Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: imitev   
Дата:   22-06-20 12:38

В Русе не са толкова зле нещата с пощите и митницата.

Става за 2 дни.

Ама защо не го направят с пос терминал и да плащаш на място и вземаш веднага просто нямам идея...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   22-06-20 12:57

MIxMike, не знаех че са го променили. Доста тъжно. Работеше си съвсем добре.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   22-06-20 16:31

Аз мога да споделя само от гледната точка на юридическо лице как стават нещата с БеГеПоуст, DHL, DPD и т.н. международни пратки, пристигащи от страна извън ЕС.

1. Получавам мейл (или фисическо писмо-покана от пощата) за задържана пратка.
2. Попълвам бланка с потвърждение на данните, опис на стоката (за да знаят с какво мито да я начислят) и със съгласие, че желая те да ме представляват пред Митница.
3. След 1-2 дни получавам попълнена/готова митническа декларация, по която просто нареждам парите директно до Митница през онлайн банкиране.
3. След още 1-2 дни пратката ми пристига до моя адрес.

Следователно, дори не ми се налага да си мръдна задника от стола.
Таксата за услугата по освобождаване беше нещо около 12-20 лв.

Естествено е необходимо наличието на КЕП, издаден EORI номер от Митница и регистрация чрез КЕП в сайта на Митница за одобрените от мен куриерски компании, които да ме представляват в техния институШЪН. Това последното беше голяма драма, защото интерфейса на сайта беше като неодобрен студентски проект за дипломна работа. Но всички тези "процеси" са еднократни и важат "доживот".

Иначе личните ми пратки обикновено ги поръчвам през китайските магазини с европейски складове, или по EU Priority Line, за да не се занимавам с излишни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: dim4o   
Дата:   22-06-20 22:36

Напоследък чувам, че едни от многото държавни кръвопийци в Република България, наречени МРР са се активизирали и спокойно си задържат пратки за физически контрол с обяснението, че проверяват дали стоката не е менте, т.е. дали няма нарушаване на интелектуални права. Само по себе си това е ОК, но когато задържат скъпа електроника за цял месец и я върнат видимо употребявана, вече не е много ОК.


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   25-06-20 09:14

Марвес, за физическо лице EORI номер вече не е задължителен, въпреки че имам.
Само че, аз като съвестен гражданин, изчетох всичката информация за освобождаване на пратки в сайта на БГпощи, и там изрично пише, че за да пратиш документи по мейл, е нужен ЕЛ.подпис. Нямам такъв, и затова предприех ходенето до там...и се почна.

Не исках да ме представлява пощенския клон, защото както вече разказах, там служителките са толкова бездарни и малоумни, че се чуствам обиден, дори да комуникирам с тях.

Десетки пъти се е случвало да ходя за пратка, която според тракинг номера е при тях, но те не могат да я намерят с дни. Пратка с тракинг номер, не някво незнайно и непроследимо китайско пликче. В профила на Ali може да си следиш през кои летища е преминала пратката по света в момента, в който я минат през четеца, а в БГ пощите записват пратките на ръка в тетрадка.

Безброй пъти ми се е случвало да си потърся пратка, след като са ми пратили известие, само че пощальона предположил че пратката ще влезе в пощенската кутия и затова я взел със себе си. За зла беда обаче - не влязла и затова той половин ден я разнася в него и аз стоя в клона, за да го чакам да я върне. И това - пратка с тракинг номер, която трябва да се предаде "на ръка". Пълен идиотизъм.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: iavorski   
Дата:   27-06-20 23:50

Mike - нямам идея в какъв филм си участвал но последната седмица пак имах пратка на митница - и обемиста и тежка и доста над 15 долара. Получавам СМС, попълвам две бланки+подпис и скан към PDF, добавям скрийншот на поръчката ot Ali и на банковото движение за плащането и пращам 4-те файла на мейла на БГ Пощи. След два дни пратката е в клона - отивам плащам 20% ДДС + 16,80 за услугата и си вземам пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   29-06-20 10:38

iavorski - "попълвам две бланки+подпис и скан към PDF".

Нямам ел. подпис!
И смятам за неуместно държавата да предлага услуга изискваща документ, който не е задължително да притежаваш, за да ползваш услугите на държавна институция. Скан на лична карта - ок, но не и подпис.
Освен това, както вече писах - служителката в митницата ми каза, че ел.подпис не е нужен. Казах че в сайта пише обратното - тя вдигна рамене.

След това дойдоха и двете допълнителни ходения до пощ.клон, заради служители-олигофрени, които нямат система за приемане на документи (т.е. аз не мога да докажа, че съм подал документите на ръка, и съответно ако са загубени - служителите да понесат някакви последствия, за да започнат да са поне малко акуратни в работата си.)
Третото връщане беше заради това, че разпечатката от банката не отговаряше на сумата на стоката за обмитяване. Т.е. стоката на митница беше за 84лв, а разпечатката беше за 88лв и ми направиха проблем.
Кое точно не се разбира?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-20 13:03

Не са ми искали електронен подпис от пищите, нито пък скановете да са комбинирани в pdf. Просто няколко скрийншота на извлеченията и поръчката, и при това ставаше на въпрос за доста обемиста пратка - бяха я опаковали в голям и здрав чувал китайците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iavorski   
Дата:   02-07-20 19:52

Mike - и аз нямам електронен подпис - пращам сканирано заявление на което съм се подписал с химикал / в PDF / и цялата ми комуникация се случва само и единствено по мейла. Не излизам от вкъщи - банковото "извлечение" е скрийншот от електронното ми банкиране - без мокър печат, без електронни подписи и т.н.

Уточнявам - това е в София.

Всичко ти се разбира - просто при теб нещата са различни. Явно си на друга митница/поща

https://www.bgpost.bg/bg/485


Както е написано тук така и се случва:
СТЪПКИ:

Свалете и попълнете "Декларация-Съгласие" и "Декларация за стойност" /виж образци и формуляри/;
Приложете:
поръчка от сайта на електронния търговец, съпоставима с номера за проследяване на пратката и документ доказващ Вашето плащане (извлечение от банкова сметка, Pay Pal или др.);
Изпратете окомплектованите документи на електронна поща



Публикацията е редактирана (02-07-20 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hansto   
Дата:   03-07-20 10:58

https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t3-digital-cameras-body-only-black.html

Fujifilm X-T3 €838.84

https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t30-mirrorless-digital-cameras-silver-body-only-1.html

Fujifilm X-T30 €600.99

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Mihalaki   
Дата:   27-09-20 23:22

Доста добра цена за този монитор, беше над 1,5к последно, сега е под 1к.
Fujitsu P27-8 TS UHD, 100% sRGB


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 14:39

"Черен петък" на фотографския план на Адоби - 9.98 евро.

текст

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 16:50

във една фейсбук група познат писа, че покрай черния петък в амазон пускат и по 7 евро оферти за цялогодишен план. Трябва да дебнем..... не, че не е кяр да вземеш на 10 вместо на 12... ама на 7.....

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 17:00

Чак за 7 не съм виждал. Е, ако не броим онези странни оферти като win10 за $3 и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: musho   
Дата:   10-11-20 18:05

Бихте ли ми казали, ако вече имаш абонамент, можеш ли да го промениш по новата промоция. Планът ми е месец за месец. И как става промяната?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 18:46

аз до сега една промоция съм хващал с един хард диск, който имаше няколко месеца с купон и просто не ми вземаха пари известно време след регистрацията. Предполагам и тук ще е нещо такова. За година примерно, ще ти вземат по-малко пари......

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 18:57

За съжаление отказ от настоящ абонамент се таксува твърде скъпо... иначе за сегашната промоция - няма безплатни месеци, просто таксите по плана са 10 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: kes   
Дата:   10-11-20 19:20

https://www.eglobalcentral.eu Китайски продавач ли е ? Стоката им за кой пазара е предназначена, някой пазарувал ли е от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 19:32

Our office is located at the following address:

eGlobal Central EU
Total Apex Services Room 4, Unit G,
9th Floor, Kwai Shing Industrial Building stage II,
42-46 Tai Lin Pai Road, Kwai Chung, NT, HK

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: jey6   
Дата:   10-11-20 19:38

купувал съм доста неща от еглобал, досега са били коректни

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: alext   
Дата:   12-11-20 18:24

Петък 13 точно в 13:00 ???? стартира лимитирана оферта за обективи G Master #Sony със супер отстъпка до -50%!

От фб на синтезиса

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   13-11-20 07:41

Днес е "църен" петък в Extreme Digital (edigital.bg)

Има реални намаления, има и бутафорни, сверявайте. Отзивите за онлайн магазина не са винаги положителни, стигне ли се до гаранционно обслужване.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-20 13:02

Ами не започва това във Синтезиса и Павилиона...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yog   
Дата:   13-11-20 13:25

Що, бе. Аз я виждам промоцията. Предложенията са добри Като прибавиш промокода, примерно 24mm/1.4 GM става 2 319 лева. То в американските магазини гледам е 1400 долара, което си е баш толкова по днешен курс. А обикновено са доста по скъпи.

А ако комбинираш 7R III с обектива 16-35 /2.8 GM излиза 6600, което означава, че взимаш тоя обектив за 2000 лева. То на старо е 3000 [smile]

Та, ако си тръгнал да се "засоняваш" - може. Не са лоши офертите [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-11-20 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-20 13:33

Sony A7 III + Sony FE 85mm f/1.4 GM за 5500 вместо за 7800 си харесах аз.
Дават 85-цата за 1800 вместо за 3800



Публикацията е редактирана (13-11-20 13:34)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »