Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 19:34

Другарю, ZENTEX, не би следвало след като устройството е отваряно от "моторизиран" сервиз да няма следи от дейността му? Японците едва ще са доволни, ако "моторизираният" им сервиз прави гаражни изпълнения като почистване на корозия с китайската отвертка и малко руски алкохол, за което клиента им си плаща, не мислиш ли? Не би ли следвало да се отървем от българския манталитет дето "майстор" от едно време, разбиращ от фотоапарати до мозъчна хирургия да се опитва да съживява всичко вместо да се сменя с ново и да не трупаме и препродаваме електронна скрап с описание, че бабата е снимала само в неделя сутрин в църквата с него?
Не го приемай лично, просто си събеседваме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   11-01-18 20:19

Японците изобщо не разбират какво се случва по нашите географски ширини ... за съжаление

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-01-18 20:21

Не бе братле ,аз няма от какво да се дрразня,нещо ти не си разбрал,писах че устройствата въобще не са отваряни!!!За човек от 30 години в бранша мога да различа развиван винт.Вместо дрюгарю,можеш да ми казваш Брато примерно,дрюгарю много селско,дразни ме като всеки един селяк мигрирал в Софето да му казваш че е цървул.................Иначе аз китайски отверки нямам,всичко при мене е съветско,алкохол няма,всичкия го изпихме с мойте сарфоши.



Публикацията е редактирана (11-01-18 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: philip   
Дата:   11-01-18 20:40

ZENTEX [smilie24] [smilie24] [smilie24] Ако родните търговци съзнаваха, че добрият сервиз е основната реклама на марката...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   11-01-18 20:44

Извини ме за "отверка"та, японска спомена, че е. За 30 години явно си попадал само на гаражни испълнения щом имаш такова набито око. А иначе за мигрантите в "Софето" (нарецателното е модерно за тинейджърите според мен) какво са ти направили хората, всеки трябва да оцелява, недей със злоба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   11-01-18 21:01

Бобец,не си ми в категорията на интелекта,не се напъвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   12-01-18 00:22

Извинявай, ако съм те засегнал :)
Само ще си позволя да цитирам част от твой пост на 21.08.17 10:19.
"2ро,един уважаващ тениката майстор,винаги си подбира най добрите инструменти и никога не може да се разбере че е имало интервенция в дадено устройство."- това се опитах и аз да обясня ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-18 02:03

Бобец,ли си какъв си не е ясно,ама само дивотии пишеш в темата,та по-добре не си давай зор и мирясай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   12-01-18 20:54

Sohk,не бих нарекъл клевети мнения на хора,които са изпитали нещо на свой гръб.Клевета и споделено разочарование и то от ЛИЧЕН опит/както и обратното,ако има позитивно мнение/,са различни неща.Харесвам Никон,имал съм няколко модела на марката,но и драмата с сервиза си е факт.Както и да,убеден съм,че има хора,които най-вероятно са доволни и биха ползвали услугите им.То не,че има много възможности в БГ за ремонт на такава техника като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   13-01-18 18:47

Здравейте! Благодаря на всички за изразеното мнение. Някои бяха полезни.
Развитието. Отказан гаранционен ремонт от страна на сервиза на Никон. Цена на ремонта 190 лв. Има протокол, има снимки. В протокола пише, че във фотоапарата има влязла течност. Следата по платката е миниатюрна, с размер около милиметър.В случая стойността на ремонта е поета от Фотопавилион. За което съм много благодарна разбира се.
За мен лично, най-обидно беше, че и техника от сервиза и представителя на Profiled, с който поисках да говоря ме убеждаваха, как те не можели да поемат гаранция на техника, в която съм НАЛИВАЛА вода. Но тъй като и тук имаше такива изказвания, явно е норма и е безсмислено да убеждавам който и да е, че апарата не е мокрен никога. Но, и не го прибирам като влажността стане 86 %. Най-малкото, защото нямам закачен влагомер на ухото си. Проявявам съвсем разумна грижа за техника, която искам да използвам още много време, предвид цената й и факта, че за мен фотографията е хоби и не ми носи доходи. За мен би било интересно как реагира оторизиран сервиз при подобен проблем в Западна Европа или САЩ.
Тука е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   13-01-18 19:45

Фотопавилиона не за първи път се доказват, че ги е грижа за Клиентите. Аз лично знам за още един случай в който те поеха разхода ,въпреки ,че можеха да си го спестят след менението на сервиза.

Това определено заслужава адмирации!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   13-01-18 19:50

Търговеца носи отговорност пред закона !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: bobecaa   
Дата:   13-01-18 19:59

@egwene, би ли покала и на нас снимките, ако не е проблем, моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   13-01-18 20:18

Само не разбрах - тази следа около милиметър е по вина на клиента ??? И с лупа ли са я търсили тази следа, че да накарат клиента да плаща ???

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-01-18 20:55

Всичко е добре като приключва добре.Засега няма да разпродавам и да минавам изцяло на Сони и ще гледам да пазарувам от Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   13-01-18 21:25

Супер, че проблема се е решил!

След цели 90 мнения по темата, мисля че наистина е редно да покажеш снимките, които казваш, че имаш.

Дай да видим какъв е проблемът, мисля че мога да разпозная окиси по платка, виждал съм доста.

От моя скромен опит за ремонти на хардуер мога да кажа, че един милиметър мизерия по платката е напълно достатъчен за да окъси например цели три извода на чип в TSOP корпус с pitch 0.5mm, каквито са повечето памети, вероятно и във фотоапаратите има чипове с такъв корпус. FPC конектори също има с pitch 0,5mm.

В случая не знам кои прав, кой крив. Дай да видим снимките, че ми стана интересно.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   13-01-18 21:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Може ли снимки наистина,1мм течност,това явно е дължината,а ширина???...............Не давам никакво мнение към конкретния сервиз,нито пък ме интересува,рядко имам нещо гаранционно,пък и в такива случаи ако ми отърва си го оправям сам или кофата и ново,живота върви с бясна скорост и няма време човек да си създава излишни проблеми и да му блокира мозъка.По белите държави сервизите са здраво вързани за производителя или са много напред с материала технически и финансово.При подобен проблем платката полита към кофата,слага се нова и клиента повече няма работа в сервиза,сметката се пише на г.за на проидводителя или на дистрибутора и той се оправя с производителя,дали кеш,дали бартер,дали рабат,това си е тяхна работа.Време за експерименти няма,да влиза следващия...........Жалко,тъкмо мислех да си купувам скъп бинокъл от БГто,обаче аз нали съм трапер и все съм по блатата,ще вземе някоя капка да го накапе,или някое влечуго да му се изплюе отгоре,или да го улучи гилза от карабината и нещо да се размести сложно,гаранцията фира,явно и него ще го пишем гифт от Корея......................Проблема по БГ сервизите че техниците са живи,умрели от глад.Или са на смешни заплати,или са на процент от заработката и си позволяват да си измислят и сътворяват какви ли не безумия,само и само да вържат някой лев отгоре.Това е така,защото "мениджърите" им или началници по нашенско ,са алчни тъпаци и правят кави ли не безсмислени договори за ремонт на изделия с вносители и производители на супер ниски цени.Имало било голяма конкуренция.Ега ти и конкуренцията,като не им отърва,да си ги оправят сами,ние няма да се излагаме пред клиенте пък.Една работа хване ли се,трябва да се върши както трябва,място за надежди и агония няма.На 700-800 лв заплата за такава работа можеш да вържеш или само някой супер окъсал или някой луд който работи на 5 места за да връща кредити.Финансовата преса е много голяма,хранителната верига е много дълга,всеки се пазари и реже финанси и накрая става невъзможно да се работи,следващата крачка е некачествено обслужване,по следващата бавен фалит.Затова и някои компании отдвна започнаха да проектират изделия които над 99 процента не проявяват никакъв дефект до 4-5та година и след това се разпадат на съставните си части и кофата.По време на гаранцията всичко се заменя,след това изделия с добър външен вид и минимални дефекти се отделят,табелка рефюрбишът,30 процента даун прайз и отново на витрината.Така се прескачат много звена от веригата при което пада и цената на изделието, и ремонтите и подръжката стават безсмислени.Едно наистина добро решение,иначе постоянно ще има някой недоволен поради редица причини.



Публикацията е редактирана (14-01-18 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ombre   
Дата:   14-01-18 10:35

[cool] [cool] Павилиона е супер,както и пичовете дето бачкат там....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: idivanov   
Дата:   14-01-18 11:24

Да попитам и аз - тези платки на влаго-прахо и бла-бла защитени апарати не ги ли лакират фабрично с някакъв защитен лак? Ако не, защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   14-01-18 11:42

Лакират ги, много ясно, даже не само на влаго-прахо защитените апарати (какъвто стана ясно че Д750 не е), а на всички електронни устройства. Обаче има места, на който трябва да има електрически контакт, например слотовете, и просто няма как да се лакират, щото лака не провежда ток.

Освен това лака се полага преди елементите и защитава пистите по платката, а самите спойки остават нелакирани, поне на устройствата, които са попадали в моите ръце, щото като пипна с мултицета и дава контакт. То си личи веднага на платката къде има и къде няма.

Затова искам да видя снимките, но автора на темата упорито мълчи по въпроса, като че ли ги крие от нас...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: egwene   
Дата:   14-01-18 11:53

Не ставайте смешен, dim4o. Упорито ги крия...Не вися денонощно във форума. Ако исках да ги крия нямаше да пиша във форум. Принципно исках да си взема ремонтирания апарат първо и тогава да пиша каквото и да е.Това стана вчера. Параноите и конспирациите си ги дръжте за себе си.

https://photo-forum.net/i/2121260
https://photo-forum.net/i/2121262
- за мащаб
Иначе съм абсолютно съгласна с ombre :)



Публикацията е редактирана (14-01-18 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: mitkomk   
Дата:   14-01-18 14:10

Кога ли сервизите ще си сложат камери да покажат на "наглите" "досадни" клиенти защо им отказват гаранция.Лесно е,не е скъпо..ама защо ли не...
Горното на снимките прилича колкото на вода, толкова и на неизмита от флюс платка.. флюс които си е свършил "работата" ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   14-01-18 16:55

Има само един шеф. Клиентът. И той може да уволни всички в компанията на директора само с харчене на парите си някъде другаде. „

Сам Уолтън, основател на Walmart и Сам Club


ОСТАНАЛОТО СА ГЛУПОСТИ!


Ще дойде денят в който. нито Ампрел, Профайлд или Фотосинтезис ще са монополисти и това ще сложи края на цялата Гръцка мъка по нашите пазари. Първият който дойде с готов продукт, ноу хау и стратегия ,ще ги помете като цунами! За съжаление Фотопавилион са в договорености с тях и реално купуват от тях , иначе и те биха могли да ги понастъпят повече......

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: dim4o   
Дата:   14-01-18 20:50

Верно че има киселинни флюсове които може би биха причинили такъв демидж по платката, но мисля че те не се използват в такава електроника. В случая от тези снимки за мен това е влага, и то като я гледам май не е от вчера. Въпрос на време и късмет е било този уред да спре да работи. За всеобщо нещастие е попаднала и върху конектора, от където може да е дошъл проблема с утечката, затова батерията пада при изключен фотоапарат.

Това нещо по платката няма как да стане просто ей така докато си работи уреда - нещо се е случило и вътре е влязла вода, макар и много малко. Как е влязла там не знам, но по принцип има два начина - да влезе през корпуса на устройството или да кондензира вътре.

И друго - сигурен съм че и FPC-то което влиза там също е заминало.

С риск да ме нахейтите и с извинение към собственика на апарата, но аз също бих отказал гаранция за тази повреда, освен ако устройството не е със сертификат за водонепропускливост.

И аз се сетих за един цитат - нашенски, роден:

“Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.”
Атанас Буров

Но нейсе - и аз съм българин, и аз гледам да мина тънко ако мога, затова май по-добре да си трая. И те така те... Битие, кво да го правиш [cool]


Нека и ZENTEX си каже мнението като човек с повече опит.



Публикацията е редактирана (14-01-18 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: mmjm   
Дата:   14-01-18 21:03

И ако е конденз сигурно ли е, че се е получил след покупката на апарата? Да, вероятността да е така е много голяма, но все пак има и друга възможност не мислите ли? Толкоз по въпроса с тънкото минаване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »