Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-19 12:00

> ПП Никон пуснаха 105/1.4 де ама то
> като Сонешкия 100/2.8 - нишово е малко
> т.е. скъпо и тежко
Никонският е с разумни размери, Сигмата 105 1,4 е доста екстремна.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-19 13:08

io_bs само сигмата съм виждал в синтеза и беше едричка....

Трябва да го видя и никора. Преди са имали един ръчен 105/1.8, дето май е много готин. Аз имам 105/2.5 АИс и много му се кефя.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-19 13:50

Никонския е с размери 106 х 95мм, тежи 985 гр.
Сигмата е 116 х 132 и тежи 1645 гр.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Krassy   
Дата:   09-01-19 15:35

Съвременните обективи не са като старите [smilie7]
Всички си приличат, не можеш различиш скъп от китов [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Atman   
Дата:   09-01-19 18:48

И още нещо .https://petapixel.com/2019/01/08/nikon-z-cameras-to-get-eye-af-raw-video-and-cfexpress-support/


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: alexcubata   
Дата:   09-01-19 18:53

Рядко можеш да прочетеш нещо толкова невярно. написа:

> Съвременните обективи не са като
> старите [smilie7]
> Всички си приличат, не можеш
> различиш скъп от китов [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-19 21:49

Това с CFExpress-а е интересно. Нови карти и май ще ги произвеждат и други освен Сони. Че за XQD май не остана друг производител.....Дали ще станат по-достъпни и по-популярни. За сега май само никон в скъпите фото апарати и сони във видео камерите ги ползват. Това не е малък пазар ама все пак ако Фуджи, Олимпус, Панасоник или дори Канон ги вземат....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-01-19 13:48

CFExpress са бъдещите про карти. нямам идея при това положение дали XQD ще останат на пазара освен като по-евтина алтернатива, а и са си собственост на сони за разлика от CFExpress където са доста фирми включая сандиск и възродения лексар
SD тата ще си останат в един момент само за любителски цели с максимума скорост която достигнаха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: notz   
Дата:   13-01-19 20:14

Един приятел има Mirrosless фотоапарат. Честно казано хич не съм впечатлен. Преди седмица-две си взех Nikon D750. Все още го разучавам, но като го стравня със стария ми Nikon D5500 доста съм доволен. Някой спомена, че за парите за които се продават Z серията, може да се купят по-добри апарати и съм напълно съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-19 20:34

При Никон може би още зависи. Ама това ще е до време. След няколко firmware-а и може би още едно поколение няма да има много място за чудене.

Отделно и новите обективи. Има някои, които се получават изключително добре на безогледален. Например 12-24, 24/1.4, 28/2 и 35/2.8 определено са по-удобни при една друга марка от огледалните. При Никон новия широк обектив 14-30 изглежда доста впечатляващо. За ДСЛР такъв широк обектив ще е по-голям и некачествен

https://m.dpreview.com/samples/2478243036/first-samples-nikon-s-new-z-14-30mm-f4-is-shaping-up-nicel...




Публикацията е редактирана (13-01-19 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marves   
Дата:   13-01-19 21:21

S 24-70/4 също е мноого добър за размерите си, рязък е още от ф/4 и според мен задължителен "китак".
Много е скъпа Z7 за любители... иначе е готина играчка за пейзажчета и туризъм за капризните пикселомани.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   14-01-19 13:41

написа:

> Един приятел има Mirrosless фотоапарат.
> Честно казано хич не съм
> впечатлен. Преди седмица-две си
> взех Nikon D750. Все още го разучавам,
> но като го стравня със стария ми
> Nikon D5500 доста съм доволен. Някой
> спомена, че за парите за които се
> продават Z серията, може да се
> купят по-добри апарати и съм
> напълно съгласен.

И какъв е този безогледален, който го има? Какво не те вчепатли?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-19 21:10

DPreview Z6 review

На станицата с изводите има и възможност да се сравнят оценките по отделните области.

Спрямо Д750 Z6 води във всичко и има малко изоставане при АФ. Та май не е толкова лош избор за човек с Никон, който не снима много движещи се обекти. Дано пък и с фърмуера оправят АФ.....

ПП Малко странно, защото Д750 имаше две карти, сравнително добър живот на батерията, поносим буфер (дори 25 кадъра е малко)



Публикацията е редактирана (14-01-19 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-01-19 22:34

На тез две камерки като изключим видеото най-хубавото им е адаптера за Ф-маунт. [beer]

2-рото поколение ще се изчака "дефинитли"./[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-01-19 22:58

Е нали трябва да се продава новото... [smilie5]

Д750 за момента води сериозно, ако е за снимане на снимки. За видео зетката е без конкуренция за никонджии.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   15-01-19 11:35

Стига с тази батерия - всички останали казват, че правят многократно повече кадри на един заряд спрямо CIPA рейтинга. И да не започваме отново с двата слота за карти... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-01-19 14:57

я да попитам колко от изказалите са са снимали вече сериозно с някоя зетка... ей така за един преател питам

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 15:03

Z-ките са супер като цяло. На мен ми харесват. [beer]
Бих ги предпочел пред което и да е Сони само заради адаптера към Ф. [beer] Може след време да барна една З6-ца.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stef7   
Дата:   20-01-19 11:35

В две други теми коментирах че теоретично е възможно да се направи адаптер на Sony Е Mount обективи къмто Nikon Z6 / Z7 mount поради това че работната отсечка на Никона е с 2 мм по-малка. Скоро ще е факт. Появиха се първите снимки на Techart адаптер позволяващ да се използват

Sony Е Mount обективи на Nikon Z6 / Z7

Адаптера има пълен електрически контакт, което предполага работещ автофокус и стабилизация. Колко добре ще работи този автофокус тепърва ще се разбере.

Никонската система става все по-интересна. Само да успеят да се задържат над водата. Чета слухове че продажбите на безогледалките им не вървят нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-19 12:16

Ами след Сони това са най-интересните фул фрейм безогледалки за момента. Не знам панасоник какво смятат да предложат, за да вземат парче от баницата, но ...

Иначе този адаптер... да си бяха налегнали парцалите от техарт да си обновят адаптера за аф със ръчнофокусни обективи. Това е супер джаджа, която заслужава внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   20-01-19 13:21

На Панасоник телата ще са бая скъпи - следователно и пазарът им ще е по-ограничен. Да видим какво следващо тяло ще изкарат Канон, очаква се да е по-бюджетно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-19 14:18

Панасониците ще са на цените на А7м3 и А7р3 както З7 и З6. А канон се очаква да направят по-скъп, не по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: petervassilev   
Дата:   20-01-19 14:21

@Simbon4o

"... да си бяха налегнали парцалите от техарт да си обновят адаптера за аф със ръчнофокусни обективи. Това е супер джаджа, която заслужава внимание. "

Очевидно не е рентабилно за Техарт (NITIAN Corp.) да произвеждат автофокусиращи адаптери за ръчнофокусни обективи. Неслучайно са започнали с версии за Лайка, доколкото знам - надявали са се да намерят клиенти точно в този най-висок сегмент. Колко хора все още снимат със стари ръчнофокусни обективи? Броят ни намалява като електората на столетницата. И само няколко десетки или стотици притежатели на лайки по света са готови да платят за такъв адаптер, както си личи от броя на мненията в Амазон за този чудесен продукт.

А технически е напълно възможно да се създадат и други версии на този адаптер, евентуално с външно захранване, заради голямата тежест на старите обективи. Но явно е нерентабилно за производителите.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stef7   
Дата:   20-01-19 14:37

@petervassilev - Techart адаптера е Leica -> Sony Е Mount. Но поради малката работна отсечка на Leica спрямо работните отсечки на другите стари байонети с още един преходник може да го използваш за практически всички ръчно фокусни обективи.

Проблема според мен е по-скоро:

1 Че им го откраднаха. Първоначало го продаваха за 350-400$, Fotodiox го изкопираха едно към едно и го продават за 250$. Даже може да сложиш последните firmware ъпдейти на Techart адаптера на Fotodiox.

2. Както казваш, все по-малко хора използват стари ръчно фокусни обективи.

И в крайна сметка вероятно не изкарват достатъчно пари за да инвестират в нови разработкати на по-добри чипове и софтуер.



Публикацията е редактирана (20-01-19 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   20-01-19 18:02

> Панасониците ще са на цените на А7м3 и А7р3 както З7 и З6.

Линк

> А канон се очаква да направят по-скъп, не по-евтин.
И двете ще направят. Кое първо - предстои да видим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »