Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:47

Темата е създадена с цел информация от всеки потребител за настоящи или очаквани намаления на фото (и не само) техника. Коментари са позволени, но е желателно те да бъдат по темата за "общото благо на народа".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:50

Sony RX100 IV (M4) за около 889 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £509.00, но след покупка се възползвате от £100 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B010X7TG0Y




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:55

Sony A6000 за около 519 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £339.00, но след покупка се възползвате от £100 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B00IE9XHCM




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:56

Sony A7 + FE 28-70 kit за около 1 237 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £719.00, но след покупка се възползвате от £150 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B00FWUDEEC




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: vga   
Дата:   24-08-18 11:36

Добре де, аз ли наистина нещо не схващам или при тази евтина лира всичко в Турция трябва да е на половин цена? Имат ли Продавалник турците да разгледаме как са цените?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Rand   
Дата:   24-08-18 16:13

Как да са на по-ниска цена, като първо трябва да ги внесат отвън апаратите и обективите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 16:21

Rand голям пазар са за разлика от БГ и вносителите имат някаква цена в турски лири. Ще я сменят по някое време. Сега явно има ситуация, когато лирата е паднала като валута, но цените все още са на стария курс и не са индексирани.....Все пка Турция няма хиперинфлация. ама за неща по 3-4 хиляди ако избегнеш ДДС и спечелиш 20-30% от разлики в курса нещата са сериозни....

В България магазините имат по 1-2 камери от модел вероятно взети на консигнация и при най-малкия вятър индексират цените, щото иначе трябва да затворят магазина....

Нали се сещаш, какъв колосален обем е целокупния български пазар. А вероятно Амазон и разни други западни търговци са лапнали 40-50% от него, още 20-30 са при Технополис и за фото магазините не остава кой знае колко баница....



Публикацията е редактирана (24-08-18 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Fifata   
Дата:   24-08-18 17:42

Ами така и ще е за напред.
Влизам в синтезиса и съм продал един обектив и се чудя за какво да похарча в бързината едни 2000лв, а от 5 човека персонал, нито един иска да ми обърне внимание и да ми вземат парите. Предпочитат или да пушат отвън или да си цъкат на телефоните.
И с доста други фирми и магазини е така. Останаха 1-2 сериозни фирми в бранша дет с кеф ходя, защото ме обслужват на ниво и с кеф им давам пари.
През останалото време си поръчвам от амазон, ибей, че даже и от емаг предпочитам пред някой от нашите вериги.
Ако нашите магазини оставят само по 1 продавач вътре и всичко останало им стане онлайн ще е много по добре. Вместо да дават луди пари заплати и %-ти. Аз бих направил някакъв малък магазин, тип склад за наличност и всеки месец да се организира някакъв шоурум за представяне на новите продукти за привличане на нови клиенти и т.н.
И двата ни големи магазина са с много скапани локации и няма направен удобен паркинг. Трябва да плащаш иначе за него, дори и за 2 минути да влезнеш да вземеш нещо което ти трябва, което пак е голям минус.
Та да се върнем на темата за цените. Нормално е да има по високи цени извън България. Поръчват много повече бройки техника, от колкото ние дори си мислиме. В Лондон само сигурно продават повече бройки общо техника, дет ние за 5 години не можеме и да си помислиме, пък после чакай цена.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 17:48

Относно CASHBACK-а от Amazon.co.uk някой има ли опит или да вкара повече размисли? Получих следното писмо на ЛС и се зачудих дали ще можем да се възползваме от него:

"Най-вече ме притеснява точка 17 от условията:

17. The Cashback will be provided in the form of a direct bank transfer to accounts which are operated
by a financial institution located in the UK, Republic of Ireland or Isle of Man. This is on assumption
that correct electronic bank details are supplied. Alternative cashback fulfilment is not possible.
Note that successful claimants will have their Cashback provided by direct bank transfer provided
correct bank details have been included and receipt is valid and readable. Claimants from the
United Kingdom will have their Cashback paid in sterling whereas claimants from the Republic of
Ireland will have their Cashback paid in Euros.


Доколкото разбирам трябва да имам регистрирана сметка в английска банка, иначе няма да сработят нещата..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 17:52

Точно така - сметка в банка намираща се в една от трите територии/държави - ЮК, Ирландия или остров Ман. Иначе - прощай Григорий...Ако сметката ти е в Ирландия - получаваш парите в Евро, ако е в ЮК или на остров Ман - в паунд-и.



Публикацията е редактирана (24-08-18 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: poplo   
Дата:   24-08-18 17:58

Аз бях човекът с ЛС-то.

Става ли с чужда сметка или всички имена трябва да съвпадат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 18:03

Най-вероятно тези условия напромоцията са описани в амазон.ко.юк

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: midtone   
Дата:   24-08-18 19:51

@marves
Това ми струва фантастична оферта - 1234 лв. за фулфрейм с универсален обектив. Нямам нужда от а7, но на тия пари направо се чудя дали да не купя 1-2, сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: ruil4o   
Дата:   24-08-18 20:48

офертите са супер, благодаря!
Сега нямам върможности, но ще следя темата..

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:14

Да някои от офертите си заслужават, но над 1200 за А7 МК1 с обектива определено не си струва -лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 00:32

uri не знам как вървят.

Камерата е стар модел. Сензора и е хубав. Снимките са хубави. Има фокус по очите за разлика от некой страхотни нови камери за по 7-8 хиляди. Човек си избира.

Мен ми харесва А7 защото е много лека камера. Осезаемо по-лека е от новите А7-ци и има много приятна ергономия, когато и свикнеш. Странна е, не е ДСЛР-ски тип.

Няма стабилизация. Следящия фокус е слаба работа. Има доста грешки в менюто, които така и не оправиха. Авто исо-то беше доста дървено.

Ама нова камера фул фрейм за 1200 лева, дето на базово исо не отстъпва съществено на коя да е модерна 24МП фул фрейм камера.....Новите модели свалиха шума на високо исо доста.

С канонски обективи не е супер, но има опции за поносим АФ с канонски лупи.

За екскурзии с, портрети и т.н. е трепач. Със 85/1.8 става страхотен портретен комплект - е АФ е малко труден (поне с цайсовия 85/1.8 беше). Има сносни 50/1.8, 28/2, 35/2.8 самянг, 14/2.8 самянг..... Отделно си бачка с ръчки и адаптери. Можеш да си сглобиш супер система.

ПП Зум обектива...ако може без него и да дойде на по-малко пари камерата....Няма смисъл да се купува фул фрейм с китов зум. Силата на тия фул фрейми е с качествени твърди светлосилни обективи - там има видима разлика дали снимаш с фул фрейм или кроп. Ако е китак по-добре А6000 с 16-50 - поне е малък пък и по-евтин.



Публикацията е редактирана (25-08-18 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:51

Да, от тези намаления и аз бих се спрял на а6000. А7 според мен е твърде стар и с твърде много детски болести на системата (като за първи модел), за да си го купува човек като нов и да почва да гради система точно на него като основа. Според мен, ако се гледа обективно съотношението цена/функционалност има по-добри варианти. И друг път съм го казвал -ако ще купувам А7 като нов апарат бих гледал поне 3та серия, а от втора -Ар МК2. А7 Мк1 трябва да е брутално евтин за да ме заинтересува. Но това пак си е само лично мнение :) В добавка тук имаш някои ограничения...за да ползваш промоцията ти трябва сметка в тамошна банка, да мислиш как да си го докараш от там по-евтино...все неща, които не са нерешими, но за мен не си струва да се блъска човек с тях точно за А7 Мк1

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 01:05

Въпрос на бюджет е също.

Щото ако искаш целия комплект да го държиш до 2-3 хиляди лева, няма как да започнеш върху камера с 4 хиляди.

С фул фрейма трябва много да се мисли за обективите. Аз с никон почнах и се озъбих първоначално. Освен 3 или 4 модела евтини твърди по него време следващия хубав обектив беше 2000 лева. При широките най-евтиния смислен вариант беше над 2000 лева. После излязоха самянги. После и Тамрон и Сигма направиха сносни широки обективи. А това беше 2012-а.....

С А7 имам познати (във форума са) си направиха системи за пейзаж и мисля са доволни. Те май взеха по един модерен широк обектив и май дългите им са предимно ръчни ( по 100-200 лева има готини ръчки).

Та това е вариант. Ама наистина за цяла система поне А7м2 за да имаш фокуса с канонски обективи на прилично ниво. А7м3 е съвсем друго ама и парите са други...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: heoxum   
Дата:   27-08-18 10:36

FYI за Sony Cashback-a:

"and distributed in the UK"

отказаха ми кешбек защото си поръчах нещото директно до BG

за UK сметка ползвайте Revolut

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-18 13:25

Вече 4-та година снимам с а7 любителски и се зачудих, какви ще да са тия детски заболявания при нея ? Варицела? Заушка? Диария? :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-18 14:00

Лоша батерия, пластмасов байонет за 200лв смяна с метален, гуми отлепящи, лющене на екрана, бавно пускане и още по-бавно сработване с някои адаптори. Това за А7/А7R mkI. Забиващи пердета, изгарящи дънни платки- по-рядко, но не и единични случаи. Всъщност-достатъчно на брой случаи, за да се отбележи. Пак ги ползвам и ще ги ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-18 16:37

А, да, пердето ми замина, ама той затворът май сине все същият и в следващите модели.С останалите изброени, проблем не съм имал, с уговорката, че адаптери не ползвам, а само нейтив ( хубава стара турска дума) обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 21:28

15% отстъпка (до $100) на всичко, купено от eBay.com/eBay.co.uk, важи до утре 08:00 сутринта българско време!!!
Код (купон) PREGAME15


Важи за всяка покупка - ново, старо, търг, оферти... еднократно! (за един потребител).

Стъпки, за да е в сила и за покупки от UK (защото отстъпката е принципно за US):

How do i get the discount?

Go on your ebay account and go to account settings
Then on left hand menu go to addresses and change Registration address to USA (do not change delivery address)
You should get a message congratulating on your move to the US and then click submit
Then browse on the UK site and see what you want to buy, when you know and have the product page - amend the url to ebay.com(instead of .co.uk)
If done successfully you should see the price in £ and dollars
Add to basket and choose paypal

Примерно печелите на търг нещо, преди плащане прилагате купона и имате 15% отстъпка от цената (трябва сумата да е над $25, максималната отстъпка е $100).

специален таймер с отброяване на активното време

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 21:40

Работи и през ebay.de ...
явно през всеки ибей сайт, стига да изпълните стъпките по-горе :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-18 21:53

Аз се опитвам да намеря код за wowcamera uk, но за сега неуспешно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 22:42

Примерни "далаверки" с кода, който изтича утре сутрин 08:00

Фотоапарат Nikon D750 тяло от "коча" заедно с кода излиза ЧИСТО НОВ за 1 699,00 лв. (срещу 3 000 лв. в родните магазини)

има и комплекти с обективи, както и други фотоапарати и обективи. Без международна гаранция, но май по-добре от втора ръка без никаква гаранция и превъртян наполовина живот на затвора. Че даже втора ръка върви за повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 01:27

Не важи за поръчки в Европа кода

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: jey6   
Дата:   29-08-18 01:40

смяната на адреса при мен не става, дава няква грешка без да посочва каква точно...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   29-08-18 06:38

Важи за поръчки от Европа, аз вече се възползвах от кода през UK с паундчета :)

Трябва да си смените адрес по регистрация (не адрес за доставка), при мен стана само с посочване "Country or region" на "United States".

След това добавяте "в количка" артикула за покупка (или печеливш търг), отваряте ebay.com, логвате се, отивате на количката (checkout), маркирате, че искате да платите с Paypal и след това отдолу изписвате кода за отстъпка. Начислява я и плащате.

След това си връщате "Country or region" на предишната и актуална държава.

Тези отстъпки в USA ги пускат поне два пъти годишно и трика се знае от години.
Отделно от това има по-чести промоционални кодове само за подбрани продукти.

jey6 - Пробвай през този линк, ще иска да потвърдиш самоличност през телефон (смс) или имейл.

Остава около час до изтичане на промоционалния код.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   29-08-18 09:59

Автор: marves
Дата: 24-08-18 10:56

Sony A7 + FE 28-70 kit за около 1 237 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £719.00, но след покупка се възползвате от £150 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B00FWUDEEC


Промоцията е отново валидна днес.
за да се възползвате от cashback трябва да платите през UK сметка и доставката да е до UK адрес (примерно превозвач).
Някой да потвърди, ако е успял вече да "кешаутне"?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   29-08-18 11:00

Само да не ти пратят въпросник на адреса, който да попълниш и да им го изпратиш. Имаше такива случаи :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-18 11:02

Някой купувал ли е от тоя шоп в ибей? Много ниски цените. 5д4 е 2000 евро...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   29-08-18 11:28

От "kacha" съм взимал 2-3 пъти, включително и по-скъпи неща - не е имало никакви проблеми при мен. Но имай предвид, че няма да може да се възползваш от удължени европейски гаранции, регистри и каквото там се води на регионален принцип.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: poplo   
Дата:   29-08-18 12:32

Пропуснал съм офертата от Ebay за съжаление, щях да наместя добре 100$ отстъпка...

Относно cashback-a от Sony - бях взел едно RX100, но след като разгледах из нета какви са мненията се отказах. Адски бавно връщат парите + имат големи изисквания, доста се съмнявам да стане с превозвач, revolut и т.н.



Публикацията е редактирана (29-08-18 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   31-08-18 09:18

100 евро отстъпка от eBay.de и само за селектирани продавачи (има и такива с втора ръка техника).

Промо кода си е описан в линка.
Макс. отстъпка е 10% или до 50 евро на артикул и може да се ползва за две покупки = 100 евро отстъпка.

Браузвайте само през категориите в линка по-долу.

За да сте сигурни, че кода ще е валиден - добавяте артикула в количка (по този начин НЕ потвърждавате покупката му) и от там въвеждате кода, автоматично пресмята отстъпката и можете да продължите към покупка или да изтриете кошницата.

https://www.ebay.de/rpp/supertech


Valid from August 30, 2018, 9:00 am to September 12, 2018, 11:59 pm. The voucher can be redeemed twice & a maximum discount of 50 € per purchase is granted.
@ немската часова зона



Публикацията е редактирана (31-08-18 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   22-09-18 09:19

Fujifilm X-T3 тяло за 2489 лв. от Amazon.de *
+ 5 лв. за превозвач до БГ.

* Sold and delivered by Amazon, безплатна доставка до адрес в Германия директно от Amazon.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 11:16

Немския амазон днес имат добри оферти

Сони 70-300 Г за ФЕ на 1111 Евро т.е. 350 евро отстъпка!

Канонското 50/1.8 СТМ за 90 Евро....

Има една яка стабилизация със 100 Евро отсъхпка

тук



Публикацията е редактирана (24-09-18 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: midtone   
Дата:   24-09-18 19:34

Има ли абонамент за известия за тези намаления от амазон? Вие едва ли стоите по цял ден там, цъкайки нон стоп за намаления?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-09-18 19:45

За всякакъв род намаления в UK:

HotUKDeals


И аналога за Germany:

MyDealz


Обновяват се почти през 10 минути от потребители, има и модераторски надзор за спам, фишинг и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 19:54

има една страница на амазон.де с активните сделки и предстоящите сделки за фото

ето го линка копиран от сони алфа румърс (т.е. точно с този линк ще вземат някой евро цент и те ако нещо купите...ама цената за вас е същата....

Понякога си го намирам и сам линка. Ама понякога не го показват или нещо не работи от вътре на сайта им.....май много не се кефят на толкова нишови линкове, дето са само за фототехника.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-09-18 19:56

Ето сега от бърз преглед виждам ЦЯЛ ПАКЕТ Adobe Creative Cloud (всичкото софтуер общо взето на Adobe) с 67% намаление с някаква врътка през турска регистрация:

Adobe Creative Cloud bis zu 67% Billiger mit Schritt für Schritt Anleitung Türkei


Редакция:

Има и намаления само за фотографския пакет:
Lightroom CC
Lightroom Classic CC
Photoshop CC
20 GB Cloud

4,8 евро на месец или 58,5 евро годишен абонамент.



Публикацията е редактирана (24-09-18 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: sirkhann   
Дата:   28-09-18 10:46

Това някой със съществуващ абонамент пробвал ли го е?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 11:01

Чети коментарите в обявата (преведи ги с гугъл), реално работи, но трябва да се логваш през турска VPN мрежа (и други дребни изисквания) по време на абониране. Аз лично не съм го пробвал, май е само за нова регистрация и нов абонамент.
Като цяло промоцията е регионално заключена за Турция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: youstolemyheart   
Дата:   28-09-18 12:19

marves, благодарим за проактивността ти, човече!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 12:32

[beer]

Айде за добър ден да пусна нещо ново:

10% отстъпка за всякакъв род покупка от ebay.co.uk

How to redeem your coupon:

Simply make a purchase of £20 or more on eBay.co.uk

Enter coupon code PAYDAY at checkout when prompted. The maximum discount you can receive is £50 per redemption and you are limited to one redemption.

https://pages.ebay.co.uk/coupons/2018/payday.html



Редакция - за да можете да го приложите трябва да редактирате регистрацията си на region: UK (няма нужда да пипате точен адрес като улици и т.н.), след това ползвате кода и си връщате регистрацията на предишната.



Публикацията е редактирана (28-09-18 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-18 02:13

Чакаля RX100 IV по-евтинко - ако някой мерне из амазоните, да свирка. За тия кешбеци в co.uk - имам UK карта и банков акаунт (съвсем редовни), адреса... ще го мъдрим на момента :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mitakabs   
Дата:   05-11-18 09:22

Аз за A7 М3 се оглеждам..ако някой неЩо..да свирка!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   05-11-18 09:39

около 3600.00 лв. с доставката до БГ през превозвач

Втора ръка из Европа са на по-високи цени. Тялото се купува повече от топъл хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: spotter84   
Дата:   05-11-18 12:20

Ами БАШ оферта с опасен произход [smilie5] [smilie5] ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mitakabs   
Дата:   05-11-18 14:00

Не бързам аз..ще видим по червените и черните петъци кво ше излезе по амазоните и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Synthy   
Дата:   05-11-18 14:01

Е от офертата пусната от марвес по-добро здраве му кажи. Какво има да чакаш още :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mitakabs   
Дата:   05-11-18 16:27

написа:

> Е от офертата пусната от марвес
> по-добро здраве му кажи. Какво има
> да чакаш още :)

Ти пазарил ли си от този магазин?
Иначе и аз мога да дам 10 линка с оферти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-11-18 16:33

Колегата до мен е пазарувал. Тук във форума също много хора (в това число и марвес) казаха, че са пазарували.



Публикацията е редактирана (05-11-18 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabs   
Дата:   05-11-18 17:06

написа:

> Колегата до мен е пазарувал. Тук
> във форума също много хора (в това
> число и марвес) казаха, че са
> пазарували.
>

>
> Публикацията е редактирана (05-11-18
> 16:34)
Благодаря!!
Това вече е друго..
А гаранцията знаете ли дали е европейска или е локална на UK??
Дали ще се покрива от Сони сервиз в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   05-11-18 17:12

Не се покрива от Сони сервиз.
Гаранцията е 1 година само към продавача, общо взето без гаранция. Заради това и цените там са обикновено по-ниски, отколкото на употребявата техника.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-18 17:16

Не, нямаш гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Synthy   
Дата:   05-11-18 17:29

Обаче, след като плащаш за нова техника по-малко, отколкото се продава употребявана такава (пак без гаранция най-често), гаранцията не е толкова важна. Все едно купуваш употребявана, само че е чистак нова без амортизации. Аз ако имах от къде да си купя на такава цена последното ми тяло, щях, обаче уви - нямаше. И купих малко ползвано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   05-11-18 17:58

Synthy написа:

> Bce едно купуваш употребявана, само че
> е чистак нова без амортизации.

Почти... ама не съвсем. Когато купуваш техника втора употреба, и в случай, че продавача е коректен, предварително ще знаеш дали техниката има някакъв дефект или не. В случай, че има някакъв дефект, добросъвестният продавач, би го описал точно, както и доколко това влияе върху работата на апарата. Разбира се, в такъв случай би следвало цената допълнително да бъде още намалена.

Така, че ако купуваш от коректен човек, знаеш какво получаваш, а и общо взето (за базара тук) се знае кои са коректните.

Докато, ако купиш чисто нова техника, никога не се знае каква изненада може да се получи. Затова и нормалната практика е да има гаранция - за да бъде клиентът защитен.

Иначе да - чистак нова нова техника без амортизация на по-ниска цена. Добре звучи. Там пък имаш гаранция - Франция.[smilie5]

Всеки сам си преценява риска.



Публикацията е редактирана (05-11-18 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Тед   
Дата:   16-11-18 07:52

Sigma MC11 from BHphotovideo

За Сигма MC-11.
Имат 100$ saving. Цената в момента до 29.11 е 149$.
На фона от 300 EUR в Република България, цената е повече от приятна.
Ако имате приятели и познати, които идват от USA -още по-добре.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   16-11-18 09:16

написа:

> Докато, ако купиш чисто нова
> техника, никога не се знае каква
> изненада може да се получи. Затова
> и нормалната практика е да има
> гаранция - за да бъде клиентът
> защитен.
>
> Иначе да - чистак нова нова
> техника без амортизация на
> по-ниска цена. Добре звучи. Там пък
> имаш гаранция - Франция.[smilie5]
>
> Всеки сам си преценява риска.
>

В последното изречение си най-прав :) За мен риск има и в двете покупки, както в новата без гаранция, така и в употребяваната. Макар че съм много доволен от покупката си, бих се замислил, ако тялото го имаше ново на същата цена.



Публикацията е редактирана (16-11-18 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-11-18 09:40

Тида си зема едни еър макски от некъде [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: asahi   
Дата:   16-11-18 17:41

Днес в емаг SSD Samsung 850 Evo 250GВ е на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-18 18:14

Като цяло ССД-тата са паднали доста, може би се задават нови серии или де да знам - говоря за нормални цени, а не за промоции...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   22-11-18 09:39

PANASONIC Lumix DC-GX800 with 12-32 mm f/3.5-5.6 Lens
Около 482 лв.
Имах радостта да пробвам тази комбинация, тъч дисплея е много интуитивен и автофокуса светкавичен, дори в тъмна стая, благодарение на новата АФ система на Панасоник, вграждана в последните им модели безогледалки.


Logitech Z906 3D 5.1 Dolby Surround Sound 500 Watt(RMS)
Около 346 лв.
Общо взето много хвалени за парите си (стандартна цена около 650лв), позиционират се сред най-евтините във високия клас 5.1 домашни системи.

SSD-та често се пръкват с огромни намаления, като 1TB M.2 версиите са най-изгодни, промоциите са за последни модели бързи интели и самсунги.



Публикацията е редактирана (22-11-18 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: estate   
Дата:   22-11-18 09:54

SONY A7 +28-70 -1499 лева в Dynaphos

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Hsathv   
Дата:   22-11-18 10:39

Твърд диск 512GB SSD Intel 545s - SSDSC2KW512G8X1 5г. Гаранция 169 лева в Ардес.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Mihalaki   
Дата:   22-11-18 19:24

този сайт и думата оферта ми е трудно да си ги представя в едно изречение.....
ето за 159лв. без "бомбастичните" намаления и лепенки "черен петък" по целия сайт. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-11-18 20:21

Не знам видяхте ли, но сони.бг са пуснали за петък -10% на всичко и това е към досегашните промоции. Което прави някои от продуктите ненормално евтини.

A6500 идва на 1800лв нов.
RX100 VA идва на 1260лв нов.
...
А7м3 - 3999лв.
...
Сигурно затова и старото А7 е на цена като от базара.


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-11-18 20:39

по повод SSD-тата, на дъното ми IPM17-TP, какво точно M2 SSD мога да сложа?
Имам този слот:

http://prikachi.com/images.php?images/461/9444461s.jpg


Какво ще рече M.2_2 ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: vdm57   
Дата:   22-11-18 21:44

Тъй като платката Ви е НР, много вероятно е да не намерите подходящ съвместим диск М2. Понякога в БИОС-ите на марковите дънни платки са описани ограничен брой съвместими устройства.

Малко полезна информация има на следващия линк:

link

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-11-18 21:59

Благодаря vdm57
Със сигурност това ограничение, ще сведе списъка на съвместими памети до много малко опции и по-добре да не се занимавам, да запълвам този слот [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: kiten   
Дата:   22-11-18 23:00

metodiev_martin май не си разбрал или превел правилно. Слагай на този порт и мести там ОС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-18 23:25

Утре 10% надолу в Сони центровете. А сега вървят доста Сони промоции и резултатите са доста впечатляващи. Не съм виждал толкова ниски цени. А6500, рх10 м3 и рх100 м5а.....

Обективите също ще има невероятни сделки. 85/1.8 май под 1000 лева ще дойде.

ПП сега видях че и Симо е писал......



Публикацията е редактирана (22-11-18 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorkaeff   
Дата:   23-11-18 13:27

Автор: hotsnail
Дата: 22-11-18 23:25

Утре 10% надолу в Сони центровете. А сега вървят доста Сони промоции и резултатите са доста впечатляващи. Не съм виждал толкова ниски цени. А6500, рх10 м3 и рх100 м5а.....

Обективите също ще има невероятни сделки. 85/1.8 май под 1000 лева ще дойде.

ПП сега видях че и Симо е писал......





Може ли линк към магазина?
Благодаря предварително!



Публикацията е редактирана (23-11-18 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: espergaro   
Дата:   23-11-18 15:31

За да не отварям нова тема, пиша в тази, тъй като пак е свързано с добри оферти. Питането ми е някой бил ли е в Япония и знае ли какви са цените на техниката там. Обмислям догодина пътуване до там, което да комбинирам с пазаруване. Благодаря предварително за всякаква информация по питането ми!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: sohk   
Дата:   23-11-18 16:15

Аз пазарувам само на заводски цените само от фирмения магазин на Nikon в Сендай, на кръстовището точно до завода. Даже като взимах D3-ката преди 10-тина години ме вкарах в завода, за да си избера лично бройка. Казах им, че искам следващата слязла от поточната линия. След 5 минути вече ми беше в ръцете.

Иначе в BIC Camera, D850 в момента струва малко над 6100 лв. Сам прецени дали колко е добра офертата. Япония не е място за пазар. Токио все още е на челното място като най-скъпа дестинация за шопинг.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   23-11-18 16:20

Абе черен петък да искате... текст

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: espergaro   
Дата:   23-11-18 16:32

Да влезеш в завода и сам да си я избереш...това звучи страхотно наистина. Направо настръхвам от кеф като си го представя. Честно казано го предпочитам от това да купя камера или обектив от фирма, регистрирана в Хонг Конг. Трябва да проверя дали до заводите на Канон има подобни фирмени магазини. Благодаря за споделения опит!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-11-18 22:50

Сони центровете, на всички свои продукти ли са правили днес 10%???
А7, А9, 70-200 ...... ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-11-18 00:47

Harman Кardon BDS 635 5.1
Около 620лв. директно от производителя.
Цена в БГ - 1750лв.

Lenovo Explorer VR Headset
Около 246 лв. директно от производителя.
Цена без отстъпките - много висока.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-11-18 01:06

Fujifilm 10% отстъпка на всичко + Cashback
Май идват по-евтино от Турция. Само да си проверите "кешаута" как се случва и възможен ли е от БГ.

XF 55-200 = £473
XF 90mm F2 = £611.11
XF 16-55 f2.8 = £629.10
XF56 f1.2 = £674.10

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-11-18 02:21

Не знам дали някой вече не е споменал цената на Sony RX100 IV по случай черния петък тя е 469£ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-11-18 09:36

eBay Австралия до утре включително предлага 10% отстъпка на ВСИЧКО.

up to a maximum discount of $300 per transaction. A maximum of 2 transactions applies. Multiple items may be purchased in one transaction (up to a maximum of 10 items per transaction)

Доставка единствено до адрес в Австралия.

Ако има колеги от там могат да намажат огромната отстъпка, важаща дори за втора ръка техника / търгове.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-11-18 10:20

Adobe Creative Cloud черен петък, годишен абонамент за ВСИЧКИ приложения 35.99 евро/месец, изглежда промоцията е все още активна.



Пълната колекция от 20+ творчески приложения за настолен компютър и мобилни устройства, включително Photoshop CC, Illustrator CC и Adobe XD CC
Включва 100 ГБ съхранение в облака, ваш собствен уеб сайт с портфолио, първокласни шрифтове и инструменти за социални мрежи
Налично до 10 ТБ съхранение в облака (Обадете се за подробности)


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Тед   
Дата:   24-11-18 21:19

Sony Uhs ii High speed
150 $ от амер.амазон. Честито на печелившите.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-11-18 20:14

eBay.co.uk - 15% намаление на дадени стоки (до 50 паунда) за единична покупка, код PRESENTS (желателно е да пробвате кода за избран артикул в кошницата, преди да потвърдите сделката). Важи до края на утрешния ден (29.11)

Amazon.de - безплатна доставка на всички стоки, предлагани от Amazon.de (дори за 5 евро джаджи) до адрес в Германия.
Код VERSAND, мисля че може да се ползва без ограничения по броя поръчки, ще важи от утре 29.11 до 05.12

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   29-11-18 07:03

Същата безплатна доставка и от Amazon.co.uk с код FREEDELIVERY

This Offer applies only to products dispatched by Amazon, excluding orders dispatched through Prime Now and AmazonFresh. It cannot be redeemed on products sold by Amazon US, at any of Amazon.co.uk Trusted Partner sites or at any other Amazon site, for example Amazon.com, Amazon.de, Amazon.es, Amazon.fr or Amazon.it.

This Offer ends at 23:59 GMT on Wednesday, 5 December, 2018.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   02-12-18 13:12

HARMAN KARDON Heimkino-System HKTS5, 5.1

169,99 EUR

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   02-12-18 13:30

Electriq 35" WQHD 100Hz HDR

Около 770лв с безплатна доставка до UK адрес.


Screen size: 35”
Aspect ratio: 21:9
Contrast ratio: 3000:1
Refresh rate: 100Hz
Response time: 2MS
Ports: DVI, 2 x HDMI, DisplayPort, Audio in & Audio out
Curved display for immersive experience
Built in speakers with audio in input
3440 x 1440 Resolution
Freesync
2 MS Response Time
VESA Mounting Interfaces - 100 x 100 mm
Warranty - 1 year warranty


Имам китайски аналог по марка, със същия панел и характеристики.
Панела е добър и за обработка, покрива 99% sRGB, черното е перфектно, контраст отличен, и изключителна бърза матрица (овърклоква се до 120Hz без проблеми). Извит е, свиква се на втория ден и вече не ти се поглежда "стандартен" монитор. Резолюцията е добра за размера (за игри може да се наложи ъпгрейд на видеокартата). Вградените колонки са "колкото да има някакъв звук".
Да отбележа, че все пак е VA панел и при гледане под ъгъл цветовете и контраста малко бягат.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   06-12-18 21:51

Хайде на евтиното RTX-че (очаква се след оптимизации да е голям звяр във фото/видео софтуер).

Palit PCI-E RTX2070 DUAL 8GB DDR6

*Get a £5 promo code with the Amazon App

Тотал цена: 836,00 лева с безплатна доставка до UK адрес (още 2-3 лева за доставка до БГ чрез фирма-превозвач).

За геймърите: получавате безплатно Battlefield V на промо код след покупката

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   06-12-18 22:02

Уф... сега купувам карантии за новата машина и направо съм в шаш и паника какво видео да си взема. Това RTX 2070 така и не успях да разбера дали действително бъгаво като 2080-тките (и най-вече ФЕ-тата), дето живота им е между 3 и 5 дена, или просто всички тия изпищяли са си опържили картите при опит за овърклок и явно нестабилната работа на DDR6. Направо не знам какво да правя :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   06-12-18 22:17

Май са ги пържили или е имало дефектни партиди, 2070 трябва да е "рафиниран" вече от подобни болежки :) То каквото и ново да излезе като хардуер му вземат душичката разни маниаци по екстремен овърклок, делидване, тест на опън и натиск, блендер издържливост, течен азот, поставяне на релси под локомотив и т.н.

RTX архитектурно има страшно много нововъдения (Ray Tracing-а всъщност е малка щипка), които се очаква да се усвоят софтуерно. Най-вече във видео и обработка като насока, драстични ускорения. За геймърите пък има и нов АА, който работи с изкуствен интелект... реално заглаждането му е най-доброто към момента, а товари картата много по-малко от "нормално АА" при старата генерация видеоускорители.

https://developer.nvidia.com/rtx/ngx

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   06-12-18 22:19

OCULUS Rift VR

Около 540 лв. + безплатен Xbox One Controller

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   10-12-18 12:54

DJI MAVIC 2 Zoom
За около 1680 лв. от китайците. Ако се задържи на митница (което е много вероятно) може би не е "голяма далавера".

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-18 16:32

Samsung 970 EVO 500 GB - £90.99

Директно от Самсунг през Амазон, без въртележки. С безлатна доставка в UK.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spotter84   
Дата:   05-02-19 18:20

Здравейте. Реших да попитам и тук дали някой от вас е следил наскоро за най-добрата оферта за нов A7III (само тяло) с валидна ЕВРОПЕЙСКА гаранция (описана с отделен документ като в България) 1 година? Последно от Стемарк потвърдиха, че подобна гаранция важи при тях и затова ми стана прелюбопитно [smilie8]

А относно топ цена БЕЗ гаранция, към момента поне аз следя тази оферта:

Линк

Благодаря предварително! [beer]



Публикацията е редактирана (05-02-19 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 19:17

Павка, това определено е най-добрата цена (1300£), която съм срещал някъде за ново а7m3. Поне с 500-550£ отгоре е цената в оторизираните магазини с европейска гаранция.
Аз моето а7м3 го взех от B&H (Щатите) за около 1500-50 паунда и регистрирах гаранцията в Сони и се оказа, че е валидна в целия свят. За това може би това е най-добрата опция спрямо цена/гаранция, стига да има кой да ти го донесе от щатите. [smilie24]

ПП: интересно е, че когато потърся в eBay проложението, без да слагам ограничения като до къде се доставя, такси, вид на продажбата и т.н.н точно тази оферта не ми излиза като вариант и най-евтините нови а7-ци започват от 1387£ [smilie10]



Публикацията е редактирана (05-02-19 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   05-02-19 19:30

Защото не е публикувана обявата в .co.uk
co.uk, .com, .de, .fr, .es ... всеки ибей е сам за себе си, където публикуваш там се вижда обявата само (в търсачката).

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-02-19 00:02

Не е така май Марио. Виждам какви ли не обяви публикувани с позициониран търговец в Китай, Франция, Германия дори други от Ireland, като продавача е съгласен да изпрати до Англия. Този също попада сред въпросните, а аз не филтрирам обявите в случая по някакъв критерии. Точно тази не излиза...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mmjm   
Дата:   06-02-19 00:14

Няма значение откъде е продавача, а къде е публикувал дали в английския, немския, глобалния и т.н. доколкото разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-02-19 00:20

Как разбираш кой къде е публикувал в такъв случай? Еднакво виждам потребители публикували, че изпращат стоката от Ireland, както и тази обява, не виждам разлики в описанието... Или тия които виждам са публикували в co.uk допълнително, въпреки че пращат от Ireland? Нещо се обърках...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: spotter84   
Дата:   06-02-19 00:49

В посочения от мен линк любопитното е, че към момента отсъства опция за доставка до ...UK [smilie8] Иначе виждам Item location = Ireland макар, че в инфото отдолу да се вижда, че продавачът е от Хонконг. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   06-02-19 06:29

Selling internationally

"Currently, international site visibility is only supported by the US, UK, and Canada sites but we're working on expanding it further."

Тоест, обява с "глобална" видимост може да съществува само в тези три ибей сайта. При това срещу допълнителна такса.

"Ирландците" (всъщност, азиатци със складове из Европа) публикуват обяви в почти всички ибей сайотове - co.uk, .de, .fr и т.н.

Всеки ибей си има отделни политики за такси, промоции...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mitakabs   
Дата:   06-02-19 07:15

Така, само да уточним нещо.
Точно за тези оферти съм говорил със Стемарк и ми обясниха следното:
Всички апарати/обективи от този тип внос с нерегламениран европейски произход няма да бъдат поддържани повече!
Визирам точно тези азиатски нелегални продажби с т.н. европейски складове в Ирландия.
Даже малко ми се зпънаха и за закуена стока от амазон.юк което ме озадачи..
На въпрос за легално закупен продукт от амазон.де с европейска ф-ра и гаранция , казаха , че обслужват...
Имайте го в предвид..а относно А7М3 - със зачестилите проблеми със затвора, аз предпочетох да си го взема от тук от " прИмоцията" по черния петък и с доп. сони гаранция...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: spotter84   
Дата:   06-02-19 10:47

И тук говорят за точно тази оферта:

Sonyalpharumours

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Тед   
Дата:   06-02-19 11:12

В тази връзка нагледен пример е KachaShop.
Махнаха се от ebay.de, и сега са в ebay.ie т.е. ирландския.
Имат си и техен сайт:
Kachashop

Относно гаранциите, Стемарк и т.н. - тези продават с 1 г. гаранция и би следвало от Стемарк да я уважат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nickbochev   
Дата:   08-02-19 20:54

Аз съм нов във форума, като всъщност съм тук точно поради една оферта от "Черен петък" през 2018 г.
Доскоро си снимах "безметежно" повече от 10 години за лична употреба с един чудесен "турбо-сапунер" Fujifilm S5700, докато случайно миналата година не получих в пощенската си кутия електронна "листовка" с няколко оферти за предстоящия тогава "Черен петък", от популярния широко одумван (хвален и плют) румънски Електронен МАГазин.
Там, сред стандартно намиращите се телефони, телевизори и лаптопи, беше налично предложение за Canon EOS 4000D, в комплект с китовия Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6, за 399 лв.
Погледнах всички възможни онлайн магазини и там същият фотоапарат беше на цени от 599 до 699 лв., което ме предизвика да го поръчам, с безплатна доставка и наложен платеж при получаването от куриер.
Сега, като прочетох изцяло темата, забелязах две неща.
Първо, направих нова проверка към днешна дата в онлайн магазините - нищо не се променило, като най-ниската продажна цена на този комплект е 549 лв. от Bros.
Второ, не забелязах никой да е споменал тук за въпросната оферта, въпреки че от чисто търговска гледна точка, отстъпката си я биваше.
Затова да попитам, има ли и други участници тук, възползвали се от това предложение с цел купуване на този фотоапарат за лично ползване?

edit: Коригирана грешка в модела на обектива.



Публикацията е редактирана (09-02-19 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: nositel   
Дата:   08-02-19 22:14

Надали е бил с 18-135mm [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: nickbochev   
Дата:   09-02-19 01:12

Извинявам се за допуснатата грешка. Разбира се, че става дума за 18-55. [beer]
Ще поправя грешката.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-19 02:28

Така е, сивия внос не се толерира и съответно поддържа от официалния сервиз и прозиводител. Странно е това при все, че това е същия тоя обектив или фотоапарат произведен от тях, не е някакво менте или нещо от сорта, но е факт, че не е така както ни се иска. Някой тук във форума беше обяснявал причините за това, аз не си спомням какви бяха точно...

Днес получих официален отговор от Тамрон, за обектив, който закупих наскоро, чиято гаранция остава 1 година и тя се покрива от въпросния търговец, а не от Тамрон, които дори дават 5 години гаранция при регистрация, след закупуване от официални вносители или търговци.

Ето го и изчерпателния отговор [smilie5]

The registration of your lens was rejected.
We are sorry to inform you that the registration of your lens was rejected.

TAMRON Europe GmbH
Robert-Bosch-Str. 9
D-50769 Köln

Tel. +49-(0)221-970325-0
Fax+49-(0)221-970325-4

www.tamron.de

Managing Director: Peter Rosenthal
Entry in the commercial register at the local court of Cologne: HRB 19910
VAT Id-No.: DE-122806428

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: peter73   
Дата:   09-02-19 08:52

PhotoBo написа:

> Така е, сивия внос не се толерира и
> съответно поддържа от официалния
> сервиз и прозиводител. Странно е
> това при все, че това е същия тоя
> обектив или фотоапарат произведен
> от тях,

За ПРОИЗВОДИТЕЛЯ проблем няма - той вече го е произвел и продал някъде. Проблемът е за местния ДИСТРИБУТОР, който поддържа офис, магазин, сервиз, промоции, плаща данъци, заплати и пр. и накрая не може да продаде нищо заради някакъв тарикат, който поддържа РС в мазето на майка си :-))) Производителят просто подкрепя официалния си дистрибутор.



Публикацията е редактирана (09-02-19 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-19 13:54

Предполагам от това се подразбира, че търговеца с мазето купува дадената стока на много по-ниски цени от тези на официалния дистрибутор и реално печели повече, заради по-ниския разход, който има [smilie11] Но каква е разликата за производителя, ако продажната цената и за двамата е една и съща, какъв е проблема за производителя. Още повече - ако гаражния търговец купува и препордава повече от официалния дистрибутор, самия производител няма ли повече изгода от гаражния? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   10-02-19 22:24

Fujifilm X-T100 + XC 15-45mm за 872,00 лв. с безплатна доставка в рамките на Германия (+5 лева доставка до БГ с превозвач).

Ваучерът за 100 евро отстъпка би трябвало да не е обвързан с условия, до колкото прочетох просто се "тик-ва" и автоматично приспада сумата преди плащане.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   15-02-19 10:14

The Everything Photoshop Masterclass

Натискане Have a coupon? и въвеждате код LEARNPHOTOSHOPFREE

Безплатен курс за Photoshop
Includes

11 hours on-demand video
15 downloadable resources
Full lifetime access
Access on mobile and TV

Certificate of Completion

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: spotter84   
Дата:   15-02-19 11:22

Готино!!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: yakumo   
Дата:   28-02-19 11:07

В емаг и синтезиса има в момента акция с 10% отстъпка за няколко модела. Сони рх100 3 с калъф и грип в синтезиса излиза 850 лв. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: youstolemyheart   
Дата:   28-02-19 11:34

Аз много бих желал да си намеря евтин x100f сребърен.
А и не знам кога ще излезе новата версия, което вътрешно ме гъделичка също.

Marves, з л а т е н си, благодаря че споделяш такава информация.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Hsathv   
Дата:   28-02-19 22:31

10% на фото в Емаг.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   07-03-19 11:54

Aurora HDR 2018 for Win & MAC Free

Безплатен HDR софтуер от създателите на Luminar.
До скоро се продаваше за 150 лв +++ и има много позитивен рейтинг от ползватели. Работи самостоятелно, но може да се стартира и като плъгин към Photoshop/Lightroom.

Същите джентълмени и джендърмени разработват AI-базиран софтуер за дронско видео, има "трейлърче" в сайта им - AirMagic.



Публикацията е редактирана (07-03-19 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   07-03-19 11:57

Обаче линка ми се "чупи" и води към Trial версията...

Пробвайте с http://tinyurl.com/yxde6hzd

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Тед   
Дата:   07-03-19 13:40

AirMagic - погледах видеото от сайта - само за фотография говорят.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-03-19 23:52

Capture One Pro 12 в момента e намален с 50%

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: mitakabs   
Дата:   08-03-19 06:52

написа:

> Обаче линка ми се "чупи" и води към
> Trial версията...
>
> Пробвайте с
> http://tinyurl.com/yxde6hzd
Работи!
Вярно ,че е 2018 версия , но работи! Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: solar_sea   
Дата:   08-03-19 06:58

С enfuse стават по-красиви и пак е без пари. Вярно, конзолен инструмент е, но си заслужава да се научи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: BitmapGear   
Дата:   08-03-19 22:34

Много благодаря, marves. Работи безпогрешно - получих безплатна регистрация за курса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-19 23:29

marves написа:
> Безплатен HDR софтуер от
> създателите на Luminar.

Аз дори пари дадох за това чудо.

Доста по-лоши резултати вади е от HDR Efex. Всичко седи като някаква хипербола. Все едно е евтин филтър за телефон.....колкото и да намалиш ефкета все седи изкуствено

ПП За без пари си заслужа да се разцъка.



Публикацията е редактирана (08-03-19 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   25-03-19 23:26

5 евро отстъпка за покупка в eBay.DE, важи цени над 10 евро, както и за плащане през ПейПал или кредитна/дебитна карта (без превод по банка).

Код: MEINE5EURO
Важи до 31.03 само за еднократна покупка

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: yakumo   
Дата:   26-03-19 08:35

E-m10 II с 4 обектива за 1500 лв. текст


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: meleager   
Дата:   28-03-19 11:43

Извинявам се ако питам на неправилното място, но по-назад прочетох нещо за Tamron и "гаражните" търговци. Интересува ме конкретен обектив - Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro VC, който намирам на цена по-ниска с цели 500 лв. от обявените в Brosbg, Photopavilion, Photocamera, и вероятно и други търговци. Предлага го търговец, който е от 19 години на пазара. Някой от вас да има директен опит с въпросната фирма? Благодаря.



Публикацията е редактирана (28-03-19 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: ivjordan   
Дата:   28-03-19 11:49

Това, което е на линка е нестабилизирания Тамрон (без VC), затова е и по-евтин.
Стабилизираният е на този линк:
http://www.gogo-bg.net/tamron-90mm-macro-p-15997.html
и не епо-евтин от нормалните магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: meleager   
Дата:   28-03-19 13:53

Моя грешка, извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-04-19 04:21

Sony a9 е намален с 1000$ (хиляда) в Amazon USA [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: ruil4o   
Дата:   24-04-19 19:49

къде, дай линк?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: nositel   
Дата:   24-04-19 21:49

Нашите фотомагазини май за Великден йок намаление [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-19 02:05

Автор: ruil4o
Дата: 24-04-19 19:49

къде, дай линк?


BH

Amazon

Price: $4,498.00

Instant Savings $1,000.00

Offer ends: Apr 27 '19 at 11:59 pm ET

Price: $3,498.00






Всъщност ето и списък с всички намаления на Сони и магазини към момента:


Sony cameras:
$1000 off on the Sony A9 at Buydig, BHphoto, Adorama, Amazon, BestBuy. FocusCamera.
$400 off on the SonyA7rIII at BuyDig, BHphoto, Amazon, Adorama, FocusCamera.
$400 off on the Sony A7rII at Buydig, BHphoto, Amazon, Adorama and Focuscamera.
$400 off ($600 off with kit lens) on the Sony A7II at Buydig, BHphoto, Amazon, Adorama and Focuscamera.
$150 off on the Sony 6300 at Buydig, Amazon, BHphoto, Adorama and Focuscamera.
$200 off on the Sony 6000 at Buydig, Amazon, BHphoto, Adorama and Focuscamera.
$150 off on the Sony 5100 at Buydig, Amazon, BHphoto, Adorama and Focuscamera.
$200 off on the A6000 dual kit at Buydig, Amazon, BHphoto, Adorama and Focuscamera.

FF E-mount lenses:
$100 off on the 12-24mm f/4.0 lens at Bhphoto, Adorama, BestBuy, Focus and Amazon.
$100 off on the 16-35mm f/4.0 Zeiss lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$100 off on the 24-70mm f/4.0 Zeiss lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$200 off on the Sony 24-105mm FE at BHphoto, Amazon, Adorama, FocusCamera, BuyDig.
$100 off on the 24-240mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$25 off on the Sony 28mm FE lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$50 off on the Sony 28-70mm FE lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$100 off on the 28-135mm PZ lens at Amazon, Adorama and BHphoto
$100 off on the Zeiss 35mm f/1.4 lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$100 off on the Zeiss 35mm f/2.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the Zeiss 5omm f/1.4 lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$50 off on the Sony 50mm FE f/1.8 lens at Adorama, BHphoto, Amazon, Focuscamera.
$50 off on the Sony 50mm macro at BHphoto, Adorama and Amazon.
$100 off on the Zeiss 55mm f/1.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$50 off on the Sony 85mm f/1.8 FE at Buydig, BHphoto, Amazon, Adorama and Focuscamera.
$100 off on the 70-200mm G lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the 70-300mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the 90mm macro lens at Amazon, Adorama, BHphoto.
$50 off on the Sony Fisheye Conversion Lens for FE 28mm F/2 at Amazon, Adorama, BHphoto.
$50 off on the Sony Ultra-Wide Conversion Lens for FE 28mm F/2 at Amazon, Adorama, BHphoto.

APS-C E-mount lenses:
$100 off on the 10-18mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$50 off on the 16-50mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the 16-70mm Zeiss lens at Amazon, BHphoto, Adorama.
$50 off on the 18-105mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the 18-135mm lens at BHphoto, Adorama, Amazon, FocusCamera and BestBuy.
$100 off on the Sony E PZ 18-110mm at Amazon, Adorama, BHphoto
$100 off on the 18-200mm lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the 18-200mm PZ lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$50 off on the 20mm f/2.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$100 off on the Zeiss 24mm f/1.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$25 off on the Sony 30mm macro at Amazon, Adorama and BHphoto.
$50 off on the 35mm f/1.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.
$50 off on the 50mm f/1.8 lens at Amazon, Adorama and BHphoto.

Accessories:
$50 off on the LA-EA3 A-mount adapter at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the LA-EA4 A-mount adapter at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the HVL-F43M at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$100 off on the HVL-F60M at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the Sony VGC1EM Vertical Grip at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the Sony VGC2EM Vertical Grip at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the Sony VGC3EM Vertical Grip at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the Sony ECM-CG60 at Amazon, Adorama, Bhphoto.
$50 off on the Sony RX100 underwater housing at Amazon, Adorama, Bhphoto.



Публикацията е редактирана (25-04-19 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   30-05-19 11:16

25 % off Capture One Pro

Получил съм известие на email.

*Offer expires 31st May, 2019 11:59 PM CEST, and does not include monthly subscriptions.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hansto   
Дата:   11-06-19 21:08

в амазон.ко.ук fuji 50mm f2 e намален с 70 лири, и отделно може да се регистрирате по програмата за въщане на 50 лири на фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-06-19 12:54

Код за 10% отстъпка от всяка покупка през великобританестия eBay (аукцион/втора ръка/ново), макс ~ 220 лв. отстъпка. Може да се ползва 3 пъти, промото е валидно само днес (28.06.2019)

Код: PRIZE10

Ebay 10% Off All Sellers - £100 minimum spend, £100 maximum discount

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hansto   
Дата:   05-07-19 10:07


https://www.amazon.co.uk/


Намален fujifilm x-t2 , с подарък грип и още инстант рибейт 140 лири

под 1600лв излиза всичко

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: niki79   
Дата:   14-08-19 16:42

-10 % от eBay.co.uk при поръчка над £100
код - PICKME10

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: asahi   
Дата:   14-08-19 17:01

В Кауфланд все още се намират 64GB micro SD сard Philips за 15 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   21-06-20 09:28

Официалният Web магазин на LENOVO в момента предлага 50% намаление на (някои) продукти с промо код ACCS50

Lenovo

Работи и на част от мониторите в сайта им, примерно -£774.99 намаление на ThinkVision P44w-10 43.4 inch 32:10 Curved HDR Monitor


http://store.picbg.net/pubpic/82/98/9060fd045d738298.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: geobg   
Дата:   21-06-20 12:14

Как стои въпроса при поръчка от не-европейски сайтове - т.е. въпроса с мито и ДДС?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Babev_George   
Дата:   22-06-20 09:46

Това се води ВОП по счетоводно му...
Вътреобщностно придобиване най-общо може да бъде приравнено на досегашния режим “внос” от държави членки на Европейския съюз. То е огледално на вътреобщностната доставка и регламентира данъчното й третиране в държавата на получателя или държавата на получаване на стоките.
Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.


Има тънкости...
Клик

п.п. Ако си ги визмаш за лично ползване е още по-опростено, ако не дай боже ги спрят някъде. От китай е по-весло като ги спрат.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   22-06-20 10:28

От Китай съм поръчвал техника два пъти. И двата пъти я достави Български пощи и спря на митницата, която е зад централната автогара в София. Накараха ме да платя 20 процента върху стойността на техниката, като не разбрах дали е ДДС или някакво мито, което съвпада като размер. За лично ползване беше техниката и не надминаваше първият праг на големината на сумата (забравил съм колко е висок прага). Процедурата беше лесна, като Пощата ми дава една бланка, плащам елементарна такса от няколко лева, за да "ме представляват те пред Митници" и отивам на следващото гише, където плащам 20-те процента и отнасям стоката. Всичко ми отне към 15-20 минути. Вече ако минеш прага или го поръчваш за фирма, не знам какво става...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: imitev   
Дата:   22-06-20 11:01

ДДС 20%. Мито няма за повечето електронни устройства доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   22-06-20 11:50

Yog, беше това...до август 2019
Митницата вече е извън София, и ходиш минимум 2 пъти. Разбира се, това не е уповестено на сайта им, та аз лично добавих и едно ходене до старата митница на "Веслец" (зад гарата), плюс 1sms зелена зона. Ма колко му е - лев и двайсе, голяма работа.
Първия път ходиш за подаване на документи, и после те викат да си го вземеш. Не може да го вземеш на момента, както досега. Това е заради подобрената им система на обслужване, която позволява БГ пощи да те представляват пред БГ митници (само за 5лв такса), и да си получиш колета в кварталния клон!
О, мондьо, мед и масло!
...ама само на думи.

Аз лично се борих НАД ЕДИН МЕСЕЦ с тях, за стока която струваше 80лв, и ми излезе > 120лв, без да смятам 3 ходения до там, и 4 ходения до кварталния клон на БГ пощи.
Като започнем с това, че "митницата" е едно походно фургонче насред полето. Няма указателна табелка на отбивката от главния булевард (и не се вижда от него). Булеварда всъщност е "градска магистрала" и ако подминеш отбивката въртиш няколко километра за обратен завой. Няма чакалня и опашката е на неасфалтиран паркинг, които в момента е кална бара (както беше и когато ходих през зимата). Т.е. дъжд, сняг, порой, слънце - твоя си работа. Чакаш в кал до глезените и се надяваш да минеш по-бързо.
Имаше разбира се и "наши хора", които пререждаха опашката и влизаха с хартиени чантички с тракащи стъклени армагани...свикнали сме, нали?

Ако решиш да избегнеш това и направиш много грешното решение, да те представляват БГ пощи, те чакат още приключения. Аз ходих 4 пъти, защото подавах документите ТРИ ПЪТИ. Срещу документите не получаваш никаква бележка или документ, че си ги подал...съответно единия път се загубиха. Оставяш ги в пощ. клон и...нищо не се случва. Звъниш на митница - защо не ти освобождават стоката?!? Ами никой не им е дал разпечатките. Отиваш в пощата и подаваш още веднъж.
Втория път - пак нищо не се случва. В този случай имало проблем с разпечатката от банката. Само че никой не ти казва. Научаваш сам, след като пак се обадиш след още една седмица. А проблема с банковото извлечение е, че освен стоката за 80лв, съм си купил и едно кабелче за 3лв (сумата в извлечението не съответства на обмитената стока), въпреки че в разпечатката от Али експрес се вижда кабелчето и общата сума. Трябвало стоката подлежаща на обмитяване да направена с отделно плащане, така че двете суми да съвпадат. Няма такова правило - казвам...е няма, ама на тях им било по-лесно и затова ме върнали.
Отивам 3-ти път, за да занеса последната изискана разпечатка, и моля жената да я прикрепи към документите, които досега съм занесал. Не знаела къде са, защото колежката й била в отпуск. Все пак ме увери, че хвърчащия лист, който и предавам на ръка и не се отчита никъде - ще стигне![smilie10]
Ами - НЕ стигна![smilie9]
Накрая отидох до самата митница с лаптоп, отворих всички документи, и помолих служителката да ми посочи, кои точно документи иска да й дам. Свалих ги на флашка, и й ги дадох.
Чак тогава...след още седмица си получих стоката от пощенския клон, като доплатих 37лв за мита/такси и т.н.

Стоката беше поръчана на 21 ноември, дойде на митница след една седмица, но си я получих мисля на 5-ти януари!
Прелетя цял свят за 7 дни. Следих я с тракинга и мина през 4 летища. На митницата в БГ престоя месец и половина!


Милата родна картинка си я знаем - ок!
Но при едното ми ходене, пред мен беше американец (женен за българка и останал да живее в БГ), който освобождаваше колет от родителите си, с подаръци за новороденото му детенце. Извадиха и разопаковаха всички детски дрешки и дрънкулки на човека, който се държеше хладнокръвно и учтиво, въпреки че в очите му се четеше отчаяние, как се е решил да живее в тая кочина.

КАЛ!... и системата, и служителите!
Както казва един тукашен съфорумец - БГ чиновник когато и да го утрепеш - все е късно!

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   22-06-20 11:55

ДДС 20%. Мито няма за повечето електронни устройства доколкото знам.

Всяка стока има вътрешен митнически код, който се изписва в митническата декларация, и според него се начислява митото. Някои са 7% мисля, някои нямат. Дължат се 12лв за декларацията и 5лв ако си избрал да те представляват БГ пощи.
Ако желаете да си купите нещо извън ЕС, може директно да си го смятате - крайната сума + 30%
...и ДА, ДДС се дължи ДОРИ върху транспорта!
Мисля че това заслужава едно хубаво, българско Ашколсун!...или аферим![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-20 12:12

клучовото е, че митото за електроника е 0%, а не че няма мито. Има разлика, и тя се състои в бюрократщината по описването. А ДДС-то си е ДДС - там твърдо 20% и да, то се начислява върху крайната сума, вкючително и върху транспорта. Преди време дори имаше проблем с пратки от Китай през DHL - отказваха да приемат "безплатна доставка", както е декларирано от китайците - всъщност цената за транспорта е включена към тази на стоката, но от DHL виждат, че всъщност такса за транспорт има и искат да начислят отгоре...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   22-06-20 12:32

Абе нека да стане ясно, че примерно обективите (все пак сме фотографски форум и хората се интересуват) НЕ СА електроника.
Там си има 7%

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: imitev   
Дата:   22-06-20 12:38

В Русе не са толкова зле нещата с пощите и митницата.

Става за 2 дни.

Ама защо не го направят с пос терминал и да плащаш на място и вземаш веднага просто нямам идея...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   22-06-20 12:57

MIxMike, не знаех че са го променили. Доста тъжно. Работеше си съвсем добре.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   22-06-20 16:31

Аз мога да споделя само от гледната точка на юридическо лице как стават нещата с БеГеПоуст, DHL, DPD и т.н. международни пратки, пристигащи от страна извън ЕС.

1. Получавам мейл (или фисическо писмо-покана от пощата) за задържана пратка.
2. Попълвам бланка с потвърждение на данните, опис на стоката (за да знаят с какво мито да я начислят) и със съгласие, че желая те да ме представляват пред Митница.
3. След 1-2 дни получавам попълнена/готова митническа декларация, по която просто нареждам парите директно до Митница през онлайн банкиране.
3. След още 1-2 дни пратката ми пристига до моя адрес.

Следователно, дори не ми се налага да си мръдна задника от стола.
Таксата за услугата по освобождаване беше нещо около 12-20 лв.

Естествено е необходимо наличието на КЕП, издаден EORI номер от Митница и регистрация чрез КЕП в сайта на Митница за одобрените от мен куриерски компании, които да ме представляват в техния институШЪН. Това последното беше голяма драма, защото интерфейса на сайта беше като неодобрен студентски проект за дипломна работа. Но всички тези "процеси" са еднократни и важат "доживот".

Иначе личните ми пратки обикновено ги поръчвам през китайските магазини с европейски складове, или по EU Priority Line, за да не се занимавам с излишни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: dim4o   
Дата:   22-06-20 22:36

Напоследък чувам, че едни от многото държавни кръвопийци в Република България, наречени МРР са се активизирали и спокойно си задържат пратки за физически контрол с обяснението, че проверяват дали стоката не е менте, т.е. дали няма нарушаване на интелектуални права. Само по себе си това е ОК, но когато задържат скъпа електроника за цял месец и я върнат видимо употребявана, вече не е много ОК.


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   25-06-20 09:14

Марвес, за физическо лице EORI номер вече не е задължителен, въпреки че имам.
Само че, аз като съвестен гражданин, изчетох всичката информация за освобождаване на пратки в сайта на БГпощи, и там изрично пише, че за да пратиш документи по мейл, е нужен ЕЛ.подпис. Нямам такъв, и затова предприех ходенето до там...и се почна.

Не исках да ме представлява пощенския клон, защото както вече разказах, там служителките са толкова бездарни и малоумни, че се чуствам обиден, дори да комуникирам с тях.

Десетки пъти се е случвало да ходя за пратка, която според тракинг номера е при тях, но те не могат да я намерят с дни. Пратка с тракинг номер, не някво незнайно и непроследимо китайско пликче. В профила на Ali може да си следиш през кои летища е преминала пратката по света в момента, в който я минат през четеца, а в БГ пощите записват пратките на ръка в тетрадка.

Безброй пъти ми се е случвало да си потърся пратка, след като са ми пратили известие, само че пощальона предположил че пратката ще влезе в пощенската кутия и затова я взел със себе си. За зла беда обаче - не влязла и затова той половин ден я разнася в него и аз стоя в клона, за да го чакам да я върне. И това - пратка с тракинг номер, която трябва да се предаде "на ръка". Пълен идиотизъм.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: iavorski   
Дата:   27-06-20 23:50

Mike - нямам идея в какъв филм си участвал но последната седмица пак имах пратка на митница - и обемиста и тежка и доста над 15 долара. Получавам СМС, попълвам две бланки+подпис и скан към PDF, добавям скрийншот на поръчката ot Ali и на банковото движение за плащането и пращам 4-те файла на мейла на БГ Пощи. След два дни пратката е в клона - отивам плащам 20% ДДС + 16,80 за услугата и си вземам пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   29-06-20 10:38

iavorski - "попълвам две бланки+подпис и скан към PDF".

Нямам ел. подпис!
И смятам за неуместно държавата да предлага услуга изискваща документ, който не е задължително да притежаваш, за да ползваш услугите на държавна институция. Скан на лична карта - ок, но не и подпис.
Освен това, както вече писах - служителката в митницата ми каза, че ел.подпис не е нужен. Казах че в сайта пише обратното - тя вдигна рамене.

След това дойдоха и двете допълнителни ходения до пощ.клон, заради служители-олигофрени, които нямат система за приемане на документи (т.е. аз не мога да докажа, че съм подал документите на ръка, и съответно ако са загубени - служителите да понесат някакви последствия, за да започнат да са поне малко акуратни в работата си.)
Третото връщане беше заради това, че разпечатката от банката не отговаряше на сумата на стоката за обмитяване. Т.е. стоката на митница беше за 84лв, а разпечатката беше за 88лв и ми направиха проблем.
Кое точно не се разбира?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-20 13:03

Не са ми искали електронен подпис от пищите, нито пък скановете да са комбинирани в pdf. Просто няколко скрийншота на извлеченията и поръчката, и при това ставаше на въпрос за доста обемиста пратка - бяха я опаковали в голям и здрав чувал китайците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iavorski   
Дата:   02-07-20 19:52

Mike - и аз нямам електронен подпис - пращам сканирано заявление на което съм се подписал с химикал / в PDF / и цялата ми комуникация се случва само и единствено по мейла. Не излизам от вкъщи - банковото "извлечение" е скрийншот от електронното ми банкиране - без мокър печат, без електронни подписи и т.н.

Уточнявам - това е в София.

Всичко ти се разбира - просто при теб нещата са различни. Явно си на друга митница/поща

https://www.bgpost.bg/bg/485


Както е написано тук така и се случва:
СТЪПКИ:

Свалете и попълнете "Декларация-Съгласие" и "Декларация за стойност" /виж образци и формуляри/;
Приложете:
поръчка от сайта на електронния търговец, съпоставима с номера за проследяване на пратката и документ доказващ Вашето плащане (извлечение от банкова сметка, Pay Pal или др.);
Изпратете окомплектованите документи на електронна поща



Публикацията е редактирана (02-07-20 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hansto   
Дата:   03-07-20 10:58

https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t3-digital-cameras-body-only-black.html

Fujifilm X-T3 €838.84

https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t30-mirrorless-digital-cameras-silver-body-only-1.html

Fujifilm X-T30 €600.99

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Mihalaki   
Дата:   27-09-20 23:22

Доста добра цена за този монитор, беше над 1,5к последно, сега е под 1к.
Fujitsu P27-8 TS UHD, 100% sRGB


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 14:39

"Черен петък" на фотографския план на Адоби - 9.98 евро.

текст

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 16:50

във една фейсбук група познат писа, че покрай черния петък в амазон пускат и по 7 евро оферти за цялогодишен план. Трябва да дебнем..... не, че не е кяр да вземеш на 10 вместо на 12... ама на 7.....

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 17:00

Чак за 7 не съм виждал. Е, ако не броим онези странни оферти като win10 за $3 и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: musho   
Дата:   10-11-20 18:05

Бихте ли ми казали, ако вече имаш абонамент, можеш ли да го промениш по новата промоция. Планът ми е месец за месец. И как става промяната?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 18:46

аз до сега една промоция съм хващал с един хард диск, който имаше няколко месеца с купон и просто не ми вземаха пари известно време след регистрацията. Предполагам и тук ще е нещо такова. За година примерно, ще ти вземат по-малко пари......

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 18:57

За съжаление отказ от настоящ абонамент се таксува твърде скъпо... иначе за сегашната промоция - няма безплатни месеци, просто таксите по плана са 10 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: kes   
Дата:   10-11-20 19:20

https://www.eglobalcentral.eu Китайски продавач ли е ? Стоката им за кой пазара е предназначена, някой пазарувал ли е от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: lamerko   
Дата:   10-11-20 19:32

Our office is located at the following address:

eGlobal Central EU
Total Apex Services Room 4, Unit G,
9th Floor, Kwai Shing Industrial Building stage II,
42-46 Tai Lin Pai Road, Kwai Chung, NT, HK

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: jey6   
Дата:   10-11-20 19:38

купувал съм доста неща от еглобал, досега са били коректни

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: alext   
Дата:   12-11-20 18:24

Петък 13 точно в 13:00 ???? стартира лимитирана оферта за обективи G Master #Sony със супер отстъпка до -50%!

От фб на синтезиса

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   13-11-20 07:41

Днес е "църен" петък в Extreme Digital (edigital.bg)

Има реални намаления, има и бутафорни, сверявайте. Отзивите за онлайн магазина не са винаги положителни, стигне ли се до гаранционно обслужване.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-20 13:02

Ами не започва това във Синтезиса и Павилиона...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yog   
Дата:   13-11-20 13:25

Що, бе. Аз я виждам промоцията. Предложенията са добри Като прибавиш промокода, примерно 24mm/1.4 GM става 2 319 лева. То в американските магазини гледам е 1400 долара, което си е баш толкова по днешен курс. А обикновено са доста по скъпи.

А ако комбинираш 7R III с обектива 16-35 /2.8 GM излиза 6600, което означава, че взимаш тоя обектив за 2000 лева. То на старо е 3000 [smile]

Та, ако си тръгнал да се "засоняваш" - може. Не са лоши офертите [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-11-20 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-20 13:33

Sony A7 III + Sony FE 85mm f/1.4 GM за 5500 вместо за 7800 си харесах аз.
Дават 85-цата за 1800 вместо за 3800



Публикацията е редактирана (13-11-20 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-20 22:15

guciguci написа:

> Sony A7 III + Sony FE 85mm f/1.4 GM за 5500 вместо за
> 7800 си харесах аз.
> Дават 85-цата за 1800 вместо за 3800

Не е лошо това.... хайде честито. Любим обектив ми е този. Малко по-тежък е, но пък маже страхотно.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   20-11-20 08:43

По време на "Черния петък" продават Фуджи X-T3 за 1800 лева и X-T200 за 950 с обективче. И двете ми се струват много добри оферти.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: solar_sea   
Дата:   20-11-20 09:30

Ех, на два апо-лантара (50, 110) се надявах, ама не би :) За сметка на това 40/1.2 е на много добра цена, моя е със стария корпус с по-големия пръстен и ми е постоянния обектив закачен на сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-11-20 19:57

От бг магазините почти нищо няма стабилно намалено. Някакви дреболии залежали по магазините освен... Някои стативи бяха на добри цени и една две чанти. Якия черен петък мина, миналата седмица сони бяха пуснали повечето GM обективи на половин цена, ако ги купиш с тяло, което е бая намаление... по 2000-3000лв надолу от общата цена не е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   20-11-20 21:14

Зависи какво търсиш. Кроп обектива на Сони 18-105/4 го продават за 870 лева. Той в американските сайтове е над това. Има и нелоши оферти, но пак казвам - зависи какво търсиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: keri-di   
Дата:   20-11-20 23:14

Не зная,големи ли са отстъпките на Фотосинтезиса,но аз успях да отнеса едно супер телефото зумче, на страхотна за мен цена[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Elfhelm   
Дата:   21-11-20 17:09

Здравейте! Вчера си поръчах първия за мен безогледален апарат: Fujifilm X-T200 + обектив XC 15-45 мм на намалена цена 950 лв. Мислите ли, че е добра оферта?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Mogila   
Дата:   21-11-20 17:18

Защо питаш?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: avo   
Дата:   21-11-20 17:22

Не е съвсем като да няма отстъпки, в синтезиса Z6 + 24-70/ 4S + FTZ + 64GB XQD карта за 3999. Излиза колкото от e-infin.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Elfhelm   
Дата:   21-11-20 17:24

За да разбера дали съм направила разумна покупка, понеже в чужбина го има и по-евтино, но предимно в американски сайтове. Но ми се видя добро предложение и се престраших.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   21-11-20 18:54

X-T200 си е супер за 950 лева. Казват че това обективче 15-45 не е добро, ама на тая цена ти го дават за стотина лева, не можеш да му придиряш много. Аз от офертите се изкушавам да си купя оригиналния А7 за 1100. Имам намерение да го ползвам само със стари, ръчни обективи с преходници. Струва ми се идеален за тая цел.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-11-20 00:36

А7 първия втора ръка в перфектно състояние се намира за по 600-700лв. Не виждам смисъл да се купува нов за 1100...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: dim4o   
Дата:   22-11-20 13:59

Sony A7 - Announced Oct 16, 2013, преди 7 години.
От тогава има два модела наследник - един от 2014 и един от 2018.
Съгласен, не виждам смисъл да се дават пари за нещо, което се купува ново, но вече отдавна е старо.


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   22-11-20 16:01

Ако собственикът на 'А7 в отлично състояние', който бих си купил на старо, го е изпускал по веднъж на година и половина, от 2013-та досега ще е изпускан само 4-5 пъти! Давам ли 300 лева да не е? Ми, що не...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   26-11-20 11:30

CRUMPLER - 27% отстъпка дори на чанти, които вече са в промоция.

Доставката на стока над 50евро до Германия е безплатна, и после gabco за 3-4лв. Или пък директно DHL до адрес в БГ за 9euro.
Като цяло Crumpler са скъпи чанти и за 50-60-70 euro (след отстъпката)... абе има си попадения.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: MixMike   
Дата:   27-11-20 15:48

Опаляяяяя, офертата на crumpler се оказа не толкова добра.
Грабнах си нова чантичка от черния петък на Dynaphos
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Julius   
Дата:   27-11-20 16:18

И от Енергото се включиха и обещаха, че ще има Черен петък!
p.s. За всички, които не са си платили тока до.... четвъртък. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   03-12-20 18:55

В сегашната си промоция, ЕМАГ продават Фуджи Х-Т4 за 2700 лева. Ако търсите точно тая камера, оферта си е.

Както и 85мм/1.8 на Сони за 880 лева. Също добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hansto   
Дата:   03-12-20 19:03

в еглобалсентрал xt4 е 1122 евра t.e. под 2200лв



Публикацията е редактирана (03-12-20 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   03-12-20 21:22

Е, аз говоря за покупка с работеща гаранция. Иначе и в e-infin.com е доста под 2700. Всеки си преценява.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: espergaro   
Дата:   07-12-20 16:30

1DX MK3 в момента е 9000 лв. във Фотосинтезис - ако някой реши, че точно тази камера му е нужна, цената е с 2000 лв. надолу от тази в САЩ.



Публикацията е редактирана (07-12-20 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Yog   
Дата:   07-12-20 18:53

На това се вика намаление [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »