Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: IDA   
Дата:   18-04-18 17:19

О, разбира се Marves, как няма да кове? Ще кове, че и дъските ще цепи! Че това е Сони - извънземен апарат! Може ли въобще да става и дума за сравнение с някакъв си смотан архаичен Канон на 7 години, при това презрян и отдавна погребан DSLR с "хлопащо огледало" ... ?


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chukov   
Дата:   18-04-18 17:23

А съм имал общо 2 тела 5Д мк3, 2 тела 6Д и 2 тела 5Д мк 2

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Бармалей   
Дата:   18-04-18 17:34

Азъ пакъ да попитамъ – кѫдя ги фъргатѣ голѣмитѣ черни туули? :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: alext   
Дата:   18-04-18 17:40

d850 малко го бие сонито за точност и повтаряемост на резултатите, но всичко е точно

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: localhost   
Дата:   18-04-18 17:47

написа:

> Азъ пакъ да попитамъ – кѫдя ги
> фъргатѣ голѣмитѣ черни туули? :-)


Отидах до казана да го фъргам, ама там пълно със стари сонита, че излязло ново [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hardcpz   
Дата:   18-04-18 17:58


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-04-18 03:51

Автор: localhost
Дата: 18-04-18 04:56
Ночев: спри се малко бе човек. Canon продават повече безогледалки от SONY в Япония [smilie5]


Къде го прочете това? [smilie11]
В следващия си пост си цитирал статия, в която пише съвсем друго нещо. А цитираните от теб "канонски слухове" са просто смехотворни! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-04-18 05:53

Автор: IDA
Дата: 18-04-18 17:19
О, разбира се Marves, как няма да кове? Ще кове, че и дъските ще цепи! Че това е Сони - извънземен апарат! Може ли въобще да става и дума за сравнение с някакъв си смотан архаичен Канон на 7 години, при това презрян и отдавна погребан DSLR с "хлопащо огледало" ... ?


Смешен коментар, та чак жалък!
Хич не ми пука в кой квартал е прословутият ти балкон, нито пък ще си правя труда да идентифицирам покъртителния пейзаж, дето се открива от него.
Никой не ти пречи да експериментираш с недоклатения хак, гръмко наречен "Магически фенер". Видеото, което постна по-горе, е пълно мазало - в него няма ни детайл, ни динамичен обхват, ни цвят, ни контраст, ни нищо. Тотална антиреклама на "магическите" възможности, които така гръмко хвалиш. Язък за каторжническия труд! Купи си една сапунерка Панасоник и не се мъчи повече като грешен дявол!



Автор: IDA
Дата: 18-04-18 12:52
Що се отнася до дивашката ти злоба към Magic Lantern, изпитвам истинско съжаление към теб.


Много те моля да си спестиш лицемерното съжаление!
Всички видяха, че не само нищо не разбираш от обработка на видео, но и нямаш елементарен критерий за техническо качество на изображението. Аман от нахални аматьори!



Автор: IDA
Дата: 18-04-18 12:52
... съм буквално изумен от наглостта ти, с пяна на уста да лобираш и браниш техника, която не само че не си пипвал в живота си, но и вероятно не си виждал, освен на картинка. За разлика от теб, аз имах възможността да тествам обстойно множество безогледалки, ...


Бедна ти е фантазията колко фотографска техника е минала през ръцете ми! Не съм се и опитвал да правя тестове с нея - не ми е интересно. Любопитен съм обаче какви точно тестове си правил ти и защо си мислиш, че те имат някаква стойност. От къде на къде си въобразяваш, че лаик като теб може да спори с професионалист? Все едно гимназист да се джафка с чл.кор. на БАН. Щеше да е забавно, ако не беше нелепо.


Автор: IDA
Дата: 18-04-18 12:52
Дори и мъникът 100D на Canon, с който си снимам RAW видео по време на пътувания, но съм го ползвал много успешно и за събитийна и улична портретна фотография със светлосилни обективи и който може да се намери за 300 лв. в базара, е в пъти по-удобен, бърз и прецизен за работа от която и да е от гореизброените безогледалки.


Че как иначе! Canon 100D има цели 9 (девет!) автофокусни точки (централната дори е кръстосана!), хибриден автофокус в Live view, който върши някаква работа само с STM обективи, хилаво пластмасово телце, тъмен тунелен визьор и неподвижен екран като от евтин смартфон. Това невиждано чудо на техниката снима даже по-добре от някои (само някои!) китайски играчки, които дават като подрък към детското меню в отбрани вериги за бързо хранене. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: stukloplast   
Дата:   19-04-18 07:56

Кефи ме, че човек, който уж трябва развива науката, е като кон с капаци и отрича прогреса в технологиите...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: menigiki   
Дата:   19-04-18 11:25

Интересно мнение на Тони за бъдещето на фото индустрията, за очакваните ФФ тела от Никон и Канон и т.н. Цитирам по памет"
"За Канон" инвестиция в разработването на безогледален апарат би означавало загуба, защото ще таргетират хора, които вече имат ДСЛР и са техни клиенти"

https://www.youtube.com/watch?v=G1IyIE2gAL4



Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: msld   
Дата:   19-04-18 13:07

Поздрав! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-04-18 13:31

"За Кодак" инвестиция в разработването на цифров апарат би означавало загуба, защото ще таргетират хора, които вече имат лентов фотоапарат и си купуват техни филми (последното е чисто моя добавка) и са техни клиенти"
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   19-04-18 14:35

Обективно погледнато, всичко изказано е субективно.

А другаря Ночев - Президент !!! [cool]
/ ама първо да се научи да си пие Lexotan и Rivotril още сутрин, след събуждане... инак, горко ни!



Публикацията е редактирана (19-04-18 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hardcpz   
Дата:   19-04-18 14:56


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-04-18 15:00

Лексотан и ривотрил не бива да се пият заедно. Баси, пичове, що се бутате в теми, дето хич не са ви ясни?! Ни от фотография, ни от медикаменти ! Оставете ги на съответните експерти !! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   19-04-18 17:36

Сутрин е разтегливо понятие, не съм уточнявал да се пият едновременно.
Явно в темата си имаме и фармацевт.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Hsathv   
Дата:   19-04-18 20:11

Ти кога ги пиеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: IDA   
Дата:   19-04-18 22:20

"най-бездетайлното видео, което съм виждал"

"Това видео наистина е зле и няма какво да се види в него."

"И при мен горното видео с ML нещо няма детайл"

Не съм автор на това видео, нито съм се заглеждал в качествата му. Дадох примера само, за да покажа, че така оплютият от всички тук Магически фенер може да превърне дори и най-простото архаично канонско фотоапаратче в мощно средство за заснемане на RAW видео. А това, че авторът не си е обработил филмчето както трябва и част от кадрите му не са на фокус, е съвсем друга бира.

И понеже всички търсим високо качество на видеото, с добра разработка и на най-финия детайл, висока динамика, плавни тонални преходи, липса на артефакти, визия, максимално близка до филмовата и пр., реших тази сутрин, на път към работа, да заснема набързо няколко клипчета в RAW формат от ръка, със също толкова оплютото архаично 7Д и да ви покажа какво може то с Фенера. Ето го и резултатът:

https://vimeo.com/265597058


Моля да имате предвид, че това видео, набързо сглобено през обедната почивка, не е резултат от конкурс по операторско майсторство или кинематографско изкуство, а чисто технически тест, целящ да добиете представа за качеството. За съжаление, Vimeo доста го смачка при конвертирането и се загуби контрастът, но детайлът и динамиката ясно се виждат. Ако някой все пак иска да го погледне в оригинал и в пълния му блясък на висококачествен монитор с висока резолюция, нека ми пише на лични и ще му дам линк за сваляне (390 MB).
--------------------------------------

"Всички видяха, че не само нищо не разбираш от обработка на видео, но и нямаш елементарен критерий за техническо качество на изображението. Аман от нахални аматьори!"

Ночев,

Да, в областта на видеото съм аматьор и никога не съм твърдял друго. Професионалното ми поприще е учен и като такъв, потвърждавам всяка изказана от мен теза с факти, доказателства, както и с резултати от лично направени от мен тестове, експерименти и изследвания. Изгледал съм хиляди видеа от камери, които уж снимат 4К видео, в това число и от последните модели на Сони от А7 серията, както и моделите GH4 и GH5 на Панасоник, но качество беше меко казано отвратително - тотално омазване на финия детайл, смачкана пластмасова визия на изображението, компресионни артефакти, ниска динамика и какво ли още не. Качество и визия, съизмерими с тези от горното видео, съм виждал само от професионални видео камери като Alexa, Blackmagic, Canon и пр. Това твърдение впрочем се споделя и от множество професионални кинематографисти по света, изследвали обстойно качествата на RAW видеото от Магическия фенер.

За разлика от мен, ти твоите уж "професионални" твърдения ги доказваш само и единствено с лични нападки и обиди. Единственото нещо, в което проявяваш професионализъм е форумното хейтърство. И за да ти докажа и тази моя теза, отправям към теб следното предизвикателство:

Ако ти съумееш ЛИЧНО да заснемеш подобно видео със същите параметри и с качество като това от горния линк, но с цифрова техника различна от Канон, без значение каква е, чиято реална цена не надхвърля 300 лв. (толкова струва зверски охуленото от теб 100D), и го качиш тук, можем да поканим като арбитър някой независим специалист по видеозаснемане да сравни резултатите и да каже кой е крив и кой прав. За целта, надлежно ще съхраня оригнала на файла от горния линк и ти предлагам и ти да направиш същото с твоя оригинал.

Така и само така ще покажеш, че си мъж и човек, който държи на своя професионализъм. А ако арбитърът отсъди в твоя полза, аз ще си посипя главата с пепел и ще си окача табелка с надпис "нахален аматьор". После ще си направя селфи в този вид и ще кача снимката тук. Ако арбитърът отсъди в моя полза, ти ще направиш същото, само че твоят надпис ще е "професионален хейтър". До тогава, за мен си оставаш само един самовлюбен балон пълен с въздух, който всеки момент ще се спука от злоба и комплексарщина. Е, приемаш ли предизвикателството?

Това е последният ми пост към теб, Ночев. От тук нататък, каквото и да напишеш по мой адрес, няма да ти отговарям. Разговорът ни може да продължи едва след като приемеш и изпълниш гореописаното предизвикателство и то само при условие, че се държиш възпитано и си в състояние да водиш цивилизована дискусия.


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-18 22:45

IDA: малко некоректно и противоречиво. Говориш за 100Д и искаш примери за 300 лв, но първо 100Д никога не е струвал толкова и второ - резултата с него беше напълно неубедителен и спорен. Ти от своя страна не си направил клип със 100Д, а със 7Д. И понеже цените на камерите се глеат като нови, то в момента виждаме, че 200Д (наследника на 100Д) струва около 1100 лв без обектив, 7Д2 - 3000лв. без обектив. По-коректното е да искаш сравнение с камера, която в момента струва 3000лв без обектива, а ако той е вграден - ценовия аналог с подобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: bg2014   
Дата:   19-04-18 23:32

Темата отдавна е в коша за боклук.



Публикацията е редактирана (20-04-18 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   20-04-18 00:44

Чакам денят в който SONY ще продават i-Photo_a9 робот, който главата му е фотоапарат с два обектива* и може снима фото и видео 8К, с фокус по окото ти докато плуваш под вода с харпун или докато си "ощастливяваш" жената. И да може да ъплоудва 4K в Ютубата в реално време.
[cool]
__________________
*обективите са 35/1.2 и 85/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: IDA   
Дата:   20-04-18 02:19

Lamerko,

1) Никъде не съм казал, че техниката трябва да е нова. Не случайно съм посочил, че цената трябва да е РЕАЛНА, т.е. тази, на която тя може да се придобие в момента. За 100D, което може да се намери само на старо, тя в момента е около 300 лв. в нашия базар. Моето 100D също е втора ръка.

2) Първият пример, който дадох, беше сниман не със 100D, а с EOS M, чиято реална цена в момента е около 100 US$, т.е. около 160 лв.

3) Сензорите на 100D и 7D са с еднакви размери и качества и мога да те уверя, че качеството на RAW-видеото от двата апарата е практически идентично. Просто днес реших да снимам със 7Д-то. Ако резолюцията от 2520х1200 на моето филмче не ви е достатъчна, мога да извадя кадри и от тежката артилерия - 5DMkIII, което снима 3,5К RAW видео на 24 к./с.

4) Сравнението със 7DMkII е неадекватно, тъй като няма Magic Lantern за този модел, вероятно няма и да има. Съответно, 7Д2 не може да снима RAW видео, a вграденото му H.264 видео е в пъти по-зле от това на 7Д с ML.

5) Не виждам нищо некоректно в предложението, което отправих към Chrisnoch. Ако той е истински мъж, който държи на ценности като чест и достойнство, ще го приеме. Мисля, че и за всички нас ще е полезно да научим нещо от неговия "професионализъм".



Публикацията е редактирана (20-04-18 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-18 04:07

bg2014: защото ми е скучно. И да, за коша е :)

IDA: не, не казваш, че трябва да е нова, но все пак смятам, че е некоректно и натъкмяващо да се дават (и то от неуточнени източници) цени за втора употреба. Това как една техника се обеценява за единица време зависи от много фактори, повечето от които всъщност нямат отношение към характеристиките на модела. Затова много по-коректно е да се сравняват цените такива, каквито са били като нови. Цитирах наследниците, понеже вече не се продават споменатите от теб модели, а обикновенно новия модел се изравнява с цената на стария (когато той изчезне от пазара). Но ако погледнем най-големия сайт за тестове, виждаме кешираните цени на световните пазари:

Canon 7D:
List price
(body only) • US: $1699
• EU: €1649
Price (With 18-135mm kit lens) • US: $1,899
• EU: TBC



Canon 100D:
Price
MSRP $799.99/£799 with 18-55mm STM


С други думи стойностите са горе-долу валидни. Сега 100Д може и да извади същото качество като 7Д, но... до този момент няма потвърждения, само теория. За това РОУ видео обаче има един момент с буферите и скоростта на запис - тук н можеш да ме убедиш, че 100Д ще е като 7Д. Дори на теория :)

Между другото - не приемай поста ми сериозно, но не може да искаш от Chrisnoch да ти извади техника за 300 лева и да ти прави сравнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ombre   
Дата:   20-04-18 07:49

След всичко изчетено като мнения, обиди и т.н., разбрах,че покукпка на фуджака ми е спестила много главоболия...[smilie3]
Истината е че, всеки за себе си е прав,и няма как да убеди другия в това, когато има сблъсък на различни мнения.
Аз казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: iasen2   
Дата:   20-04-18 08:13

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=101113


Хайде да попитаме собственика на тази обява защо си продава кекса и иска да си вземе канон 5дм3 ???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »