Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 12:29

Какво става пак тук, за кой ли път качвам снимка, която има само 4 точки. Пореден мой кадър с толкова малко, понякога се качват на 14 гласа ог А. Голкова ли отвратителни снимки качвам, не знам вече... Да, пак за точките и пак оплакване, но не мислите ли, че на човек му писва такова незабелязване. Пак има автори, които качват и приятелите им ги напомпват с гласове, а пък да не говорим за кадри, които не си струват изобщо никакви точки, но пак напомпани - от фалшиви профили ли, или линкове във фейсбук. Знам много добре какво ще предизвика пак тази моя тема, и пак ще има хора, които ще ме плюят, но ако знаете колко много кадри съм качвала и изтривала, защото събират само десетина точки. ЗНАМ, че точките не са от значение, но все пак на човек му се иска да получи ответна реакция за снимката си, защото е преживял снимането и обработката и качването и очаква НЯКАква РЕАКЦИЯ, но намира само мълчание...
Хайде, почвайте с оплюването, готова съм. Исках да кача няколко линка на незаслужено минали в албума "снимки", но не ми се ще темата да избива в това.
Само казвам, че темата ще бъде изтрита след определено време, защото не искам да остава в архива на форума, но ми е крайно обидно такова отношение, затова я пускам!
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: koki4ence   
Дата:   15-01-18 12:45

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: Mogila   
Дата:   15-01-18 12:51

не се ядосвай. такива трябва да качваш :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1515857057_Canon_70-200_20180113-04-1500.jpg

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 12:51

[beer] Ух, не знам, знам, че моето си е чисто мрънкане, но наистина ми прекипя, става дума за наистина кадри с по един-два гласа, които съм изтривала. Яд ме е, че не се получава комуникацията, каквато беше едно време. Имам, разбира се, и незаслужено напомпани кадри, но напоследък нищо от това, което качвам, не минава 10 точки. Обидно ми е, навярно ще ме разберат хората. Не исках да насочвам вниманието към моя профил и да мрънкам, просто исках да си сверя часовника и да попитам вие какво мислите по повод на незабелязаните кадри и надутите бездарщини...

koki4ence: Благодаря ти за отговора!
Надявам се наистина темата да не се превърне в поредния плювалник, макар че има потенциал за такава...[smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: mugen   
Дата:   15-01-18 12:57

@vili_anastasova

Много добри снимки имате между другото и доста от тях подобаващо оценени с точки.

Може ли линк към трагичната снимка с 4т. ? [smile]
Пък може и да я побутнем малко. [smilie8]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: CDman   
Дата:   15-01-18 13:01

Отдавна не пускам за гласуване. Това, което е в профила ми е само по теми във форума, та точките хич не ме интер-се но:

г-жо Анастасова.

Регистрацията ви е от 2010. Сигурно сте чели темите където се дискутира, че се гласува сляпо за автори.[smile]

Ако не сте преразказвам поста на Мара (извинете ако бъркам авторката):

Направили експеримент - утвърден автор пуска негова добра снимка с анонимен профил и не получава никакви гласове. Пуска посредствена снимка през утвърдения си профил и снимката получава добър рейтинг.[smilie7]



Имаше и тема на Жоро "Всеки може да снима така ... и т.н. " където пак се дискутираше, че посредствени снимки на световно утвърдени фотографи се оценят високо (и то в пари) само заради името им.[smilie5]

Оценката тук, а и не само е изключително субективна. Темата Ви няма да промени това (дори и да не я изтрият или заключат).

С две думи - снимайте за кеф и да не ви пука.

Наздраве [beer]



Публикацията е редактирана (15-01-18 13:01)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 13:25

[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] mugen Имам достатъчно МНОГО ДОБРЕ оценени кадри, дори някои незаслужено добре - проблеми ми е, че в последните два-три месеца често качвах и като видех десетина гласа, ме хващаше яд и ги изтривах. Това ми е болката - да, казано и иронично, но все пак да си призная, че не съм достатъчно оценена напоследък[smile] [smile]
Вижте, съзнавам, че темата ми е абсолютно мрънкалнишка и не си струва, но просто ме дояда и то на фона на надути бози...
А линк няма как да пусна към най-новата ми снимка, защото просто не мога да пускам линкове към снимки...

Подздрави на всички, които се включиха, радвам се, че не мога да покажа моята "злополучна" снимка, за да не излезе, че я рекламирам.
Просто ми се мрънкаше!![smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: CDman   
Дата:   15-01-18 13:40

Вижте, съзнавам, че темата ми е абсолютно мрънкалнишка и не си струва, но просто ме дояда и то на фона на надути бози...[smilie18] [smilie5]

Черпя:


http://www.vlastta.com/news/2014/11/12/tn/141580621015130.jpg

[beer]

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 14:15

[smile] Много е полезно човек от време на време да помрънка, особено за това, колко недооценени са му шИдьоврите[smile], така получава положителни емоции и даже го черпят с боза! Ехаа[cool] [smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: And   
Дата:   15-01-18 15:26

Хич да не ви пука [smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: asahi   
Дата:   15-01-18 15:33

Има и по-приятни начини за получаване на приятни емоции и/или боза.
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: Тед   
Дата:   15-01-18 15:55

Писано 2015г.:
"Автор: [my.point.of.view] 
Дата:   29-12-15 13:04

Хайде да си кажа. А вие сте наблюдателни и ще успеете да прочетете и това, което
премълчавам.

Много съм наивен и много вярвам. Не чета Достоевски и Чехов, защото още от
първата страница започват да ми текат сълзи и рева по няколко дена.

Така бях повярвал на много хора, че са ми приятели и са добронамерени. И имаше
една, да кажем, въображаема героиня, която ми се правеше на приятелка.

Трябва да благодаря на Бони, Жоро и останалото форумно ръководство, през
годините ме подкрепиха - сложиха няколко мои кадъра на първа страница. Обаче
знаете ли какво се получи? Слагат те на първа страница и точките започват да
текат. До? Познайте. 148 Б точки. И на първия кадър с 148 Б точки си казах - е,
значи фотографията ми е добра. На втория си казах - абе, какво става тук? Щото
станаха два кадъра със 148 Б точки. Тоест внимава се да не изтървем нещата, май.
И като станаха три, си казах, че има нещо, което явно липсва. Половин година
стоях на три кадъра с 148 Б точки и няколко със 140 Б точки. 

И тази моя въображаема приятелка тогава ми дръпна една реч за това, което не ми
достига. Не достигало нещо на фотографията ми. И дълго говори и много се
аргументира. Ще кажете - случва се, мислиш си, че някой ти е приятел, то се
оказва, че просто те иска за собствена схема. Ами не ми беше минавало през ума,
че ще искат да ме обърнат на маймуна. И че ми се пишат за приятел, защото са
видяли, че има хляб в мен. Тоест - да трупам точки по схемата.

Вчера се срещнах с един съфорумец, но ме респектира, защото като ми каза "качи
си снимките във форума, хубави са" аз дори не успях да си формулирам отказ както
трябва, уж отработено движение, а просто казах "добре".

Няма драма.

Просто човек трябва да е внимателен с кого дружи."
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-18 15:58

Вили,Вие не можете да имате реални претенции че сте недооценен автор тук,предвид това което виждам като оценяване на кадрите Ви.

Обаче хвърляте обвинения за разни конспирации и надути гласувания на други съфорумци но без да давате конкретни примери и доказателства.

Не че изключвам съвсем подобни лоши практики...

Аргументите Ви са лични емоции всъщност.

Не се ли замисляте че е нормално и да имате по-слаби периоди в творчеството си и че това не е трагедия.

Нима само този сайт е единственото ви мерило за оценката на Вашите кадри?

Никому ли не сте ги показали извън Фотофорума?

Виждам че имате снимка пред изложба на вероятно Ваши снимки,значи би трябвало да се чувствате оценена...

Аз лично,имайки предвид точно това,което Вие писахте че снимките са ви силно емоционално преживяване и влагате много страст в тяхото заснемане,съм изключил гласуването защото някакви цифри не може да са ми еквивалентни от усещанията при заснемането.

Дерзайте и знайте че с цифри не могат да бъдат пресъздадени човешките емоции.



Публикацията е редактирана (15-01-18 16:10)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-18 16:02

Тед: Не вдявам какво точно имате предвид с горния пост?



Публикацията е редактирана (15-01-18 16:04)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 17:07

[smile] colorphoto: Както писах и по-горе, СТАВА ДУМА НЕ ЗА МНОГО ДОБРЕ ОцЕНЕНИТЕ МИ КАДРИ – И НАДЦЕНЕНИ ИМАМ - , А ЗА ТЕЗИ, КОИТО ОТ ДВА-ТРИ МЕСЕЦА КАЧВАМ И ТРИЯ, ЗАЩОТО НЕ МИСЛЯ, ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ само ДЕСЕТТЕ ТОЧКИ...[smile] [smile] Това беше питането ми.
Да, знам, че е мрънкане, и става дума за дреболия, за едни нищо и никакви точки, просто ми беше чудно защо става така....Струва ми се, че когато не коментираш достатъчно и не се разхождаш из другите профили, за да оставиш знак, че си тук, снимката ти остава незабелязана - става дума и за други автори.
Както и да е, не всеки ще ме разбере, но наистина са прави тези, които са писали по-нагоре, че не това е важното!
Но на мен все пак ми се иска още да снимам, да качвам тук и да има някаква реакция на моите снимки, а не само мълчание...
Навярно искам много!
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: midtone   
Дата:   15-01-18 17:10

@vili_anastasova
Винаги съм се чудил защо някой ще иска признание от хиляди безлични, анонимни непознати? Аз лично отдавна снимам само и единствено за мое удоволствие, и трябва да призная, че много си се кефя ;)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: vili_anastasova   
Дата:   15-01-18 17:23

midtone [smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: Kenzo   
Дата:   15-01-18 17:29

Имам една снимка в профила с 0т. Не е нещо особено, но аз много си я харесвам. Радвам се, че 104 човека са цъкнали да я видят, но не се шашкам, че нито един не е гласувал за нея. Това да седнеш да триеш свои кадри, които харесваш, но които не трупат желаните точки - говори за ниска самооценка и голяма творческа несигурност. Не са важни точките. Важно е да имаш собствена визия и да си я следваш.

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря
Автор: obscureman   
Дата:   15-01-18 17:38

vili_anastasova, аз лично рядко качвам снимки тук и ми се иска да вярвам, че някакво мерило за заснетото от мен са рейтинг Б точките, тъй като се предполага, че подобни точки могат да се получат от знаещи и можещи хора и това да ми даде някакви насоки как се развивам. По този параметър трябва да заключа, че нищо не става от мен и аз не мога да снимам, защото нямам кадри с повечко рейтинг Б точки... Рейтинг А точките не са за мен никакъв критерий, защото може да ти ги даде всеки с регистрация. Освен това аз съм искрен и понякога пиперлив с някои съфорумници (за тяхно добро, а не от злобни или други подбуди) и забелязвам, че след като новокачените ми снимки вече не са анонимни след 3 дни, гласуването за мен с рейтинг А секва на мига. Предполагам, че всяко хлапе може да се досети защо [cool] Може би трябва някак снимките да са винаги анонимни и тогава ще има реализъм и автентичност в гласуването, но не се дерзая особено по въпроса :) Липсата при мен на "Б" точки тълкувам като сигнал, че имам още много да уча. Все още не съм се хвърлил от някой мост или висока сграда, снимам си, имам си фотографска работа от време на време и продължавам всеки ден да чета и уча нови неща... Задоволявам се с усмивката, благодарността на клиентите и парите, които получавам за свършената работа.

Така че вземи да теглиш една майна и си гледай кефа [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.