Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: dilomski   
Дата:   01-04-21 12:39

За мен цялата система е направена в ущърб на дребния и прохождащ бизнес. Как да си изряден, като имаш всеки месец разходи, но тях не ги вълнува дали изобщо имаш приходи? Вместо да се направи някаква система на данъци спрямо приходите на фирмите се мери с еднакъв аршин. После що имало сив сектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: CDman   
Дата:   01-04-21 14:23

Защото ако въведат, както в някои страни, да няма данъци първата година в страната на Андрешковците няма да има фирма по-стара от 1 година.[smilie3]

За приходите - същото.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Yog   
Дата:   01-04-21 16:40

Имам практически въпрос по темата, ако отида в сайта на НАП, мога ли да намеря дали дължа някакви пари, като ползвам личния си ПИК? В смисъл, къде в безкрайните списъци от опции би се намирало това?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: bobyn   
Дата:   01-04-21 17:03

@Yog

* Декларации по ЗДДФЛ
* Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ
* Попълване

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Julius   
Дата:   01-04-21 18:29

Ако си сменил различни градове, в които си живял (респ. си притежавал различни коли през годините и имаш някакви остатъчни плащания/глоби; или пък имаш няколко къщи/вили в различни общини) мисля, че само от тук можеш да видиш всичко накуп. Стигнеш ли до декларациите вече би трябвало да си наясно към коя община какво дължиш...


https://i.ibb.co/fp0djYf/NAP.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: wlad   
Дата:   01-04-21 18:30

За мен цялата система е направена в ущърб на дребния и прохождащ бизнес. Как да си изряден, като имаш всеки месец разходи, но тях не ги вълнува дали изобщо имаш приходи? Вместо да се направи някаква система на данъци спрямо приходите на фирмите се мери с еднакъв аршин.

Извинявай, ама като фирмаджия имаш 10% данък, който ще платиш догодина по това време и 180лв осигуровки.
Как по-облекчено може да е?
Дори си нямаш идея в Европа колко по тегаво е.
Има дори държави с нулев праг на ДДС. Е там вече ти се е разказала играта, вервай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Yog   
Дата:   01-04-21 18:52

Точно този списък с опции имах предвид, Julius, мерси за помощта. Не са ме разпознали като търговец явно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Argo   
Дата:   01-04-21 21:52

Автор: Yog
Дата: 01-04-21 18:52

Точно този списък с опции имах предвид, Julius, мерси за помощта. Не са ме разпознали като търговец явно [smile]


А преди това зареди ли данните?


https://prikachi.net/images/GHmvq.png




Публикацията е редактирана (01-04-21 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Density   
Дата:   01-04-21 22:00

Системата отчита всякакви получени наложени платежи, дори и под 1000лв. Съгласите ли се, че дължите върху тях данък, то той става реално дължим!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Satsan   
Дата:   01-04-21 22:44

Отивате в териториалното данъчно и си пускате молба за дължими данъци, справка.
Ще ви излезнат всички данъци, глоби и други.



Публикацията е редактирана (02-04-21 03:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Yog   
Дата:   01-04-21 23:27

Argo, заредих данните там и фигурурат някакви суми, за които пише че са от ЕКОНТ ЕКСПРЕС ООД. Но честно казано така е направено, че не мога да разбера, дали дължа нещо.

Доста по-лесно би било, особено за физическо лице, а не фирма, да има графа най-отдолу ДЪЛЖИТЕ хххх ЛЕВА. А после да сложат колкото искат разбивки по членове и алинеи. [smilie8]

Иначе, когато "заредя данните" излиза таблица, в която виждам някаква неголяма сума в графа "Авансово удържан през годината данък от платеца на дохода по реда на чл. 43, ал. 4 от ЗДДФЛ."

А сега, де? От името му бих предположил, че вече е удържан данък. Или пък не е?[smilie11]

Като потребител мога да кажа, че е тъпо направено. А че не съм търговец мисля се вижда отчетливо. Но по какви трънливи пътеки се движи мисълта на господин данъчния, иншала...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   01-04-21 23:45

Не е тъпо ако разсъждаваш като счетоводител.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: dilomski   
Дата:   02-04-21 08:53

Все тая.



Публикацията е редактирана (02-04-21 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-21 10:53

...фигурурат някакви суми, за които пише че са от ЕКОНТ ЕКСПРЕС ООД. Но честно казано така е направено, че не мога да разбера, дали дължа нещо...

Аман от неразбрали.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Argo   
Дата:   02-04-21 12:25

Изглежда тук само asahiзнае и може всичко. Нашия счетоводител не се справи, звъня в кол центъра на НАП 2 пъти и получи 2 различни отговора... Всеки си го тълкува както му падне, затова не им вярвам![smilie23]
Кажи сега asahi, ти, който знаеш всичко, кой код се избира за някой продавал в интернет чрез Еконт? За да те улесня, ако си се затруднил, няма такъв код! Необразованите счетоводители, не говоря за обикновените хора от къде трябва да знаят какво до попълнят в тъпия сайт? [smilie18]




Публикацията е редактирана (02-04-21 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-04-21 12:47

А има ли редчета за спиди, лео, интерлогистика и т.н. куриери, че така много дискриминационно звучи или еконт са национален куриер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Satsan   
Дата:   02-04-21 12:52

Добре дошли в отбора.



Публикацията е редактирана (02-04-21 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-21 12:58

@Argo:

Ей тук са написани кодовете. Предполагам, че в падащото меню липсва правилният код, защото въвеждаш приходите от Еконт на неправилно място...

Като за начало - трябва да избереш това от картинката по-долу:





Публикацията е редактирана (03-04-21 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   02-04-21 13:59

"Автор: Argo
Дата: 02-04-21 12:25

Изглежда тук само asahi знае и може всичко... "

Естествено, че не. Знам къде и как да попитам и засега ми отговарят любезно и подробно. Подхождам с презумпцията да си свърша работата, а не да прецакам държавата или да си изкарам гнева върху някой служител. А този счетоводител, който се оплаква на клиентите си че не може да получи някаква информация от НАП най-добре го сменете.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Yog   
Дата:   02-04-21 16:30

Извън тъпо направения сайт, аз определено имам проблем с тази "нова практика" на данъчните.
След като се рових половин ден в тъпо направения сайт, осъзнах че НАП счита за "доходи от стопанска дейност" един велосипед, който си купих, карах два месеца, реших че не ми харесва и го пратих по Еконт на някакъв човек в Бургас. Купих го нов в магазина за 1000 лева и го продадох за 700. Пълен абсурд е НАП да иска данък върху тези 700 лева като "приходи от стопанска дейност", при условие че това е нещо, купено за лична употреба, продадено по същия начин и "реализирало печалба" от минус 300 лева.
Не ми се мисли колко хора няма да проверят (дори да го направят, тъпо направеният сайт почти гарантира неуспех на проверката) дали дължат нещо, защото си знаят че никаква "стопанска дейност" не развиват. Аз ако не бях проверил, че НАП смята, че им дължа 82 лева, сигурно щях да изпусна сроковете и вече да дължа глоба като избегнал данъци. Която удобно е 500 лева.
Не зная дали се прави нарочно. Тъжното е, че най-вероятно не. Опитваме се да въведем нещо, но понеже сме неграмотни калинки, не знаем как да направим И това като хората.
Така или иначе, крайният резултат е безсмислена главоблъсканица. Особено за хора като мен - частно лице, което никога в живота си не е "развивало стопанска дейност". [smilie23][smilie23][smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Satsan   
Дата:   02-04-21 16:51

Стига сте заблуждавали.
Нещо купено ЕДНОКРАТНО, използвано и продадено - НЕ СЕ ДЪЛЖИ ДАНЪК. Стига лъжи!!!
Единствено за апартаменти и коли купени и продадени СЪЩАТА година (в която са придобити) се дължи данък.
За други стоки НЕ СЕ ДЪЛЖИ ДАНЪК, ако това не ви е търговска дейност. Какво не ви е ясно?
Баси колко постове изписани и пак сме в началото.



Публикацията е редактирана (02-04-21 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-21 16:56

За тъпото - прав си. Ама не сайтът е тъп, а този, който след всичко изписано по темата още не може да вдене какво точно означават автоматично въведените суми в декларацията, и дали се дължи в/у тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: kokotoo   
Дата:   02-04-21 17:32

Ctudio5 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Yog   
Дата:   02-04-21 18:28

Satsan, кого заблуждавам конкретно аз, с примерът който съм дал? Ако не вляза да проверя дали НАП автоматично са ме вкарали в категория "придобил средства от стопанска дейност" какво ще стане? Сама ли ще изчезне тази автоматично генерирана "декларация", която те са създали? Не, няма да изчезне. Ще си стои там, че дължа 82 лева. И след като изтече срокът, ще вляза в графата на хората, които не са си платили данъците.
За да не стане така, трябва да вляза в системата на НАП (тук се предполагам, че имам ПИК), да проверя, да го намеря В ТЪПО НАПРАВНИЯ ИМ САЙТ, да го изтрия и така да "подам" декларацията. Колко хора, при условие че не извършват търговска дейност, ще направят това? Нищо подвеждащо няма в написаното. НАП са ме поставили в ситуация да търся, да чистя и да декларирам, при условие че съм частно лице, което никога не е имало фирма или други доходи, освен заплатата си. Това е безумно като система и ще генерира хиляди "нарушители". Които удобно подлежат на глоба.
GenaDP, за втори път се опитваш да ме контрираш, обидиш, коментираш или квалифицираш. Гледай си работата, смотльо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Argo   
Дата:   02-04-21 18:53

Автор: GenaDP
Дата: 02-04-21 12:58

@Argo:

Ей тук са написани кодовете. Предполагам, че в падащото меню липсва правилният код, защото въвеждаш приходите от Еконт на неправилно място...


Аз нищо не въвеждам! Продажбите през Еконт се зареждат винаги в приложение 3!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »