Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   02-01-19 17:01

Писна от тия Микромеки да си правят каквото си поискат. Проблема е, че ползвам програми на Адоб, които рендват понякога и цяла седмица един проект (в зависимост от големината - за Афтър Ефект става дума най-вече). Ама тия Микромеки с техните напъни да ти набутат актуализациите когато са сметнали, че компютъра не се ползва или в определено от тях време ми съсипаха няколко проекта вече. Които ми писна да почвам от начало и тия Микромеки пак да съсъпят с актуализациите си. Спрял съм ги и от двете места, тоест от services.msc и от gpedit.msc са на Disabled, но пак се инсталират. Как да ги спра перманентно за да не ми прекъсват работата? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lord_kik   
Дата:   02-01-19 17:13

Неможеш да ги спреш!

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: kiten   
Дата:   02-01-19 17:14

спри си интернета

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-19 17:14

Най-сигурно е с W7/8.1, където има опции за спиране. Иначе има слухове, че с някой от следващите ъпдейти ще вкарат някаква опция за контрол, ама кога точно и какво точно ще бъде...

От както индийците превзеха компанията, ептен станаха микромеки, че и с меки китки...

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: nyamago   
Дата:   02-01-19 17:50

Не знам за коя версия е питането, но моята (последна, редовно актуализирана) мога да я спра, както и да избирам доста настройки кога да стават (или да не стават) актуализациите, да се рестартира и автоматично или да те пита, и да се отлагат по различен начин различни части на процеса от 1 до 8 дни (или да се замрази за до 35 дни).

Четете по-внимателно в менютата за настройки! Няма никакви 'магии' и хак-вания, не знам защо си пипал в администраторски менюта (за services и group policies), които искат повече разбиране (а явно го нямаш). Всичко е много по-просто с потребителските менюта (главното Settings) с достатъчно ясни и работещи опции за всеки без докторат по управление на микромеки системи.

Не ми се отваря и не мисля, че е редно да пища тук уроци по елемнтарно стопанисване на Уиндоус. Отворете си настройките и четете - лесно е!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   02-01-19 17:57

За Уиндоус 10 Про става въпрос. Не са проблем самите актуализации, нека си ги има. Но Микромеките да ми определят кога да се инсталират и кога да се рестартира компютъра е вече прекалено. Едно време имаше RemoveWat с което се премахваше всякаква връзка с Микромеките, но за 10-ка не знам да го има и/или да работи. Въпроса е аз да определям кога да се инсталират и кога да се рестартира компютъра, а не да го правят те. Съсъпаха ми няколко пъти работата, а хората (клиентите) си чакат материалите от сватбите, кръщенетата и т.н. семейни тържества и събития, които заснемаме с моя екип.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: guciguci   
Дата:   02-01-19 17:57

Ц. Няма спиране. Само че от group policies регистрите трябва да ги направиш enabled. Прочети внимателно там какво пише. Но и така пак не става



Публикацията е редактирана (02-01-19 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: marves   
Дата:   02-01-19 18:04

Има няколко метода за спиране на актуализациите, попитай гугъл. Първите 2-3 линка от търсачката са достатъчно информативни.
Но за да спреш целият поток от информация, която грабят от теб... е там вече доста пот трябва да покапе по клавиатурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-19 18:08

marves написа:

> Има няколко метода за спиране на
> актуализациите, попитай гугъл.
> Първите 2-3 линка от търсачката са
> достатъчно информативни.
> Но за да спреш целият поток от
> информация, която грабят от теб... е
> там вече доста пот трябва да
> покапе по клавиатурата.

Да не се е натискал сам за 10-тия прозорец[smilie18] [beer]

П.П. Редовия потребител винаги е прецакан. А с новите евро@ейски правила направо отвързаха тотално кучетата.



Публикацията е редактирана (02-01-19 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: toc   
Дата:   02-01-19 18:33

Settings -> Updates & Security -> Advanced Options -> Pause Updates.

Можеш да ги паузираш за до 35 дни. Когато решиш - спираш паузата, ъпдейтваш се и пак пускаш паузата.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4028233/windows-10-schedule-a-restart-or-pause-updates



Публикацията е редактирана (02-01-19 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   02-01-19 18:51

За чий дедов си сложи Десятка?
17.84% от потребителите са със Седмица, 4.57% са с 8/8.1 и никой от тях не се е оплакал от твоя проблем. Едни 12.98% са с 10 и все нещо им е криво.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Mihalaki   
Дата:   02-01-19 19:11

С всяка следваща версия на десетката става все по-трудно да се блокират скапаните им, бъгави ъпдейти.

До версия 1703 ставаше доста лесно със спиране на процеса от services. Сега с 1803 пак се спира оттам, но трябва да се прави след всеки рестарт! (поне аз така съм си решил проблемите засега! при тия винаги е засега..... :) )

А не питащите защо си слагате WIN10: просто новият хардуер няма поддръжка за по-стари версии, липсват драйвери и тн. В повечето случаи не е невъзможно да се подкара по-стара версия на win-а, но със сигурност не е решение за в бъдеще ако си налял няколко хилки в нова машина. Иначе на по-старите машини твърдо със 7-цата!

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: kireto_a   
Дата:   02-01-19 19:23

https://www.apple.com/imac/

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Mihalaki   
Дата:   02-01-19 19:27

[smilie5] [smilie5] там си си заминал още в магазина :) не ти трябват ъпдейти за това :)


Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-19 19:45

Актуалния windows май е 1809. При мен има една цъкалка, дали да показва "известие, когато компютъра изисква рестартиране, за да се завърши актуализирането". Вече няма опцията за пауза, за която говорите, май. (интересно е, че системата за помощ явно отразява още старите настройки с паузата)

Аз се връщам към windows и ми е супер интересно, как се справя.

За сега много ми харесва. Дори чудото разбра, че съм българин и всичко мина на Български. Малко ме шокира. Дори има проверка на правопис. Мак ОС и Линукс производителите за сега ни нямат за нищо.....

ПП 1809 подобно на последния Мак ОС може да стане тъмен. Ама цветовете са им обективно и видимо по-зле подбрани от Епълските.



Публикацията е редактирана (02-01-19 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: toc   
Дата:   02-01-19 20:16

hotsnail,
Разбира се, че опцията за Pause я има. Аз съм с последната версия 1809 ъпдейтната до последно. Просто трябва да е поне Pro версията на уиндоуса.

То си го пише в линка, който дадох:
If you’re using Windows 10 Pro or Windows 10 Enterprise, you can choose to temporarily pause updates from being downloaded and installed...

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: burningice   
Дата:   02-01-19 20:20

По-новите комоютри нямат драйвери за стари ОС, като бъгавата седмица например.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   02-01-19 20:36

Факт е, че по-лесно се намира оправдание, отколкото драйвер. Точно преди НГ върнах лаптопа на сина от 10 на 7. В началото уж нямаше драйвери, но вече всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: kiten   
Дата:   02-01-19 23:50

asahi тоя лаптоп ще да е много дърт? Да не би да e с годинките на сина ти? Търсене на драйвер не е никакво оправдание [smilie18]
За сведение 7 не потдържа последните две поколения интел и амд и след две години ще последва съдбата на XP[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: uri64   
Дата:   03-01-19 00:06

Много си е добре десятката. Работи повече от читаво и на хардуер, който е бил актуален преди 5 години. Както вече няколко човека писаха, просто трябва да се почете малко и да се настрои както трябва и то без да се сецка със сатъра по регистри и политики. Пък на който му е непоносимо - да минав на Мас, Линукс и или просто да синапише собствена ОС с читави ъпдейти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: dreamer   
Дата:   03-01-19 00:08

Филтър на ъпдейт сървърите - хостовете не са тайна.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   03-01-19 00:27

"Автор: kiten
Дата: 02-01-19 23:50

asahi тоя лаптоп ще да е много дърт?"

Толкова е дърт, че 'дойде' с десятка, а на сайта на DELL за конкретния модел наистина няма драйвери.

От тези последните процесори кога си купихте за последно?

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-19 00:37

dreamer: вече и това не е сигурно... Явно Кортаната изпраща служебна информация, когато търсиш нещо (сърча от доста време е част от Кортана) и ъпдейтва списъка с хостове. Ако я блокираш - гобиш съществена част от функционалността на системата, понеже НАРОЧНО наблъскаха ключови сървиси в нея :(

Както и да е - да видим какво ще стане с обещанието за опцията за контол на ъпдейтите и автоматичните рестартирания. Това за мен е важно, понеже имам серия от машини, които не бива да се изключват ако е възможно с години...

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: uri64   
Дата:   03-01-19 01:17





Публикацията е редактирана (03-01-19 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   03-01-19 01:38


Asahi, заради някакви ъпдейти да слагаме 7ца на нов лаптоп не си струва главоблъскането с драйверите.

Това не бих го правил за клиенти освен в суперкрайни случаи, свързани с компютър, обслужващ някоя машина, която не работи с вин над 7. Но тогава пак бих взел нещо на старо вместо да се тровя с драйверите.

Мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: kiten   
Дата:   03-01-19 02:36

Asahi май си се е набутал на менте.[smilie5] Дошъл бил лаптопа с десятка а нямало драйвери[smilie18]и със седмицата сигурно хвръкна като шарено пилеhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/original/C3.gif

дай модела да ти потърсим драйверчето[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   03-01-19 10:22

Нещо не си разбрал случая. Не си разбрал и с кого събеседваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: jingov   
Дата:   03-01-19 10:50

Дали щото съм в инсайдер програмата , но при мен може да се отложи за 365 дни. Нещо скрииншота не ще да се качи в профила ми .
Всички настройки- ъпдейт- разширени опции- и там вече може да се зададе времевият интервал - засега до 365 дни , за актуал по сигурност 30 дни.
три пъти пробвах да кача скрийн шот , не ще ......


Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   03-01-19 10:57

Трябва да е джипег. Качи го в профила си и го линквай тук. Ако е важно, де.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: jingov   
Дата:   03-01-19 11:03

https://photo-forum.net/i/2197217



Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-19 11:05

30 дена. Другото е за фючър ъпдейтите (нови копия на уина)...

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   03-01-19 15:27

Не знам поради каква причина, но на рутракерският виндовс на настолния ми компютър ъпдейтите са много редки и почти не ги усещам.

На лаптопа (леново) с истинска 10ка ъпдейтите идват всяка седмица и трябва да се чака по половин час да зареди. Противна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Тед   
Дата:   03-01-19 15:52

Преди години и тези ъпдейти набъбваха неимоверно много свободното пространство. След всеки ъпдейти спейса се смаляваше.
От 6 години забравих за микромеки и мишки и ъпдейти.....

С оригинален ключ за 8-а, и фрии ъпдейт за 10-а, както си работи изписка, че не е лицензиран.
Обаждам се на съпорта - 1-ите 10 мин. не ги слушайте - те са за новобранец как да си стартира компа.
След това започва интересното, а на финала около 30 мин. си на прозорчето и пишеш луди команди под диктотовка на момиче, за което ни най-малко може да предполагаш, че владее такива неща. И съпорта остана учуден от мен.
Тествахме и с друг ключ - техен ... не ще и не ще. Т.е. сега имам и супер ключ и моя си, ама Уиндос няма да видя скоро.

Накрая съпорта заключи: сори ама сървърът на Микрософт в САЩ не ти приема машината.
Единственият начин ми казва - нова инсталация.
Аз и викам, бихте ли дошли да преинсталирате и настроите всичко, понеже аз не разполагам с толкова свободно време за това, и не съм виновен, че ключалката е дефектна, а аз съм с платен ключ и фактура за покупката, който не влиза в нея.
Казах още на момичето - вие сте перфектна. Знаете ли, в момента имам и мак в преходен период, и знаете ли каква е разликата м/у Майкрософт и Ябълката...Ябълката е нахапана, докато Софта е ....ан с извинение. Но съпорта му е на ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   03-01-19 16:03

Това съм го играл в Квебек, ама на френски [smilie5]

След 3 часа разгворои със съпорта, накрая изкопах един аutokms и драмата приключи за 10 минути... В крайна сметка нали го имат купен и работи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   03-01-19 16:06

Тед: заетото място след фючър ъпдейтите се освобождава след известно време (2-3 седмици), естетсвено може и сам да ги изтриеш. Но действително регулярните ъпдейти се събират с времето. Не знам каква е точно стратегията за тия боклуци - може би за възприели, че на всеки 6 месеца ще има пълна подмяна на системата с което всичкия боклук ще си замине със старата... Това обаче е супер дразнещо и практически злоупотреба с господстващо положение. Ябълката може да ти върши на теб работа, както и на дадена част от потребителите, но по-голямата част от хората просто нямат избор [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Тед   
Дата:   03-01-19 16:59

Е аз чистих старите ъпдейти и чрез други способи, но това набъбваше и набъбваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: burningice   
Дата:   03-01-19 19:35

Можеше да се направи даунгрейт и до най-дълго използваната ОС - ХР, не че лиценза го позволява и не че ще работи като хората машината заради липсата на драйвери и не че ще могат да се инсталират последните браузери, но спорта си е спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   03-01-19 19:44


Имам ув принтер, който се оказа че работи до вин7 с малко заиграване (иначе всичко му е за ХР). И се наложи да даунгредвам купената ми 10ка про до 7.

Изненадващо бързо стана чрез съпорта на майкрософт в БГ. И пак беше мацка - печена с приятен глас[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   03-01-19 19:53

asahi написа:

> За чий дедов си сложи Десятка?
> 17.84% от потребителите са със
> Седмица, 4.57% са с 8/8.1 и никой от тях
> не се е оплакал от твоя проблем.
> Едни 12.98% са с 10 и все нещо им е
> криво.

Adobe Aftyr Effects 2019 и Adobe Premiere 2018 не бачкат коректно на 7-ца. Вече пускахме тема за това с колегата. Пък и вече сме я закупили за офиса 10-ката, макар че работи за сега само на единия компютър. Явно ще трябва с тях да говоря, но нещо не се ориентирам в сайта им как да се свържа с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   03-01-19 21:17

Ае влачи:

Microsoft България

бул. „Никола Вапцаров“ № 55
София 1407
България

Център за обслужване на клиенти на Microsoft (Microsoft Customer Care Center):
0800 15555 (безплатен) (toll free)
+359 2 9657100 (за номера извън България и мобилни номера) (outside Bulgaria and mobile)

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   06-01-19 22:40

"Автор: Zaz_Vida
Дата: 03-01-19 19:53

Adobe Aftyr Effects 2019 и Adobe Premiere 2018 не бачкат коректно на 7-ца. "

Вярвам ти. Ама толкова ли са ти нужни последните версии? Клиентът разбира ли с коя версия си обработвал видеото му?

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   07-01-19 14:36

написа:

> "Автор: Zaz_Vida
> Дата: 03-01-19 19:53
>
> Adobe Aftyr Effects 2019 и Adobe Premiere 2018 не
> бачкат коректно на 7-ца. "
>
> Вярвам ти. Ама толкова ли са ти
> нужни последните версии? Клиентът
> разбира ли с коя версия си
> обработвал видеото му?

Пробвах с всички версии на тези две програми от CS6 за After Effects и CS5.5 за Premiere, до тези най-новите, но под 7-ца .mts файловете не работят. Или е черен екран. Или вади съобщение на жълт фон, че файла не се поддържа, или изобщо няма звук. За това с колегите закупихме 10-ка и всичко си дойде на място, а за нея се препоръчват най-новите версии на програмите. За сега актуализации не са ми излизали за инсталиране от както пуснах темата. Да видим до кога? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: asahi   
Дата:   07-01-19 14:37

Микромеките четат тук и са ти спрели ъпдейтите!

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-01-19 14:38

Споко - пуснали са ви демо период, след което насъбралите се ъпдейти ще ви изтровят живота [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: Патаран   
Дата:   07-01-19 14:41

със десятка съм, сина ми спря всякакви актуализации
повече от година не е питал и не се е растартирал сам
няма да казвам къде работи младежа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: imitev   
Дата:   07-01-19 15:00


В NASA?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: petko_a   
Дата:   08-01-19 15:07

Стартираш от лупичката до старт менюто gpedit.msc и навигираш до
1. Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update
2. В дясно кликаш два пъти на Configure Automatic Updates и избираш:

- Disabled - тотално спира актуализирането на Windows
- Enabled

Отговори на това съобщение
 Re: Мамицата им на Микромеките - как да ги забраня перманентно актуализациите?
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-19 16:03

И... след седмица ъпдейт :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »