Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-18 11:17

За съжаление и аз имах проблем с мокрен Д750. От сервиза ми обясниха, че принципната политика на Никон е такива апарати да не се ремонтират изобщо.
Едва ли не сервиза тук го прави на своя глава но без да носи никакви отговорност…
За моят апарат обясниха, че трябва да се сменят части за ок. 800лв. но без да ми дават гаранция. Разправяхме се една седмица, като им обяснявах, че ще им дам и 1000лв. но само ако ми дадат гаранция в противен случай трябва да съм луд…
Както се досещате не излязох с тях на глава и то при все, че съм инвестирал в Никонска техника над 20 бона и познавам достатъчно хора от фирмата, вкл. и самият собственик.
Преди това им бях дал още едно нещо в гаранция на 1 месец но пак не успяха да го оправят….
Та честно казано, предвид цените на техниката и гръмките маркетингови послания се почувствах доста разочарован и излъган…
Помня също, че шефа на сервиза ми обясни как дори не било нужно апарата да е влизал във вода или да е бил мокрен директно… Достатъчно било да се влезне в един делфинариум или затворена ботаническа градина и влагата можела пак да проникне и гаранцията не важала….
Как ви звучи това ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 11:40

Пиша глупости за влагата.



Публикацията е редактирана (10-01-18 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 11:40

Sad but true...

За съжаление ми звучи съвсем възможно - влиза влага щото апарата не е херметически затворен - през бутони, капачета, букси, процепи и откъдето си намери място. След това кондензира, и после се появява корозия.

Цялата съвременна екетроника е така [smilie11], освен ако няма IP/IPX клас на устойчивост.

Влагата е най-големия неприятел на електрониката, в това съм се убедил многократно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 11:54

Проблема не е точно във влагата, а в едностранните условия по анулиране на гаранцията. Ставал съм свидетел на странни ситуации:

1. Сапунерка започва да прави мизерийки и отказват гаранционен ремонт заради влага. Дадена в друг сервиз се оказва, че причината за проблемите е събрана мръсотия около контактите на бутоните, а според техника - сапунера НЕ Е ОТВАРЯН, понеже стоял лака на някакви болчета.
2. НОВА сапунерка на Никон, рекламирана като ВЛАГОУСТОЙЧИВА и т.н. с подсилен корпус дава проблем веднага след купуването. Следва гаранционно отстраняване на проблема, но 20-на дена по-късно - умира. Втори ремонт е отказан с мотив влага. Тук следва пояснението, че са спазени всички процедури за капачета и т.н., сапунера не е потапян във вода - снимано е във влажна обстановка (леко ръмене), но великата реклама допуска много по-сериозни ситуации. Оказва се, че корпуса е разхерметезиран при първото отваряне. Кой е прав тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 12:24

Много интересен феномен - разрових се в профилите на коментиралите - повечето от тия, които обвиняват сервиза, не снимат с Никон...

Не снимат с Никон, но това не им пречи да "хранят" хора, които дори не познават, само защото са от другия лагер.


Чудя се всички ли са от шопско или принципа "Не е важно аз да съм добре а Вуте да е зле" е обхванал вече цялата страна.

Това в кръга на шегата де... Важното е да работи техниката за да се [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-18 12:46

Не е такъв проблем влагата сама по себе си за електрониката. Проблемът е материалите и металните сплави вътре. При чипарски изпълнения, за да се спести някоя йена, започват да влагат метали и сплави вътре, при чието взаимодействие протичат окислително-редукционни процеси и без наличие на голямо количества влага. И така корозират.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 12:52

Преди няколко месеца имаше оплакване из фото средите от една дама със Sony A7RII и отказана гаранция в следствие на корозия... беше качила и снимки, гледката не беше приятна. Същата ситуация като тази, само че действието се развиваше някъде из западните ни съседи. Ежедневно пускаше из FlickR и Facebook оплаквания и жалби, не знам какво се случи накрая... Но от ВЛАГА СПАСЕНИЕ НЯМА, ако техниката не е специално изработена за такава среда (консуматорските "влагозащитени" тела и обективи не са).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:15

ararat


Нищо не се е променило, не са мръднали и 1 см напред. Ти говориш все едно работиш за тях ,а форума гърми от простотиите им. Или това са средно интелигентни ползватели, а в Профайлд за по 800 лв работят ракетни инжинери!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-18 13:16

Искай им да ти пратят снимки на техниката колко е корозирала и там каквото е. Иначе само празни приказки ще приказваме тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: asahi   
Дата:   10-01-18 13:16

Влагата не кондензира на най-топлото, а на най-студеното място.
За да е една техника влагоустойчива то тя трябва да е финално затворена в подходяща среда. След отваряне в сервиз - също. Ако в сервиза не ползват такава среда (камера) няма как да се даде такава гаранция. Това е проблем на сервизите от по-ниска категория и се отнася за много видове техника.

Спомням си, че старите ми фотоапарати Зенит и Практика никога не са страдали от влага. Дали не съм ги пазил повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-01-18 13:17

Господ здраве да им дава на всички сервизи за електронни играчки,аз съм изключително доволен от всички тях,решил съм един ден да ги събера всички и един як курбан да им направя,където кажат.[smilie5][smilie5][smilie5] ..................Иначе и аз да кажа,нали малко ги разбирам и аз нещата,няма такава екстра,като съсипано от влага електронно устройство.Японците вярно че са много нагли и нахални и икономисват от всичко,ама това са скъпи съоръжения,продуктите за които говорите са фото камери не влаго абсорбатори.То в такъв случай в Англия дистрибуторите отдавна да са фалирали,а край тях и производителите на такава техника.Там има места с такава влага,че клиента още влизайки в сервиза апарата му мирише на мухъл,ама вътре като нов.Корозия и отлагане може да настъпи само от наличие на течности.Влага няма как да се отложи,ако не вярвате отидете да наблюдавате производствения процес ,по точно изпитанията на изделията точно за такива ситуации.Японците вярно че си падат по зелени храни ама баш на паша с трева и люцерна още не са го ударили.Казвам го от гледна точка на човек занимаващ се с подобен вид техника,нямам абсолютно никакв афинитет нито към марки ,нито към сервизи за такива изделия в родината.Всичко купувам само Англия и от Щатите.Имам такава възможност,не че имам нещо против тукашните търговци,напълно ги разбирам,бизнеса си е техен.............Иначе аз съм най доволен от сервиза на София ауто,два пъти им карам едно Шевроле смазано до неузнаваемост,единия път от градушката,втория път от метеорит,и двата пъти ми го връщат като ново.И една Инсиния на която успях да взривя двигатела от ръчка и пак фрии като ново ,ама пълно каско.Клиента е доволен само като му свършиш работа.Хване ли те в крачка,пиши го бегал.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:22

Най-важният въпрос зададе един колега по рано. При първата поправка няма наличие на влага , при втората е на лице. Въпроси доста, но част от тях са:


1. Първи ремонт няма влага : Каква е причината за оттечката и какво са направили.
2. Втори ремонт,наличие на влага: Кой гарантира ,че камерата е затворена коректно , не е прищипано уплътнение или дори забравено такова. И къде толкова е използван ,че да се случи подобно нещо.

Едни и същи приоми с различни субекти и един и същ Главен Герой в лицето на Профайлд!


Ако съм Аз ще ги спукам от оплаквания във всички възможни институции. Ще ги атакувам и в съд , не без основание просто така за да има справедливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: nislon   
Дата:   10-01-18 13:22

Извод от горе прочетеното: снима ли - никакво отваряне!
Било то, че затвора хвърлял масло по сензора или нещо друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: Fifata   
Дата:   10-01-18 13:26

Аз като гаранционен сервиз за техника (не за фотоапарати, а за телевизори) мога да кажа, че от влага е почти невъзможно да и стане нещо на техниката, освен ако не е била изложена на вода, дъжд или нещо подобно. Защо го казвам категорично ли? Ами освен в сервиза, имам и приятели който телевизорите и всякакъв друг вид техника им седи целогодишно навън под навес примерно и дали вали дъдж, сняг или каквото и да е, техниката седи отвън и при +40 и при -20 градуса и то с години. А в телевизори има толкова отвори отзад, че ако от влагата ще му става нещо, то трябва да умре още на втория ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 13:28

ZENTEX - интересно! Оборваш много, да не кажа над 80% от всеобщото разбиране за "приятелите" влага и ел.устройства. Аз лично имах навремето едно новичко 350D, с което щраках из реките сутрин при влага, веднъж след 3-4 години ползване отказа да включва... Разглобих и вътре по металния корпус корозия... не продължих по-нататък, метнах в кофата. Днес ако апаратите са по нови технологии и договорки с влагата, се извинявам за писаниците си по-горе [smilie8] Няма причина да не ти вярвам [smilie24]

Fifata [smilie24]

Ще са самобичувам!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:29

www.nikon.bg

ЗДРАВ И ИЗДРЪЖЛИВ

защитен чрез здраво тяло за защита от атмосферни влияния, D750 е готов да се справи във всяка среда. Блокът на затвора е изработен от композит на кевлар и карбонови влакна и е изпитан за 150 000 освобождавания, а здравото монолитно тяло обуславя леката и издръжлива конструкция на фотоапарата.


"D750 е готов да се справи във всяка среда" с изключение на България или техника купена от фирма монополист Профайлд!!!



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 13:34

Temperature: 0 to 40°C/32 to 104°F; humidity: 85% or less (no condensation)

Относителната влажност е с минимални стойности през месеците юли-август/ 55-77% /, като за извънпланинските райони най-ниски са стойностите и за Петричко-Санданския район /53-54%/, а най-високи са за Черноморското крайбрежие /70-75%/. Максимални стойности относителната влажност достига през декември - над 80%. Със специфичен режим се отличават високопланинските била, където максимумът на относителната влажност е през пролетта, а минимумът - в началото на лятото.



Публикацията е редактирана (10-01-18 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: peter_m   
Дата:   10-01-18 13:38

Kъм потърпевшата - Напиши рекламация до търговеца (не до сервиза) - защото към търговеца имаш правоотношение и си искай парите в пълен размер за тялото - имаш достатъчно основания за това.
В случай на отказ, какъвто ще получиш - свържи се с адвокат и подавайте искова молба в съда - отново имаш достатъчно основания - със становищата от сервиза и с цитати на рекламираната влагоустойчивост.

Трибуквения орган за оплаквания го забрави. Иначе ще разбереш как се действа спрямо наши и ваши търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-18 13:38

axtom [smilie24] [smilie5] - точно това е описанието на този модел - никъде не е споменато - влагозащитено - ако беше както трябва влагозащитено нямаше да е в този ценови клас.

Иначе приятно гледане на фотоапарати, които ги поливат с вода:
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-18 14:03

Нормалната вода, сама по себе си не трябва да е проблем... Дори и да попадне във вътрешността рано или късно ще се изпари.... Най големият враг на фината техника е солената вода ! Солта остава и след като изсъхне водата и корозията почва да работи. А при такива елементи, като платки, микропроводници и др. това е смърт...
За това и не се разправях, толкова със сервиза, защото до някъде сам си бях виновен... Мен по скоро ме издразни това, че някой ми иска не малко пари, без да ми дава никаква гаранция...
Само да добавя, че в моят случай апарата си работеше и преди сервиза и след него. Но както казаха хората, въпрос на късмет е кога ще спре... Може така да изкара с години...

И последно свързано с клипчето по горе за Д850. Аз не успях да видя разлики в спецификациите за влаго и прахо устойчивост на всички модели никонски дслр-и. Всички са с 85% влагоустойчивост. Ако някой има други данни да сподели...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: lamerko   
Дата:   10-01-18 14:23

За камери не мога да говоря, но като човек в ИТ, макар и не по хардуера, мога съвсем категорично да заявя, че най-големия враг на лаптоп, ПС, клавиатура и мшка си остава кафето. Особено ако е със захар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ararat   
Дата:   10-01-18 14:36

Автор: axtom
Дата: 10-01-18 13:15

Нищо не се е променило, не са мръднали и 1 см напред. Ти говориш все едно работиш за тях ,а форума гърми от простотиите им.

ОК, не искам да влизам в спор, не съм им адвокат. Дразни ме говоренето на база на преразкази по прочетено. Аз говоря от първо лице единствено число и на база на личните си впечатления. Говоря за положението сега спрямо положението преди. Ти кога за последно си ходил в сервиза?
"Форума гърми от простотиите им", е едно много общо изказване, но ако се поровиш в търсачката ще видиш че не са толкова черни, колкото ги изкарваш, че даже има и доволни от тях (явно не съм единствен).

И въобще, прави ми едно неприятно впечатление като цяло, че напоследък стана популярно, дори модерно, да се хейти онлайн, да се мрънка, да се обвинява, човек да е все недоволен, едностранчив. Сигурно има обяснение за това, сигурно е по-лесно да хейтиш отколкото да кажеш добра дума без да очакваш нищо отсреща, незнам. Напоследък накъдето се обърна - все някой е недоволен от нещо и иска целия свят да рабере за това и ако може опонента му да бъде очернен от главата до петите, най-добре там, където не може да се защити. Къде с истини, къде с полуистини и опорни точки, но целта е ясна - да се очерня всичко и всички и да се привлекат колкото се може повече съмишленици, които да са обединени не "за", а "против" нещото. Няма значение дали е сервиз, кауза, институция или личност.


А сега по темата.

Temperature: 0 to 40°C/32 to 104°F; humidity: 85% or less (no condensation)

Максимални стойности относителната влажност достига през декември - над 80%.

85 е над 80 и е границата, посочено от производителя. Дали през декември влажнстта на брега на морето е над 85 оставям да отговори на някой по-компетентен.

В конкретния случай не защитавам никой, може и сервиза да е виновен. Пак ще попитам, имаш ли снимки на повредените компоненти, дай да видим как изглежда тази влага?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-01-18 14:47

Хиляда пъти съм го казвал,производителите също,водоустойчива камера няма,водоустойчив е само до степен че може да се ползва изложен на лек ръмеж за кратко време и то само в профи сектора.Профи знаете кои са,посочения модел не е в него.Влаго защита не означава че дадено изделие може да издържа на едри капки или поливане с течност,говорим за влажност на въздуха.Влаго защита означава че до определена влажност на въздуха даденото устройство може да работи без да се повреди или да наруши част от функциите си за което е предназначено.Има определени норми в производството за влагозащита,без които изделието няма да може да бъде сертифицирано и пуснато на пазара,от което зависи как ще бъде изграден корпуса,електрониката,покрития,разположение на модули в корпуса,видове материали за изработка и прочие.Влагоустоичивост и водоустоичивост нямат нищо общо,ако в изделието навлезе влажен или много влажен въздух,то си е измислено от дизайнерите как да го разкарат,за това им плащат,ако влезе вода на никой не му дреме,устройството не е предназначено за такава среда.
За да има отлагания като корозия,значи вътре е проникнала течност,или влажността на въздуха е била над нормите и продължителна.В момента точно имам за ремонт няколко камери ,които 4-5 години са ползвани само на морето и постоянно са били изложени на влажен въздух и постоянно мокрени с ръце,резултата е тотално прогнили корпуси,Но електрониката е непокътната.Ако в дадено изделие попадне вода е много голям процента да се получат отлагания и да започне корозия.Сладката вода много зависи от коя чешмичка е и каква киселинна или алкална агресия носи,има сладка вода която е също толкова агресивна, колкото и морската.Имам случаи на тотално потопени устройства,стояли с часове във водата,клиента ги носи веднага,на момента се разглобяват на части и се слагат на сушилня с течение на въздуха,зарязвам ги за едно денонощие,сглобявам ги и си бачкат на 100%,няма дори петна по стъклените повърхности.В други сучаи мокриш ги и до няколко часа всичко мухлясва..............Колкото до моторизираните сервизи,все съм се чудел за какво постоянно влизат в конфликти с клиентите си?Преди много ,много години бачках на острова пак в моторизиран сервиз на голяма японска марка и спорихме с един от главните дизайнери на компанията,казвам му абе пич еди кой си модул на тава устройство дефектира,аз тръгвам от спортна злоба да го ремонтирам,обаче нещо не се получава,какво правим???Ми сменяте го!Да де ама той е много скъп!Скъп не скъп ,сменяте го,гаранция сме дали.Ами ако има още някакви проблеми и няма време?Японеца въобще и не се замисли и казва,"абе ако трябва вземете ново устройство от дилъра,махнете му капаците,сложете тези от изделието на клиента и му го дайте да се играе,важен е клиента,това изделие на корпорация та нищо не и струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: axtom   
Дата:   10-01-18 14:50

Ararat
Ако четете внимателно, ще видите , че споделям опит или иначе казано говоря от 1л.ед.ч.

Иначе Вие имате право да им се радвате колкото си искате . Един ден , не Ви го пожелавам ако опрете до тях в подобен казус ще разберете кой и за какво говори. Иначе ми звучите някак менторски , а тук от наставници нужда няма!

Проблем с апарат Никон аз нямам, ако някой трябва да Ви предоставя снимки или информация това не съм Аз. Вие последна инстанция ли се явявате или?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сервиза на Никон!
Автор: marvesss   
Дата:   10-01-18 14:52

ZENTEX [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »