Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Zdram   
Дата:   14-01-18 14:21

Поляризатор?!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-18 15:54

Аз ползвам на Polar Pro Vivid кита, които са ND+CIR. Имат и само ND...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: prozium   
Дата:   14-01-18 22:18

Между другото точно панорама със стак ми липсва като опция в софтуеъра на Dji. Писах във форума - да видим дали ще откликнат девелъпърите :) Че е гърч за обработка - това ясно, ама да му мисли пц-то :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: prosperity   
Дата:   17-01-18 10:08

Може ли да дадеш отзиви заPolar Pro Vivid кита?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-18 11:59

Като качество на оптиката е супер, но има една забележка - предния пръстен е по-обемист и не влиза в пластмасовата джаджа за стабилизиране на камерата при транспорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Стефан   
Дата:   23-01-18 15:56

След 1 час DJI ще представи нещо, може би Mavic Air!:

WATCH LIVE: DJI NEW YORK EVENT (ADVENTURE UNFOLDS/MAVIC AIR) TODAY

Това буквално вчера "изтекло" дронче се очертава като много интересно междинно звено между Mavic и Spark [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: stef7   
Дата:   23-01-18 17:30

Mavic Air - Подобрената версия на Spark, побира се в джоб на яке но за съжаление повече от 300гр. Дойде по-рано отколкото очаквах. Уау това с контрола с ръце е направо от междузвездни войни. DJI избиха рибата, пардон конкуренцията.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: imitev   
Дата:   23-01-18 17:36

Вадите батерията и давате да го теглят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Стефан   
Дата:   23-01-18 18:06

Колко грама го казаха, към 400 ли идваше, но да оставим настрана регулациите, много по-важно е че това нещо е наистина много, много по-безопасно от дрон с размерите и теглото на Phantom серията. Тази хвърчилка дори със самолет да се срещне нищо няма да му направи, даже може и да не разберат от самолета че са ударили нещо, директно на главата на някого да падне, нищо няма да му направи, най-много лека цицина, и в крайна сметка сама на себе си нищо нищо няма да си направи или ще се размине с доста по-леки щети при умерено да го наречем падане.

Лятото на Мальовица се разговорих с един човек който ме видя да кацам на поляната пред ЦПШ-то - оказа се пилот на Чесна и ми разказа как вече в техните среди се говори да внимават като летят ниско, че не се знае какво могат да срещнат. По думите му при един сблъсък с Фантом последния би влязал директно в кабината и би могъл да го убие. Е, това Air-че, както и Spark-a не мисля че биха могли да счупят стъкло на самолет, мисля че просто ще отхвръкне встрани и при малко късмет може даже да остане цяло и в полет... [smilie8]



Публикацията е редактирана (23-01-18 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 18:43

Пропуснах евънта... спрямо стария Мавик Про какво е орязано?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: stef7   
Дата:   23-01-18 19:20

Нищо не е орязано, само е направен доста по-малък, лек и компактен и по-скоро от калибъра на Спарки. По-малко е само летателното време с един заряд. Може да му видиш спецификациите на сайта на DJI, вече ги обявиха

@Стефан - Безпокойствата на пилотите са разбираеми, но Phantoma при удар в стъкло на самолет едва ли ще гo разбие. Стъклото на кабината е доста здраво, направено е да издържа големи натоварвания и температурни разлики, обледяване и т.н. Стъклото освен това е наклонено и като се има предвид че Фантома е направен от пластмаса и то доста чуплива, по-скоро ще отскочи настрани при удъра. Така че това което пилота си мисли че ще стане са по-скоро фантазии. Ако всички притежатели на дронове спазваме правилото да не дигаме машинките повече от 120м в и около населини места и да не летиме по-близо от 5км от летище, проблеми за самолетите, пилотите и техните пътници няма да има никакви.

Що се отнася до хора там вече разликата в теглото е значителна и да ако искаш да летиш над тях и да не се притесняваш, легално в България и нелегално в чужбина тогава да Mavic Air е решение.

Най-голямото му предимство е че лесно може да го носиш със себе си. Абе очаквах DJI да направят нещо подобно но не очаквах да дойде толкова бързо.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: papadok   
Дата:   24-01-18 00:49

Кейситу много бърз - разцъкал го е вече


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   24-01-18 11:31

Те преди да пуснат нещо, първо вече трябва да мине през него... [smilie5]

DJI пак тушираха опитите на конкуренцията.. [smile] Това е точно междинното звено, което малко обезмисля Спарки и съвсем обезмисля Мавик. Но за съжаление, при тях това е традиция. Конкурират яко своите си модели и вървят напред. Интересна ще ми е цената, не ми дава да "купувам" за сега, от моя регион [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   24-01-18 11:48

А, имало цена вече в БГ - 1659.00 лв. Срещу 1500.00 за Спарки комбо... Кофти политика.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-18 12:19

Спарка ще продължават да го пробутват в Техно*итс магазините по препоръка на "продавач-консултанти"...

Иначе поразгледах изнесените данни в сайта на DJI - впечатлен съм. Може би примерните видеа ще са малко поокрасени като за реклама, но въпреки всичко не изглежда зле. Остава въпроса как ще се държи със свързаността и стабилност при не много силен вятър.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: stef7   
Дата:   24-01-18 12:32

Цената е много добра, като се има предвид че получаваш Mavic Pro само че в доста по-малки и компактни размери. А и на по-ниска цена. Този дрон ще се харчи като топъл хляб. Определено съм съгласен с Casey, че това е най-добрият дрон на DJI към момента в любителския клас. Смешно малкият размер (особено в сгънато състояние) дава много предимства дори пред Phantom 4 Pro който има по-голям сенсор и камера и съответно прави по-качествени снимки и видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: nice2mitiu   
Дата:   24-01-18 12:36

За мен печелившата новост в Air, спрямо Mavic е по-високия битрейт във 4К. Още не е съвсем ясно как стоят нещата с цветовите профили и високия фреймрейт в по-ниските резолюции.
Също никой още не е показал и DNG-тата от снимките как изглеждат и колко информация може да се извади оттам.
Не се споменава и вятъра колко го "клати"
Реално, ако не намалят цената на Мавик, става излишен, предвид добрата цена на Phantom 4 Advanced.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: stef7   
Дата:   24-01-18 12:43

Ами сенсора е същия като в Mavic Pro, Phantom 4, 3. Цветови профили има, вкл. D-Log. Т.е. разлика спрямо предишните модели освен Phantom 4 Pro няма. При добро осветление става, но не може да се сравнява с Фантома. Бих предпочел да снимам с Phantom 4 Pro но както стара мъдрост казва - най-добрата камера е тази която е с теб ( у теб). А при тия размери и тегло Mavic Air може да е с теб много по-често. Това е все едно един средно голям зоом обектив в чантата ти. С контролера и 1-2 допълнителни батерии идва 700гр и нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: nsirakov   
Дата:   24-01-18 13:20

фиксираната бленда и малкия сензор ме спряха да взема мавик.. с ф4а съм и не съжалявам за тухлата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »