Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: io_bs   
Дата:   05-02-19 11:58

Кои са тия Лейка и Панасониц? [smilie3]

S1/R излизат на пазара през април. Дотогава Канон ще са пуснали RP, който ще струва около $1600, и ще накарат Никон и Сони да свалят цените с по $1-200. Изведнъж Пана ще се окажат в неловка ситуация и вероятно също ще трябва да свалят малко цената, за да се впишат по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 12:47

Мен ми се струва, че колкото и да не сме някакви финансови експерти и разбирачи, до тук сме единодушни за ценовата политика [smilie21]
Със сигурност нищо не губим с навлизането на марката в тоя сегмент на пазара, най-много след време да спечелим, а в най-лошите случай ще останем неутрални, както и до момента с някой марки и производители, заради неадекватното им ценообразуване.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: krasipanchev   
Дата:   05-02-19 16:29

Огромни и скъпи тела и обективи....Къде точно отиде идеята на безогледалните системи за компактност??? Опитват се да хванат клиенти които търсят по удобно тяло....а тежината!!! Стартират с недоказана система на безумни цени и нищо интересно от към стъкла. Нищо добро не ги очаква, за мен си направиха публично "харакири"

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: yakumo   
Дата:   05-02-19 17:12

Има компактни системи с малки сензори с малки и леки обективи на цени от няколкостотин лв. за който иска.
Има и средноголеми, и средноскъпи, има и масивни, и много скъпи, и с големи сензори. Т.е. - за всеки по нещо според нужди и възможности [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 18:05

Така е! Краси, за едни компактността и размера беше в основата за преминаване от ДСЛР към безогледалка, за други точно тези параметри не отговориха на очакванията им за удобство и комфорт при работата и дори не помислиха да сменят системата, въпреки безспорните други качества. Сега вече има алтернатива и за любителите на дслр-а като дизайн, съчетан с безогледалната технология. Може би това е и идеята на Пана. Ние може да не разбираме и да не намираме смисъл в действията им, но със сигурност ще има и такива, които ще намерят точно своя продукт сред предлаганите.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: krasipanchev   
Дата:   05-02-19 18:59

Аз за размера нямам против и със сигурност там ще имат някаква клиентела, но тежеста вече е друга бира....Да вземем един FF DSLR който има и огледало и механики и въпреки всичко почти всички са по леки от тоя Панасоник...Какво сложихте вътре бре??? :D

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: io_bs   
Дата:   05-02-19 21:04

Навремето първите безогледални системи (м4/3, сони некс) ги рекламираха като компактни, защото нямаха други предимства пред DSLR системите. Вече безогледалните се доближиха доста до възможностите на DSLR-ите (а някои и ги надминаха), като за целта бе необходимо те да нараснат и по размери.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-19 12:18

Абе Никон и Сони май се опитват да направят новите камери и обективи така, че да имаш избор. Никон изкокнаха с 14-30 и 24-70 на бленда 4, които са сравнително компактни. За Сони има цяла линия по-тъмни и малки обективи от 10мм до 85мм.

Така имаш избор. Ако наистина искаш малка система и си готов на някои компромиси може да направиш малка система подобна на лайка М, само че с всички модерни екстри.

А ако искаш да снимаш с по-светлосилни или телефото обективи имаш избор.

Лайка и Панасоник явно ще използват два байонета за тия два сценария. Лайка М за компактни неща и Лайка С за широка бленда и т.н. Това може ид а не е лошо предвид, §еклиентите им така или инак ще даватот 40-50 хиляди нагоре за системата си.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: alexcubata   
Дата:   06-02-19 23:33

Тази 50-ка е всичко друго, но не и неинтересна.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-19 23:57

Лейка са се усетили, че никой няма да си купи безогледална камера с 50-ка дето е над килограм. Днес изненада във Фейсбук ме нападна реклама на Лайка СЛ със закичен TL обектив. Под кадрото се мъдри гениалната мисъл, че кроп обектива става на фул фрейм камера без адаптер.....да съм кликнел линка, за да науча за всички предимства на Л байонета.....ми то и на доста други байонети можеш да окичиш кроп обектив на фул фрейм сензор, ама просто няма смисъл.....

Това дори не е смешно а направо жалко



Публикацията е редактирана (07-02-19 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-02-19 00:26

Майко мила ! [smilie18]
Като им гледам цените-ще ядат хурката. Фен съм на панасоник, ама не чак толкова голям.
Беше просто- направи бюджетно копие на сони а7, както направиха никон и канон и си хвани лоялните фенове на марката. Кво ся, ще ми продават тойота на цената на бентли ли? Такива балъци няма никъде да намерят. [smile]
Ще им се наложи да дадат големи отстъпки.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 08:14

Писах преди какво значи “про” и Панасоник съвсем на време за новите камери са се взели в ръце в един от важните аспекти - поддръжката

Lumix Pro Services Premium

Сега ако извадят и оферти за цялостни бизнес решения за фотографи и видеoграфи, а не само камери и обективи.....а и дали се предлага в БГ подобна услуга?

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-02-19 16:36

Абре хора, взимате на майтап LUMIX заради цените, но я погледнете с колко е по-скъп спрямо постничкият EOS-R...
В тези тела Panasonic са натъпкали цялата си налична технология и (AF + Ai)
Да грамадни и скъпи са, започват полека с три базови обектива, но който иска може да посегне към Leica SL или да почака малко за SIGMA. Аз не се сещам кой да е производител да е започнал ударно с пълен набор от обективи... май само във филм продуктовите линии обективи излиза цялата серия наведнъж.
Според мен цените на новите тела са напълно справедливи, с оглед на конкурентите. А и Panasonic не държат твърде дълго високи цени...
Hotsnail DFD технологията не е панацея, телата на Panasonic и преди нея бяха бързи с редовния си контраст фокус, при единични снимки...



Публикацията е редактирана (07-02-19 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Raffito   
Дата:   12-02-19 16:44

https://www.youtube.com/watch?v=ockHgYKSKOI



Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: alexcubata   
Дата:   13-02-19 17:48

Добро начало :)


Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: SEURET   
Дата:   14-02-19 15:45

Canon подходиха с различна тактика. Вместо High-end, пуснаха entry level камера с по-малки размери и тегло. Естествено, няма и половината от възможностите на Lumix S

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-19 09:43

Sigma вадят обективи с байонета, както и адаптор за ЕФ, Сигма байонети за Панасоника. Значи виждат хляб, значи имаме добро развитие на нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: kasad   
Дата:   27-02-19 09:50

Бях в Дюселдорф. Пипнах го там....Еми не е Тойота, а си близко до Бентли. Изработка, баланс, бутони и вид безупречен. Снимки в мрачното утро също. Ще имам повече време да го разгледам, но определено ми създаде чувството на нещо надеждно и качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-03-19 11:46

Leica has announced an L-Mount 35mm f/2 that will cost $4600


https://www.imaging-resource.com/?ACT=44&fid=37&d=8810&f=leica_35mm_index.jpg




https://www.imaging-resource.com/?ACT=44&fid=17&d=8810&f=leica_summicron_35mm.jpg



А някои се оплакваме от големите обективи на другите марки....

Отговори на това съобщение
 Re: .Panasonic LUMIX S1 и LUMIX S1R официално
Автор: Pd   
Дата:   02-03-19 13:19

Още от същото. [smilie6]

Малко взе да ми писва 10 компании да правят интерпретации на една и съща камера. Като цяло след контраст детект автофокуса и цените на камерите и обективите спрях да чета и гледам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »