Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: cvetanov95   
Дата:   04-06-19 11:06

Отдавна чух следното твърдение, че поради тежестта на видеокамерите (3+ кг) на видеооператорите им се налага да ходят на фитнес и да тренират с тежести.

Искам да ви попитам това вярно ли е и ако да за какво точно се тренира по специално само бицепс и трицепс ли. Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   04-06-19 11:15

Аз лично не познавам видеооператор който не е бодибилдър ! Нон стоп киснат в залите и бухат за бицепс кат глухи петли на разсъмване ! Явно имат и време....

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-06-19 11:22

Най-абсурдното нещо, което се пише доста редовно тук е как някой/някои са си купили техника заради ниското тегло...Дори бих го нарекъл тъпо, но да не се обиди някой/някои...

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-06-19 11:39

Автор: kvakioh
Дата: 04-06-19 11:22
Най-абсурдното нещо, което се пише доста редовно тук е как някой/някои са си купили техника заради ниското тегло...


Не знам кое му е абсурдното, но и аз съм си избирал техника по критерий "ниско тегло" - при еднакви други достойнства.
Вехтото правило "техниката трябва да тежи, за да ти е стабилна ръката" е отдавна неадекватно. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-06-19 11:52

едно време камерата ми беше 8 килограма, а на лявото си рамо носех магнетовофон Umatic - 6 килограма + колан оловни батерии 12 килограма

после бетамакса с хубава оптика и голяма батерия си бе около 11 килограма...

сега бнт ползва гопро и му вика броудкаст [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: Synthy   
Дата:   04-06-19 11:52

Напротив, много си е адекватно. Но всичко е в някакви граници разбира се. От физиката не може да се избяга, затова и правилото си важи с пълна сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: sakuraki   
Дата:   04-06-19 12:18

Ми работната ми е камера е 4кг, като е накачена с няколко неща отида към 5+кг , бая си тежни, но на фитнес не ходя [smilie18]. Затова и личния ми апарат е възможно най - лек, за да не се бъхтя като го нося. Все още не виждам + на огромните камери, като качеството им е по-зле от нов телефон, вече и микрофон може да се закачи на всичко, просто не виждам нищо хубаво в тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-06-19 12:28

Автор: Джъмбо
Дата: 04-06-19 11:52
...
после бетамакса с хубава оптика и голяма батерия си бе около 11 килограма...


Вероятно става дума за "БетаКАМ", ама нейсе! [smilie5]
Носталгия по тежката техника ли те тресе?




Публикацията е редактирана (04-06-19 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-06-19 12:31

Напоследък почти не снимам именно защото разходките с тежка техника не ми се виждат привлекателни,за което и 70-200/2,8 ми е в базара а скоро ще го последват и другите огледални джаджи...

В тоя ред на мисли на млади години бях запасал и кило пищов и го мъкнех гордо а сега съветвам хората да купуват леки и компактни изделия,които винаги да са с тях и да не ги натоварват.

То и ЕГН-то си казва думата с времето....



Публикацията е редактирана (04-06-19 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: cvetanov95   
Дата:   04-06-19 13:58

Допълвам. Една жена оператор играеше в сделка или не :d и коментираха с водещият,
че всички оператори ходят на фитнес, понеже камерите са тежки. Явно това вече не е толкова актуално може би...

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-06-19 15:04

Aко камерката тежи малко, стъклата си тежат по много...
Критерий ниско тегло да натежи при еднакви параметри-да, но за да се изтъква само лекотата-никога.
За видео заснемане пък има стотици варианти и улеснения създадени, за да е леко. За снимане на кадри-също, но не толкова.



Публикацията е редактирана (04-06-19 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Видеооператорите бодибилдъри?
Автор: comorex   
Дата:   05-06-19 21:44

Едно време, като имаше казарма, фитнес зали нямаше. [beer]
12 килограма беше катушката с макарата. И още две макари под мишница... Кому щеше да му дреме, че камерата била 3+ кила...

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »