Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   27-11-18 21:00

За любителите на киното.

1. Име на филм/видео/произведение...
2. Защо ви харесва?
3. Какъв е извода или уникалното в него?

Нека се въздържаме от крайни мнения, да уважаваме мнението на другите, и да не водим излишни спорове!

Давам старт със:

"Сталкер" - Andrei Tarkovksy 1979" - Филм, който трябва да се гледа с много внимание и въображение. Изключителен сюрреализъм, постигнат с толкова прости средства. Уникални режисьорски и операторски подходи (според мен). За мен беше студен душ и пепел под стъпалата.

"Великият диктатор" - Да смесиш хумор,пародия, сатира и трагикомедия по този начин, на такава крехка, и болезнена тематика е голямо постижение.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: suggs   
Дата:   27-11-18 21:23

"Стената" на Пинк Флойд.
Мисля, че обясненията са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: marves   
Дата:   27-11-18 21:44

2001: A Space Odyssey (1968 г.) на Стенли Кубрик

Скоро го гледах на 4K Blu-Ray HDR (май е сниман на огромен филм, защото има страшен детайл).

Хареса ми заради това, че е изпипан перфектно в детайли, феноменално озвучаване, декорите и техническите постижения за мен са ниво над първия Star Wars.
Филмът пленява с красиви сцени, които изглеждат далеч по-реалистични от съвременните CGI холивудски блокбъстъри. Майсторска работа зад камерата и осветлението.
Излязъл е година ПРЕДИ първият човек стъпил на Луната, ефекта е УАУ през цялото време.
Според мен задължително КИНО.

Като атмосфера и заснемане много ми напомни на "A Clockwork Orange", който след справка отново се оказа на Стенли Кубрик :) Него съм гледал преди да знам името на този човек. Също силно препоръчвам (но книгата е по-завладяваща и според мен трябва да се прочете преди филма, който между другото не разочарова като други екранизации по книги).

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: nokoniko   
Дата:   27-11-18 21:56

[cool] бохемска рапсодия 2018........УНИКАЛЕН.......гледах го два пъти на кино![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: kiten   
Дата:   27-11-18 21:58

двойника с Тодор Колев - напълно си е актуален и в сегашния алма матер!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   27-11-18 23:23

Ох... много има наистина...мога да спомена филми които наистина са ме изкефили.

https://vimeo.com/39043244


ето един Български!

Кефят ме много и "сало или 120-те дни на содом", "балада за нараяма"
За нас като фотографи "Прах и сняг", "барака"... и подобни са почти задължителни... Няма да говоря за бози, като "солта на зямята" и онзи за бандата фотографи дето снима по горещи точки... забравих му името. Но филма който ме отказа да гледам повече филми вече втора година е "СТАЛКЕР" на Тарковски. Нямам представа защо се получи така, но почти изгубих надежда, че след този филм ще видя нещо смислено. Извинявам се за крайната позиция, вярвам, че не съм прав. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: quazimodo   
Дата:   27-11-18 23:25

1. "Смяна на местата" с Еди Мърфи и компания.
2. Заради добрата игра на актьорите и вечноактуалната тема.
3. От високо се пада лошо, особено ако не си тренирал дзюдо[smilie18][beer]

П.П. Заглавието на темата е прекалено гръмко. Най-велики според чия класация?



Публикацията е редактирана (27-11-18 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   27-11-18 23:30

quazimodo,
Марияне чукни на линка и изгледай филма! Мисля, че не си го гледал, а много, много ти прилича!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-18 00:21

Трудна работа... дори не знам откъде бих започнал. Може би определението "велики" малко няма да му е на мястото :)

- Kelly's Heroes (1970) - това е филм, който съм го гледал поне 10-на пъти. Може да не е "велик", но за мен е показва до голяма степен някои истини за войните, предадени като увлекателна комедия - също като M.A.S.H.(1970), като двата фима са започнати точно в периода на поредната ескалация на войната във Виетнам и съответстващата мобилизация. В същия тон е и последния сезон на "Черното Влечуго" - Blackadder Goes Forth (1989).
- K-PAX (2001) - малко нестандартна драма с елементи на фантастика - филм който доста ме впечатли, когато го гледах за първи път.
- Donnie Darko (2001) - шантав филм със шантав край. Тематичната песен "Mad World" изпълнена от Гари Джулс е точно в десятката.
- The Butterfly Effect (2004) - един увлекателен филм, показващ интересна версия на "ефекта на пеперудата" от теорията на хаоса. Кара човек да се замисли наистина... Края на филма е в същия тон - на оригиналното заглавие завършека не е точно "холивудски", но ако имате оригиналния диск, ще откриете там и още два алтернативни края. До колкото знам кино версия има както с редакторскара версия, така и с единия алтернативен край...
- Pulp Fiction (1994) - един от двата "велики" филма, включени както в класацията на IMDB, така и в моята. Шантав филм, шантави роли, шантави актьори. Невероятно изпълнение. Дори "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" (1998) на Гай Ричи не може да пресъздаде тази атмосфера на хаос...
- The Godfather (1972) - втория "велик" филм - нарочно го ставям на последно място в този списък. Но не защото е по-лош...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ikoveliko   
Дата:   28-11-18 00:55

bogdanov, филма за бандата фотографи, дето снимат по горещи точки е може би "The Bang Bang Club" [smilie21]
Изключително добър филм! Препоръчвам [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   28-11-18 01:34

ikoveliko, точно така! Благодаря ти. За мен е изключително посредствен и боравещ с базовите възприятия на зрителя. Не, че не го препоръчвам :) Но "Батман завинаги" повдига в мен същите страсти в края ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: mihalo   
Дата:   28-11-18 02:10

bogdanov , имаш ли някакъв превод на български за филма ти от линка? Впечатли ме семантиката... но познанията ми по английски (1958:)) не ми позволяват да вляза в детайла. Всъщност, каквато и да е допълнителна информация ще е добре дошла :)


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: victory13   
Дата:   28-11-18 03:24

Изключително лесен отговор, поне за мен:

O Brother, Where Art Thou? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: quazimodo   
Дата:   28-11-18 07:03

Калин Орелът
Под игото
Хан Аспарух
Маргарит и Маргарита
Дами канят
Топло
Опасен чар
Време разделно


Защото са български[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: golded   
Дата:   28-11-18 07:11


Рафърти и двете момичета
Три жени
Малки убийства



Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   28-11-18 07:29

Изкуплението Шоушенк.
Животът е прекрасен.
Да обичаш на инат.
Вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   28-11-18 08:11

ВЕЛИКАТА СТЕНА

Широко затворени очи


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: sakuraki   
Дата:   28-11-18 08:44

Ooo да се включа и аз с няколко филма, които си гледам задължително всяка година.

Пропукване на Грегъри Хоблит.
Хареса ми, защото беше нещо различно от филмите, които излизаха тогава и действително се замисляш, че всичко излиза наяве рано или късно.

Se7en/Седем на Дейвид Финчър.
Любим филм от любим жанр и пак дава идея на зрителя до какво води алчността и т.н

Inception/Генезис на Кристофър Нолан
Любим актьор и начина по, който е заснет филма [cool] . Другото, което е, че финалната сцена ни казва всъщност много и всеки сам определя за него какъв е края.
Общо казано е, че главния герой има един пумпал, който върти, за да разбере дали е реалност или сън. Ако пумпала спре да се върти, значи е реалност, но ако не спре - сън. Във финалната сцена завърта пумпала, но той не спира, а само се поклаща и точно тогава свършва и филма. Зрителя сам решава дали поклащането е признак на реалност или сън, но така и не се разбира (смисъл разбира се де, но все пак [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Synthy   
Дата:   28-11-18 09:04

Ефектът на пеперудата
π


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ombre   
Дата:   28-11-18 09:16

Много са филмите ,които са наистина страхотни.Мога да спомена Зеления път с Том Хенкс.Макар да има и лека доза фантастика в него,актьорската игра е на топ ниво.Дефакто в всеки един жанр,има доста стойностни филми,които си заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: roburt48   
Дата:   28-11-18 09:37


Полет над кукувиче гнездо
Апокалипсис сега
Тренировъчен ден
... и мнооого други [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: hardcpz   
Дата:   28-11-18 09:44


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-18 10:24

Бащата на войника
На бой отиват само старци
Те се сражаваха за родината
Кавказка пленница
Джентълмени с късмет
Иван Василиевич сменя професията си
Ирония на съдбата
Техеран 43-та
Васко Да Гама от село Рупча
Войната на таралежите

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 11:29

боже, като гледам някои класации ми иде социалистически да се самообеся...
много от описаните филми съм гледал по задължение в часовете по история на киното и само защото на вратата седеше преподавател нямаше как да се измъкнем...


омбре - зеленият път е 100% фантастика като жанр

любимият филм зависи от моментното емоционално състояние. Няма как да е любим по всяко време. Също няма "най-велик" филм, изкуството е толкова субективно, че подобни гръмки фрази са леко елементарни.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: ombre   
Дата:   28-11-18 11:36

Джъмбо така е,но просто там много ми хареса актьорската игра.Много харесвам и френското кино,макар франсетата да ме дразнят,но е факт ,че доста филми хамерикански са направени точно копие на френските.Като например такси,никита и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-18 11:52

Джъмбо: на мен като ми е криво или нещо подобно, си пускам някой "тематичен" филм да си оправя настровнието, а не обратното. Специално за тази цел си пазя една колекция - тандемите Жан Рено/Жерар Депардийо, Бъд Спенсър/Терънс Хил, Луи дьо Фюнес (макар и не всичко с него - класики като "Дългата Разходка" например), Джеки Чан, както и избрани филми за "настроение" като "Героите на Кели", "Уасаби" и т.н. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 12:24

анджък

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: шдфдшд   
Дата:   28-11-18 12:47

"Апартаментът"...най-рафинираното произведение на Фариката за илюзии-Холивуд...
"Гара за двама"...най-рафинираното произведение на Фариката за илюзии-Мосфилм
"Защитни цветове"...Кшищоф Зануси...най-истинският филм ,който съм гледал...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: farushko   
Дата:   28-11-18 13:19

Аз бих добавил:

Леон - Люк Бесон
Невероятната съдба на Амели Пулен
True Romance
Kill Bill
2 димящи дула
Отвъд облаците

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   28-11-18 14:20

Астерикс и Обеликс на Олимпийските игри / целия филм [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   28-11-18 14:29

Преименувах заглавието на темата от "най-велики", на "най-добри", за да спра спамовете.
-------------------------

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain / Невероятната съдба на Амели Пулен - е номиниран 5 пъти за оскар с 59 награди и 66 номинации.
Мисля, че има за какво.

Тази година New York Times направиха една страхотна поредица от късометражни филмчета. На мен няколко доста ми харесаха.
https://www.nytimes.com/video/op-docs




Публикацията е редактирана (28-11-18 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 14:40

оскарите са толкова коемрсиализирани, че няма на къде повече, напоследък толкова откровенни бози биват оскарувани, че(емотикон, който повръща)

после не се казва номиниран 5 пъти а номиниран за 5 оскарЯ

иначе Изкуплението Шоушенк е номиниран за 7 оскара и не получава нито един независимо, че е брутално дър фил с перфектна кинематография и актьорска игра...

накратко, кой какво е спечелил не винаги е критерий, защото вече често се случват безумия уж награда за най-добър фил, а главите актьори не получават нищо... е как така си мисля аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Shael   
Дата:   28-11-18 14:44



"Unforgiven"- 1992г.


Този филм, май приключи уестърна, като жанр.
Не знам кой може да каже нещо повече от Клинт Истууд...


Little Bill: -...."You just shot an unarmed man!"

Will Munny: "Well, he should have armed himself if he's going to decorate his saloon with my friend."


https://www.youtube.com/watch?v=7_uvEuNwUj4



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: krist   
Дата:   28-11-18 15:21

Blade Runner (1982)
K-Pax
Lost in Translation
Сталкер
Носталгия
Зеркало
Возвращение
Особенности национальной охоты/рыбалки [smilie8]
Last Temptation of Christ
SW [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: quazimodo   
Дата:   28-11-18 15:31

Спартак с Кърк Дъглас
Рим на аристократите
Великият Гетсби
Параграф 22
Армията на Бранкалеоне
Бабет отива на война




Публикацията е редактирана (28-11-18 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: peter73   
Дата:   28-11-18 15:35

написа:


> "Unforgiven"- 1992г.
>
> Този филм, май приключи уестърна,
> като жанр.
> Не знам кой може да каже нещо
> повече от Клинт Истууд...

Вероятно никой. Факт е, че никой не е събрал смелост дори да пробва за този повече от четвърт век от тогава ... освен може би Куентин Тарантино, но неговото не се брои, защото той прави все един и същи филм (Reservoir Dogs) и само сменя мизандцена :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: batsali   
Дата:   28-11-18 19:17


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMzg3OTMyODQ1M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjMwMTEwNw@@._V1_SY1000_SX67


Страшно добре заснет, невероятна атмосфера.



https://www.gstatic.com/tv/thumb/v22vodart/14048117/p14048117_v_v8_aa.jpg



Бая странен.



Изводите да си ги вади всеки сам...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: scuba_d   
Дата:   28-11-18 20:06

Не знам дали си спомняте, но навремето имаше филмотечно кино. Повечето от нещата бяха празник за очите.

Луис БунюелДискретният чар на буржоазията, а и всичко останало от него. Има и автобиография, за тези, които се интересуват от ранните години на сюрреализма– преведена на български.

Марко Ферери - Голямото плюскане - класика

Пазолини – повечето неща от него – но не е за всеки! Декамерон е класика – като го гледах 80те бях изумен от размаха на тази творба.

Клин ИстуудПолунощ в градината на доброто и злото – отличен.

Братя КоенИзгори след като прочетеш– класика, не спирам да го гледам, но и останалите неща от тях, например – Фарго, Бартон Финк.

Уди АланВики, Кристина Барселона

Ридли СкотПаднал черен ястреб



Публикацията е редактирана (28-11-18 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: mmjm   
Дата:   28-11-18 21:44

Хлапето, Модерни времена, Великият диктатор

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: mihalo   
Дата:   01-12-18 02:48

bogdanov вече го спомена: Baraka - Задължителна импресия за всеки, който се интересува от каквито и да е форми на "визия" :)))

Някои вече са го гледали...ма що пък не пак, никога не доскучава?! Просто цъкнете линка! [smile]

Редакция: Нещо не съм догледал, линкът ми май не препраща в началото на филма (или браузърът ми знае повече от мен какво аз си мисля WTF), не го пропускайте и него.. накрая.. /така или иначе сюжетът не предполага времева последователност/. [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-12-18 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   01-12-18 11:54

Baraka е уникален и въздействащ. Най-често се споменава заедно с Koyaanisqatsi, понеже Godfrey Reggio е бил кинематограф.

В този контекст харесвам и нещата на Тerrence Мalick, примерно "Тree of life".



Публикацията е редактирана (01-12-18 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   01-12-18 12:09

Автор: Джъмбо
Дата: 28-11-18 11:29

любимият филм зависи от моментното емоционално състояние. Няма как да е любим по всяко време. Също няма "най-велик" филм, изкуството е толкова субективно, че подобни гръмки фрази са леко елементарни.


Съгласен напълно!
Освен това, много ми е трудно да сравнявам начина на въздействие, художествената и техническата стойност, несравними са. Като два крокодила, единият от които бил повече зелен, а другият завил наляво.

Помня, за първи път като гледах Междузвездни войни, бях дете. Дълго време след това, не можех да мисля за друго. Оттогава съм го гледал десетки пъти, всички серии и все още ми е интересен и ми въздейства и не ме интересува, че много познати, с масмешка казват, че не могат дори да изгледат една серия [smile]

Подобно много ми харесва Властелинът на пръстените.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-12-18 16:34

Няма най-велик филм, освен ако не се имаш за филмов критик и гледаш с тази нагласа.
Когато филмът кореспондира с теб или поне с моментното ти състояние, може да останеш пленен и от нещо, което никой друг няма да види по този начин.
Примери от личен опит - Сталкер, издържах половин час, преди да го спра, - Скарфейс, насилих се да го изгледам докрай, въпреки че ми беше изключително неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: tkqjwh   
Дата:   01-12-18 23:13

Once Upon a Time in the West -Имало едно време на Запад


The Chronicles of Riddick -Хрониките на Ридик


Холодное лето пятьдесят третьего -Студеното лято на 53


R.I.P.D. -участват Jeff Bridges/Ryan Reynolds/Mary-Louise Parker


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   01-12-18 23:23

https://www.ploshtadslaveikov.com/interstelar-kinovselena-s-nauchni/

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   02-12-18 09:16

Не мога да не подкрепя nislon[cool]не може да се дефинира филм като най-най-добър, велик, изключителен и т.н. поради множеството различни критерии, а като сложим и различната възраст на която се гледат, мисията става вече съвсем невъзможна.
В предишния ми пост бях вкарал някои от четящите в историята на киното и гледането "под арест"[smilie3], я да се опитам да ги върна отново там:

Калин Орела
Специалист по всичко
Любимец 13
Нощта срещу 13-сти
Козият рог 1972г.
Осъдени души
Време разделно
Капитан Петко войвода
...............

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: hose   
Дата:   02-12-18 16:43

The fault of our stars

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   02-12-18 16:47

Аниматрицата1

Аниматрицата2,

И другите [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: tkqjwh   
Дата:   02-12-18 19:54

Преброяване на дивите зайци

Господин за един ден

Опасен чар

Два диоптера далекогледство

Топло

Войната на таралежите

СЕЛЯНИНЪТ С КОЛЕЛОТО

Сиромашко лято (1973)

...............



Публикацията е редактирана (02-12-18 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fpor   
Дата:   02-12-18 20:59

Through a Glass Darkly
Hour of the Wolf
Судьба человека
Mullholland Drive
Lost Highway

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   03-12-18 08:46

Един от най-добрите за мен:

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMjJmYTNkNmItYjYyZC00MGUxLWJhNWMtZDY4Nzc1MDAwMzU5XkEyXkFqcGde

https://www.imdb.com/title/tt0137523/?ref_=nv_sr_1

Гледал съм го поне 20-тина пъти и всеки път виждам или разбирам нещо ново (и странно).
От операторска работа и аудио тайминг също е отличник...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: geokar   
Дата:   03-12-18 09:32

Носталгия - Тарковски
Амаркорд - Фелини
Матриархат - Кирков

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Hsathv   
Дата:   04-12-18 11:02

Трудно ми е след толкова много добри филми да избера най-добрия, но ще кажа кой е най-тъпия филм който съм гледал. Това е съветският Кин Дза Дза. Толкова тъп, че не можах да изключа телевизора. Даже го гледах втори път.



Публикацията е редактирана (04-12-18 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   04-12-18 13:49

KUNG FU HUSTLE
https://www.imdb.com/title/tt0373074/?ref_=ttspec_spec_tt


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTIwNTk5OTAzOF5BMl5BanBnXkFtZTYwNTkzNTE3._V1_.jpg


А този е най-добрия, великия и т.н. за мен...
Драма, комедия, фентъзи, пародия, екшън, мистерия, малко хорър...
Първият път като го пуснах и видях, че е китайски и с кунг фу се отказах на 6-тата минута. Оказа се огромна грешка в последствие [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-12-18 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   04-12-18 14:01

Hsathv написа:

> Трудно ми е след толкова много
> добри филми да избера най-добрия,
> но ще кажа кой е най-тъпия филм
> който съм гледал. Това е
> съветският Кин Дза Дза. Толкова
> тъп, че не можах да изключа
> телевизора. Даже го гледах втори
> път.
>

>
> Публикацията е редактирана (04-12-18
> 11:18)

Абсолютно същото предизвика и у мен. Гледах го преди кусур години, но още помня странните думи:

ку, къцъ, гравицапа, ецилоп, пацак [smilie8]

Питай ме защо [smilie8] Ми не знам [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-18 14:05

Fujifilm Reala, Fuji Industrial 100/400 са тези, които съм гледал...и са най-добрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Konstantinov   
Дата:   04-12-18 14:23

Последно гледах една испанска продукция „Човекът, който уби Дон Кихот“ в Г8 и ми хареса.Гледам в арена запад и всички продукции на ковън гардън.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: roburt48   
Дата:   04-12-18 22:33

Аз бих добави и "Една нощ в операта" с братя Маркс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: io_bs   
Дата:   04-12-18 23:20

Току-що гледах Chinatown - определено е от най-добрите, които съм гледал.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: chukov   
Дата:   05-12-18 09:47

Ще се обадя само по отношение на българските филми

Освен изредените дотук бих искал да обърна внимание на една четирилогия, която сега, като родител на три деца и натрупал житейски опит човек, бих нарекъл библия за живота.

Това е: Дом за нашите деца, Неизчезващите, Време за път, Бащи и синове

Животът, описна прекрасно. Много силни сцени.

А музиката на Петър Ступел е просто разтърсваща.



Публикацията е редактирана (05-12-18 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   05-12-18 10:36

chukov[smilie24] [cool] напълно подкрепям четирилогията, няма нищо общо със съвременните бози и сапунки, които се чуди човек от къде са си ги изсмукали, а за актьорите и играта да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   12-01-20 18:39

Бай Кольо!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: kalvados   
Дата:   12-01-20 21:30

https://en.wikipedia.org/wiki/Whiplash_(2014_film)



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Yog   
Дата:   12-01-20 22:39

Много трудно бих могъл да избера един. Или 5 [smile]Все пак:
приключенски - Първите 3 от поредицата за Индиана Джоунс
научна фантастика - Завръщане в бъдещето 1,2,3
екшън - Умирай трудно 3, Последния бойскаут, Смъртоносно оръжие 1,2,3
идиотска комедия - първия Hangover
пародия - Голо оръжие 1,2
романтичен (тва в пародията ли да го сложа?[smile] ) Нотинг хил, Love actually, 4 сватби и едно погребение.
филм на ужасите (според някои) Пришълецът

Без жанр, защото са в няколко жанра - Терминатор 2, Total Recall, Изкуплението Шоушенк, Криминале, Матрицата, Зелената миля... абе тука дълго мога да пиша...[smile]

Драматични филми рядко гледам. Европейско кино харесвам, но когато съм в определно настроение или определена компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: SLR   
Дата:   13-01-20 00:37

Наскоро гледах отново "Жега", и установих че помня 80% от репликите наизуст!?!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Ирник   
Дата:   13-01-20 00:42

Привързаният балон - България
Пепел и диамант - Полща
Беата - Полша
Торба бълхи - Чехословакия
Соларис - СССР
Чочарка - Италия
8 1/2 - Италия

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Muadib   
Дата:   13-01-20 08:16

Once Upon a Time in America (1984)"Имало едно време в Америка"
Реж: Сержо Леоне
С Робърт де Ниро, Джеймс Ууд, Джо Пеши, Дани Айело и др.

Гледал съм го много пъти! За мен е уникален филм.
https://www.imdb.com/title/tt0087843/



Адвокат на Дявола
Devil’s Advocate 1997
https://www.imdb.com/title/tt0118971/?ref_=fn_al_tt_1



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   13-01-20 10:28

Шедьовър на корейското кино... отново

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMGJkYWRlMmItMTE3My00MzhhLWE1YjktMDA2MDEyMGVmOTM4XkEyXkFqcGde

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: evgenistoqnov   
Дата:   13-01-20 10:52

1. Interstellar (2014)
2. Извън релcи (2005)
3. The Martian (2015) Програма на bTV Cinema за Понеделник, 13 Януари

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: ipolit   
Дата:   13-01-20 11:06

Всичко на Кубрик
Почти всичко на Скорсезе
Почти всичко на Ридли Скот, ама напоследък малко ме изнервя с отношението си към Кевин Спейси и почти ми е в игнорето.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Бармалей   
Дата:   13-01-20 12:15

Тая тема е като покана за автобиография...
P.S. По филмите им ще ги познаеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: batsali   
Дата:   13-01-20 13:03

Breaking The Waves

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   13-01-20 14:21

Помня първите ми 2 филма, гледани на кино:


Mackenna's Gold / Златото на Макена /


Tiger of the Seven Seas /Тигърът на седемте морета/

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: chukov   
Дата:   13-01-20 16:26

nislon

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

И моят първи е "Златото на Макена"

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: farushko   
Дата:   13-01-20 18:04

Явно сме набори. написа:

> nislon
>
> [smilie5] [smilie5] [smilie5]
>
> И моят първи е "Златото на Макена"

Явно сме набори. И моите първи спомени са май от този филм и някой друг индиански. И Великолепната седморка също.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: chefo111   
Дата:   13-01-20 18:06

touching the void по действителен случай

127 часа по действителен случай

North face (Nordwand) по действителен случай

Враг пред портата

Мъже на честта
...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   13-01-20 19:52

Автор: farushko
Дата: 13-01-20 18:04

Явно сме набори.


Да, на всеки 10 г., в тази тема ще се преброяваме и ще се питаме, дали помним филма [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: menigiki   
Дата:   13-01-20 21:57

Препоръчвам филма Togo(2019) - визуално пиршество!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: kvakioh   
Дата:   13-01-20 22:16


http://store.picbg.net/pubpic/F9/84/d99cdb454858f984.jpg


Този гледах и гледам за пейзажното.

http://store.picbg.net/pubpic/51/73/150c0440fa835173.jpg


Този за по-общите неща.
Истинска забава като се запълнят с желаното съдържание.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   14-01-20 23:04

The Intelligent Village


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: kita   
Дата:   15-01-20 17:41

Чудесна тема!
Аз ги разделям на филми преди 2010 година когато имаше наистина разтърсващи ФИЛМИ и филми след 2010-та, когато вече няма "големи " филми а само големи 3D анимации ( може би Аватар стои самотно на пиедестала ) .
Преди:
- Пресечна точка на Катрин Бигълоу ( не новата боза )
- Лице назаем на Джон Ву
- Жега с великите Ал Пачино, Робърт Де Ниро
- Обичайните заподозрени с Кевин Спейси
- Да изчезнеш за 60секунди
- Джейсън Борн поредицата с Мат Деймън
и много много други защото не те оставят да си поемеш дъх...

- Играта с Майкъл Дъглас и Шон Пен
- Красив ум
- Добрия Уил Хънтинг
- Да откриеш Форестър
защото те вдъхновяват по един особен начин ...

-Летящи кинжали - най-лиричния и най-красивия филм от първото десетилетие на този век!
Поне за мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: mrge.org   
Дата:   18-01-20 20:35

Процесът - от Орсън Уелс, по романа на Кафка
но само ако се гледа в киносалон, на малък екран едва ли ще има същия почти хипнотичен ефект. Никога на друг филм не съм виждал толкова хора да излизат от киносалона. Имам чувство че те вкарва в някаква паралелна вселена или състояние на ума, което за някои хора беше непоносимо или неприятно...

Аватар - на кино с 3D, като излязохме със сина ми от киносалон и докато се оглеждахме наоколо в дневната светлина, го избъзиках: -Добре дошъл обратно на планетата Земя!



От емулсиите най-любима ми е ORWO NP-22

http://store.picbg.net/pubpic/E3/1C/ac5d16379ddce31c.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/61/1A/ab43bf6e5d8b611a.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: bogdanov   
Дата:   18-01-20 22:59

след Сталкер спях да гледам филми за дълъг период!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   19-01-20 11:36

Зависи от отношението ти към живота и изкуството. Повечето хора, с които съм говорил за него ми казват, че едвам са го изгледали половин час. Тука също има такива мнения. За мен също е много въздействащ.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   20-01-20 08:59

Бре Хора, я кажете как точно ги определяте тези най-добри филми[smilie2] , че ги цитирате толкова категорично?
Че това зависи от толкова фактори, че няма накъде. Даже и само един да сложим - субективно мнение и усещане, че то при мен харесваните филми се менят всеки ден. Едина ден можеда съм настроен да гледам и слушам"Коса" или "Стената" с Пинк Флойд, на другия ден може да ме избие на "Ти който си на небето", след това "Хлапето", "Светлините на рампата" на Чаплин, не е сигурно след това дали няма да ме отнесе към"Доктор Хаус", "Кости" или па нещо от рода на Междузвездните или Индиана. Всичко си е бая относително, да не говорим, че много от кичените като световна класика в киното не се харесват масово, трудни са за гледане и разбиране и не всеки ще ги включи в "Най-добрите". Та кат посочите някое име, ха тракнете 2-3 думи за достойнства и критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   20-02-20 20:57

(Age rating 12+) Oh Sheep!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   21-02-20 08:52

Добро филмче!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: krist   
Дата:   21-02-20 16:34

Ха, написах някакви филми, после видях, че вече съм писал в темата, и са почти същите. Изумително! [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-02-20 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   21-02-20 19:59

:)) Не си само ти.
Скоро, на живо я обсъждахме темата с някои от изброените тук филми. Страхотна дискусия стана, много бири изпихме.

Нека да отбележим и "Ага". Минималистичен, въздействащ , страхотна операторска работа и актьорска игра! Браво на екипа и идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   20-04-20 20:04

Капитан Фантастик

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Djoro   
Дата:   20-04-20 20:17

„Крамър срещу Крамър“ , американски филм от 1979 година на режисьора Робърт Бентън. Филмът е по романа на Ейвъри Корман. Уикипедия
Дата на премиерата: 19 декември 1979 г. (САЩ)
Режисьор: Робърт Бентън
Адаптации: Akele Hum Akele Tum (1995 г.) Награда на филмовата академия на САЩ за най-добър филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: HITTHEROAD   
Дата:   20-04-20 21:06

https://www.imdb.com/title/tt0103767/

https://www.imdb.com/title/tt3300980/

https://www.imdb.com/title/tt7504726/

https://www.imdb.com/title/tt0095765/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt0120731/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt1618448/

https://www.imdb.com/title/tt0770802/

https://www.imdb.com/title/tt0401383/

https://www.imdb.com/title/tt0338135/

https://www.imdb.com/title/tt0405094/




Публикацията е редактирана (21-04-20 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   20-04-20 22:01

Ъпсурт - 3 в 1

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   21-04-20 04:28

Аз почти гледам само сериали та ...

Бягство от затвора
Под прикритие :)
Игра на тронове ... въпреки ужасния край
Californication ;)



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-04-20 13:56

La planque 2011 криминална комедия гледах я по кабелната и
La casa de papel от 2017 има ги 4-те сезона гледал съм първия за обир на монетния двор в испания .
Преди карантината гледах Джентълмените на Guy Ritchie, със Jason Wong, Henry Golding, Matthew McConaughey който е пропуснал може да ги види ако му харесват такива неща.
В youtube едни ретро изпълнители на кавъри Postmodern Jukebox - All About That Bass -Haley Reinhart, Oops!... I Did It Again - Vintage Marilyn Monroe Style Britney Spears Cover ft.Haley Reinhart ,
Creep - Vintage Postmodern Jukebox Radiohead Cover ft. Правят разни диско парчета в стил 50те и стават за слушане. Haley Reinhart,звучи на моменти като Джо Кокър, или Джанис Джоплин.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   22-04-20 07:44

Подобен на този го играем в момента.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: sevenseconds   
Дата:   22-04-20 09:32

Усещане за жена
Жега
Американски прелести

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   22-04-20 10:34

Автор: nislon
Дата: 22-04-20 07:44

Подобен на този го играем в момента.


Ооо, тепърва ще се правят филми за моментното състояние.

Няма да мине много време и ще се появи Холивудска коопродукция на Куентин "Карантино" и Мартин "Сковчезе" финансирана от правителството на САЩ в който главния герой "Супер Тръмп" побеждава гадния вирус със смес от готварска сол, чили и анасонлийка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: schumisv   
Дата:   22-04-20 11:28

WORD
- Once Upon A Time In The West
- The Magnificent Seven-1960
- The Godfather trilogy
- Scarface

БГ
- Време разделно
- Козият рог
- Вчера
- Опасен чар

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Djoro   
Дата:   23-04-20 13:56

Аз пък много харесвам новите българки сериали ! Събира се семейството за вечеря около масата, пускате сериала, говорите си...Никой не ти вика „шшт.., тихо.., чакай да чуя..” Можеш да отидеш до банята, да се забавиш и не е необходимо да ти преразказват пропуснатото всериала. Страшни сериали..., нищо не могат да откраднат от моя живот!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Capolavoro   
Дата:   30-04-20 07:14

Последното, което гледах и ми хареса беше Se7en.

Иначе https://m.imdb.com/chart/top/?ref_=nv_mv_250

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: petervassilev   
Дата:   30-04-20 11:05

На хората, които се занимават с фотография (като хоби), бих препоръчал филмите, режисирани от Вим Вендерс. Самият той е запален фотограф и почти всеки кадър от филмите му отразява фотографските му идеи.

А филмът Palermo Shooting дори е на фотографска тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   14-09-20 18:17

what if animals were round?


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   14-09-20 23:30

Няколко по-стари заглавия:

La vita è bella на Роберто Бенини [smilie24] [smilie24]

La Grande Vadrouille - една от най-великите френски комедии /с Бурвил и Луи дьо Фюнес/ [smile]
The Silence of the Lambs - с неповторимия Ант. Хопкинс [thankyou]

Frankenstein - може би най-добрата реализация на Мери Шели (с Кенет Брана и де Ниро) [smilie10]
"Нима, Създателю, съм искал от пръстта човек да ме изваеш, мигар аз самият съм те молил от мрака да ме извлечеш?" Джон Милтън)

Сръбският Karaula, този могат да го оценят пълноценно само такива дето са отслужили... [smilie5]
Трилогията Millennium - перфектната екранизация на криминалната поредица на Стиг Ларшон [cool]
(вкл. с Николай Стайков в ролята на лошия баща)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: photovacation   
Дата:   16-09-20 10:51

HUMAN - филм - образ на човечеството. Много красиви кадри. Сниман от фотограф. В YouTube има пълната версия на филма... три части по час и двайсет минути. Преди няколко години го прожектирахме на Фотоваканция. Мисля, че там само около 15-на човека успяха да го издържат до края, но според мен си струва, много си струва. :)

Les Intouchables - този филм е един от малкото, който мога да гледам много пъти и винаги да ми хареса. Филм за човещината с много приятен хумор и историята на едно необичайно приятелство. (https://www.imdb.com/title/tt1675434/)

Captain Fantastic - поставя под въпрос много от разбиранията ни за образование, възпитание. (https://www.imdb.com/title/tt3553976/?ref_=fn_al_tt_1)

... толкова засега :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: ATHOM   
Дата:   16-09-20 11:44

Кин-Дза-Дза.

Толкова е абсурден, че е брилянтен.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nsirakov   
Дата:   16-09-20 18:56

Тоя пък филм може да се хареса само на гении с АйКю колкото на Айнщайн... за обикновенните хора е пълна безсмислица

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: pstoev   
Дата:   17-09-20 09:55

https://www.imdb.com/title/tt11905962/


Sputnik

Вчера го гледах, супер ме изкефи. Обаче е малко руски...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: X_C   
Дата:   17-09-20 18:23

Gumball - е жестока анимация! Аз не се шугувам като го казах[smilie24]

The Amazing World of Gumball [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-09-20 18:20

Фантастика
Междузвездни воини 1,2 и 3
Матрицата 1,2,3 и чакаме 4
Аватар

Военни
Dunkirk / Дюнкерк (2017)
Inglourious Basterds / Гадни копилета (2009)
The Thin Red Line / Тънка червена линия (1998)
Schindler's List / Списъкът на Шиндлер (1993)

И няколко руски, но не си спомням имената. В единия името на героя е Зайцевич не съм сигурен дали така се пише името, за снайперист.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   27-09-20 18:35

Предполагам си имал предвид 4, 5 и 6 (като акцента е в/у 5 и 6 - Империята и Джедаите)? [smile]
(поне аз така бих ги класирал [smilie7])

Ако фантастиката ти допада бих ти препоръчал Смъртоносен хоризонт, който не знам защо точно така са го превели, при условие че Event Horizon е по-скоро Граница на събития (или "Tочката от която няма връщане").
Както и да е - Сам Нийл е перфектен, както и Л. Фишбърн (малко преди Матрицата). [smilie24]

На червената линия саундтрака е убийствен..........

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-09-20 19:18

Julius [smilie24]

Иначе мерси за Event Horizon, нищо не си спомням от клипа означава, че съм го пропуснал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Slivenski   
Дата:   27-09-20 19:23

Автор: JimmyStoikov
Дата: 27-09-20 18:20


И няколко руски, но не си спомням имената. В единия името на героя е Зайцевич не съм сигурен дали така се пише името, за снайперист.


---------------------------

Филмът е Enemy at the Gates (Враг пред портата) и е американски. Главният герой наистина е снайперист и се казва Зайцев.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   27-09-20 19:32

Да, Враг пред портата (Сливенски).
Манлихерата на немеца е страхотна пушка. [smilie3]
Изстрелял съм сигурно стотици патрони с нея преди казармата. [smile]
(един от приятелите ми е сред най-големите легални събирачи на оръжия в Бг, колекцията му е нотариално заверена и част от нея присъства в няколко родни филма, та покрай него).

Смъртоносен хоризонт беше навремето един от най-реалистичните филми на тема Фантастика (повечето бяха някакви изсмукани от пръстите, но този наистина си струваше).

Иначе за мен добрия филм не е само филм, но и саундтрак, а ако е филмиран и по книга - може да се превърне в шедьовър! (Х. Цимер вдигна доста нивото на Гладиатор и Посл. самурай, както и на Черв. линия)

А в момента се наслаждавам на един друг шедьовър! [smile] (по романа на Дж. Фенимор Купър и музиката на Еделман)
[beer]



Публикацията е редактирана (27-09-20 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-09-20 21:54

Когато излезе последния самурай помислех, че съм го гледал, а то било последния мохикан и двата са класика ... смело сърце, 300
Последните 30 години има доста добри филми

пп Сега ще гледам Event Horizon



Публикацията е редактирана (27-09-20 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   27-09-20 22:03

Като спомена Смел Гибсън, това е филма.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   27-09-20 22:50

JimmyStoikov написа:

> пп Сега ще гледам Event Horizon

Надявам се да ти хареса.
[beer]
Иначе от по-горната серия филми - ако не си гледал Франкенщайн....... eкранизацията е страхотна, а книгата на Мери Шели е просто НОМЕР 1! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Raffito   
Дата:   29-09-20 21:48

https://www.facebook.com/2kapki.voda/videos/564716404478623/



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: musho   
Дата:   03-10-20 14:22

На мен този ми е фаворит :)
https://en.wikipedia.org/wiki/True_Romance

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Антивик   
Дата:   04-10-20 08:27

[smilie5] Па аз напук на всите тук де са се юрнали по нови филми, по западни, по американски и всякакъв друг вноас най-харесвам нашите си филми и основно стари - от миналия век.
Най-си харесвам "На вские километър" нашенски български екшан, къдет нашия Бат Серго по нищо не отстъпва с картечницата на американеца Рамбо, че е и с наколко десетилетия по-млад [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   04-10-20 20:25

КИТ


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   04-10-20 21:14

Тази тема е много дълга. Но от коментарите намерих филми, които съм пропуснала да гледам. Благодаря ви за заглавията!

Аз гледам предимно драми, но когато не ми се работи, затварям всичко и си пускам някой екшън. Е, все пак гледам да има сюжет, че само да се гърмят е много скучно.
Някой от филмите, които са ми харесали, са:
"Кръстникът", разбира се, накъде без това заглавие!
"Изкуплението Шоушенк",
"Мирис на жена",
"Жокера"(последната версия с Хоакин Финикс, защото май има и по-стари),
"Великият диктатор",
Български:
"След края на света",
"Вампири таласъми",
"Комитски времена"
"Господин за един ден"
"Тримата от запаса"...
За мен денят често включва някакъв филм. Забелязала съм, че трудно се намират хубави комедии, които да не подценяват зрителя. Преди време попаднах на една македонска - "Бал-кан-кан". Сюжетът е банален, обаче за нас първо езикът е страшно забавен, само като ги слушах как говорят и се заливах от смях, актьорите са добре подбрани и направиха хубав филм, който накрая стана сериозен. Заради лафовете го гледах... не съм сигурна, но поне 3-4 пъти.

Отговори на това съобщение
 на Кино?
Автор: hakama   
Дата:   05-10-20 11:31

Здравейте,
Отдавна си мисля за тази идея и едно малко кино ми беше дало зелена светлина. Не знам само с правата как е, но за това може да разширим списъка.
След като излъчиха предните филми на Нолан преди последната му премиера - се сетих отново... какво ще кажете да набележим няколко блокбъстъра от последните 2-3 десетилетия и си поръчаме 1-2 прожекции в зала с всичките й достойнства за кино вечер?
Като отправни точки - добри ефекти, кинематография/камера, култов. Т.е. филми които в зала остават по-силно впечатление.
[cool]



Публикацията е редактирана (05-10-20 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-20 14:19

Вчера гледах "Спутник" - https://www.imdb.com/title/tt11905962/

Много хубаво направен нов руски sci-fi horror, което е учудващо, щото братушките прекаляват с компютърните ефекти и ги ползват доста самоцелно.
Ама тоя е много приятен за гледане. Особено главната героиня - в ролята Оксана Акиншина.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: imitev   
Дата:   05-10-20 15:32


Гледах Кома наскоро. Мнението ми е много положително.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: ipolit   
Дата:   05-10-20 16:07

imitev, я кажи ти ли се драпаш с руснаците за електрическата кола с 5000 к.с., че ми стана интересно днес?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   05-10-20 21:01

Реклама


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: LDimitrov   
Дата:   08-10-20 21:32

От гледна точка на фотографията "Иваново детство".

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   13-01-21 21:05

Струва ли си да събуждаме тая умряла тема? Някой гледа ли я? [smilie7]

По принцип не си падам по руското кино (или бившите им там републики), но има страхотни попадения:
Крадецът на ток, а и саундтрака също е нелош.

Мандарини, като музиката е доста прилична! [smilie24]
p.s. Всъщност ако музиката не е добра, цялостната оценка не заслужава да е много висока (според мен).

И още един с поглед на изток, но на Ж. Жак Ано - Вълчият тотем.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: marrio31   
Дата:   13-01-21 22:17

Ето един много добър https://www.imdb.com/title/tt2106476/?ref_=nm_knf_i2

Забравих ,че тук е трудно с линковете.. The hunt
е филма или копирайте линка.



Публикацията е редактирана (13-01-21 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   13-01-21 22:42

Да, добър е. [smilie24]
(до къде може да доведе лъжата на едно дете...)
Но ако е за датско кино и филми с Мадс Микелсен - ей този е не по-малко добър: Efter brylluppet

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   14-01-21 09:44

Гледам я, изгледах доста предложени филми.

Доста ми хареса "7 Pounds" с Will Smith:
IMDB

Гледайте "Пасажери" когато имате възможност.
Режисьори са Здравко и Цветан Драгневи:
ЛИНК



Публикацията е редактирана (14-01-21 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CDman   
Дата:   14-01-21 12:27

Не е точно филм, но на мен лично много ми допадна.[smilie24]

Новогодишно шоу на "Вечерний Ургант" (пародия на италиански забавни програми).

CIAO 2020


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   15-01-21 21:40

Новият с Мадс също не е никак лош...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   15-01-21 21:46

Също много манЯшки и скандинавски: Of Horses and Men


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   15-01-21 22:53

Ще се гледа!
[beer]
От скандинавските ей тоя също е мн. добър! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   16-01-21 08:48

От миналата пролет, живеем във филм, който е едновременно странен, смешен, тъжен и абсурден. Драма, с елементи на ужаси и научна фантастика, успешно превръщащ се в сапунен сериал.

Списък, от филми, които най-много ми напомнят за днешната ситуация:

1984

Междузвездни Войни, епизод Невидима заплаха

Матрицата

Разрушителят

Игрите на глада

За десерт, фрагменти от Кин дза дза [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   16-01-21 09:47

Добавям още 2 към списъка:

Ъндърграунд

... и един полски филм от соца, за едно еднополово царство - Сексмисия.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: farushko   
Дата:   16-01-21 10:46

написа:

> Добавям още 2 към списъка:
>
> Ъндърграунд
>
> ... и един полски филм от соца, за
> едно еднополово царство -
> Сексмисия.
>

Стига де, Сексмисия беше уникално тъп филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   16-01-21 11:27

Да, много тъп беше, споменах го в друг контекст.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: DigitriX   
Дата:   17-01-21 00:24

Nuovo Cinema Paradiso

Страхотен. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   25-01-21 00:13

LE DERNIER GANG


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: DarKMaN_999   
Дата:   25-01-21 12:41

[shtrak] Наим Сюлейманоглу 2019 г. - участвах в филма беше страхотно изживяване! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: alex1954   
Дата:   25-01-21 19:12

От HBO-то:
M-r Robot
Щиглецът
Отмяната
Тенекиена звезда
Големите малки лъжи
Аферата
Добрият лъжец и др.
Записах се да гледам Чернобил, но така и така плащам по 6 лв. месечно, реших да гледам всичко, което предлагат.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Shilo   
Дата:   25-01-21 21:58

"Сезонът на канарчетата" - наш. Брутален филм!:
"Време разделно" - няма нужда от коментар!
"Козият рог" - също;
"Kaпитан Петко войвода" - също;
"Хан Аспарух" - също;
"Борис I" - също;

"Зеленият път" - ("The green mile");
"Спасителят" "Savior" https://en.wikipedia.org/wiki/Savior_(film)
;
"Чернобил" - продукцията на HBO.

За тези се сещам сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: enizvk   
Дата:   26-01-21 07:55

Solace (Утеха, 2015) с Антъни Хокинс. Изключителен завършек.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: nislon   
Дата:   13-02-21 12:36

Още в началото написах, любимият ми филм е Междузвездни Войни.

След като Дисни поеха новите серии, постараха се "различното" да е на 100% сред ръководителите на добрите. Белите мъже бяха само сред лидерите на тъмната страна. От кумова срама, сред главните герои на бунтовниците, сложили едно момче Поу Дамерън, който въпреки че беше герой, през цялото време трябваше да се доказва, че не е шматка.

Казах си "карай, простено е, нали е любимият ми филм, няма да гледам политиката я!".

Днес прочетох новина, която ми дойде в повече. Актрисата Дейзи Ридли, играеща Рей, си позволила да напише в туитъра си "днес, да си републиканец е същото, като да си евреин в Третия райх". Незабавно я отстранили от участие в следващите серии, както и други санкции, като изключване от някакво дружество на млади таланти и т.н. Т.е., с кариерата ѝ е свършено. Постът в туитър, незабавно бил изтрит, но се разпространявал чрез скрийншоти.

Това, по въпроса с любимият ми филм. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   13-02-21 14:06

Неизвестни извършители , 1958 година на режисьора Марио Моничели.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   13-02-21 14:32

Вампири, таласъми!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   13-02-21 18:58

Тоя филм на Тарантино го изгледах само заради това, че е вплел музика, която ми сред любимите.

Най-вече The Lonely Shepherd на румънеца, както и Don't Let Me Be...

Сценария не е нещо особено, но играта на почти всички е страхотна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   13-02-21 19:15

Джанго е може би единствения друг на Тарантино, който ми е задържал вниманието...



Публикацията е редактирана (13-02-21 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Slivenski   
Дата:   01-03-21 15:50

Снощи гледах един, който не знам как съм пропуснал преди, защото е от 2003 година. Но много ме изкефи!

21 грама

Шон Пен, Бенисио дел Торо, Наоми Уотс

режисьор - Алехандро Гонсалес Иняриту

[beer]

Напомни ми като емоция за един друг много любим мой филм - Crash [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   02-03-21 14:36

Много тежък филм е 21...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Slivenski   
Дата:   02-03-21 14:46

Автор: oswald
Дата: 02-03-21 14:36

Много тежък филм е 21...

----------------------------------

Да. Определено не е "забавлителен" в този смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Zdram   
Дата:   02-03-21 18:59

Хубави филми дал Бог.
От последните, които гледах, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ми хареса доста. Силен филм. Пропуснал съм го, като е излязъл и е нашумял с наградите си.
As Far As My Feet Will Carry Me - този също не е никак лош.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   05-03-21 22:26

BOSS LEVEL


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   10-03-21 20:38

REBOOTED


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   10-03-21 20:53

Сталкер
Кин-дза-дза!

Перевал Дятлова - страхотен сериал. Много добра кинематография. Операторът е класа просто.
Перевал Дятлова

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: batsali   
Дата:   10-03-21 22:56


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/d/d3/%D0%9D%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%8C_2017



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: io_bs   
Дата:   10-03-21 23:16

Филмите, които ми направиха най-голямо впечатление последните месец-два са от златната ера на Холувуд:

Witness for the Prosecution (1957)

The Treasure of the Sierra Madre (1948)

Препоръчвам и двата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   12-03-21 19:39

BBC


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   09-04-21 20:43

е ne е филм ,а интервю или изказване на живо.
темата е Мрън Мрън.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: LDimitrov   
Дата:   10-04-21 13:13

"Нашият Шошканини", български неореализъм на високо ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   12-06-21 00:50

Savanna version


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Nenov   
Дата:   13-06-21 23:32

Minamata (2020)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: CatandGoddess   
Дата:   22-06-21 18:22

LOTR

Принцеса Мононоке



Публикацията е редактирана (22-06-21 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: mitpis   
Дата:   22-06-21 20:22

два много психаделични филма за контракултурата на 70-те с музика на Пинк Флойд - More и Забриски пойнт, също Лудия Пиаро на Годар, Критична точка и Матрицата с Киану Рийвс и още много други.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   31-08-21 23:10

На всеки километър


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: landstar   
Дата:   02-09-21 10:31

Подкрепям с две ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: papi   
Дата:   02-09-21 19:55

боговете сигурно са полудели 1,2 и 4


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: vanito   
Дата:   02-09-21 22:33

Доста хубави филми има,наѝ харесвам български филми Господин за един ден,Оркестър без име,Изпит,Топло,Куче в чекмедже и други

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   06-10-21 21:36

Джеки, Джони и Чарли не са имена на кучета


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   06-10-21 22:03

ВНИМАНИЕ ПЕШЕХОДЦИ! ИМА ЛИ МИЛИЦИОНЕР ЗА ВСЕКИ ПЕШЕХОДЕЦ?


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   16-10-21 20:50

Изгледах новия Бонд, не е зле, но специално на Д. Крейг най-добрата му роля за Бонд си остава Казино Роял според мен! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   11-01-22 17:03

Да повдигна темата малко с една лента, която много ме изкефи:https://www.imdb.com/title/tt11286314/?ref_=rt_li_tt


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BZjcwZjY3NjAtNzkxZS00NmFjLTg1OGYtODJmMThhY2UwMTc5XkEyXkFqcGde



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: DVisulas   
Дата:   11-01-22 22:00

Аз ще се включа с нещо, което не е от големия екран, а едно сериалче, от което ме грабва всяка една серия - M.A.S.H - или иначе казано - Военнополева Болница.

Още от малък, когато го гледах по GTV, ме грабна актьорската игра. Сериала е изпълнен със страхотна комедия и показва чудесно контраста между войната и спокойните моменти, и начина по който персонажите се справят с лудостта около тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   11-01-22 22:18

Доста съм претенциозен към филмите, затова и много редко харесвам. В последно време най-силно ме впечатли анимационния "Физика на тъгата" на Тео Ушев по едноименния роман на Георги Господинов. Един единствен път е показан на българска публика в Зала 1 но НДК, където го гледах. На Оскарите го прецакаха, но печели много други награди. Не може да се намери по торентите.

А иначе, филм, който мога да гледам безброй пъти е Майстора и Маргарита, продукция 2005-та, сценарист и режисьор Владимир Бортко. 10 серии. Режисура, камера, осветление, типажи, костюми, кастинг, разбира се и фабула, всичко е на макс!
Има го в Замундата. Който харесва великия роман на Булгаков не може да не се изкефи!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: ipolit   
Дата:   13-01-22 16:17

Има го и на youtube
https://www.youtube.com/watch?v=vTgBQvpTmyY&list=PLaw0Yv2GH8P9Th1pv3zJA2vWybtr-o_H1


Ама е на руски, което за мен не е проблем, ама младите едва ли ще разберат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: scuba_d   
Дата:   13-01-22 17:18

Не поглеждай нагоре - забавен, а и актуален филм, 7 от 10.

https://www.imdb.com/title/tt11286314/



Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   08-03-22 22:22

Едва, ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: grafarena   
Дата:   08-03-22 23:48

Един от най-добрите, които съм гледал е Adam's Apples/ Ябълките на Адам



Публикацията е редактирана (08-03-22 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   09-03-22 00:31

Ще изброя част от филмите, които са ме впечатлили без подреждане по значимост и хронология:

Майстора и Маргарита - 2005-та г. 10 серии
Физика на тъгата - анимационен
Форест Гъмп
Усещане за жена
Изкуплението Шоушенк
Черна котка, бял котарак
Ъндърграунд
Кръстникът, вкл. продълженията от 1974 и 1990
Алчни хора
Виновен бе Рио
Моето лято в Прованс
Леон
Дом дураков
Портокал с часовников механизъм
Воден свят
Животът на другите
Пощоряване - по Тери Пратчет
Маската
Доктор Живаго - 1965 год.
Дванадесетте стола - 1971 год.
Ла ла ланд
Ало-ало
Югославските комични сериали

Някои от филмите на Уди Алън

Голяма част от българските филми ме дразнят заради лошите сценарии, звук и камера.
Когато попитах мой приятел професор по операторско майсторство защо звукът на нашите филми е лош, той ми отговори, защото никога не стигат пари за звукарите.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: GenaDP   
Дата:   09-03-22 01:24

И нито един фен на този шедьовър?
Долни лицемери... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   09-03-22 17:47

[cool] Автор: grafarena
Дата: 08-03-22 23:48

Един от най-добрите, които съм гледал е Adam's Apples/ Ябълките на Адам
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   09-03-22 21:24

Автор: grafarena
Дата: 08-03-22 23:48

Един от най-добрите, които съм гледал е Adam's Apples/ Ябълките на Адам


Изгледах филма. Доста шашав! Сякаш чета Франц Кафка.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: grafarena   
Дата:   12-03-22 01:04

Е не е за всеки този филм. Хора с отношение към изкуството, особенно филмово и театрално биха го оценили. Има теми, които не са поднесени на готово, и ако зрителя се почувства провокиран и емпатично въвлечен, то създателите на филма са си свършили работата. Мен така ме впечатли, че го изгледах два пъти. Но на всеки телевизора показва различно цветовете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: mihalo   
Дата:   12-03-22 03:25

Мда, Автор: GenaDP Дата: 09-03-22 01:24 си е напълно прав за лицемерието! [cool]

Все пак обаче табутата трябва да се преодоляват внимателно и полека защото иначе се държат, като ненютонови течности - втвърдяват се при рязко прилагане на сила.
[smilie18] Та, да оберем малко форсажа...

Някъде 1992ра излиза Baraka ..документален, ням филм. Що да се гледа? Ами щото и досега, с техологиите от 21ви век все още е недостижим като логистика. Споменаван е тук във ФФ 2007.

И все пак, що да го гледам? Ми вижте сами защо, гледайте за да разберете, просто логично е сами да се уверите. Е, ако имате снимки на Тадж Махал отвътре може да пропуснете. [smile]


Досаден съм вече, но защо да не видите и един документалист заради когото се появява термина "шокоменталистика"? Gualtiero Jacopetti ? Например: Mondo Cane 1962


Избягвах темата досега, но се появи "време разделно" и то изисква колкото се може по дълбок анализ, дискомфортен, но няма как. [smilie5] Не е само Холивуд кино. [smilie7]


Редакция: Нещо явно съм объркал с линковете, идеята беше да започват от самото начало. [smilie23]


Опс, аре и втора редакция! Не си мислете, че не знам дето защитавам непопулярна позиция... нали вече има 6К резолюция и сме се упътили към още повече, някой ще го извади като зайче от цилиндър... страстите се манипулират от модата, а модата съществува заради...
..все едно.....



Публикацията е редактирана (12-03-22 04:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   26-07-22 01:36

"Nose Powder"


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-22 02:01

Жанра на Baraka предполагам е малко труден за определяне и затова саму лепнали просто документален. Но е и нещо повече - не се наемам да го определям. Първия филм, който ме е поразявал до такава степен. И един от първите, който търсех начин да запиша на диск, по времето когато записващите устройства бяха единици, а записите - златни [smilie5], а опцията "доставка от чужбина" силно недостъпна, поради няколко твърде нагли изпълнения [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: DigitriX   
Дата:   27-07-22 16:33

lamerko, това може да ти е интересно, ако вече не си го гледал... [smile]

Baraka: A Closer Look



Публикацията е редактирана (27-07-22 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: alex.d76   
Дата:   31-07-22 16:23

Baraka е уникален филм - който е способен да докосне по един определен начин всяко разумно човешко същество!
И до сега стои в секция "любими" в каталозите ми...
Друг уникат е "Home" на Yann Arthus Bertrand - също адски въдействащ - мен лично ме кара да пускам по сълза за всяка уникална черта на нашата планета, която ние - най-тъпите животни, хората - унищожаваме съвсем съзнателно...
И последно от мен - още един уникално въздействащ филм - Apocalypto на Мел Гибсън!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: philip   
Дата:   21-12-22 08:04

The Great Beauty
Има една сцена за любителите на АРТъ


Отговори на това съобщение
 Re: Най-великите филми, които сте гледали.
Автор: Nedyalkov   
Дата:   26-12-22 11:13

Да ,напълно съм съгласен !


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   07-04-23 21:00

бат' ХАРИ ! [cool] Но. 5

Че и Мадс Микелс. са викнали... [smilie24]

[beer]


https://i.ibb.co/MnQnkVX/ff.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: anjsan   
Дата:   08-04-23 20:55

Един военен с Том Ханкс - Мисия Грейхаунд .

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   08-04-23 21:10

Luc Besson


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: alex1954   
Дата:   22-04-23 14:35

https://www.youtube.com/watch?v=AUtZOl_QxvY
Кин дза дза
https://www.youtube.com/watch?v=AUtZOl_QxvY


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: philip   
Дата:   22-04-23 17:40

Alex1954, този с чатланите и пацаките беше много забавен[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Julius   
Дата:   30-04-23 23:06

Преди малко по едно от Ечбиота-та свърши тоя филм!

https://www.imdb.com/title/tt9411972/

НЕВЕРОЯТЕН ФИЛМ! [smilie24] [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: alex92   
Дата:   03-05-23 10:32

I origins
Широко затворени очи
Филми, които замислят...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   06-05-23 22:13

Triangle of Sadness

https://www.classificationoffice.govt.nz/media/images/Triangle_of_Sadness.width-1200.png




Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: hakama   
Дата:   21-05-23 18:13

"Баншите от Инишерин", струва ли си да се гледа на кино, тъй като е само в едно кино вече и в неудобни часове. Другият който съм набелязал от преди време е "Васил"

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   24-05-23 07:51

"Баншите" е хубав филм и като такъв е добре да се гледа на кино, но не е задължително. И вкъщи на по-голям телевизор и с качествен звук човек ще се изкефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   24-05-23 17:29

Кое му е добро на Башните? Мрачен сюрреалистичен сюжет. [smilie4]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: oswald   
Дата:   26-05-23 22:41

На мен ми хареса. Режисжьорът и сценарист има 2 шедьовъра (за мен) в творчеството си: Трите билборда.. и В Брюж, но и във Баншите има много силни моменти. Мрачно и сюреалистично наистина... въпрос на вкус.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-05-23 12:16

Вчера гледах фолма Бег, СССР, 70 год. две серии. Отразява добре времето свързано със сюжета. Образите са силни, режисура, камера, осветление отлични. Бил по мотиви от произведения на Булгаков. Не се сещам кои произведения отразява. Малко идеолохически пресилен, но това е Русия 70-та година.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: kes   
Дата:   27-05-23 13:00

Лудият Макс 1979


https://www.alternateending.com/wp-content/uploads/2015/05/k95sN7BDpuFGhAwIn00t3z27NQs-1024x576.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Vinsent   
Дата:   04-06-23 11:49


https://zamunda.net/pic/img/bitbucket/43e78f72f88e2a99.jpg



Интересна напрегната фабула!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   03-09-23 22:53

THE LEGEND OF PIPI


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fragranse   
Дата:   14-01-24 22:17

ще го гледам!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: disappointed   
Дата:   16-01-24 06:36


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNTk0ODM0OWItOWI3ZC00NTIzLTkzYTktOWZlY2I3YWE3ZTRkXkEyXkFqcGde


https://www.imdb.com/title/tt13867056/?ref_=tt_mv_close


гледах го преди седмица -- не е минал и ден без да се сетя колко потенциално да се случи е всичко [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: fotocolor   
Дата:   16-01-24 13:36

Време разделно
Калин орела
Няма какво да коментирам,там всичко е казано............................

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: okoto   
Дата:   19-01-24 20:43

Младост, Великата красота, Младият папа на Паоло Сорентино.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   20-01-24 13:58

Dune
alita battle angel

сериали:

Yellowstone
Money Heist
Berlin
GOT
Peaky Blinders
Тhе Wіtсhеr

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: Boce   
Дата:   20-01-24 14:05

"Коса" "Апокалипсис сега" "Кин дза дза" 'Сибиряда" "Серафино" "Стената" "Бразилия" "Открити части" ......."Тазманииският дявол " и "Мечето Ръkспин" "LAVA LAVA "



Публикацията е редактирана (20-01-24 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   20-01-24 15:13

Този ми харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите филми, които сте гледали.
Автор: scuba_d   
Дата:   20-01-24 18:59

Споменатият по-горе "Апокалипсис сега" е направен по мотиви от романа на Джоузеф Конрад "Сърцето на мрака". Ако го прочетете, и гледате филма отново, ще видите войната само като фон, важен за прокарване на основната идея.



Публикацията е редактирана (20-01-24 19:01)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »