Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: APS-H
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-19 11:16

Точно него имах впредвид освен Канон. Там нещата са ясни, ако се търси евтиното- с адаптор, който може да е евтин (има само 1 вариант) или скъп (има 2-3 варианта). Кусурите му са, че евентуално може да се наложи смяна на байонета и че са му слаби батериите, иначе всичко останало с Канонски или Сони обективи е ок. За видео не снимам и не мога да кажа нищо.
С адаптори и по-стари обективи Сонито може да няма или ще е твърде бавен автофокуса и се налага да се снима с ръчен, което отнема време за свикване.



Публикацията е редактирана (15-01-19 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 11:32

Аз снимам с първото а7 и ръчки. С една дума - Компромис е за сериозна работа. За хоби става. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-01-19 11:38

Ако отиваме в този бюджет вече - препоръчвам пред първото а7 и 5D2 това -> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=119737

На усещане е малко по-близо до изработката на 60D/70D, отколкото до 5D2, друг минус е 1/4000 (прецени си доколко би използвал 1/8000 в реалността) и на теория - по-слаба механика спрямо 5D2(не знам дали не е просто алабализъм и градска легенда, защото съм виждал доста тела над 150к без смяна на затвор и какъвто и да е ремонт).
Плюсовете са - много по-добро поведение на високо исо, по-хубава картинка, много по-добра централна АФ точка на тъмно. Като цяло, пак повтарям - според мен, в тоя бюджет бих отишъл на 6D за тези цели. A7 много хубаво тяло, но както Pd каза - не е съвсем за по-сериозно снимане или за единствена камера.



Публикацията е редактирана (15-01-19 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 12:25

Dobromir_Kalenikov можеш да спреш да препоръчваш вече :) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-19 12:47

става А7 за по-сериозно, но с автофокусните обективи. Примерно един 35/2.8 Самянг и 70/2.8 Сигма Арт макро са доста добра комбинация като автофокусни и на добри цени за Сонита и портретно.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-01-19 13:11

Pd, с най-топли и приятелски чувства - пътувай. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 14:08

Аз съм отпатувал отдавна :) [beer]

Остава само 1д III да си взема за да стигна върха на пирамидата от расъждения.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Герасим   
Дата:   15-01-19 14:55

Аре да се карате или квото там правите там другаде. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 14:55

[smilie18] [beer] Базикаме се ама :) Някой хора и чувство за хумор немат.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Герасим   
Дата:   15-01-19 16:06

[smile] Просто спама е постянно при мен и ми праща съобщение. Не съм разбрал извинете. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-01-19 17:31

Герасим, няма как и да разбереш - откъде човек да подозира, че капцитетът, който Pd ще покаже тук, ще се изрази само в това да се "базика" с и да "расъждава" за "някой" хора, които дори не познава.

Pd, камери, снимки, форуми - всичко е вятър работа. Въпросът е като човек и като отношение към другите да се целиш във върха на пирамидата, а ти тук не спря да го копаеш това дъно.
Щом това ще те направи по-щастлив - спирам да пиша. Само ще си позволя един последен съвет - да се "базикаш" с човек, когото не познаваш, е проява на изключително лош вкус - така му тестваш нервите, търпението, възпитанието, а не чувството за хумор. [smilie3]

Аре, чао ти, надявам се това, което показа тук, да не е това, което представляваш по принцип.
Жив и здрав да си. [beer]



Публикацията е редактирана (15-01-19 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 19:49

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Герасим   
Дата:   15-01-19 19:58

А ти тогава се научи как да се шегува.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: mmjm   
Дата:   16-01-19 11:57

„А какво бихте казали за първото sony a7“ Виж отговорът в мнението над твоя въпрос.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: Герасим   
Дата:   16-01-19 12:48

Тва беше най-нелогичния отговор някога!

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: mmjm   
Дата:   16-01-19 13:23

Щото е закъснял с 1 страница. Иначе имах предвид това, което писа kvakioh „Портретно и видео, нищо общо с APS-H. Единствено 1D mark4 има нещо и за двете. Но под 2000лв няма читави бройки.
Ако е само за потрет (и студио), комбинация от 5d който и да е вариант и 2 обектива за 1000лв общо става ненадмината комбинация.
Примерно Сигма 20-40/2.8 и една Сигма макро 70/2.8 или за малко повече пари Сигма 85/1.4.
За по-бавно снимане, повечето ръчно и едно Сони А7 с адаптор и евтини светли обективи ще стане, като има бройки само тяло за по 750-800лв в прилично състояние.


Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: kvakioh   
Дата:   16-01-19 13:37

A7/A7R са си отлични, безпроблемно снимане, само хардуера да се обнови. Без стъкла за нищо не стават обаче. Но има бол- и евтини, и ръчни и са екстра. Комплект идва за 2000лв мин, за оптималното и с достатъчно добър автофокус са си поне 3200.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-01-19 16:39

Аз пък ще направя едно "еретично" предложение: Sony a6000! [smile]
Да, сензорът е 1.5 кроп, но се справя много добре дори в сравнение с Canon 5D II - DXOMARK .
(Знам, че kvakioh презира DXOMARK, но ... нека предложи друг "по-достоверен" източник, който оборва тези измервания!)
Sony a6000 има много бърз хибриден автофокус, страхотно FHD видео (нищо общо с мазнята на Canon 5D II), десетки Play Memories приложения (някои от тях са удивително полезни) и голямо разнообразие от обективи - от Е-маунт до най-различни ръчнофокусни.
Сетих се за Sony a6000, защото случайно видях, че някой го продава в базара за скромните 489 лв.
В нета има предостатъчно ревюта и видео за тази вече почти 5-годишна камера, която просто отказва да остарее. В този форум също ще се намерят доста теми за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: APS-H
Автор: kvakioh   
Дата:   16-01-19 20:44

Става и А6000, пак със Сигмата 70/2.8 Арт и някои широки и стават нещата, портрет, видео има.
(Презирам хората, които лежат на стари лаври и не обновяват методите си за тестове, а не че някакви франзцузи DXO се мъчат да покажат някакви данни. Просто те не следват новостите при тестове, а разчитат, че са едни от най-известните.)



Публикацията е редактирана (16-01-19 20:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »