Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: colorphoto   
Дата:   08-11-17 21:03

За видео си има видеокамери.

Огледалата няма лошо да ги изхвърлят наистина.

Горния дисплей не за "хора с остаряло мислене" а си е голямо удобство за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   08-11-17 22:53

Горният дисплей си беше необходимост за DSLR, при безогледалките не е задължителен, щото всичко ти е изведено на големия екран по време на лайфвю. За мен лично си е готина екстра, щото така бих захлюпил въртящия екран, за да не ми точи ток постоянно.
А смяна на АФ точка ще си правя с джойстика гледайки във визьора.
[cool]



Публикацията е редактирана (08-11-17 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   08-11-17 23:03

Искрено се радвам на новата вълна високопроизводителни DSLM, следващи визуалната естетика на среден и висок клас DSLR, стартирала още с това екзотично, антикварно вече, зверилище:

а сега продължила така:




Публикацията е редактирана (08-11-17 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: kvakioh   
Дата:   08-11-17 23:22

Oтлично е това с горния дисплей. И да свети през нощта с опция. И да не работи основния екран в LiveView пак с опция. И да има като е на Bulb колко секунди е кадъра да отброява.
Иначе не бих я взел тази камера, има възможности доста макар.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-11-17 23:57

Само да ви светна, че визьора харчи повече ток при безогледалките. Дисплея е с по-малко потребление, а можеби най-много от тока отива реално за механичния затвор. Доказателство са много безогледалки с електронен затвор, които в него режим стигат и подминават ДСЛРите по брой кадри с една батерия.

Така, че горния монохромен дисплей реално никаква екстра не е по отношение на неползването на задния въртящ такъв с цел икономия, който е и цветен и по-ясен и по-голям... Да не говорим, че поне при мен по-голяма част от снимането с безогледалка или огледалка минава на визьор, а при безогледалката там си е изведено всичко каквото си искам. Мястото за архаичния дисплей горе могат да ми го заемат с някоя полезна врътка или копчета. Продължавам да твърдя, че е тотална отживелица... Просто камерата я таргетират за спорт и диви животни, а там хората са трудни и си харесват старите технологии... след като им махат архаичното огледало поне да им оставят калкулаторчето :).

ПС това "за видео си има видеокамери" е другата тотална глупост :) хората от години си снимат сериозно видео с безогледалки, производството на видеокамери се свива като пазар също както се свиваше пазара на сапунерки натиснати от телефоните. Ще останат само сериозни тясно специализирани продукти. Ниския клас ДСЛРи също са на умиране... просто тук се случват нещата по-бавно от колкото по белия свят :).



Публикацията е редактирана (09-11-17 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: kvakioh   
Дата:   09-11-17 00:41

Нека да го има този външен малък дисплей, не пречи, а помага. Останалото да е по избор и опции.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-17 03:46

Simbon4o: май си първия осмелил се да споменеш, че е възможно безогледалка да бъде по-икономична от DSLR... нямам идея как е при Панасоника, но при Фуджи има опция да изключиш дисплея, а визьора да се включва САМО когато гледаш през него, но при наличие на eye sensor и в случая ще е налична тази комбинация.

Лично на мен ми прави впечатление анотацията в сайта на Панасоник - фактически всичко е насочено към видеото, а че може да прави и снимки е ей-така между другото, след като има 6к (18 mpix) "фото" клипове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-17 09:09

Сензорите са много близо до края на механичния затвор, не само на огледалото :) механиката ще остане само в обективите. Сони А9 има само два пъти по-бавно изчитане на сензора сравнено с това при механичен затвор. Съвсем скоро могат да пуснат и модел, който синхронизира със светкавици на ел. затвор. Технологията я има от години, но както знаем всичко се пуска бавно, за да се цедят пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   09-11-17 10:28

Няма да се учудя наследниците на сегашните флагмодели при безогледалките да бъдат само с глобален затвор и да синхронизират при 1/4000с

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: kefalcho   
Дата:   09-11-17 10:41

Хубава камера но не е за мен... Интересува ме повече, появата на LX 200 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: boni   
Дата:   09-11-17 11:17

LX100 синхронизира и на 1/4000 :) Малкия централен затвор го позволява. Прави чудеса за стробизъм

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: ombre   
Дата:   09-11-17 13:02

Адаша е много прав,с-мата макр и с този малък сензор си търпи развитие и изобщо не е за подценяване.
Вен Ган,и тук честито за паната,наистина много гот картинка от това което съм виждал при теб...[smilie24]
От известно време чета за оли м10м2,м3 както и за м1,и ако се вярва на някои статии,има хора които захвърлят дслр-ите и минават точно на флагмана на оли-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   09-11-17 21:32

E-M1 Mark II е готин, но очаквам това тяло да го превъзхожда в някои неща... ще видим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: colorphoto   
Дата:   09-11-17 22:10

Аз съм с цайси и малкия горен информационен дисплей ми е много нужен понеже с дебели очила почти нищо не се вижда в периферията на визьора,където е изписана информацията за настройките на кадъра.

Не е и удобно през две минутки да чупиш задния дисплей за да видиш настройките а и ще се разхайтят шарнирите.



Публикацията е редактирана (09-11-17 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-17 22:29

Не съм виждал още разхлабени шарнири на дисплей, това е смешно... :) а за визьора не можеш ли да го коригираш за диоптъра на окото ти и да го ползваш без очила?
Въпрос на навици и свикване е всичко, просто има хора дето не обичат промени и това си е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: colorphoto   
Дата:   09-11-17 23:13

Симооо,Симо!

Как да го ползвам без очила с диоптрична корекция бре момко,като ще се пребия - без цайси върха на носа си на виждам!

Второ - никой фотоапарат с диоптр. корекция не коригира толкова колкото ми трябва и не коригира цилиндъра/астигматизма/ми.

Отгоре на това от няколко години започнах и наблизо да не виждам с очилата и за да видя на фокус ли е кадъра трябва да махна цайсите,но пък за да продължа да ходя трябва тутакси да ги сложа пак.

И много хора са така,аз не съм изключение никакво и не се оплаквам но пиша понеже ме провокираш.

Та,Симеоне като нямаш хабер от физиология не се исказвай от последна инстанция.



Публикацията е редактирана (09-11-17 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   10-11-17 00:51


https://img-fotki.yandex.ru/get/362196/248829269.16/0_1d335e_7c484cd7_orig.jpg





Публикацията е редактирана (10-11-17 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: e_geo   
Дата:   10-11-17 01:05


https://img-fotki.yandex.ru/get/370846/248829269.16/0_1d335f_cfce09a7_orig.jpg




Публикацията е редактирана (10-11-17 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: uri64   
Дата:   10-11-17 01:53

е, накрая и на размери и на тегло ще го докарат като ФФ дслр-ите...още една-две години само [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: colorphoto   
Дата:   10-11-17 01:59

Мдааа,и така ще са по-удобни за ползване щото нали не могат да смалят оптиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LUMIX DC G9 DSLM camera
Автор: vth41   
Дата:   06-11-19 09:08

Panasonic has announced a series of firmware updates for its S1, S1R, GH5, GH5S and G9

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »