Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-19 17:05

Джъмбо,
Познавам много хора, които са завършили операторско майсторство в НАТФИЗ и други места, пък не снимат.
Снимането в 4К и "свалянето" на 2К НЕ е загуба на енергия според мен, ама друг път ще ти обясня защо.
Та каква точно разлика във фокуса при 4К си установил, че не разбрах?


kita,
Ще спечелиш, ако снимаш повече, а по-малко гледаш тестове от разни лаборатории.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 17:26

chrisnoch,
пожелавам всекиму толкова продадени снимки колкото моите! Е, успял съм да ги продам и защото тате не ми е купил и един филтър, а за да живея в собствено жилище и да храня семейство - снимам...
... темата вече ми заприлича на дърлене

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-19 17:34

kita,
Това, че си продал не-знам-си-колко снимки, НЕ означава, че разбираш от видео. А темата е точно за видео и нищо друго.
Не знам кой се "дърли" според теб, но твоята намеса в темата НЕ е констуктивна.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 17:50

Е, добре. Оставям я на разбирачите. Имам само някакви си 15 рекламни клипа като асистент и като оператор...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-01-19 21:19

Всъщност разлика от 4К до 1080 от канонските камери няма много. Това се дължи на факта, че канон са назад с материала и правят 4К от 4К част на сензора, което води до по-лош детайл, моарета, алиасинг, повече шум. Останалите производители отдавна снимат повече от 4К и го скейлват в камерата до 4К, така вече има разлика. Плюс това 4:2:0 сигнал във 4К свален до 1080 има много по-добър цветен детайл, не само монохромен от 1080 4:2:0. И така... всеки сам си преценява кое му трябва и кое не. И да шума намалява значително и позволява да използваш по-високо исо без притеснения.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kiten   
Дата:   14-01-19 22:33

Понеже се заформи полемика относно 4К ще ви дам пример от преди една година. Трябваше да снимам видео на мероприятие в нормално осветена зала и съответно неочаквано и с а6500 и 18-105-4 и отгоре на всичкото бях на последните редове и без никакъв статив. 4к битрейд на макс и изпънати 105-те милиметри малко дойдоха, защото после трябваше да разпъвам видеокартината. Изненадата дойде в последствие, когато ми поискаха снимки от мероприятието. И снимките се получиха добре свалени от видеото и на А5 с дигитална машина. А6500 e невероятен !

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: youstolemyheart   
Дата:   14-01-19 23:17

Kita,

Аз също бих погледнал филмчето с м50 :).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »