Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   14-01-18 15:42

извинявам се на всеки който се е засегнал. Да наистина съм чел доста за бокето и ДОФ и светлосила и постоянно чета. И някои от нещата ги знам и затова съм тук във този форум да чета, и да науча това което мога.Чел съм доста за бокето как се постига какви обективи но като видях тази снимка и помислих, че трябва нещо по специално - фокуса е само на едно място а и от пред и отзад е дефокус и си викам айде да пусна една тема. Опитвам се и давам всичко от себе си да се науча, купувал съм си книжки,чета гледам клипове, излизам всеки ден да щракам с това което имам. Правя нощни снимки и давам всичко от себе си наистина. И изведнъж - //загубил си три години... Аз сега започвам. Няма и еден месец откакто ми купиха апарат. Извинявам се на всички обидени!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: mmjm   
Дата:   14-01-18 15:48

Не се притеснявай! Продължавай все така да четеш и експериментираш! Четене, питане, гледане на качествена фотография, много снимане и малко повече вяра в способностите си и ще видиш резултата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: roburt48   
Дата:   14-01-18 19:25

Действай смело и се наслаждавай[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bogdanov   
Дата:   14-01-18 20:17

aidend, Този ефект :))) се постига с конкретен обектив. Може и с фотошоп, резултата ще е пак толкова гаден. Лесното не винаги е най-полезно. Харесал си нещо... дай му лайки продължи да харесваш. Така ще изградиш позиция. Това е важно. След като го направиш, ще знаеш вече кой въпрос не е обиден за колегите ти. Тук всеки е получил знания по един или друг начин. Удиви ме факта, че не изпитваш притеснение да искаш отговори без да положиш усилие. На твоят въпрос с малко повече усилие можеш да получиш отговор и от гугъл. Ти си предпочел още по-лесното. Аз на твое място нямаше да си гърмя жокерите за такива елементарни въпроси. Положи малко усилие, пък ако не стане, тогава питай! Когато въпроса е интересен, ще се намери кой да ти отговори. Ама това не е интересен въпрос. Много фокусни точки, обектив... :) Задапаратно устройство е нужно ама пък то не се продава навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: sherbit   
Дата:   14-01-18 21:08

Богданов [smilie24], админ [smilie23] .

"Да наистина съм чел доста за бокето и ДОФ и светлосила и постоянно чета. .....
..Чел съм доста за бокето как се постига какви обективи но като видях тази снимка и помислих, че трябва нещо по специално - фокуса е само на едно място а и от пред и отзад е дефокус и си викам айде да пусна една тема"


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bogdanov   
Дата:   14-01-18 22:06

С по-дълъг и светлочувствителен обектив ще повториш резултата. Във фотошоп още по-лесно и с по-малко харчове. Сега идава ред и на моят въпрос. Да повториш резултата ли искаш?
Надявам се не съм засегнал никого с въпроса си.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: sherbit   
Дата:   14-01-18 22:28

http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bogdanov   
Дата:   14-01-18 22:40

sherbit[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: sherbit   
Дата:   14-01-18 22:49

Експриментирай, има приложения за телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: D_Ave   
Дата:   15-01-18 09:29

aidend трябваше да питаш преди да вземеш yongnuo 50/1.8. колко пари даде за него? ако имаш възможност откажи поръчката и си потърси канон-ски 50/1.8. играл съм си и с двата, един колега го поръча - по-зле е от канонския. виж 35/2 става, но 50/1.8 ynognuo - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   15-01-18 10:29

Няма как поръчах опреди 2 седмици о ebay, 50 долара излезе и чакам да дойде. Ами какво да кажа, добре, че не се прецаках с повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: victory13   
Дата:   15-01-18 10:38

Въпросната снимка не е ли тест за фокус...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   15-01-18 11:09

Не, снимката която постнах я намерих като си цъкам в flickr.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: MrPhoto   
Дата:   15-01-18 12:12

ако имаш късмет да няма фокусни проблеми и не снимаш в контражур - не е толкова трагично йонгнуото като за 50 доларa.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   16-01-18 14:27

Здравейте дойде обективчето, айде и моя първи опит да заснема нещо подобно.





http://prikachi.com/images.php?images/690/9246690j.jpg




Публикацията е редактирана (16-01-18 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-18 14:44

Както вече са споменали, подобни снимки се въртят в мрежата основно като резултат от тестове за фокуса при DSLR. Иначе по аналогичен начин може сам да тестваш зависимостите между бленда, дължина и предметно разстояние за DOF - може да наредиш стотинки, капачки, щипки, бирени (или каквито там се намират) бутилки и вече по-големи предмети. Ще установиш, че има значение на какво разстояние се намираш от обекта, на каква бленда си, а също така и че с телеобектив може да постигнеш аналогични резултати с по-затворена бленда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: MrPhoto   
Дата:   16-01-18 16:25

мдааа, доста зле, никаква изненада за йонгнуо.
И аз го брах същия и го върнах в крайна сметка.
Просто не става! Още доста трябва да се помъчат китайците, за да направят нещо повече от ръчна светкавица, годно за пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   16-01-18 16:37

зле не зле, толкова стигат парите по нататък, един samyang 85 1.4 нищо, че е с ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: imitev   
Дата:   16-01-18 17:04

Колко пари даде?

Че канонския 50 1.8 не е никак скъп, даже е безбожно евтин...

Това ми се струва че е на тъмно, високо исо и ниска скорост.

Сигурно обективът не е толкова зле...

Поразгледах ревютата - абс. съпоставим е с канонската евтиния. За 40 долара даже е супер, ако няма големи проблеми с автофокуса...



Публикацията е редактирана (16-01-18 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-18 17:08

преди време бях тествал една бройка - наистина на отворено контраста липсва, седи сякаш някоя от лещите е намазана с маргарин... малако като се позатвори става като канонския, стига да не е в контражур.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: victory13   
Дата:   16-01-18 17:17

lamerko, изпуснал си класиката в жанра... батериики... може и в супер класическия им вариянт батериЙ...



Публикацията е редактирана (16-01-18 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: D_Ave   
Дата:   16-01-18 22:21

Aided не че нещо но Samyang-a излиза към 450 лв а е ръчнофокусен. Вземи си направо за 500 лв един canon-ски 85 1.8 и си снимам на воля, аз не бих си причинил ръчен фокус при 85мм и бленда 1.4 ама ти си знаеш

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: prosperity   
Дата:   17-01-18 10:13

Доста интересна тема, радвам се, че я открих. Научих полезни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: D_Ave   
Дата:   17-01-18 10:46

ми то принципно форума е за това, а не за мерене на... рейтинги като по съседните теми ама айде. aidend, не претендирам че мога да снимам, даже обрарното, но като те гледам все едно гледам мен преди 10 години:) мен ако питаш ти трябва един универсален обектив като за начало става и китовитя, след това нещо подобно на 15-85 за да можеш да покриеш така наречения туристически обхват. допълваш с 35/2 или за кроп още по-добре е сигма 35/1.4, 50/1.4, 85/1.8 и си готов за всяка ситуация. телеобектив за сега не ти препоръчвам, но там избеора е голям и не знам какво искаш да снимаш. принципно ако фотографията е нещо с което искаш да се занимаваш за напред трябва да мислиш в перспектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   17-01-18 11:39

D_Ave, блогодаря, по принцип искам да снимам портрети, и нощни снимки, мечтая някой ден да имам фулфрейм и един от голимите 70-200 2.8. Но първо се почва от малкото и така. Първо да се науча да снимам на режим M, да мога да знам кое кога да вдигна и смъкна скоростта, исото блендата и да за в момента се стремя само на РЕЖИМ М да снимам. Примерно от време на време да снимам някой друг приятел, да качвам по някоя снимка, а за по-нататък не знам. Първо искам да науча основите. Радвам, се че има още хора които не се заяждат а опитват да помогнат. Искам също да изкажа една специална благодарност на потребителя - Plamen 11. Два три пъти пускам тема във форума и другите са заяждат и критикуват а той на лични съобщения ми пише, клип направи как обработва портрет, цели дълги фермани пише да ми обяснява и насочва - просто нямам думи. Пожелавам му много, много много здраве и да е много обичан

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »