Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: Tolga20   
Дата:   03-01-19 09:54

Здравейте. Поръчах обектив Sigma 18-35 за Canon (1200D) от Amazon.uk. Обаче има проблем - обектива не улучва фокуса когато снимам през вюфайндъра. През live view фокуса е перфектен.
Продавача каза да върна обектива и ще си получа парите обратно, но се чудя дали дока на Sigma ще оправи този проблем. Някой имал ли е същия проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: vinthy   
Дата:   03-01-19 09:58

Здравей. Четох доста за този обектив пробвай да използваш "централна фокусна точка" казват че проблема с дока и новият firmware може да го подобри. Кажи ми дали има подобрение че аз също съм си харесал тови обектив, но този проблем много ме притеснява

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: Tolga20   
Дата:   03-01-19 10:00

Винаги ползвам централната точка. Иначе обектива е супер. Доста остър, безшумен фокус, но е тежичък :D

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: ghostbuster   
Дата:   03-01-19 10:02

И аз имам същия обектив и задължително ползвам това: https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/product/accessories/usb-dock/

Имам две идентични тела, но за всяко са различни настройките.
Но ми е странно защо през live view фокусът е перфектен, а без него не е.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: vinthy   
Дата:   03-01-19 14:11

ghostbuster а какви са ти телата? Защото виж какво открих в сайта на сигма
Ver. 2.00 Update Date 2018.03.07
● It ensures compatibility with Canon's in-camera Lens Aberration Correction function, which enables correction matching the optical characteristics of the attached lens.※
● It corrects the phenomenon that abnormal images appear or operation errors occur when Canon's in-camera Lens Aberration Correction function is enabled.
● It corrects the phenomenon that exposure during shooting through the viewfinder or Live View mode becomes unstable.
※ Compatible cameras: EOS 8000D(EOS Rebel T6s, EOS 760D), EOS 80D, EOS 9000D(EOS 77D), EOS Kiss x9i(EOS Rebel T7i, EOS 800D), EOS Kiss x9(EOS Rebel SL2, EOS 200D), EOS Kiss x8i(EOS Rebel T6i, EOS 750D)"
Принципно бях решил да купя този обектив но все повече се навивам за EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM цената е една и съща вярно че не е толкова остър като сигмата но поне с нея няма никакви проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: Tolga20   
Дата:   03-01-19 14:14

Аз съм с Canon 1200D и се чудя дали ако купя док ще се оправи проблема. И на други места чета, че дока може да оправи проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: ghostbuster   
Дата:   03-01-19 15:05

NIKON D7100

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: S.Nikolov   
Дата:   03-01-19 15:23

Аз имам същият - даже в момента се продава. Точно за канон.
Проблема ми беше дори и с калибрация на централна точка. Лично аз не успях да се справя с док станцията и 3пъти го носих във фотографски системи да го калибрират с тялото. Еми.. накрая се получи. Вярно е, че от 10 кадъра 2 не винаги фокуса е точно там, но останалите 8 са перфе..
ТОва което направиха е не само за централна точка, а за 5 точки от визьора.
Обектива е чук. Разцъкай повече нещата и ще успееш - ако ли не... знаеш сервиза.
п.п. имам 35ца сигма.. за 5 минути с дока - в момента е повече от трепач, но този обектив не успях сам да се справя с него

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: Tolga20   
Дата:   03-01-19 15:28

Обектива е от Англия. Тук къде мога да го занеса и колко ще струва калибрирането?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: iasen2   
Дата:   03-01-19 15:52

това не е обектив за нисък клас фокусна система.

може да прочетеш още в тази моя статия
https://photostudiobstyle.com/blog/kalibrirane-na-fokus-na-obektiv/


Изброил съм и класовете на канон, които поддържат калибриране.
Лично аз бих ти препоръчал сигма док и показаната в статията скала или друга подобна.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: S.Nikolov   
Дата:   04-01-19 16:00

iasen2, този обектив е голямо мъчение. Преди няколко месеца когато ти писах да мина да калибрирам 35цата при теб, тя се оказа повече от елементарна. На пръв поглед фокуса беше почти перфектен.
Все пак леко го бутнах с дока и заспа.
Тази 18-35ца ми взе душата...
Tolga20, http://photosystems.bg/photosystems-contacts/

60лв ми струваше удоволствието за калибровка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: solar_sea   
Дата:   06-01-19 10:17

Свинска работа е тоя обектив - взех един от базара, цял ден не успях да го калибриран вчера посредством неговите коефициенти. Започвам да мисля, че с точките зададени там може да се опише крива само за един вид производствени отклонения - калибрирам го на 18мм, 0.28, 0.35, 0.55 на плюс 10, безкрайност на минус (мерени през апарата, и през auto-af, и през dot tune, и с таблица за фокуса!) - под 55см добре, на 70см удря някакъв граничен бъг и мотора вместо да фокусира мърда напред назад, над 70см - иска още корекция нагоре, а минуса на безкрайност го дърпа надолу .. И това само на широкото, в дългия край си снима добре без корекции.

Днес си играя да вдигам цялата крива (по-скоро повърхост, то е три измерно - дължина, разстояние, коефициент) посредством единичния коефициент от апарата за да я направя по-плавна, като компенсирам единичния от апарата където е в повече с тези на обектива.

С две думи - не бих си го купил пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: performar   
Дата:   06-01-19 11:37

Този обектив го пробвах с Canon 6D ,уникален фокус цепи косъма ,обаче е направен за кроп тяло за жалост.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-19 11:56

solar_sea , напълно те подкрепям - обективът е напълно безсмислен от фотографска гледна точка. От маркетингова е бестселър обаче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: lord_kik   
Дата:   06-01-19 12:28

Да бе,как реши че е безмислен? Или и затова си написал статия:
"История на безсмислените обективи"[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: solar_sea   
Дата:   06-01-19 12:35

Безсмислен е щото вместо човек да снима с него за кеф, работа или работа с кеф - си трови нервите да снима линийки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: lord_kik   
Дата:   06-01-19 12:49

За съжаление Сигма страдат от проблеми с фокуса,затова нов от магазина с гаранция,а калибрацията е безплатна в сервиза на Сигма,за втора употреба е игра на тото или печелиш или не,а смисъла го има,защото в един обектив са събрани 4 твърди 20 1.8,24 1.8,28 1.8 и 35 1.8
Но тук пак се повтарям всичко е до бройка,аз имах също неволи,но на новия собственик му пасна перфект.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-19 12:56

lord_kik , коге колегитев казаха защо е безсмислен. няма нужда от повече думи, както се пееше в песента:

https://www.youtube.com/watch?v=oIb9QUGjdIc


Иначе това е добра идея за статия
в нея ще попаднат половината варио обективи, дето за нищо не стават.......

Отделно за същите пари ще си купя 2 никонски обектива, дето ще ги калибрирам за 10 минути и ще знам че коват фокуса безпогрешно.



Публикацията е редактирана (06-01-19 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: lord_kik   
Дата:   06-01-19 15:07

Виж сега,ако искаш и 10 никонски обективи купи,ако искаш и 5 статии напиши,но в тази статия мненията са толкова смислени колкото "половината варио обективи,дето за нищо не стават"
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми със Sigma 18-35 1.8
Автор: solar_sea   
Дата:   06-01-19 18:48

В комбинация с корекция от апарата плюс корекция по обектива вече що-горе бива.. все още не съм напълно доволен от картинката на 18мм, но е използваем.

Имаше много силен фронт фокус, успях да го наглася по следния начин.

1. снимане на обект на два метра на 18/1.8 и нагоре-долу с коефициента от тялото докато постигна прилична картинка.
2. настройка с таблица на всичките дължини на обектива на 0.28см - по няколко пъти, докато стане достатъчно точно.
3. настройка с таблица на всичките дължини на обектива на 0.35см, отново по няколко пъти
4. същото и за 0.55см
5. и за безкрайност, но там не с таблица - а с покрива на съседите и преценка на око.
6. отново снимки на обект на два метра и донастройка на коефициента на тялото.

В момента е на +2 от тялото и на плюс навсякъде по матрицата с коефициенти на обектива, с по-големи стойности в широкия край и близките разстояния и по-ниски такива към безкрайност. Въпреки многобройните ми опити не успях да го настроя само от обектива.

добавка: на места казват, че коефициентите се отразяват един на друг и съответно се почва от първите на най-късото разстояние. Когато опитвах да го настроя от обектива бях взел настройките на всички разстояния наведнъж - може би заради това не ми се е получило.



Публикацията е редактирана (06-01-19 18:58)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »