Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за студиен фон.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 11:23

Здравейте!
В момента използвам хартиени и платнени фонове за снимки в студио, но първите много бързо се зацапват, а с вторите като цяло имам проблем, че много се гънат и изобщо не ми харесват.
Мисля да пробвам с винилови.
Сега въпросът ми е:
- има ли някой опит с обикновен бял ламиниран винил за дигитален печат, представлява нещо такова: текст
Доколкото виждам, има някаква текстура, която ме притеснява дали няма да се вижда за снимките. Аз не осветявам отделно фона, не го изолирам изцяло, търся по-натруална визия, подобно на това: текст
Какво мислите, дали ще се получи с подобен винил?
Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 11:29

Калкулирай фона в цената на снимката.
За да съществуват хартиените фонове си има причина.
Няма нищо евтино във фотографията освен еФтината визия.
Снимай от възможно от по далеч и с по ниска гледна точка. Кадрирай така, че пред обувките да няма много фон да се вижда. Така дефектите по фона няма да се виждат.
Ако използваш примерно фонове с по топли цветове по малко ще се забелязват дефектите по фона.
Най много си личи на белия и сивия фон.

Успех!



Публикацията е редактирана (07-01-18 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: Божидар58   
Дата:   07-01-18 12:29

Аз слагат на белия хартиен фон един бял чаршаф, там дето стъпват с краката и става идеално. След като се зацапа чаршафа се изпира и хартиения фон си остава чист. На черния фон също слагам едно черно платно. Този месец съм снимал в студиото над 100 човека по този начин. Фоновете ми са от 4 години и съм рязал съвсем малко от тях....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: ZED   
Дата:   07-01-18 13:00

Залепваш по една гаферна лепенка на подметките на клиентите, и няма проблем със следите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 13:40

[smilie18]
Хах, ма не става, ще трябва да наема някой само с лепене да се занимава.
Четох много за винила, хората го използват и предпочитат дори пред хартията, но не мога да зацепя дали има съществена разлика между този, който ползват на запад и този в нашите складове за рекламни материали.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 13:45

е точно за тази снимка, дето си я дал за пример няма да стане, отзад фона ще стане на отблясъци. точно затова се прави от хартия.

фонът е консуматив, както написах по горе. Който иска да стъпва си плаща за фона.

Ако ще е бял фон и ще го изгаряш няма особено значение от какво е. Аз ползвам бял вералит за пода.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: IshootPeople   
Дата:   07-01-18 14:03

Валерита дава отражение и ми седи грозно така с отражението и аз преди слагах бял опал варелит.Погледни снимките на известните списания на бяло почнти всички кадърни снимка са без нищо на пода като варелит и т.н .Както е казал Янес фона си е консуматив ако си снимаш за собствен кеф и чершафи да опънеш отзаде ще стане .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 14:10

Зависи, понякога плексиглас / вералит на пода дава много интересен резултат.
Иначе за винила - той се продава и мат, не е само гланц. Естествено, че с гланц няма как да стане, или поне ще е адски трудно да се нагласи осветлението.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-18 14:12

И цялата тази дискусия за 10лв на метър хартиен фон [smilie5]Вземи 1лв повече за снимка и ще си спестиш много главоболия.



Публикацията е редактирана (07-01-18 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-01-18 14:58

Така погледнато - си прав. Обаче идва забавното, когато снимаш стотици кадри всеки ден и то на различни цветове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: asahi   
Дата:   10-01-18 13:20

Значи ще взимаш стотици левове. Всяка седмица можеш да си с нови фонове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: MrPhoto   
Дата:   11-01-18 00:09

Проблемът не е в парите, а в оптимизиране на процеса. Аз не съм на кадър, малко по-различно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за студиен фон.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   11-01-18 19:58

Със стъпките е голям проблем. Най-евтиният и доста удобен бих казал вариант е матов винил. Първите 5-6 сесии можеш да го миеш с парцала и химикал. След това вече е захабен, режеш с макетното ножче 1,5 метра, развиваш и продължаваш на чисто. Така докато свърши ролката. Като пари не е много, стига да снимаш за пари, а не за кеф. Хартиеният фон има някой плюсове, но и много недостатъци. (пробиват го токчетата, къса се лесно, капка вода стои гадно петно, брокат се лепи яко за него и после свети отвратително и т.н.)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »