Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: Ando   
Дата:   21-03-17 09:14

Казусът е следния:
В началото на предизборната кампания с мен се свърза един кандидат депутат с искане да заснема нашият град от високо с дрон. Снимката да се ползва като фон на предизборните плакати. Желанието им (на кандидат депутата и дизайнера) беше градът и планината със заснежените ѝ върхове зад него, да са добре осветени от слънцето, което в този период от годината се случва само сутрин. Заснех града от мястото, което ми бяха посочили, но заради сутрешната мъгла снимката не се получи добре. Предложих им една снимка, направена през лятото. Тя е отрязък от 360 градусова сферична панорама от въздуха. Харесаха я и снимката се появи на корицата на фейсбук страницата на кандидата, както и на предизборни дипляни и билбордове. За тиражи и цени не сме говорили предварително и нямаме договор.

Въпросът ми е какви са нормалните тарифи при отстъпването на авторски права за ползване на фотографското произведение за дипляни, билбордове и уеб страници за срок от един месец, колкото трае предизборната кампания?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: iasen2   
Дата:   21-03-17 09:26

примерно 200лв
но опита ми показва, че ако не им вземеш предварително парите не плащат и те баламостат докато се откажеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: Fifata   
Дата:   21-03-17 09:37

При мен имаше подобен казус, само че ми поискаха снимката с дрон която съм правил на града ни, само за корица на една събитие в фейсбук и без да искат да я печатат или т.н. ...
Сложно и аз много се чудех и накрая дадоха 1 бутилка уиски и си направиха събитието :)
Твоя въпрос е, че те искат и да я ползват и за печат и други неща и нормално е да отделят поне 200лв за една такава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: asahi   
Дата:   21-03-17 09:49

Тъй като вече са използвали снимката с твоето съгласие каквото вземеш все ще е кяр. Сто лева в случая е отлична цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: deerstalker   
Дата:   22-03-17 08:27

В повечето случай не дават почти нищо.
Както е споменал Asahi, ако успееш да получиш сто лева - все си е файда.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: catandgoddess   
Дата:   22-03-17 10:32

Евентуално да те сложат в листата за кандидат градски съветници или направо кмет :)

Ако партията не е в противоречие с убеждениятата ти, разбира се. Аз съм отказвал снимки за предизборна кампания, чиста суета, пък и не съм умрял за 100 лв, щяха отдавна да са на боклука, а споменът още ме развеселява, както и тъпите финзиономии които предизвиках [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   22-03-17 10:38

catandgoddess написа:

> Евентуално да те сложат в листата
> за кандидат градски съветници или
> направо кмет :)
>
> Ако партията не е в противоречие с
> убеждениятата ти, разбира се. Аз
> съм отказвал снимки за
> предизборна кампания, чиста суета,
> пък и не съм умрял за 100 лв, щяха
> отдавна да са на боклука, а
> споменът още ме развеселява, както
> и тъпите финзиономии които
> предизвиках [smilie5]
>

Точно заради снимки от 2 партии са ми предлагали да ме сложат в листата за общински съветници...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: catandgoddess   
Дата:   22-03-17 10:40

[smilie24] [cool]

Евтино се продават и съдят за другите по себе си [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-03-17 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-03-17 15:05

Ако се дърпат да плащат, можеш спокойно да ги осъдиш, стига да можеш да докажеш, че снимките са твои. За всеки случай събери каквито можеш "доказателства" - дипляни и други печатни материали, направи снимки на разлепените плакати, снимай и интернет страниците и си запази копия от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: Gecata   
Дата:   22-03-17 16:51

Правило на водопроводчика: "Цената на услугата чувствително спада след отпушването на канала" т.е. когато си извършил услугата и клиентът вече не е на зор ще ти плати колкото му се дават (ако въобще му се откъсне нещо от джоба), а не колкото струва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: itilien   
Дата:   22-03-17 17:28

Хаха, Геца, това много добро бе :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпване на авторско право и ценообразуване
Автор: asahi   
Дата:   22-03-17 18:35

Цената - според нивото. Ноо ясно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »