Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 16:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-17 16:57

Да-а, само в измисления "модерен" свят 10-годишната ми дъщеря може да ме осъди за това, че не и давам да яде сладолед по всяко време[smilie10] [smilie10] [smilie10]. Докъде я докарахме[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 16:59

що не и даваш [smilie11]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 17:00

Ааааа и ти ли имаш щерка, тука сме само горди татковци на малки принцески[cool] [cool] [cool] ...да са ни живи и здрави[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (25-04-17 17:01)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 17:06

Басииии ,аз ли съм най-дърт тука бре [smilie18] [smilie18] [smilie18]



https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-04/1493129148_DSC_4711.jpg



 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-17 17:08

Нямам щерки. Изразих се малко по-образно[smilie18] [beer]. Просто тия агенции за закрила на детето и т.п. ми идват в повече. По ония години в даден клас имаше двама-трима непрокопсаници[smile], сега има по двама-трима нормални[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

П.П. Не бой се, Боби, не си най-дъртия, но си най-далновидния[beer] [beer] [beer].



Публикацията е редактирана (25-04-17 17:10)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 18:32

quazimodo [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 19:55

то в агенциите няма лошо, още повече, че има и доста семейства, при които подобна намеса е не само желателна, ами и наложителна, но действително е факт, че масово децата в момента не знаят къде се намират. Но със сигурност, това е основна заслуга на родителите. Не знам в другите градове как е положението, но в последните 5-6 години в Пловдив се отприщи такава чутовна простотия, простащина и агресия, че недоумявам от кои дупки изпълзяха такива примати. Наистина аз съм много, много притеснен за бъдещето на този град, а най-вече за бъдещето на моето дете и като цяло не го виждам изобщо тук. Засега е в сравнително контролирана среда и с деца, които поне са лишени от най-противните качества на ганьо, обаче като тръгне на училище, мисля ще го бера големия. Много, много боклук се събра в Пловдив, имам чувството, че населението се подмени изцяло.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 20:16

Да бе...мисли си ти, че е само в Пловдив такова положението...[smilie2]



Публикацията е редактирана (25-04-17 20:18)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 20:38

тук има една такава атака в последните години, която се лансира от кмета най-вече /който впрочем е подсъдим за кражби на милиони в момента/ с т.нар "икономическа зона", в която влизат разни като Сенсата, Сокотаб, Асеа браун бовери, Либхер и подобни. През ден се тръби, как има хиляди свободни места, нямало желаещи за работа, даже преди няколко дни слушах от един от партията със синьото лого със звездичките, че във въпросните фирми заплатите започвали от 1к, а видиш ли хората ги мързяло да работят.
Че ги мързи, не е далеч от истината, обаче е факт, че става дума за робски труд на три смени за 500лв бруто. Това е стандарта в Пловдив и ако някой твърди друго, просто лъже!
По тази причина, събрахме всички селяни в радиус от 50км, те рано или късно виждат какво се случва, обаче вече важи тезата "мен на село никой не мож ме върна" и съответно стоят в дупки за 100лв наем и се цанят като обслужващ персонал за 300, обаче кесят тука, само и само да си сменят номера на колата с PB.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 21:33

Ми аз те разбирам напълно, и също така ти вярвам. Не за друго, ами то същото нещо е пред очите ми. Аз затова ти написах предния си пост, да не се заблуждаваш, че това е само в Пловдив. Тука единствената разлика може би, че наистина имаме един що годе добър кмет. Сега дали краде, не знам, може би. Но го прави елегантно. Направи и много за града. Обаче в икономически план, не виждам лайната да са с по-хубаво благоухание от вашите. Ми и тука бачкат на по две, на по три смени, за по 500лв. Ми тва да ти изброявам заводи като Стандарт-профил, фабрики като Дерони, няма хипер-маркет в града в който да вземат повече, то Технополис, Техномаркет, Зора, Бриколажи. Бензоностанциите в града в които преминават жалката или смешната(не знам как да нарека) граница от 500лв се броят на пръстите на едната ти ръка. За малкия и средния биснес не искам да подхващам дума. Ама бил съм казвал имена, да, исках да ги кажа, да се знаят всички мизерници в тоя смотан град. Да сменя ли посоката?! Сега става страшно. Отиваш в градския парк в 22ч. Всяко второ келешче което спреш ти вади дрога. Казвам дрога, не трева. Нея не я коментирам. Дрога. В този парк след време ще се разкарват нашите деца. Твоето, моето, на съседа... И ко прайм ся? За дискотеките да споменавам ли? Там е направо апокалипсис. Влизам в една от тях. Трябва да минеш през два входа. Между първия и втория има стъпала на Г-форма. Докато ги изкача, задължително поне един ме пита дали си търся нещо. Нищо, че пред дискотеката имаше една патрулка, те имат чадър, не ги е страх. Влизаш да купонясваш, на пръв поглед всичко е нормално. Но не е. Към три след полунощ вече се започват бруталиите, защото алкохола и дрогата са взели пълно надмощие над здравия разум. Съмнителни изверги на по 40г средно, са се уредили с малки 18-19г глупачета, продали душите и вагините си за няколко уйскита и едно от "депутатското". Да разказвам, какво се случва по ВИП сепаретата и какво се случва там с малки момиченца, ще го спестя. Аз имам момиченце, дали искам да е там? В момента се самозалъгвам, че е едва на две и половина и че е много далече от това, че да го мисля, но е въпрос на време тази действителност да ме удари като локомотив. И ко прайм тогава? Съвсем сериозно питам, КО ПРАЙМ ТОГАВА??? На дърти години да лежа по затворите...пфффф
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 21:50

Стара Загора винаги е бил много по-напред от Пловдив. Имах баба там, живееше в един блок срещу Самарското знаме. Ходил съм стотици пъти там и винаги е било в пъти по-гот. Когато там имаше Аско Деница, ние тука се редяхме за банани още. Когато центъра беше пълен със заведения и живот, ние тука си имахме един партиен дом начело, поща и потрошени плочи метър на метър, на които като падне един дъжд се пребиваш.
Няма да забравя локомотива срещу гарата, търчах там да го гледам всеки път, щом сляза от влака. Ние тука локомотив си нямаме, и гара нямаме вече, щото я бастисаха с едни "модерни" конструкции.
В мототехника винаги си имахте жиги и лади, а ние ги гледахме по каталози.
Единственото кофти нещо, което съм виждал там, бяха онези ужасни легнали полицаи по 20 санта без знаци, остана ми предницата веднъж там [smilie5]
Аааа ... и оня ужасен надлез на Славянски, където падне ли дъжд, плуваш до стъклата [smilie18] Дано са го оправили вече.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 21:54

Естествено, че не саааааааааааа...не плУваш, а плАваш е верния глагол за конкретния надлез[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 22:01

Абе истината, че никъде не е розово положението, Пловдив, СтЗ, Варна, Бургас, за Русе не знам наистина, но не вярвам да е..., а Софияяяя, Господ да пази душите им...

Но дайте ако искате да сменим темата, че аз се депресирах...трябваше да си жулнем по едно виски и да си джумолим глупости.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 22:18

Сменяме веднага, аз днес съм на бира ... старозагорска ... аммм, няма да казвам, че вече пловдивска няма, стана хасковска. Заводът на Каменица в центъра на града е един гол кър вече [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 22:23

Тъй ли...тва пък сефте го чувам, не че съм се интересувал, ама...ново десет[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Няма Каменица в Пловдив? Тва от кога? Наистина сега го научавам. И ако ми кажеш, че е от години и си правя харакири[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   25-04-17 22:34

Колкото ще ше да метнеш ТВ-то, толкова и харакири си напраиш [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 22:35

Няма, завода замина в Хасково, затова пием:


https://c1.staticflickr.com/5/4156/33884708980_6bbb00fbe1_c.jpg

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-04-17 22:52

И кое по-точно ти харесва в тая Загорка умряла...виж Старопрамен или Стела Артоа вече са друга бира[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бобсън стига ми припомня, че още не ми е минало...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   25-04-17 23:38

Ами харесва ми Загорката, доста балансиран вкус има според мен. Старопрамена ми идва някак твърде горчив. Те рунаците едно хубаво нещо са казали - по вкус и по цвет товарищи нет, та така.

Нещо друго се сетих, то е малко с повишена трудност, но да питам, барем някой знае.
Имам си един фотоапарат ... от 35-та година - Zeiss Ikon Box Tengor 54/2, представлява това:

линк

Сега, както е ясно, много въпроси имам [smilie18]
Вътре пише: 6x9 cm BII, 2 1/4 x 3 1/4 film.
Предполагам, че сработва с 120мм рол филм, обаче нещо не схващам каква е разликата между 6х6, 6х9 и т.н.?
Филми виждам се намират по магазините, обаче проявява ли го някой след това?
Сега по функционалността:
Отпред има две щракалки, така като гледам едното е бленда, другото - не знам [smilie18]
Тези стъкла, през които се гледа са две - съответно от двете страни - за какво подяволите са два?
Доколкото си поиграх, изглежда всичко работи по него - образ се вижда през джамчетата, щрака, отваря, затваря, върти лентата.
Та: мога ли да го подкарам това чудо, как мислите?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   26-04-17 00:29

Ако имаш категория сигурно ще можеш да го подкараш[smilie5] [beer]

http://www.cameramanuals.org/zeiss_ikon/zeiss_ikon_box-tengor.pdf


 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   26-04-17 00:37

ееее, суупер, точно това ми трябваше. [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   26-04-17 09:55

Браооооо бе...от къде я извади тая машинка? Ще се зарибяваш ли да я подкарваш, или...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   26-04-17 10:18

подари ми го дядо ми, който е жив и здрав на 93 години, а на него го е дал баща му [smile]
Аз прочетох упътването, поизгледах малко клипове и мисля, че ще се справя. На практика няма нищо кой знае колко сложно, всичко е механично. На моя скалите са се изтрили и затова трябваше да гадая кое какво е. Едното е за фокусно разстояние, другото е бленда, отзад има едно джамче, което е нещо като брояч и служи за позициониране на филма - нали ясно е, че се върти на ръка. Има две прозорчета и ми беше странно какво правят, ами просто едното е за вертикално, другото хоризонтално кадриране. Изображението се вижда все едно си грабнал някой хаселблад [smilie18]
Работи със стандартен 120мм филм, има ги по магазините, предполагам може и с цветен, и с черно-бял филм.
Обективът на пръв поглед изглежда читав, няма гъби, мога да разбера само като го пусна в действие.
Има само един бутон, на упътването е даден с T - slide for time exposures, който засега не знам за какво е.



Публикацията е редактирана (26-04-17 10:20)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   26-04-17 10:27

vkk1
ше качиш ли една снимка да я видим таз машинка.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена