Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: SaS   
Дата:   09-01-18 01:45

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/01/08/3109029_dronovete_shte_sa_zabraneni

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-18 02:47

Логична забрана.

Въпроса е дали са подготвени служителите на МВР и въоръжени с необходимото за целта оръжие,муниции,засичаща и противодействаща електроника в случай че се наложи да неутрализират евентуален дрон нарушител и/или нападател.



Публикацията е редактирана (09-01-18 02:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: stef7   
Дата:   09-01-18 06:28

И какво излиза след две страници спорове в другата тема, че летенето с дронове в София а и в другите градове не е забранено по принцип и никакви специални разрешения не се искат. Ако не е така, от специална забрана няма да има нужда.

Прави впечатление че забраната е само за някои части от София и в почивните дни може също да летиш но трябва да искаш разрешение.

То не че в София може да видиш някой да ползва дронове или да лети, но е успокояващо че спрямо тях има интелигентно и разумно отношение.


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: nsirakov   
Дата:   09-01-18 10:09

Разрешението за летене към РДВ по принцип е залегнало в закона... макар че никой не го спазва...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Стефан   
Дата:   09-01-18 11:28

Видях това съобщение вчера във в."Сега", но и там както и в "Дневник" типично по журналистически разбрали-недоразбрали споменават само точкови обекти (в "Дневник" поне споменават "цялата централна част на столицата."), да се чуди човек как така не споменават НДК например. Та като си направих труда да издиря оригинала, че оказа че споменатите места са всъщност върхове на многоъгълници които образуват 3 зони забранени за полети. Ето ги и с точни координати да е ясно:

https://www.caa.bg/bg/category/633/vazhno-suobshtenie


Добре че го видях, щото и Борисовата градина където понякога летя си влиза в зона Център и тая вечер ще гледам да хвана последната възможност за следващата половин година да направя малко привечерни мъгливи кадри дето си мислех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: marvesss   
Дата:   09-01-18 11:49

Заради подобни забрани на ЕС и САЩ от GoPro обявиха вчера, че спират бизнеса с дронове и правят съкращения на персонала. Честито! Скоро очаквайте DJI базови модели по 10 000 лЕВРО заради липсата на конкуренция и намалял пазарен интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Ivanpg   
Дата:   09-01-18 12:06

@stef7 - абсолютно! Съгласен съм!

@marvesss - забраните не са изтъкнати като основна причина за спиране на бизнеса с дроновете и е абсурдно според мен да се мисли, че тези забрани са отказали GoPro или че са били решаващ фактор.

Иначе им писах с заявка да снимам НДК, ще видим какво ще ми отговорят, естествено става въпрос за почивен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: SEURET   
Дата:   09-01-18 13:01

Напълно нормална забрана.
За GoPro, това не може да е причина.
Първо, че направиха един недоносен дрон, а в допълнение финансовите им резултати се влошават от миналата пролет насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-01-18 13:57

Ей това са дронове:

https://www.youtube.com/watch?v=DpVgvvn3tYo&t=632s


Нямат спиране .



Публикацията е редактирана (09-01-18 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-01-18 14:01

Нещо не влиза линка,явно е саботирано от янките



Публикацията е редактирана (09-01-18 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   09-01-18 14:10

Руснаците ме кефят - всяка година вадят по 10-на концепции на картинки и анимации, но с високопарни статии как едва ли не вече тръгват в серийно производство. А в края на краищата така и не направиха дори един прототип. Та и с това екшънче тук :)

За забраната - предполагам, че е логична. Само да бяха дали и карта, освен координатите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-01-18 14:21

От 200 години цял свят се крепи само на фалшива пропаганда.Важно е овцете да се юркат....

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Стефан   
Дата:   09-01-18 15:15

Ето един адаш е мапнал зоните тук, нещо което беше много по смислено от въздухоплавателната администрация да го направят и да го покажат така от колкото да изреждат някакви точки в града:

https://goo.gl/1N7cbn


Има някакво разминаване на някои точки като София Ленд и най-вече Парадайз Център, но така са им дали координатите, човека е вкарал координатите както са дадени, а пък че според тях Парадайз Център се оказва в другия край на Хладилника в гората почти до София Ленд както и да е... Надявам се само да не си водят и самолетите така [smilie6] [smilie8]



Публикацията е редактирана (09-01-18 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-01-18 17:49

ZENTEX,
Не съм видял работещ руски прототип на дрон. За серийно производство изобщо не може да става дума.
А калпави 3Д анимации всеки може да прави.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   09-01-18 21:58

Имат някои БЛА с военно предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-18 22:51

Трябва да има много строга регулация за летене над населени места. Ще дам пример, преди месец съпругата ми се движи по Цариградско шосе в посока от Орлов мост към Плиска и на моста над алея "Яворов" на 50 см. пред предното стъкло минава дрон, естествено тя е жена и се уплашва здраво и инстинктивно завърта волана, разминала се е на косъм от сериозен сблъсък със съседна кола!

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: fotorafi   
Дата:   10-01-18 09:04

ОДОБРЯВАМ ЗАБРАНАТА, логично е. С дронове свалят самолети, бомбардират военни бази. Ще се намери някой откачен терористи..недай Бог.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Ivanpg   
Дата:   11-01-18 20:43

Писах в понеделник за разрешение за полет в неделя и все още няма отговор. Евала

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-01-18 23:16

Ivanpg пиши каква е развръзката, интересно ми е до кога ще те бавят.

Автор: fotorafi
Дата: 10-01-18 09:04

ОДОБРЯВАМ ЗАБРАНАТА, логично е. С дронове свалят самолети, бомбардират военни бази. Ще се намери някой откачен терористи..недай Бог.


Правиш ли разлика между военните дронове и произвеждащите се за масова употреба такива?
Все едно да сравняваш телефон с шайба и съвременен смартфон...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-18 00:05

Методиев,наистина ли не си наясно с това как биха могли да се използват невоенни устройства,даже банални колесни играчки с радиоуправление,камо ли летящи дронове?!



Публикацията е редактирана (12-01-18 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-01-18 00:13

Айде не подскачай толкова. Знаеш ли колко е товароподемността на един любителски дрон? Военен дрон виждал ли си? Май си прекалил с руската пропаганда ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-18 00:20

Не сравнявай военна продукция с такава,която би могла да се пригоди за терор.

Военните дронове са създадени да изпълняват далекообхватни задачи и да носят разнообразно и по-тежко въоръжение и/или разузнавателна апаратура.

Горното въобще не изключва възможността "цивилен" дрон да бъде екипиран с опасни материали и използван за терор.



Публикацията е редактирана (12-01-18 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-18 00:22

И какво общо имат тук пропагандата,била тя Руска или Американска?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Ivanpg   
Дата:   12-01-18 00:34

@metodiev_martin ще пиша за развръзката да :) Иначе реално предвид прогнозата за времето така и така няма да става за използване - дори да не вали сняг, при температура под 0 градуса не бих го ползвал, поне не съм досега. Но ми е интересно кога ще ми отговорят, ще ги изчкам до края на седмица и ще пиша ако не за следващия уикенд. Въобще... типично по български

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: orkwideo   
Дата:   12-01-18 10:04

Забраните не решават проблемите, ако някои ще прави золум той с торбичка за документи ще натъпче взрива и ще го хвърли на подходящото място, сега и торбичките ли ще се забранят? По тая логика

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   12-01-18 12:03

Пробвай да оставиш една торбичка без взрив и после ще ни разкажеш. Само си осигури повече време.

Ако батерията се сложи топла в дрона, примерно на 20 градуса, и веднага се пусне температурата около 0 градуса няма да окаже влияние. Лошо е ако батерията се съхранява на студено.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   12-01-18 12:31

Безсмислено е да се забраняват според мен.По добре на пазара да се пускат само качествени и сертифицирани машини с индификационни номера заведени в нещо си,някаква организация.Така като си купиш машина оставяш и лични данни,след това на базата на тези данни диспечерите,било хора или автоматизирана система веднага разпознава кой лети.Машините са връзват за Джи Пи Ес и мобилната мрежа и така има постоянна комуникация между потребител и система управление.От там може да се правят заявки за летене,информация за свободно трасе,забрани,разрешения и пр.Също така може да се търсят и изгубени дронове или да се приземяват принудително и други екстри.Трябва обаче някой затлъстял евро бюрократ да го вкара и узакони.Както правиха примерно закон за параметрите на краставиците и бананите ,които могат да се ползват на територията на европирамидата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Ivanpg   
Дата:   12-01-18 13:06

Здравейте,

както обещах пиша след като днес получих отговор.

Разрешават ми полета.

Моята заявка беше за полет около НДК тази неделя, при добри метеорологични условия на височина до 200метра между 16 и 17 часа.

Разрешиха ми при следните условия:

- стриктно спазвам местоположение, дата и времеви интервал
- не повече от 100 метра височина
- минимум 50 метра странично разстояние от НДК, то ест да НЕ летя над самото НДК
- границите на зоната за заснемане са ми :
бул. България, Витоша, Патриарх Евтими, Фритьов Нансен.
- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 30мин преди и непосредствено след края на заснемането да уведомя дежурните лица в ЦКИВП (Център за координиране използване на въздушното пространство) на дадения телефон. като укажа номера на съобщението НОТАМ (ТУК имам затруднение тъй като не знам кой е този номер..)
-10 минути преди началото на мероприятието да се координира с Ръководител полети - Ръководител смяна (РП-РС) на летище София конкретен час за начало на дейността на дадения телефон и да започна заснемането само след изрично разрешение от РП-РС на летище София
-Ако отпадне полета в деня преди това трябва да уведомя ЦПРВП
-Ако отпадне полета в деня на полета да уведомя ЦКИВП като доложа и номера на публикуваното съобщение НОТАМ за тази резервация
-За МОЯ отговорност остава съгласуването на мероприятието с общината
– Безопасността на хората е на моя отговорност


Сега проблема ми е как става съгласъването в петък следобед за неделя с общината. И НОТАМ съобщението.

Като доколкото разбирам май това пак не значи, че мога да летя с дрона:

Тъй като в мейла присъства и ето това:

Моля възможно по-бързо да се свържете с ЦПРВП на ДПРВД на тлф: 02 937 1181/1182 или имейл: amc@bulatsa.com с цел подаване на заявка и до тях, както е изписано в елктронната страница на ГД ГВА.



Публикацията е редактирана (12-01-18 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: stef7   
Дата:   12-01-18 13:52

Брой терористични атаки досега осъществени с дронове: 0
Брой терористични атаки досега осъществени с коли, камиони и прочие транспотрни средства, заредени с експлозиви или просто използвани да газят хора: над 20 със стотици убити.

Колко експлозив може да качиш в една кола - Стотици килограми
На един любителски дрон който тежи не повече от 1 килограм и 200 грама - 100-300 грама максимум.

Но никой не говори за забрана на автомобилите, виж дронове ги забраняваме, много са опасни.

Инак забраната за дронове по време на европредседателството е логична, както е логично и затварянето на някои улици за движение през деня. От гледна точка на сигурността се вземат всички мерки.

Заради идиотите като в случая описан от BXMarkov, един ден ще осъмнем със закон и тотална забрана за летене над населени места. Каквито има в повечето европейски държави. Трябва само един единствен случай на сблъсък на дрон с превозно средство или в сграда в центъра на София или не дай си боже човек раздухан подобаващо от пресата.

Инак решение описано от ZENTEX е това върху което съм мислел и аз.

За мен е погрешно да се ангажира управлението на полетите с регулацията и управлението на любителски дронове които те нито могат да засекат на радарите си нито да контролират по някакъв начин. И да се товарят с подобна дейност когато техните отговорности са свързани с граждански полети и авиация и сигурността на полетите на самолети.

Може лесно да се задължат производителите на дронове да слагат един радио маяк във всеки дрон който излъчва през кратък интервал от време:

1. Уникален сериен номер
2. Текущио GPS координати
3. Евентуално посока и скорост на полета

Всеки собственик на дрон се задължава да регистрира в полицията дрона си заедно с уникалния му номер.Така полицията и всеки държавен контролиращ огран с подходяща не скъпа апаратура във всеки момент ще знае чии дрон е във въздуха, къде и как лети.

Ако пък има система която може да си комуникира с дрона и този който го управлява, както ZENTEX казва, тогава още по-добре, но подобна апаратура ще излезе по-скъпо предполагам. Не знам държавата дали ще иска да се бръкне да даде тия пари.

Да има закон и да се прави разлика от дрон до дрон. Едно е любителски дрон от 1 килограм и друго военен дрон който де фактно е безпилотен самолет.

И тогава идиотите като в случаи с BXMarkov, ще могат да си понесат отговорността си, защото ще се знае чии е дрона и кой е направил глупостта или аварията не дай си боже. И както в закон за движението по пътищата той ще плати глоба или временно ще загуби права за управление, а останалите съвестни притежатели все пак някога и някъде ще може да летим.


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 14:08

Има и нещо друго - с тази малоумна категоризация на дроновете, която я правят единствено на базата тегло идват и парадокси - масово се купуват евтини китайски играчки, които на запад са в най-малко рестриктивната категория. Но същите тези евтини боклуци имат много по-трудно управление, а пилоти им обикновенно са разни хлапетии или безхаберни идиоти, които не боят, че могат най-малкото да си потрошат техниката... Когато по-скъпо струва една играчка и същата е оборудвана с много по-кадърно управление - хората стават много по-отговорни. Почти съм сигурен, че гореспоменатия пример става въпрос точно за евтина играчка, а не дрон за 3-4+к

Е, разбира се винаги ще се намери и някой идиот с много пари... натрошени Бентлита в дървета бол в нета...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: marvesss   
Дата:   12-01-18 15:01

Нали знаете, че могат да се купят чарколяци (дори от големите производители) и да си сглобите дрон, който лети километри и може да вдига над 2кг тежест със себе си? Аз преди няколко месеца планувах точно подобен проект. Всичко излиза под 2000лв втора употреба (без камера и гимбал за нея).

Та, с едно такова реално могат жестоки поразии да се направят. Не, че тези забрани ще спрат терорист от подобна акция, но поне децата ще се замислят преди да си купят бърз голям дрон да летят из града и да утрепят неволно някого.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Стефан   
Дата:   12-01-18 15:13

Горе долу това е бъдещето както го пишат stef7 и Zentex, поне ако оставят бранша да се развива и не го задушат с параноични правила. Само това с принудителното приземяване трябва да се внимава и да се прилага само ако наистина има нужда, в краен случай и след изрично предупреждение. Щото оня ден на 9-ти привечер когато летях за последно преди забраната за европредседателството в Борисовата градина, освен другото реших да изпробвам какво ще е поведението при опит за навлизане в забранената зона над (и около) Националния стадион и бях изненадан от неадекватния и потенциално опасен алгоритъм [smilie10] Едно е да го четеш по форумите, друго е да го изпробваш на практика и да си наистина подготвен да реагираш и да не се вкарваш в излишни филми ако трябва да летиш близо до такава зона.[smilie8]

Първо да кажа, че до късната есен не бях засичал такава зона, а трябва да я е имало - или е била само над самия стадион или просто я е нямало все още [smilie8] Някъде през есента започнах да получавам предупреждение за близост на такава зона при вдигане над езерото с лилиите, но така и не бях поглеждал нататък на картата има ли нещо означено. Сега като погледнах я видях в червено около стадиона покриваща нагоре и детската площадка (онази централната със слончето-пързалка и костенурката от едно време), което е случайно добро съвпадение, щото на стадиона я има нещо, я не, а на детската площадка е пълно с деца в почивните дни. Та какво стана на практика: тръгнах от езерото с лилиите надолу и малко след него получих стандартното предупреждение за No Fly зона. Дотук добре [smilie8] Продължих към червената зона, като очаквах че като я достигна дрона ще спре на място и ще получа някакво друго предупреждение. Може би информацията ми е стара, още една причина да се изпробва на практика, но в действителност нямаше никакви предупреждения повече (първа потенциално опасна недомислица, човек ако не внимава може така и да не разбере че е до такава зона), а дрона не спря, а започна да се приплъзва по границата на зоната, все едно по тази съставка на вектора му на насочване, която се явява допирателна на границата. Много интересно и втора потенциална опасност, щото така приплъзвайки се, се приближи до Цариградско шосе. И докато се занимавах с това интересно поведение изведнъж осъзнах че съм много по-ниско от колкото очаквах, и че докато съм се плъзгал настрани съм започнал и снижаване![smilie10] Явно се е инициирало принудително приземяване и пак без никакво предупреждение, ни звук, ни вопъл, ни стон, ни текстово съобщение! Докато се усетя от близо 100-тина метра се озовах под 30! Още малко оставаше да се приземя в короната на някое дърво и това може би щеше да е по-малкото зло, щото така както се плъзгах по границите на зоната ако малко се бях заблеял лесно можеше да се озова над Цариградско шосе. А нали се сещате до какво можеше да доведе едно принудително кацане насред булеварда [smilie8]

Измъкнах се с мръсна газ извън зоната и нагоре, и добре че не загубих връзка, щото нали се сещате, че и RTH най-вероятно нямаше да сработи - ако загуби връзка от другата страна на забранена зона автоматичното връщане би трябвало да го прекара през нея. Накратко - в последните версии на алгоритъма са направили всичко да не се стигне до нарушение на забранена зона, пък че може да потрошат нещо извън нея много много не ги е било еня. Намирам това за безотговорна недомислица - нищо не им е струвало да гарантират получаването на надлежни предупреждения най-малкото.

Извода е - стойте далеч от забранени за полети зони, че могат да ви вкарат в беля дори и нищо опасно да не правите [smilie8] Още повечe, че при Мавик май се изземва изцяло контрола и няма шанс да се измъкне тръгне ли принудително кацане, поне нещо такова четох за някакъв случай, някой ако е запознат да каже, в моя случай става въпрос за Phantom 3 Professional.

В тази връзка интересно дали ще вкарат тези забранени зони за европредседателството в базите данни на DJI, макар и да се временни, половин година не е малко време [smilie8] Ще проверявам от време на време...



Публикацията е редактирана (12-01-18 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: stef7   
Дата:   12-01-18 15:22

Големи поразии могат да се направят с всичко каквото ти дойде на акъла. Тинейджъри и възрастни се качват пияни на кола и убиват хора. Това е факт не хипотетично може. С коли и мотори редовно се огранизират нелегални гонки отново предимно от подрастващи и има няколко смъртни случая. Но не забраняваме колите и моторите да се движат по тази причина из градовете. С ножа дето си режеш хляба може да убиеш човек и това се е случвало многократно, но производството на ножове не е забранено нито се регулира по някакъв начин.

Та забраната е лесното решение, което няма да спре нито терористите, нито хлапетиите да използват нелегално дронове. Както забраните нито дори полицейските акции спират нелегалните гонки. Къде по-добро решение се оказа организирането на легални такива, под контрола и с участието на полицията. Т.е. забраната не решава нито един проблем, само ограничава и спира съвестните притежатели. Щото те няма да тръгнат да нарушават закона и забраната.


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 15:40

marvesss: чарколяците ОК, ама аз като се поразрових малко повече по темата се отказах, като разбрах за каква химия идва на въпрос след това калибрацията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: marvesss   
Дата:   12-01-18 15:46

lamerko - има комюнита по форуми с множесто DIY проекти и подробни обяснения с кой софтуер, кое, как... само четене и проби трябват.
Сложно ти изглежда, защото се опитват да изцеждат хардуерния ресурс на МАКС. Все едно да знаеш на фотоапарата ти колко ETTR да приложиш, за да извлечеш всичко от един кадър, примерно... на новобранец му изглежда като "бахму хакерите".

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 15:49

Е да де, точно те ме отказаха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: stef7   
Дата:   12-01-18 16:11

@Стефан
Адаш, знам 2-3 случая описани по форумите за хора изгубили си дроновете щото не са знаели че летят до NoFly зона. Дрона почва принудително кацане, връзката с него се губи или е в територия до която нямаш достъп. Та затова едно от първите неща които направих е да проверя кои са NoFly зоните в България. И разбрах че освен летищата са и всички по-големи градски стадиони, DJI имат карта online. Трябва да се стои настрана от тези No Fly зони. Алгоритъма на DJI е далеч от желаното и описаният от теб случай го доказва за пореден път. Според мен дрона трябва да остане известно време във въздуха примерно да виси неподвижно и да ти даде възможност да реагираш и да го върнеш. А не да почне да се снишава на своя глава, без да е ясно над какво лети къде и т.н.

@marvesss - Известно време и мен ме блазнеше мисълта да си направя дрон и да мога да му кача по-голяма и качествена камера. Още повече че не съм скаран нито с електрониката и поялника нито със софтуера. Примерно Сони A6000. Но като сметнеш всичко с качествени елементи, цената излиза доста повече от 2000 лева. Второ напасването на хардуера и софтуера може да отнеме огромен ресурс от време и усилия без никаква гаранция за успех. И трето колкото по-голямо тегло искаш да дигнеш толкова по-голям е дрона. Т.е. забрави да го носиш някъде, може само да го возиш с кола.

В момента който разбрах (със закъснение) че камерата на Phantom 4 Pro е с 1 инчовия сенсор на Сони, който е в RX100 серията просто забравих за всякакви DIY решения и съм безкрайно доволен че се получи така. Освен ако не снимаш нещо професионално и скъпо, DIY нямат никакъв смисъл.


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   12-01-18 16:11

700-800$ струва хеликоптер с ДВГ и дистанционното,движи със 30-40 км/ч без проблем,може да носи средно 2-3 кила товар ,а има модели по 10 и повече хилки,можеш да го спреш само с ПВО,отделно има модели на самолети дълги по 2-3 метра с реактивни двигатели на борда,машините тежат десетки килаграми и имат ужасяваща за габаритите си тяга,някои могат да излетят буквално почти от място,като се движат с над 100,нямат спиране.Всичко е въпрос на меслене,етика,социална солидарност и т.н.В дадената ситуация просто някой си "връзва гащите" защото няма какво друго да измисли.

https://www.youtube.com/watch?v=lK_aAqAjaSs

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 16:21

Имайте предвид, че NoFly може да бъде извън стандартните изброени (летища, затвори, стадиони, военни бази и т.н.) - може да е просто частен имот, за който собственика е попълнил съответната форма на DJI за добавяне към забраните :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 16:25

ZENTEX: при скорошния инцидент с руската военна база в Сирия се оказаха точно 7 DIY дрона - един са свалили с ПВО, а на останалите 6 са успели да "превземат" управлението и да ги презимят. Това последното е най-читаво като методика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: ZENTEX   
Дата:   12-01-18 16:49

То няма нищо ново под слънцето,рашъните нали много се хвалят със техните системи за унищожаване на радио и електронни системи,ама на,нова година,водка ,релакс и група пустинни чобани им унищожиха машини за стотици милиони със самоделни играчки.Пак опираме до човешкия фактор,грешки не могат да бъдат избегнати със забрана,а със контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: stef7   
Дата:   12-01-18 17:35

Това с което са атакували руските военни бази са по-скоро самоделни безпилотни самолети, някои с размах на крилата от около 3 метра. Единственото общо с играчките които ние използваме е доста общото използване на думата дрон в аглийския:

A swarm of armed drones attacked a Russian military base in Syria


Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Ivanpg   
Дата:   12-01-18 23:40

В крайна сметка след като има разрешение от ГВА, трябва и от amc@bulatsa.com

То ест да се спази това:

https://www.caa.bg/bg/category/633/dronove

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   13-01-18 23:07

Има немалко терористични актове с малки дронове в Сирия и Ирак. Без значение как изглеждат - малки, големи, квадрокоптери или самолети, средствата за противодействия са едни и същи, а евентуалните щети са по-скоро въпрос на това какви цели има на земята. Щото от камион до Су има разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   02-04-18 20:40

Защо трябва да има правила

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: georgioiv   
Дата:   02-04-18 21:03

Асахи - де направи корелация между нелепи опити в някой руски зажопинск, в който толкоз да няма пътища, че пощата трябва с дронове да се доставя и регулацията на БЛА у нас [smilie5]

В крайна сметка скоро ще почнат и хора да летят, не че няма вече добри опити и тогава ще е наистина нужно да се кара изпит и нови правила. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   02-04-18 21:52

Съвсем конкретно съм написал думата "правила". Ако искам да кажа нещо то е във връзка с правилата, а не с безпътицата в Русия. Дронът се е бъгнал в града, в който има пътищам но няма правила за летене. Ако над теб има нерегламентирано въздухоплаване можеш да си загинеш и като летящ, и като обикновен пешеходец.

Улан-Уде не е Зажопинск, а окръжен град на Република Бурятия с население 431 922 жители (2017). Нещо между Варна и Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: Panov   
Дата:   02-04-18 22:26

Ето опита на руските пощи с дрон...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: lamerko   
Дата:   02-04-18 23:37

Според производителите му, седемкилограмовата машина може да лети със скорост 60 километра в час, изминавайки 70 километра за същото време.

Така като гледам клипа - май причината не е в дрона...

Отговори на това съобщение
 Re: Въвеждат забрани за дронове за европредседателството
Автор: asahi   
Дата:   03-04-18 00:37

Това някакъв каламбур ли е?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »