-19 19:11

Автор: PhotoBo
Дата: 06-02-19 00:10

Имам идея, защо не изнесете форума (и/или базара) на нова съвременна платформа, която започне и функционира от нула? Готова форумна такава! Разбира се ще оставите линк към сегашния форум и търсачка заради полезните теми, но един нов рефреш с раздели и добри категории мисля, че е най-лесното което може да се направи... И ще работи.



Разделянето на раздели, на форума ще бъде най-голямата грешка, повярвай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-02-19 01:11

Явно давам глупави предложения, но не се съмнявайте, че гледам за благото на форума/сайта, а не обратното!
Наслука! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Hsathv   
Дата:   16-02-19 00:34

Малко извън темата, ама да не отварям нова.
Защо не мога да вмъкна линк по дълъг от 100 символа. Правя го като текст който препраща. При плеглед ми дава съобщение, че не мога да вмъквам линк по дълъг от 100 символа. Да съм го направя като текст който препраща. Е, аз нали точно така съм го направил?

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-02-19 01:16

Ползвай https://bitly.com




Публикацията е редактирана (16-02-19 01:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »