Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: bg2014   
Дата:   23-04-17 21:05

Къде и как може да се дари някаква сума?
Аз ще даря макар и малка.



Публикацията е редактирана (24-04-17 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: pachok   
Дата:   23-04-17 23:01

Аз не разбрах от цялата работа как ще стигат хората до олтара, за да запалят свещ. Съмнява ме отвън да има 10-тина лодки за свободна употреба, пък ако ще се плаща да ни закарат, някой друг ми се струва че ще намаже от тази дарителска инициатива.
Та както Slivenski изрази мнение, това няма как да е действаща църква. Бабите и дядовците от съседните села няма да бият 10-20км път и вероятно платено извозване с лодка, за да запалят свещ и да се помолят. Църквата ще си остане изцяло туристическа атракция, каквато си е и в момента. Реално има доста църкви в окаяно състояние и в по-голяма близост до масата хора, които се нуждаят от ремонт и възстановяване, и които ще изпълняват ролята си на духовни храмове.
Аз лично съм ЗА консервиране и запечетване на зидовете, тъй като мястото е едно от любимите ми като фотограф, дори са купували моя снимка от National Geographic от там, но не бих желал да се пренасели и комерсиализира, а потенциал за това има, ако храмът стане действащ. Нищо чудно някой да пусне лодки под наем, после да се отвори някое друго барче, да се пусне мълва че хората минали от там се изцеляват от нелечими заболявания, да се вдигнат 2-3 къщи за гости, заради завишилия се интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: niweq   
Дата:   23-04-17 23:46

Автор: likeduh
Дата: 23-04-17 19:48

Църквата не е отчуждена и не е овъзмездявана.

И въпреки теб , там ще се свърши полезно дело.
Кошмар
............................................

Полезното дело какво ще е?
Някои е намислил бизнес да прави ама чака с дарение да го направи а?
Или във не действащ храм обреди ще провеждате?

Нещата взеха да замирисват на далавери!

И църквата не е обезмездена защото храма е бил дарение! Щом като не е дала пари, ся какви пари да чака църквата?

Храма е служил на селото, което не съществува!

Ходете възтановете в някое село западналата църква ако сте толкова хрисими и не търсите далавера баш на това място!

Аман от тарикат далавераджий

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   24-04-17 07:26

Местните искат да укрепят църквата и да възстановят включително възпоменателната плоча на загиналите от селата във войните.Плочата е била на стената на църквата.
Дарение може да направите чрез координатите дадени на линка в първия пост.
Хубава седмица ви желая
Д


Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nsirakov   
Дата:   24-04-17 07:34

явно трябва да ида да е снимам за последно.. след това ще е омажат и ще е направят като всичко "туристическо".. едно яко освинване на всичко диво и красиво...

уви, още един фотографски обект си заминава...

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   24-04-17 08:15

Ако не се направи нещо в кратки срокове...наистина може да наминете да я снимате за последно.Пред тотална разруха е.
За това как ще бъде "освинена" зависи и от нас.Нескромно, но до момента на "мои" обекти не са допуснати освинвания, а са се спазвали технологии и използвали исторически материали.
Сиреч използвани са методи и материали, които са използвани при градежа или максимално близки до тях.
Каквото зависи от мен като информиране , за всеки заинтересован ще публикувам всяка информация относно проекта и промени в ситуацията.
Отново желая на всички усмихната седмица
Д


Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: ve_sselin   
Дата:   24-04-17 09:02

"ще е омажат", "ще е направят"
Сираков, ти сериозно ли?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nsirakov   
Дата:   24-04-17 11:05

Сложете до църквата две три беседки, 1 барбекю, оградка еврогейски стил, турнете 2-3 тоалетни екотой... па и табелка с инвеститора, леко таксичка за близане, снимките естествено ще са забранени... до 3 месеца ще имате едно бунище от хартийки, боклуци, найлонови торбички, то и сега не е от най-чистите места, но тогава ще е "освинена" тотално...

примери за това - всяко тракийско светлилище, всяко хубаво природно местенце, особенно неизвестните за ширпотреба и пикник тип БГ стайл, след спечелване на "проект" за развитие се превръщат в освинени.... само идете събота на Дяволският мост - откакто има асфалт до доло е по-зле и от сметище...

примери да искате...

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Binjo_o   
Дата:   24-04-17 20:22

ей за това аз съм против да се рекламира и пише за фотографските обекти [smilie3]

примери за освинване и предхождащите го масови фотографски и туристически походи вече има няколко. който снимал снимал. тая териотрия скоро ще изчезне. помнете ми думата и ще е заслужено.
амин

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: bg2014   
Дата:   24-04-17 20:27

А бе колеги, вие в кой век живеете?
Стига с тия български прокоби. Все едно до сега има някаква полза от НЕосвинването на тази сграда.
Пред разруха и срутване.
Като не ви харесва нещо що не го подминете, вместо да се освините в темата върху една добра кауза.
Ако вие правите всичко със задни мисли има хора различни от вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: sherbit   
Дата:   24-04-17 20:57

Ако има укрепване, суха пътечка до нея и други...ще стане е едно туристическо местенце по български... гнусна коака, осрана гнусотийка.... Наоколо ще плуват угарки от цигари, найлонови пликове, огризки, ще има паркинг с еко шитня. Неизбежно е да има скара и чалга [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: n960   
Дата:   24-04-17 21:00

Скакавишкият водопад...[smilie4] Фирма спечели оПществена поръчка за екопътека до него ... Ще стане страшно - добре, че Струма е близо, да отнесЕ боклуците...[smilie5]
П.П. Имаше репортаж на едни Орица от крайния северозапад и ги питаха дали искат да им асфалтират пътя... Не, твърдо - НЕ! Веднага ще придойдат айдуците?!?![smilie5]
Умни хора, патили!

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: sherbit   
Дата:   24-04-17 22:06

Немога да преценя къде е най-голямата селяния, на която съм присъствал. Капиновски, Хотнишки и Крушунски водопади. Ако някога пак отида на тези места ще е януари при -10.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: likeduh   
Дата:   25-04-17 07:22

И колко от вас и кога последно са ходили на тази църква?

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nsirakov   
Дата:   25-04-17 07:38

доста често ходим...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1493094999_1531773_422772877855016_577124417_o.jpg




но ако наистина сте решили да е "европроектирате" май ще сложа тазьи снимка като епитафия...



Публикацията е редактирана (25-04-17 07:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: n960   
Дата:   25-04-17 07:44



nsirakov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Тед   
Дата:   25-04-17 09:59


https://s4.postimg.org/7stywk3jx/Jrebchevo-_Church_S.jpg



Оборът над мястото за снимане вече нарушава спокойствието на това място --надвечер се чува оглушителна чалга над целия язовир, и по време на заснемането ти бърка в душата.

Прибавено с паркинги, барбекюта, каяци ... неясен проект. Лиспа на грижа за района - чистота, тоалетни = ще се осере буквално всичко. Извинявам се за глагола с голямо О.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: asahi   
Дата:   25-04-17 11:31

Ето го мястото , за когото още не е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: bg2014   
Дата:   25-04-17 12:28

Мен не ме засяга, обаче:
Вие, всички вие които сте против и не искате да подминете тази тема а се напъвате "ПРОТИВ" това начинание.
Какво вие направихте за този или някой друг обект?
Дайте да видим вашите дела и вашите НЕосрани обекти.
Хайде покажете нещо в което сте участвали?
Белким подкрепите думите си с дела...

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nsirakov   
Дата:   25-04-17 13:06

това което почнах да правя е ДА НЕ КАЗВАМ на всеослушание кое къде съм снимал... за да го има и за в бъдеще... аман от еврогейски проекти за развитие, в които идеята е някой да лапне едни пари...

а мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: colorphoto   
Дата:   25-04-17 13:11

Що не живеем в един отрязък от време с Илф и Петров че да опишат форумните страсти по въпроса...

Има показателни коментари на всички типажи обитаващи форума и въобще родината ни.

Най-много ме трогват онези фотомани,които са в ужас че ще изгубят обекта от чисто фотографска гледна точка и вече няма да могат да си изявяват таланта заснемайки порутенията в най-различни светлинни и атмосферни условия - е, фотографски форум сме...

Преди десет години си бях набелязъл за снимане точно този обект,но след като видях тонове снимки на същия,направени от всякакви ракурси и по всяко време някакси ми мина мерака да ходя да го снимам и аз.



Публикацията е редактирана (25-04-17 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: videolux   
Дата:   25-04-17 13:15

До преди 20-на години никой не я знаеше църквата. По цяло лято язовира беше пълен с рибари и къмпингуващи, но на никой не правеше впечатление потопената църква, покрай нея се въртяха единствено животните от околните ферми.
Докато не се появиха хората с черните апарати и не популяризираха това място.
Благодарение на това, че в общината са само некадърници все още не е станала туристически обект.
Но църквата се руши с времето и има нужда от грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: jorkin1   
Дата:   25-04-17 13:47

Хората се опитват да направят нещо стойностно, направили са проект, намерили са архитект, търсят малко помощ и подкрепа и.....типично за ФФ, две страници се обяснява как няма да стане и не трябва да се прави....[smilie23]
Един Човек от всички каза, аз ще помогна....

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 14:01

Венелин е голем[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Потопената църква Св.Иван Рилски в яз.Жребчево
Автор: nsirakov   
Дата:   25-04-17 14:38

Едно светилище, един природен феномен, една порутена църква.. те имат ДУХ... имат излъчване, имат онази духовна искрица, която те кара да минеш километри, да катериш балканите, скалите, да газиш из блатата, да се задъхваш от тежеста на раницата на гърба ти, само и само да отидеш там, дето рядко, малцина са стъпвали. Бидейки там, да останеш сам със себе си, да се насладиш на тази духовност, на тази душевна благодат, която те изпълва на такова място... Снимането... то е БОНУС... Усещането за духовност е това, което ни кара да обикаляме...

Само споменаването на думите ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТ.... заличава с един размах всичко, което се опитах да опиша по-горе... Куцо и сакато, нямайки идея какво точно прави ТАМ, ще тъпче и замърсява ДУШЕВНОСТТА на мястото... ще чопли семки и ще се орига от бирата зяпайки "реставрираното чудо" или "новооткритото тракийско селище" или кой знае какъв друг новоосвинен "еврогейски проект за РАЗВИТИЕ"

Създавайки туристически обект, асфалтираните магистрали за лъскавите джипове, защо не едно хотелче, СПА естествено, малко цър-пър, чалгичката... всичко това може и да донесе пари на някого... но това няма да върне духовността на обекта ви, ще го превърне единствено в скъпият спомен останал в малкото фотографии на хората, които имат ДУШАТА да видят...

Уви

Лично аз нямам какво повече да кажа по темата...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »