Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: denkich   
Дата:   07-01-19 11:49

После какво... снимки с кукери и бабугери...

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   07-01-19 14:38

И тричане на кучета.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Тед   
Дата:   07-01-19 15:40

Колеги, нещо бъркате посоките.
Както някой писа по-назад, фотографите с нищо не са допринесли за кича или омаскаряване на атмосферата наоколо.

Така е, има такива, които с години наред стоят на мостчето и пробват своя кадър за FIAP.
Никога не съм присъствал досега лично, но заради темата отидох, защото се очакваше някакъв ред от поста на автора.

Имаше полиция, имаше ред, имаше ограждения. Не видях пиян, залян или някой ултрас, който да опорочи празника. Местните не танцуват заради медиите или заради нас. Калоферци са друг тип хора.
Някой пиян да виждате:

https://i.postimg.cc/cLpWbfpM/DSC9513-copy.jpg



Някакви реактивни хейтъри?:

https://i.postimg.cc/mgzRjm5g/DSC9232-copy.jpg



Медиите имат интерес и те надуват балона. Само това репортерите им да слизат с микрофон в ръка и да станат част от зрелището не трябва да се допуска. Това е типичен пример за експлоатация на събитие, без да се остави намира участващия в ритуала да е спокоен. Той не е отишъл там да се показва по ТВ.

Най-голямата заплаха за мен бяха дроновете. 6 броя, от които 3-4 бяха на няколко метра един от друг на височина 20-30 м. При проблем с батерия или сблъсък при у-ние, щеше да нарани публиката или хора от хорото.
След това ще въведат NFZ и останалите дронаджии ще страдаме. В РБ е така, като стане белята, след това се променят правилата.
Това, което направиха пилотите е простотия, нарушване на правила за летене, поставяне в пряка опасност хората.

Забравих да пиша. Заради нас фотографите, се вижда по друг начин празника и атмосферата от хора, които не могат да присъстват на него. С телефон не става...



Публикацията е редактирана (07-01-19 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-01-19 16:39

Който им е казал на тия момци, че така се каляват- много ги е излъгал. Такъв температурен шок срива имунитета светкавично. Солидното количество алкохол допълнително влошава нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Тед   
Дата:   07-01-19 16:43

Ходи го разправяй на руснаците, дето голи се бухат в ледени води.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-01-19 16:50

Кат им е толкоз акълът... Русия не случайно е страната с най-къса продължителност на живота в Европа- 62-63 год. У нас е 73. Там от простотия доста си мрат.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Mihalaki   
Дата:   07-01-19 17:34

https://www.youtube.com/watch?v=B6p_hzkg_00


догодина във ваната [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: n960   
Дата:   07-01-19 18:03


Mihalaki [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Антивик   
Дата:   08-01-19 08:56

Mihalaki[smilie24] и това при положение, че реката им е на 100-200 метра...

"..И върха на циганията е когато въпросните туристи си заградят място с постелките до жаравата и тръгнат да обикалят селото", па относно заграждането на места, отидете по някои язовири при откриване на риболовния сезон/след забраната май месец/ и ще видите, какво се казва заграждане. Цели лагери с каравани и сателитни "легени" се формират, а че и цяло лято не се освобождават, а се предават от група на група[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Imaginarium   
Дата:   08-01-19 10:19

Тед, бъркаш братко, имаше много пияни. И гости и участници :)
Ултраси не видях, но на селяния се нагледах :)
Виж за дроновете си прав, беше потенциално опасна ситуацията. Пилотите са виновни, но виновни са и организаторите, че не бяха отредили правила за летенето с дрон. Спокойно можеха да съберат пилотите на едно място и да ги инструктират.Ама трябва да има мислещи хора за тази цел. Вината никога не е само в едната страна :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: farushko   
Дата:   08-01-19 11:06

Имате прекалено големи и нереални очаквания за такъв род събития в БГ. Все пак това не е Виенски бал, а стара балканска традиция. Лесно е така на топло зад монитора да се дава ъкъл, мисля, че всички ние имаме нужда от едно леко отрезвяващо топене в ледена вода, дори и за няколко секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: enizvk   
Дата:   08-01-19 11:25





Публикацията е редактирана (11-02-19 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   08-01-19 11:42

За пияните ли питате? Има поверие, че пияният човек не замръзва. Не че е вярно, но опитите продължават. За калоферското хоро се сяда да се пие от предната вечер. Бавно, напоително, по балкански. Цяла нощ. На сутринта най-големите мъже, които оцелеят от напивката, се хващат на хорото.

Селото ми е на 6км. от Калофер и даже познавам някои участници.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: D.S   
Дата:   08-01-19 12:15

В този регион има далеч по-готини места за снимане, че да се буташ на някой мост в чакане на "кадъра на века", как група мъже е влязла в реката. Нямам нищо против традицията, даже евала им правя на хората. Виновни сме ние "туристите" Лятото се засякох с група от там по Пирина. Не бяха идвали никога насам и решихме да ходим заедно, бая ходене падна, но ми направи впечатление, че някак си са останали хора. Няма го фалша и FAKEboka на чалгарията. Но, да знаете много пият :) Хората остана доволни от разходката, показахме им туй онуй, вечерта пийнахме в хижата и не поканиха направо с тях този път по техния Балкан, но от работа нямаше време. Защо разказвам това - ами това е идеята на културния туризъм според мен поне. Като ходите на се бутате на този мост, дефакто не виждате нищо повече от скучния репортаж на БТВ новините

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: cubanos   
Дата:   08-01-19 13:51

Винаги съм се чудел какво е това бутане за това събитие, за кукерите и се почва едно заливане по форумите с еднакви снимки.Имам чувството, че много хора разчитат на някое от тези събития за да блеснат по някъв начин.Моето мнение, че фотографията се прави извън масовката и клишетата. Отидох миналата година на това събитие за да го видя все пак.Ами интересно е , има някъв дух в цялата работа, но три часа да седиш и чакаш за някви 15 мин и после още два часа се опитваш да се изнесеш. Не съжалявам, че бях, даже и доста поснимах, но реших да спестя качването на снимки , защото щеше да бъде една от многото.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Тед   
Дата:   08-01-19 13:54

Ами не знам дали знаете къде се е родил Христо Ботев, и кой е написал стихотворението "В Механата".
За непросветените използвам случая да го покажа:
"В МЕХАНАТА


Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!

Да забравя край свой роден,
бащина си мила стряха
и тез, що в мен дух свободен,
дух за борба завещаха!

Да забравя род свой беден,
гробът бащин, плачът майчин, -
тез, що залъкът наеден
грабят с благороден начин, -

грабят от народът гладен,
граби подъл чорбаджия,
за злато търговец жаден
и поп с божа литургия!

Грабете го, неразбрани!
Грабете го! Кой ви бърка?
Скоро той не ще да стане:
ний сме синца с чаши в ръка!

Пием, пеем буйни песни
и зъбим се на тирана;
механите са нам тесни -
крещим: "Хайде на Балкана!"

Крещим, но щом изтрезнеем,
забравяме думи, клетви,
и немеем и се смеем
пред народни свети жертви!

А тиранинът върлува
и безчести край наш роден:
коли, беси, бие, псува
и глоби народ поробен!

О, налейте! Ще да пия!
На душа ми да олекне,
чувства трезви да убия,
ръка мъжка да омекне!

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти,
аз вече нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!"

Ако се роди нов Христо Ботев, смятате ли, че ще изскочи от столицата?



Публикацията е редактирана (08-01-19 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: h_bio   
Дата:   08-01-19 14:21

"Ако се роди нов Христо Ботев, смятате ли, че ще изскочи от столицата?"

Доста по-вероятно е. Дори и статистически [smile]

...но истината е, че развитието на идеите, идеалите, степента на осъзнатост, е свързана с материалната култура, Свързана с образованието, възпитаването на широк светогелд. Такъв е бил Ботев на общия фон. И не случайно е бил от Калофер - тогава процъфтяваш град на занайтчии и търговци.
В този смисъл, сега София (като метафора за голям град, градска култура, материално благоденствие, а не като географско понятие) повече е място с такъв средищен профил и дава шансове да се създават хора, които изпъкват на фона на другите с идеите си (както Ботев тогава). Не на последно място, предизвикателствата сега са много по-различни от тогавашните и искат други качества и умения. Нямам как визуалната имитация да ни даде от силата на тези хора, особено в едно много различно време.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-01-19 14:30

Бе той май поета се бе родил на тази дата? А?

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Kras-cho   
Дата:   08-01-19 15:01

За да стане снимката с хорото хубава, трябва да има акцент [smile]



http://epicenter.bg/images/news/12019/pics/1546759969.jpg



Акцента е ясен,"Краварката е в левия ъгъл" [smile]



Публикацията е редактирана (08-01-19 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-19 18:16

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: h_bio   
Дата:   08-01-19 20:04

Ако беше вдясно на кадъра пак можеше коректно да се каже "краварката ОТ левия ъгъл".[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Gecata   
Дата:   08-01-19 20:42

Хора, опомнете се бре! Може ли толкова много ревност и толкова малко разум в толкоз много изписано?!

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   08-01-19 23:45

Корнела ли ревнуват? Не думай!

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-19 01:02

Julius, със сигурност и аз имам принос за опорочаването на традицията. Преди въпросната моя снимка да присъства на "първа страница" на Йордановден, подобна получи статус - цитирам - Постижения: Топ 1 - 2015г на фото-форум.
Преди това, друг мой кадър от хорото участва и изложба на фото-форум, след това обиколи "любимите ми" патрЕотичтни и фотографски групи във фб с какви ли не надписи под него. Абе с една дума, всичко съм постигнал на това "мероприятие" и сега ми остава само да плюя по него. [smilie21] [smilie21] [smilie21]
Сега сериозно. Нищо против нямам традициите, но не само мое мнение е, че последните години, дали заради общото изпростяване на некачествения мат'риал, дали заради медийните "БОнБА, ШОг, СЕНЗАсИЯ, ЕХклузивно" съпътстващи отразяването на такива събития, нещата РЕЗКО отидоха към грозно изпростяване и опорочаване.
Както спрях да ходя на Несебър и Слънчев бряг преди близо 15 години, поради подобни причини спрях да посещавам и Калофер на Йордановден. Не мисля, че имам пророческа дарба, просто както и ти написа, логиката на събитията е доста предсказуема. Още от сега, мога да ти кажа, как ще се случат нещата на 25, 26, 27 януари на "Кукерите" в Перник. [smilie21]
Калоферци, както всички българи могат да бъдат добри и гостоприемни (но могат и да не бъдат :D) - имал съм близки срещи с техни представители, по съвсем други направления и го твърдя от опит. В крайна сметка, обичаят си е техен, с право си се сърдят и с право си отстояват традицията (въпреки, че и тук доста важи "народната поговорка" - "ка ядихти кифтетата ни ривахте, ся ривете"). Градът е малък, хората са сплотени, не може Ганьо от Перник да дойде и да шляпа в реката и той, само защото на лявата си гърда е татуирал Левски, на дясната МИНьОР ПК и да се бута да се хваща на хорото. Преди няколко години хорото се раздели на две, именно заради такива индивиди - феновете на Ботев Пловдив и Миньор Перник, които се самопоканиха и "самоучастваха" редом с мъжете от Калофер - това ми беше последното ходене.
Същите видяха, че вече са нежелание в Калофер и гледам, че втора година си организират
собствено мъжко хоро в близост до едно пернишко село в подножието на Витоша.
За някои това е "национален" пример за подражание, разбират този акт на копиране като приемственост на традиции... аз не мислА така.
За жалост патрЕотизмЪТ измести патриотизма, татуировките на Ботев , Левски, БЪЛГАРИЯ, изместиха автентичните български ценности и морал (ако въобще някога е имало такива след 44-та)

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1546987880z.JPG


Та така скъпи мои колеги и "съфорумци".
Пишете ЛОКО СФ и до следващия Йордановден [shtrak] [smilie21]
П.П. - и да, моите кадри от "ХОРОТО"през годините са си най-убави и най си ми аресват [beer] [smilie5]
Бъдете здрави [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Gecata   
Дата:   09-01-19 08:31

Автор: asahi
Дата: 08-01-19 23:45

Корнела ли ревнуват? Не думай!


Снимките си ревнуват не виждаш ли?! Методиев Мартин да ме извинява, но се погнусих от размислите му, особено от последния пост! Момче, не стига да си добър само с камерата, трябва да си човек зад нея!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »