Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Marios_8   
Дата:   02-01-19 18:02

Здравейте. Кой от двата модела е по - добър за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Gecata   
Дата:   02-01-19 19:24

а6500 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: radikyokushin   
Дата:   02-01-19 21:15

A7s II. Твърдо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-01-19 01:15

7s/s2 нямат читав АФ, което значи че на гимбал 7r3 е по-добър. Aко искаш да ползваш по-малки и кропски обективи еските нямат 4К в кроп режим.
Като цяло, ако няма да използваш супер дупер високото исо на еските няма реален смисъл да вземаш такава. А7м3 е по-универсална и по-добра, ако питаш мен. Не е толкова добра като А7р3 в кроп режим, но е доста по-евтина, снима на високо исо като еската, има новите профили и добър АФ. Като добавим и голямата батерия и двата слота за карти... съвсем накланя везните.

Много често допускана грешка на юзърите е да мислят, че еските са моделите за видео. Буквите значат следното s - sensitivity, r - resolution. Нищо различно от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   03-01-19 02:49

Simbon4o с какви обективи си ги тествал? Според мен от голямо значение е обектива да е също стабилизиран, въпреки петосевата стабилизирана матрица и най-вече да е pz.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Тед   
Дата:   03-01-19 09:42

Проблемът при A7s2 е overheating-а. При 4к видео около 50 мин. пържете матрицата. Каквато и електроника да вземете прегряването не е добра идея.
Затова и тези тела, ако са ползвани за видео или купувате 2-ра употреба, не препоръчвам.
А7Р3 е добра камера спрямо предшествениците в прегряването. Погледайте на 13:54 мин:
А7Р3 видео тест
Според теста му 6500 на 30 мин. е прегрял. А7р3 цял час е снимал без проблем и е впечатлен от батерията.
Много добро ревю и показва възм. на А7р3 спрямо 6500 и ГХ5. И ползвайте S-log...определено е [smilie24]
И батериите - А7р3 държи много повече от а7с2.
Въпреки това в менюто на А7р3 /м3 има опция за защита от прегряване.
Канон в 5дмк4 е решил проблемът с прегряването на матрицата при 4к видео с кроп режима и затова там не се появява.



Публикацията е редактирана (03-01-19 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-01-19 14:01

Автор: kiten
Дата: 03-01-19 02:49

Simbon4o с какви обективи си ги тествал? Според мен от голямо значение е обектива да е също стабилизиран, въпреки петосевата стабилизирана матрица и най-вече да е pz.


:) с всякакви. Снимам видео със сонита от нексовете още. Стабилизацията е според нуждите... аз лично разлика не съм видял особена от това обектива да е стабилизиран когато сензора е такъв. А за пауър зуума... ако не ми се налага да го зумирам без да имам пряк достъп до него не виждам защо ми е. Още повече и всички обективи с тази екстра са тъмни зуумове и картинката която излиза от тях е като от едновремешните камкодери горе долу като визия... като ще е така ще си взема една турбосапунерка с 1" сензор. По-евтино е и резултата е същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-01-19 14:22

Автор: Тед
Дата: 03-01-19 09:42

Проблемът при A7s2 е overheating-а. При 4к видео около 50 мин. пържете матрицата. Каквато и електроника да вземете прегряването не е добра идея.
Затова и тези тела, ако са ползвани за видео или купувате 2-ра употреба, не препоръчвам.
А7Р3 е добра камера спрямо предшествениците в прегряването. Погледайте на 13:54 мин:
А7Р3 видео тест
Според теста му 6500 на 30 мин. е прегрял. А7р3 цял час е снимал без проблем и е впечатлен от батерията.
Много добро ревю и показва възм. на А7р3 спрямо 6500 и ГХ5. И ползвайте S-log...определено е [smilie24]
И батериите - А7р3 държи много повече от а7с2.
Въпреки това в менюто на А7р3 /м3 има опция за защита от прегряване.
Канон в 5дмк4 е решил проблемът с прегряването на матрицата при 4к видео с кроп режима и затова там не се появява.


Въпреки, че не заслужаваш ще отделя 15мин.

Прегряването не е проблем отдавна. Има си начини да се избегне дори за дълги тейкове, което е жанр в който не е нужно да се снима с такава камера. Има си камкодери...

Ето как се намалява или напълно елиминира загряването:
- дъми батерия и външна такава
- открехване на дисплея
- батериен грип
- не снимаш на статив в топли и без течение на въздуха помещения

Прегряването е заради малката батерия от която се иска голям разряд заради голямо енерго потребление плюс по-стари и греещи процесори. Като изкараш батерията от тялото греенето намалява МНОГО. Ако се купува втора ръка такава камера се дава в Стемарк за диагностика и ако всичко е ок - се купува. Поне сервиза е супер и не го мислиш.

3та генерация не загряват основно заради батерията и малко по-новия процесор, който грее малко по-малко. Но основно батерията. Най-после сложиха адекватна батерия, която да носи товара на тези камери. Старата беше мислена за първите нексове, а те видео почти не снимаха...

Опцията защита от прегряване я вкараха с А6500 защото А6300 имаше най-сериозни проблеми с това. Това, което прави опцията е да позволява на камерата да вдига повече температура без да изключи. Безсмислена опция според мен... Най-прегряващата камера все още е А6300 и проблема е в конструкцията. Въпреки това с нея си изснимах цяла лекция във фотосинтезис преди две години с помощта на външна батерия. Говорим за над 2 часа без спиране видео запис, на статив без ветрец и на топличко, възможно най-лошия сценарии.

Батерията на 3та генерация е 2.2 пъти по-голяма от старата и снима видео над 2.2 пъти по-дълго.

Канон още нямат адекватен сензор за видео, който да чете достатъчно бързо сигнала, че да изчете целия материал и после да го даде на процесор, който да го смали до 4К. Което между другото също още нямат... Затова EOS R е същото дърво като 5Д4 за видео, защото технологията е стара. Не е проблема прегряването, проблема е че четенето е бавно и ролинг шътъра е ужасен дори при 1:1 кроп от сензора. А7м3 и никон Z6 снимат 4К изчитайки целия сензор 6000 пиксела по дължина и записва на картата 4К от това 6К, затова шума е много по-малко, детайла е много по-добър и практически няма моарета и алиасинг. Преди не знам колко години Самсунг имаха NX1, което беше първата камера, която направи този фокус и свиваше 6.5К до 4К в камерата и го записваше на Н265 кодек. Нещо, което сони чак сега ще пуска, а канон може да го имат след години... не знам колко години обаче. Канон дори в синема камерите си имат по-бавни сензори и слоу моушъните им са слаби там. Снимат добре, но не натискат много технологично, така им е по-изгодно можеби все пак не са им спрели продажбите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Тед   
Дата:   03-01-19 18:30

"Въпреки, че не заслужаваш ще отделя 15мин."
Аз въобще не чета какво пишеш..отдавна...На теб каквото и да се напише няма смисъл.



Публикацията е редактирана (03-01-19 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   04-01-19 18:00

Тед тоя американец освен дълъг клип и тестване на обективи нищо не е направил. Отекчителен е. Всичко каквото е написал Simbon4o си е така, вижда се от това сравнение.
https://mirrorlesscomparison.com/sony-vs-sony/a7iii-vs-a7riii/
И излиза че a 7III е по-добър за видео от по-скъпия 7RIII. И на видео клипа от статията за 5 минути се изясняват нещата.



Публикацията е редактирана (04-01-19 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Тед   
Дата:   04-01-19 18:40

kiten, какво сравнение А73 вс. А7р3?! Къде отиде ти момче?
Този американец тества А73 вс. 6500 вс. ГХ5?! Затова съм ви го дал този линк, щото е читав. Няма да купувам 6500 и ГХ5 и да ви правя тестове.
Темата е А7С2 и А7Р3 и никой и великия С. не писа за греенето. А то е най-голямата разлика м/у 2-ете камери...+ батерията.

Как се премахвало прегряването...луда работа...камерата А7С2 грее, то:"Ето как се намалява или напълно елиминира загряването:
- дъми батерия и външна такава
- открехване на дисплея
- батериен грип
- не снимаш на статив в топли и без течение на въздуха помещения
"

Ами да и сложа климатик, или да отида да снимам в моргата или в хладилна камера да не грее...или да му сложа допълнителен кулер....баси тъпотията.

Същите глупости дето беше писал и съм го игнорнал завинаги за визьора на А7 двойките дето не лагвал... или някакъв откъс дето гледах във фотосинтезис какви щуротии говори...кой каквото иска да си чете и купува... авторът си е направил някакъв извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   04-01-19 20:14

[smilie5] заради течението ли се качи на балон хамериканеца?
Ей голям проблем направихте от това греене! Двуцифрените а маунт алфи защо не загряват? На видеокамерите защо батериите са изнесени далеко от сензора и елекрониката? Няма нужда от отговор!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: 77777v   
Дата:   04-01-19 21:49

От едно известено време ми е мечта да се отърва от канон 80д и да си купя Сони а7р3, но някак си Кинти Нема.! Ако си взема а7р3 ще е голяма работа, пише че ще има сони а7с3, както и Сони а7р4.!! Не е скъпо Сони а7р3 5400 лева с обекива 7 8 хилядарки ахах

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   04-01-19 22:03

За тия пари си вземи a99-2 абсолютно всичко го има и е удобен за професионална работа. Ако ще ползваш канонски обективи с преходник става. Но имай на в предвид няма да имаш фокуса по око и други екстри дето ги има при обективите правени за Е маунт.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-01-19 23:34

Всъщност тук има голяма грешка :)

А99м2 не можеш да му навиеш канонски обективи. Буквално никакви.

И не за видео с АФ не става защото всички А байонет камери имат видео АФ, но само в Р режим, което ги прави неизползваеми с АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   05-01-19 00:35

99-2 Ако започва на чисто за ново и без да поглежда назад за канонските тъмни стъкла.
Simbon4o плащат ли ти да лансираш Е пред А маунт. [smilie7] В оня форум отдавна отписаха А маунта - била кауза пертута на сони смъртник на одър, ако им се вярва на бгсони разбирачите.
Като си навътре в кухнята обясни за врътката, и защо има нарисувана икона за видео[smilie11]
На Р, А, или на този символ да се снима?!??!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-01-19 00:51

Никой нищо не ми плаща [smilie5]. В тази мизерна държавица с никакъв пазар вносителите нямат бюджет нищо да плащат. А и не съм такъв човек, ако нещо не ме кефи не го спестявам на никой производител. Хората трябва да са обективни, сляпата любов към байонети и марки не я разбирам, особено ако е безплатна.

Чак в кухнята не съм, но фактите са следните. А99м2 снима видео почти с качеството на А7р3. Почти заради огледалото, което отнема част от светлината отиваща до сензора. Проблема е, че АФ с тази система Сони не искат да развиват за видео снимане и това е. 100% е нарочно, сензора е 1:1 и може да работи и без огледалото точно както този на А7р3, но ...
Отделно и всички А байонет обективи са поостарели и за видео АФ почти всички не стават заради шум или липса на плавност при моторите. Затова и обновиха някои от скъпите им стъкла за А байонет тихомълком с втори версии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: kiten   
Дата:   05-01-19 01:11

Втори версии значи че продължават. Това че не си тествал PZ обективи си е твой проблем. Примера ти дадох точно с а99-2, защото и полупрозрачното огледалото си има предимства и то повече от познатото пляскащо огледало. Цялата работа е заради малкия размер и тежина на тялото на безогледалките. Голямото тяло е по-удобно и за видео и за фото.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: 77777v   
Дата:   05-01-19 08:50

Някой има ли Сони а7р3 за продаване в излишък?? Ако може да е ново.! Да пише на ЛС,че вече мокри сънища имам, тука чета информация от човека ползващ 24 години Sony Simbon4o, от него мога да науча всичко за Сони а7р3 на ИЗУСТ, така че той е извора за информация! Иначе лично аз ако имам Sony ще го ползвам със заводските Sony G Master, със Zeiss да снимаш, или пък да имаш обектив на Zeiss е скъпо удоволствие,говоря чисто нов Zeiss не 2ра ръка.!!



Публикацията е редактирана (05-01-19 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-19 12:51

Сони А [smilie18] Свършиха камерите по света ли че някой ще си зима Сони А камера? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-01-19 18:11

Май има още поизостанали камери с други байонети, ама те не снимат 4к с целия сензор, нямат 5 осева стабилизация, даже да не повярваш някои не са и ФФ... на къде отива света.... Я наистина по-добре да се запасим с по няколко сонита с А байонет...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: linken   
Дата:   05-01-19 22:14

Всички сте едни големи дървени философи, но това е типична българска черта :) Simbon4o Ви обеснява как стоят нещата с факти, с които не може да спорите и затова започвате да ръсите глупости. Вместо да спамите по темата на човека, дайте адекватно мнение. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-19 00:06

Който иска снима, кеф ти видео, кеф ти снимки. Камерите от А7р2 и А6300 насам не пречат. Дори А7м2 е доста добра камерка не и за видео ама за снимки става. Вече последните имат и тонове екстри и са бързи. Това е.

На а7р2 това е единствения кусур - бавно пие и бавно се управлява. Инак си прави 5к/с и дори има някакъв буфер. Е после пише цяла вечност.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: Marios_8   
Дата:   06-01-19 16:45

Благодаря,на всички за информацията.Купих Sony A7 III с китов обектив.Доверих се на колегата Simbon4o.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III vs Sony A7S II
Автор: georgioiv   
Дата:   07-01-19 15:42

"Дори А7м2 е доста добра камерка не и за видео ама за снимки става"

Ей това човека няма насищане.. :) Преди 10 години можехме само да мечтаем за камера като А7 или А7мк2, а сега - камерката ставала. [smilie18]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »