Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-07-22 14:08

Вие изкарахте ДСЛР–а от гроба за да го погребете пак ли с тая тема. ДСЛР-а още не е приключил. Остава му малко живот още за репортажна и спорт/уайлдуаф фотография. Безголедалките още малко имат да понаваскат с обективите и ДСЛР-а е готов да си ходи. ДСЛР обективите ще поостант още малко. Всички фирми имат сравнително добри преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   07-07-22 14:36

Автор: vgramatikov
Дата: 07-07-22 14:08

Вие изкарахте ДСЛР–а от гроба за да го погребете пак ли с тая тема. ДСЛР-а още не е приключил. Остава му малко живот още за репортажна и спорт/уайлдуаф фотография. Безголедалките още малко имат да понаваскат с обективите и ДСЛР-а е готов да си ходи. ДСЛР обективите ще поостант още малко. Всички фирми имат сравнително добри преходници.

Говориш за ДСЛР технология като за човешко същество. Това е просто техника. Имам ДСЛРи да изкарам с тях още 20-30 години ползвам ги за всичко което си описал и за още много неща, видео, интериор, пейзаж, потрет и пр. Умишлено паза две нови тела от най-високия клас, още преди години предвидих, че може да ги спрат от пройзводство. Много неща са спряли от производство преди десетки години и все още има много хора които ги ползват. Съседа ми има чисто ново БМВ но продължава да ползва за работа старото си Пежо което скоро превъртя километража 1 милион километра. Знаеш ли кога новото му БМВ ще стигне 1 милион километра, точно никога. Ето за това говорим някои хора в тази тема. Науката не работи в полза на хората. Науката направи новите коли да се чупят по-бързо. Науката направи храната вредна. Науката също направи новите телефони да изкарат най-много 2 години и после в коша. В джоба си имам 9 годишен телефон който ползвам за да си правя кадрите с дрона. Науката работи в ползва на една корпорация. Нещата скоро вероятно ще излязат наяве. За нас ползвателите на техника е важно техниката да ни върши работа и то това да бъде по-продължително време. За жалост сме свидетели как новите и модерни неща се чупят бъзо, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: h_bio   
Дата:   07-07-22 14:58

Айде сега пък науката... [smilie25]

Допотопно иска народа, старовремско и с потури най-добре. Пълно отричане на новото, на прогресивното. Жив фундаментализъм или фашизъм може би (по Умберто Еко).

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   07-07-22 15:42

Автор: h_bio
Дата: 07-07-22 14:58

Айде сега пък науката... [smilie25]

Допотопно иска народа, старовремско и с потури най-добре. Пълно отричане на новото, на прогресивното. Жив фундаментализъм или фашизъм може би (по Умберто Еко).

Нищо не си разбрал от това което съм написал. Последното тяло което купих е NikonD5 кое му е дупотопното, какви шалвари, какъв фашизъм? Пишеш несвързани неща, а още не е дошло ракиено време.
Никой не отрича новото, казвам, че новите неща които се произвеждат са не толкова качествени колкото тези които се произвеждаха навремето. В това пръст има науката.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: serjy   
Дата:   07-07-22 15:52

за мен не е редно да се правят сравнения на визията за един и същи кадър с различни обективи. ако има някаква съществена разлика, то тя ще идва от обектива и в многократно по-малка степен от сензора. при което съм силно резервиран към превъзходството на старите сензори пред новите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: espergaro   
Дата:   07-07-22 15:54

Джантите за ГоУф още са налични, темата се развива превъзходно.



Публикацията е редактирана (07-07-22 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   07-07-22 16:03

Науката не прави коли и фотоапарати. Научните постижения се ползват от разработчиците и производителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: quazimodo   
Дата:   07-07-22 16:30

Yog написа:

> Изобщо няма да ми липсват
> двигателите с вътрешно горене.
> Единственото, което е необходимо,
> са следващо поколение батерии, при
> които тегло/издържливост/цена да
> са в по-добро съотношение от
> сегашните. Ако стане до 2035 - супер.
> Ако не, вероятно правилото ще се
> въведе от по-късно.

Няма страшно! До 2035-та всички ще са изтрезнели и отдавна ще са забравили глупостта наречена "зелена сделка", оставяйки ни да си джиткаме с V8-ците на спокойствие[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   07-07-22 19:01

quazimodo, няма да са я забравили. Може да се адаптира скоростта, с която се върви натам (реално е определяна от скоростта, с която стават достатъчно ефективни новите технологии), но посоката няма да се промени. И вече като лично препочитание - освен че няма и не трябва да се променя. Това, което посочват като цели - значително подобряване на енергоефективността на сградния фонд, значително подобряване на ефективността на преносните мрежи и разширение на дела на вятърни, водни и соларни способи за поизводство на енергия, е отлична комбинация. Сигурно в рамките на нашия живот ще видим как "западащия запад" я реализира. И няма голямо значение дали ще е до 2035 или 2050. Това е очевидно е определно като ориентир. А ние тука... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   07-07-22 19:51

... и мы до сих пор взрываем здесь поезда.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: quazimodo   
Дата:   07-07-22 19:53

Викаш, "добрият" пример на Калифорния не може да накара нашите зелени глави да уврат[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   07-07-22 20:50

А, не. Вицове няма да обяснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-07-22 00:08

mishonti ако искаш снимай още 30 години с ДСЛР. Някой са на филм все още.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   08-07-22 00:27

vgramatikov
Дата: 08-07-22 00:08

mishonti ако искаш снимай още 30 години с ДСЛР. Някой са на филм все още.
Ми тъй де, всеки ще снима с кавото му харесва. А ти що го изтипоса този коментар? Все едно да ти кажа че обичам да си карам 7 годишната кола, а ти да ми кажеш - Карай си седем годишната кола, някои все още се возят на каруца. Какъв ти е смисъла на коментара, че не го разбирам? По горните коментари за зелената енергия и джантите на голфа не ги коментирам, че вообще не са по темата, твоя обаче го коментирам защото имаш ДСЛР в изречението. Какво общо намери между лентовата камера и цифровата такава, немога да ти схвана коментара.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yosssarian   
Дата:   08-07-22 01:13

Никой нормален човек не е против прогреса - когато последният е за благото на човечеството, птичките, тревичките и разбира се - пчеличките :). Всеки нормален човек обаче се възпротивява срещу насилственото (с "декрети", все едно току-що е гръмнал залпа и сме октомври 1917 година) налагане на каквото и да било ново нещо, пък било то и полезно. И това е нормално. Идиотите всъщност не възразяват, някои даже са усмихнати...
Старите телевизори с тумбестите кинескопи изчезнаха от само себе си, без да ги забранява някой, нали? Помните ли онези първи GSM, със стърчащите антенки? И те си заминаха тихомълком, без драми и забрани. Така би трябвало да стане и с колите с ДВГ, и това също би било нормално. Ненормалното е в натиска, принудата, забраната...Това е нещото, което би трябвало да ви тревожи и обижда дори, ако сте запазили сетивата си де.....
[beer]



Публикацията е редактирана (08-07-22 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: serjy   
Дата:   08-07-22 07:38

Yosssarian [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: CDman   
Дата:   08-07-22 08:04

Ненормалното е в натиска, принудата, забраната...Това е нещото, което би трябвало да ви тревожи и обижда дори, ако сте запазили сетивата си де.....


С една дума "санкЪции" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   08-07-22 09:15

Ако усещам някакъв натиск той е икономически и технологичен. Технологичният е по-лесен за обяснение. Икономическият е по-лесен за прогнозиране и всеки, който може да си направи сметка за приходи/разходи за десетина години напред ще се сети кое е изгодно за него.

V8 ми харесва само в определени приложения и ако може друг да я води на бензиностанцията. Кефът го намирам в други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   08-07-22 14:27

Yosssarian, натискът не е насочен срещу клиентите. Той е главно срещу компаниите, които без точен срок никога няма да направят милиардите вложения, които изисква такъв голям преход. Което щеше да означава, че преходът щеше да се проточи не 15, а примерно 30 ако не и повече години. Тогава защо щяхме да караме традиционните коли? Защото са по-хубави, или защото са по-изгодни на Фолксваген, Тойота или Пежо и техните акционери-милионери?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: doktora   
Дата:   08-07-22 17:50

https://www.youtube.com/watch?v=AvOUmhWt73E

https://www.youtube.com/watch?v=uHUcaw8dUeE

Дали пък не ни връткат за емисии,затопляне и прочие,а?!?!
Клипчетата са документални,с данни от сериозни учени,събирали ги с години.За мен доказателствата са неоспорими!!
Както става ясно от клиповете,в момента сме дори в малък ледников период.
А търгашите от гейропата и корпорациите ще искат да ни връткат по всички възможни начини.
Но темата се измести.
Аз снимам със стари тела и още по-стари обективи.Прави ми кеф.Кога успешно,кога не.Но ми е кеф!
И никой не може да ме убеди,че като не можеш да видиш и снимаш,техниката ще ти направи кадъра.Помага,но дотам!!

А хиляди пари за безогледалки и още по-скъпите им обектива,мисля,че не по възможностите на всеки.
Те май и не са за всеки...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   08-07-22 18:33

Не знам дали си забелязал, но е редно да потърсиш и да забележиш, че грижата за климатичните промени не е европейска измислица, а инициатива на ООН. От това следва, че ако ти, твоят град, България или Европа не се интересуват от това останалия свят ще продължи да се интересува. Редно е да адресираш възмущението си на по-високо ниво и да не го използваш за подправка на антиевропейските си убеждения.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ZENON   
Дата:   08-07-22 19:39

off
за ООН може много да се говори и не всичко ще е приятно, както и за СЗО между другото.
затова, нека не казваме какво е редно и какво - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Imaginarium   
Дата:   08-07-22 19:50

написа:

> https://www.youtube.com/watch?v=AvOUmhWt73E
>
> https://www.youtube.com/watch?v=uHUcaw8dUeE
>
> Дали пък не ни връткат за
> емисии,затопляне и прочие,а?!?!
> Клипчетата са документални,с
> данни от сериозни учени,събирали
> ги с години.За мен доказателствата
> са неоспорими!!
> Както става ясно от клиповете,в
> момента сме дори в малък ледников
> период.
> А търгашите от гейропата и
> корпорациите ще искат да ни
> връткат по всички възможни начини.
> Но темата се измести.
> Аз снимам със стари тела и още
> по-стари обективи.Прави ми
> кеф.Кога успешно,кога не.Но ми е
> кеф!
> И никой не може да ме убеди,че като
> не можеш да видиш и
> снимаш,техниката ще ти направи
> кадъра.Помага,но дотам!!
>
> А хиляди пари за безогледалки и
> още по-скъпите им
> обектива,мисля,че не по
> възможностите на всеки.
> Те май и не са за всеки...
Много ми е забавно когато някой изкара подобни твърдения от контекст...
И какво като климатът е бил такъв преди 50млн години...Сега е друго, коренно различно. Цялата цивилизация, икономика, инфраструктура, култура ВСИЧКО, което се случва на тази земя е изградено около сегашния климат, не този преди 50млн години. Земеделците , които губят рекордни количества реколта всяка година заради екстремно време(пряко причинено и подчинено на климатичните промени) хич не ги вълнува , че преди е нямало зима на Арктика...
Хората умиращи в ежегодни топлинни вълни също не ги вълнува...
Не е проблемът глобалното затопляне и климатичните изменения, проблемът е , че светът не е готов да се сприспособи към тях и към скоростта с която се случват

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: h_bio   
Дата:   08-07-22 20:28

Ей затова изчезнаха кинеснопите - защото тогава нямаше толкова зомбирани от конспиративни теории "умници". Я се опитай сега да произвеждаш телевизор с киноскоп да видим дали има нормативна рамка, която да ти позволи да го правиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   08-07-22 22:46

doktora, не мисля че е преувеличено да кажа, че в средите на учените от най-уважаваните университети и научни институти, тези които смятат че дейността на хората ускорява глобалното затопляне и тези, които не смятат, се отнасят 99 към 1. Разбира се, вероятно на теория (на конспирациите) е възможно практически цялата научна общност да е част от гигантски заговор с цел....... (многоточието да се попълни на вкус от всякакви шамани, шарлатани, врачки и баячки). Но в (много) пъти по-вероятно е, това до което са стигнали учените като извод, да е вярното. Вече отделна тема е колко се интересува булгаристанецът от вярно и невярно. Не ми е правило впечатление да му е важно. Но това си е негов проблем, не на света.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »