Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: nokoniko   
Дата:   01-01-18 13:59

Здравейте, този статив заслужава ли си покупка. за около 60 лв. може да се вземе. Стабилен ли е? https://kuslink.com/6r

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: Pavlov   
Дата:   01-01-18 14:07

Общо взето е боклук.
Имам по-предната версия - Star 61. Паянтова китайска изработка. Още първия месец ми се счупи една от щипките на краката, и не мога да го разпъвам докрай. В момента скърца отвсякъде, винтовете за застопоряване се натягат със зор, точното позициониране на тялото е мъка. Обаче - още върши работа [smile] Купих го за 50 лв през лятото на 2010-а година, и оттогава досега се е изплатил многократно. И някакси не ми се иска да дам над 200 лв за по-качествена алтернатива.
Така че - ти си преценявай.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: nokoniko   
Дата:   01-01-18 15:15

А ТОЗИ - https://kuslink.com/6s

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: the-rookie   
Дата:   01-01-18 17:18

Така като го гледам няма особена разлика с предходния! Просто за тия пари едва ли ще получиш нещо сериозно (а тя сериозноста зависи от това за какво и с какво ще го ползваш). Моята препоръка е ,ако ти трябва истински статив и нямаш пари за нов,да търсиш нещо втора ръка. По-добре е ,отколкото да стимулираш производството на боклуци!



Публикацията е редактирана (01-01-18 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: lamerko   
Дата:   01-01-18 17:20

Няма как да искаш нещо особено от статив с "глава", по-евтин от една плочка... подарих един подобен на velbon - заради него сега като видя радиални стабилизатори на статив ми става нещо на стомаха...

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: kvakioh   
Дата:   01-01-18 20:26

Всичко е проблемно там при тези стативи, защото има повече пластмаса, която се чупи. Аз лично съм чупил 2бр стативи точно подобни, там при пречките долу на краката, в затворено състояние, елементарно падане.
ЗА стативи може да се пише много, и има едно неписано правило, че се купува такова нещо веднъж. Ако е втори-трети-пети път или има нещо нередно, или нуждите са просто много специфични.
За голямо съжаление, в България има прекалено малко избор, даже е ограничен в една-две до 4 марки, които си заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: gorjanin   
Дата:   01-01-18 20:57

Виж този този ,имам подобен и е идеален за парите си.Достатъчно стабилен и компактен е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: lamerko   
Дата:   01-01-18 22:02

Тия от линка на gorjanin имат няколко модела (специално този може да дойде малък) - наистина дават достатъчно за парите си. Е, имат си и някои слаби места, но общо взето са много добри за парите. Дори имах интересен случай май с точно този модел - тръгнах да си събирам багажа за самолета, а място за статив не остана... влязах в нета, поръчах си един през Ибей на адреса, на който трябваше да пристигна и като отидох - той ме чакаше вече там [smilie5] После го разкарах в деня, когато си тръгвах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: GenaDP   
Дата:   02-01-18 00:00

Евтините стативи от линковете са съвсем адекватни за парите си. Не са равностойни на моделите от по няколко стотин до няколко хиляди лева, но вършат работото, за която са предназначени.

Естествено, винаги ще се намерят малоумници, които да изпочупят нещо по тях - но това не е проблем на статива, а на този, който не знае как да го ползва...

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-18 00:06

GenaDP: доста по-сериозни стативи със закачени тежести на тях страдат при силен вятър, а тия с радиалите пробвал ли си да им закачаш техника за хиляди на НЕравен терен? Лесно е да се каже, че някой нещо не знаел :)

Статива от линка на gorjanin е много по-адекватен за цената си. Естествено всеки сам решава на какво да закача техниката си...

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: GenaDP   
Дата:   02-01-18 00:18

Както вече споменах, нужно е да си малоумник, за да изкараш такъв статив на открито при силен вятър и да му накачулиш тежка техника отгоре.

Всеки статив може да се ползва при дадени условия, и да върши адекватна работа. Имам подобна на горните пластмасова играчка вече над 10 години, но вместо да го плюя, че за нищо не става - ползвам го на закрито с малка камерка. Досега не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-01-18 00:59

В динафос за серията д7000 и д700 с обектив като минимум ми препоръчаха преди година този -Туристически статив Cullmann Mundo 522T Алуминиев
Промоцията е валидна до: 31.01.2018г.-179.00 лв. с ДДС
Ползвам го със д750 с 24-120 и закачена светкавица.



Публикацията е редактирана (02-01-18 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: LilSaint05   
Дата:   02-01-18 11:10

Интересна тема тъкмо и аз се чудех какъв да си взема. Стана ми интересно за този Cullmann Mundo 522T ако и някой друг има такъв нека да сподели мнение. Аз си бях взел на Cobra CT30 но не съм доволен самите дръжки са от някаква гадна сплав и при затягане се счупи едната.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-01-18 12:50

Ако отидеш в динафос с апарата ще ти продадат нещо по-скъпо като на мен. [smile]



Публикацията е редактирана (02-01-18 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: nokoniko   
Дата:   09-01-18 10:06

Купих HAMA STAR 63 За 60лв. За парите си е супер. За мусала сигурно не става, но си е екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: sherbit   
Дата:   09-01-18 23:23

Аз съм изкарал 80% от рейтинга, който не е много със Стар 05.

Отговори на това съобщение
 Re: СТАТИВ HAMA STAR 63
Автор: Pavlov   
Дата:   10-01-18 13:01

Konstantinov написа:
> В динафос за серията д7000 и д700 с
> обектив като минимум ми
> препоръчаха преди година този
> -Туристически статив Cullmann Mundo 522T

Разгледах го, не е лош. Но височината ми се стори малка - все пак съм към 1.80 м (с обувките [smilie5] ), и не ми е приятно да се навеждам. Така че си поръчах по-големият вариант - Mundo 525M, до 159.5 см, до 8 кг. Днес го чакам, и после може да споделя впечатления.
А Hama-та отива в заслужена пенсия (в шкафа).

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »