Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sherbit   
Дата:   03-09-18 22:35

Аз си снимам с първата камера, а бирите са безброй. Доктори не познавам. Един фармацевт, но те не са доктори [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: swqaz   
Дата:   03-09-18 22:38

Никога ли не сте изпращали пинг от модела до окото си, за да тествате връзката си? С тези електронни визьори връзката между птичката и окото е без никаква любов.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 22:38

[beer]
Ще те водя да снимаме скоро, Шербо. Помисли къде



Публикацията е редактирана (03-09-18 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sherbit   
Дата:   03-09-18 22:42

На светло, че динамичния ми обхват е на 7 години, и тогава не бе на ниво

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 22:47

Щи дам половин- един стоп от мойто сони, няма страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   02-07-22 18:50

Класация на камери от отминалата ера.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: oswald   
Дата:   04-07-22 19:39

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   05-07-22 16:19

Ще призная, че заглавието на темата много ме забавлява. Забавлява ме защото е доста провокативно. На провокациите обикновенно се смея :) Ерата на DSLR продължава и ще продължава и занапред. Надявам се само ерата на безогледалките да не приключи, защото и те имат някакви предимства и позитиви :) Имам 6 DSLR-a и една безогледалка. Често ми се налага заради тежеста, второто тяло да е въпросната безогледалка. Когато сравнявам после, май няма нужда да казвам кой кадри изпъкват, грабват окото и са по-добри. Варно, че ДСЛР-а е от онези с едното число, вярно че обективите за него са от най-восокия клас твърди, но така също е вярно че кадрите от безогледалката са прекрасни, цветни, остри, но липсва 3д визията, плоски са, обяснявам си го с прекалено малкото разстояние между сензора и обектива. Вчера си говорих с колега, който също ползва ДСЛР и безогледален на събития, жена му която после обработва снимките винаги познава кои кадри от кое тяло са и кадрите от ДСЛР-а винаги изглеждат по-добре. Ето за това се смях когато прочетох заглавието на темата преди време, затова се смях и днес когато отново я зърнах. Винаги нося безогледална камера в раницата, но за работа ползвам основно ДСЛР и със съгурност ще ползвам и занапред. Имам две тела които са на по 600 и 700хил кадъра. Демек снимам много, съответно съм имал възможност да преценя коя технология е по добра за моята работа и това е чудесния поостарял ДСЛР.
И друго искам да споделя за хората, който много подскачат и са полудели по новите технологии. Навремето баба ми на село каквито сърми, боб, пататници и прочие правеше на поовехтялата печка с дърва никой никъде не е успял да ме нагости и в най-модерните и скъпи хотели по света и у нас.
Някои неща в живота просто няма как да отминат, или да изчезнат, особенно пък да дойде краят на Ерата на DSLR!
Поздрави и бъдете щастливи с това ,което ви радва!



Публикацията е редактирана (05-07-22 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-07-22 17:27

но липсва 3д визията, плоски са, обяснявам си го с прекалено малкото разстояние между сензора и обектива.

така се смях с глас, че си издиша целия въздух и едвам оживях

в момента само една от фирмите произвежда DLSR просто защото така и не рачи да произведе безогледалка, всички останали фирми официално заявиха, че повече ДСЛР няма да правят... та...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ZENON   
Дата:   05-07-22 17:36

mishonti,
колко "ще продължава и занапред" според теб, след като всички произвеждат безогледални... вече?
Ще продължи, колкото продължи на лентовите.
Няма смисъл от толкова патос.
Времето си върви, технологиите и те.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   05-07-22 17:55

Сега прогнозите ли ще си мерим?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: georgioiv   
Дата:   05-07-22 21:37

написа:

> но липсва 3д визията, плоски са,
> обяснявам си го с прекалено
> малкото разстояние между сензора
> и обектива.

>
> така се смях с глас, че си издиша
> целия въздух и едвам оживях
>
> в момента само една от фирмите
> произвежда DLSR просто защото така и
> не рачи да произведе безогледалка,
> всички останали фирми официално
> заявиха, че повече ДСЛР няма да
> правят... та...

Ти хубаво си се смял, ама тлъстия пиксел вече го няма и няма да го има... та.. ? Технологията не може все още да измести физиката.. блъскат колкото се може повече мегапиксели и софтуерно чистят изображението с бързи процесори, но не могат да докарат визията на тлъстия пиксел. Факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ZENON   
Дата:   05-07-22 22:46

georgioiv

не е съвсем да го няма.
Примерно, Сори А7S II e ФФ с 12MP ефективни.
Апарата си се продава и сега.

Когато някой сравнява 2 неща, да ги сравнява, както му е редът.
Това е коментирано много пъти тук.



Публикацията е редактирана (05-07-22 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: georgioiv   
Дата:   05-07-22 23:49

A7 s серията е едно приятно изключение.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   06-07-22 03:08

Джъмбо, аз тебе те разбирам, занимаваш се с рекламиране на нови технологии, но този пост не е за хора като теб, той е насочен към хората които харчат парите си за технологии и се радват на удовлетворението от работата или хобито, което имат. Освен това ерата на една технология не свършва, когато производителите спрат да я произвеждат. Тя продължава докато хората все още я използват.



Публикацията е редактирана (06-07-22 03:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mitakabs   
Дата:   06-07-22 06:39

написа:

> Джъмбо, аз тебе те разбирам,
> занимаваш се с рекламиране на нови
> технологии, но този пост не е за
> хора като теб, той е насочен към
> хората които харчат парите си за
> технологии и се радват на
> удовлетворението от работата или
> хобито, което имат. Освен това
> ерата на една технология не
> свършва, когато производителите
> спрат да я произвеждат. Тя
> продължава докато хората все още я
> използват.
>

>
> Публикацията е редактирана (06-07-22
> 03:09)

Колега, имат си минуси безогледалките, но! Единственото заради което разстоянието от байонета до матрицата е такова в дизеларките е, няклоненото огледало и фокусната система! Ако можеше, щеше да е по -малко! Кво 3д кви 4д-та...[smilie10]
И аз си харесвах старото Сони А900 ! Прекрасната гледка през визьора и "чудесното" хлопане на огледалото, което почти премахваше плюса от стабилизацията понякога[smilie5], но това е положението..
Технологиите се развиват. Никакво 3д няма във DSLR изображението! Просто има разлика от по -старите матрици, с по едрите пиксели и обработката на изображението.
Това е...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: demiman   
Дата:   06-07-22 09:30

Обработката на изображението няма общо в темата ... примери с "трепач" кадри от телефони и цъкалки колкото искаш ... За друго говори mishonti ... няма как да се разбере безусловно и на честна дума [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mitakabs   
Дата:   06-07-22 10:13

написа:

> Обработката на изображението няма
> общо в темата ... примери с "трепач"
> кадри от телефони и цъкалки
> колкото искаш ... За друго говори
> mishonti ... няма как да се разбере
> безусловно и на честна дума [shtrak]

Мислех е ясно, че става въпрос за обработването в камерата и самото четене/сваляне и т.н. от матрица и процесорна обработка в новите тела....
[smile]
Никой не говори за пост обработка на кадъра - човека споделя за самата визия на снимката :
"кадрите от безогледалката са прекрасни, цветни, остри, но липсва 3д визията, плоски са, обяснявам си го с прекалено малкото разстояние между сензора и обектива."
А разстоянието дефакто физиката го определя, спрямо сензора и задната леща на обектива! Просто при огледалните, 45* наклоненото огледало определя това. Толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: demiman   
Дата:   06-07-22 10:32

Точно това няма как да се разбере явно ... нито е "Толкоз." нито е "Това е..." [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: h_bio   
Дата:   06-07-22 11:17

От прочетеното до тук разбирам, че на някои хора само късата работна отсечка на безогледалките им пречи да правят шедьоври.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-07-22 11:22

тлъсти пиксели има и сега... разликата между 12 мп преди 15 години 24 сега е в това, че е намалено междупикселното пространство и големината на пиксела е намаляла с по-малко от 1/3, а увеличената резолюция е довела до по-добра детайлност [cool] [cool] [cool]

колкото до кога свършвала една ера... за разлика от старите лентоваци дето са само механика и могат да изкарат дълго дори и с бутикови майстори, то дслр-а когато му спре поддръжката от части, то след 5 години го пиши бегал неремонтируем...

а иначе аз продължавам да се смея с глас на онова титанично изказване по-горе

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: espergaro   
Дата:   06-07-22 12:07

Джъмбо, споко, човек!
Канон ще вземат да пуснат нЕкой нов DSLR, защото има немалко фотографи, които не се кефят на тамагочитата в световен мащаб и най-вече на ел визьора. И ще имаш възможност отново да ни обясниш колко е велик в нЕкое ревю:)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   06-07-22 14:01

Хора, Джъмбо може и да продава нещо (не го познавам), но твърдението: "..кадрите от безогледалката са прекрасни, цветни, остри, но липсва 3д визията, плоски са, обяснявам си го с прекалено малкото разстояние между сензора и обектива." просто е абсурдно. Няма друго определение [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Конкурира го само: "...жена му която после обработва снимките винаги познава кои кадри от кое тяло са и кадрите от ДСЛР-а винаги изглеждат по-добре."[smile] В смисъл, жената която обработва снимките от 2 конкретни камери, може да направи разлика между тях? Със сигурност е от ДСЛР технологията[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: CDman   
Дата:   06-07-22 14:11

Аз пък мога да позная и блендата и скоростта и по кое време са заснети (ако е верен часовника) и още една камара работи беза да гледам кадрите, а само ЕКЗИФ-а. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   06-07-22 15:42

Приемам, че жената може да различи с коя от двете камери е снимано. Но да обвиняваме за това работната отсечка е малко прибързано и докато нямаме доказателство - несериозно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »