Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: victory13   
Дата:   10-07-18 17:05

чак пък технически... единствено може да се наблегне за зума, и за това според мен е темата... и специално за автора ѝ това не е маловажен фактор

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   10-07-18 17:05

Ех защо не беше Сони, сега щеше да има двойно повече коментари. Както и да е, изглежда обещаващ. 3000 мм на мен ми се виждат безсмислени ,тъй като нищо не се вижда ясно, но предполагам, че поне до използваемите 1300-1500 изображението ще е малко по-добро от колкото в P900, пък и има РОУ. Все пак милиметрите изкушават и може би, който не е снимал с такова ще се поблазни да си го купи. Аз, въпреки, че съм Никон ползвател и снимам надалеч и все не ми стига дължината, не бих си купил това.

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-07-18 19:24

ало админите, я вземете четете първо преди да заличавате... имайте малко уважение към първите си членове на това общество особено когато са казали верни неща, щото иначе гледам собственика на сайта как в други медии говори за свобода на словото!

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: SaS   
Дата:   10-07-18 21:15

Джъмбо,

тъй като виждам си се обърнал персонално към мен, е редно и да ти отговоря.

Първо подкрепям колегите, които са ти заличили коментара, защото в него се съдържаха невъздържан тон и личностни квалификации, може да не са били много силни, но имаше такива.

Като един от първите потребители в сайта те уважавам, гарантирано [smile]

Като такъв, пък имай предвид, че напоследък във форума нивото на чувствителност към обиди е по-високо. Има и бутон за докладване. Опитай да напишеш по-умерен коментар и виж дали някой ще ти го трие. Относно "вечните философи" с колегите, смятаме, че и това трябва да има мярка и съответно сме помолили за самоконтрол. Ако няма такъв, то ще има друг.

Относно "Свободата на словото" - безусловно го имаме! Но ето запознай се тук, че то не е безусловно и отново зависи от това какво и на кой си казал https://photo-forum.net/s/47


Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: asahi   
Дата:   11-07-18 00:10

Джъмбо USER ID=1267

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: ararat   
Дата:   12-07-18 13:43

Вече има и цена в павилиона - 2099 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-18 13:46

Цената е напълно адекватна - на практика като в САЩ с добавено ДДС :)

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: vga   
Дата:   12-07-18 14:33

Ехх това ДДС... жалко, че в САЩ не съществува и могат да си пазаруват на половин цена.

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-18 14:51

Е баш половин цена... ДДС-то си е 20%, оскъпяването тук спрямо САЩ (без наложен щатски данък) - излиза около 20% по курс "продава" на долара...

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: ararat   
Дата:   12-07-18 15:06

То май и в САЩ ще им свърши рахата с онлайн покупки без sales tax
https://www.dpreview.com/news/9197768941/supreme-court-sales-tax-amazon-bhphoto


Но дори и така, пак 9% е по-добре от 20.
А какво да кажат в Унгария с 27% ДДС

2099 с 20% ДДС = 2221 с 27% ДДС, 122 лева отгоре.


Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: guciguci   
Дата:   12-07-18 16:10

Кой иска да се обзаложим,дали като го има наличен в Павилиона ще е на 2099 лева? Абсурд!!

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-18 16:15

Защо трябва да чакаш? Купи си го СЕГА на тази цена, ще го получиш с първата партида :)

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: asahi   
Дата:   12-07-18 16:16

Помните ли Никон 1?


Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-18 16:55

Интересно написано, но... поне при мен реалнстта беше доста тъжна за 1-чката. Не че бях се засилвал да купувам, ама ми беше попаднала малко да си поиграя :)

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   12-07-18 21:32

Апаратчето изглежда доста интригуващо, най-вече заради големия зуум естествено.[cool] Освен това може да снима в RAW, има 4к видео, има и визьор с висока резолюция - все неща, които липсваха в Р900. Чакам да излязат повечко семпли, за да разгледам.

Единствено не знам какво ще е положението, когато се снима на максимален зуум, където блендата е f/8. Имам 2 апарата от различни брандове със същия по размер сензор - 1/2.3 инча, и когато съм ги пробвал на f/8 съм забелязвал мааалко повече омекване заради дифракцията. Предполагам, че на Nikon Р1000 може да има някакъв режим на шарпене в JPEG, когато се снима на такава бленда.

Дори и Р900 беше без конкуренция относно най-голям зуум. Слухове за Р1000 се носеха отдавна, но все ми се струваше, че Nikon изчакват конкуренцията да изкара апарат примерно със 100х зуум, и след това те да имат готов отговор с тези 125х.[smilie5]

Иронични коментари за размера на сензора са неуместни. С тегло от 1.4 kg, апаратът все още може да се носи в ръка. С по-голям сензор няма как да стане. Толкова. За всеки влак си има пътници.

Направата на апарат с обектив с такъв зуум е инженерен триумф, нещо немислимо само допреди 10 години.[smilie3]

Браво на Nikon за това маниашко изпълнение![cool]



Публикацията е редактирана (12-07-18 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: tchefo   
Дата:   12-07-18 22:56

"RAW, има 4к видео, има и визьор с висока резолюция - все неща, които" - Panasonic ги има от години :)


Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: pumabg   
Дата:   13-07-18 08:23

https://www.youtube.com/watch?time_continue=102&v=ObjWSi3VC0o



Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: Synthy   
Дата:   13-07-18 08:31

написа:

> "RAW, има 4к видео, има и визьор с
> висока резолюция - все неща, които"
> - Panasonic ги има от години :)
>

Обаче ги нямат в камера с три цифрен зуум, нали така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: pumabg   
Дата:   23-07-18 21:27

https://www.youtube.com/watch?time_continue=271&v=7RVXzak_tg4



Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: pesho695   
Дата:   03-04-21 12:19

най скапания фотоапарат много голям диапазон със много лошо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: InstantFreeman   
Дата:   16-04-22 19:14

Гроздето е кисело.

Притежавам го от 2020-та и ако кажа че е най-добрият който съм имал - то няма да излъжа, защото наистина е така.

Сега друг е въпросът че няма "най-добър", има най-подходящ.
И мен си ме кефи.

На мене DSLR не ми трябва защото този и другият(Canon PowerShot SX150IS 2011-та година модел) който имам са ми достатъчно сложни.


Взех го за скромната сума от 1579,99 лв - разопакован от Емаг (100 лева надолу от продажната цена)

Сега за тия пари дето се вика не може да го пипнеш.

Щях да го взимам от един в "ОлеЛекс-ът" ама ме излъга чиляка - кучето му го било бутнало от статива и се счупил [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: lamerko   
Дата:   16-04-22 20:17

Е, ако избора е между P1000 и античен SX150IS - предполагам си прав :)

И ако може един въпрос - с какво те влекат супер зуум сапунерките? Колко често използваш такива увеличения и постоянния компромис заслужава ли си при всички ситуации, за които не се налага зуум?

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: InstantFreeman   
Дата:   16-04-22 20:34

Честно казано ей така както ме питаш - не мога да ти отговоря еднозначно... може би не ми пречи фактът че колата ми е 1998 година ама пък фотоапаратът - 2018-та и технически е по-скъп от нея, поне като за размера си... ;)

П.С: Ако SX150IS го считаш за супер-зуум сапунерка с неговия 12-кратен оптичен зуум, то само да вметна че той беше подарък за бала ми :) Но да, още тогава ме интригуваше факта че може да увеличава значително.
Според Jared Polin в YouTube фототапаратът P1000 е много добър за видеозаписи. Малко оксиморон ама ...
Не е за да "шпионирам" хората, по-скоро като правя видео например е някак си... абе да не кажа голяма дума, ама ефектно си е.
Ето 5 видеоклипа, аз съм ги правил, първите 2 не са никак "PRO" , без статив са и т.н... другите - със.

https://youtube.com/playlist?list=PLAiR0cxJ88JPVE4IM7Kmf8qXclyggTC0J


Между другото, гледам даже го има фотоапаратът (Nikon P1000) във филма "The Contractor / Наемник (2022)"
Не че е кой знае какво де, ама все пак.

Иначе - ако хептен ми тежи фотоапаратът - имам и стабилен статив за него.

Аз имам малко под 2000 снимки с него, поне за сега...
Фотограф-любител мога да се нарека, но може би нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: mmjm   
Дата:   16-04-22 22:19

Само не разбрах защо извади тази тема от килера? За да разберем, че си го купил на далавера разопакован от емаг, че обичаш кисело грозде, но колата ти е от 98-ма и е с 20 години по-стара от апарата? Моята е от 93-та и също е доста по-стара от камерата ми, но това какво общо има с темата за Р1000? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: New COOLPIX P1000
Автор: InstantFreeman   
Дата:   19-04-22 21:06

И какво като съм я извадил ?
Нищо лошо няма. Да е заключена ако толкова е проблем.

Специално търсих в Google за теми в БГ форуми за Nikon Coolpix P1000 и намерих само тази.

Не съм казал че е далавера, макар че го намекнах.

Явно няма много ентусиасти точно за този модел, но както и да е.


Извън тема:
П.С: Аман от тия Faceboo-ци и т.н., човек не може един форум да намери където хората споделят интересите си както в "златните години на форумите", така да се каже.
То имаше и локални форуми... сега-OLX и локални групи... по-интересно е с прякори, не с истински имена и снимки [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »