Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: petrov88   
Дата:   13-03-17 00:01

50 до 70 на час звучи най- логично, а ако живееш в по- малък град, където и доходите са по- ниски е нормално да бъдеш и човек все пак.
Снимам подобни нещица от време на време и като цяло попадам в рамките на 50те лева, но и това за малкия град важи при мен.



Публикацията е редактирана (13-03-17 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: GenaDP   
Дата:   13-03-17 03:38

Хъм... а дали има родители, които мечтаят децата им да станат гейове? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   13-03-17 07:34

Има бе, Гена - Елтън Джон нали го знаеш? Как е в Горна? Вчера Лудогорец бая се напънаха за да си връщат ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   13-03-17 08:32

colorphoto
Нямаме време за излизане да се снима нещо ,иначе много бих искал.
Някой ден и това ще стане.
По темата - ние работим на едни цени шефовете в клубчетата си качват малко и за тях в което няма лошо,но реланата цена си е 40-50 лв./ за 2 часа /

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: CDman   
Дата:   13-03-17 09:34

@landstar

Ако включите фотограф и снимки в пакета подгответе се и за варианта "Ако не искам фотограф и снимки ще ми отстъпите ли в цената ?"[smile]

Личен опит, но в друга сфера [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   13-03-17 17:50

ЦДман - в процеса на вземане на решение се стигна до правилната формула: тия, които не искат фотограф ще ползват само зала под наем. Тия, които искат такъв ще го имат включен в пакета /при 50 лв. хонорар/ за около 30 мин. при тържественото поднасяне на 8-те парчета торта. В пакета ще влизат до 20 снимки 10Х15 в картонено албумче и линк за сваляне на всички снимки. Ще се уговорим с няколко колеги за да е сигурно, че ще има човек на разположение. Ще бъдат канени един след друг по график. Единствено виси въпроса дали да слагам някакво осветление в залата и какво да бъде. От разменената досега поща с колегите досега само един се е похвалил със светли обективи и снимки без светкавица ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 18:24

По отношение на чуденката ти дали би могъл да поставиш осветление:

В тези помещения е такава лудница от търчащи на всички страни хлапета,самото снимане на диването,чиито родители са те наели е непрекъснато тичане и приклякане по цялата територия на парти клуба и то тичане с въргалящи се в краката ти живи препятствия,които спокойно могат и да те съборят,а трябва да внимаваш да и да не нараниш някой малчуган.

Та предвид горенаписаното не виждам как би могъл да СЛОЖИШ статив с осветление и да не бъде съборен,а и едва ли ще разрешат заради опасността дечицата да пострадат от събарянето.

Има различни парти клубове - някои са по-малки,други по-големи но децата които са заведени там са от различни възрасти и обстановката е турбулентна.

Осветление само на обувката на апарата и най-много изнесено на скоба отстрани и насочено в зависимост от светлинните условия и архитектурата на помещението.

Светлинни модификатори - желателни ,но не задължителни.

Не е толкова страшно де,поне малчуганите макар да те поизпотят и да ти понадуят главата те зареждат с много чиста детска енергия!



Публикацията е редактирана (13-03-17 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: vkk1   
Дата:   13-03-17 19:50

От разменената досега поща с колегите досега само един се е похвалил със светли обективи и снимки без светкавица ...

Мдааа, на думи всеки е голям, ама като вземеш да търсиш - голо кръгче.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-17 20:10

samurai2

По темата - ние работим на едни цени шефовете в клубчетата си качват малко и за тях в което няма лошо,но реланата цена си е 40-50 лв./ за 2 часа /


Би ли споделил, коя е формулата за изчисляване на "реалната цена", да зная за в бъдеще, да не се увътрям с някакви грешни формули.
40лв, за два часа = 20лв на час (включващи - печалба, разходи за амортизация на техниката, време в обработка на кадрите, разходи за пристигане до мястото на събитието + евентуално даването на готовия материал на някакъв вид носител - DVD, флашка + много, много евентуално, дължимите данъци, ддс-та и прочие парици за държавата).
Стигнахме май до към 10лв на час... Реална цена викаш - 10лв, кой ти ги дава... [shtrak] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   13-03-17 20:13

metodiev_martin [smilie24]
Работим за удоволствие [smile]



Публикацията е редактирана (13-03-17 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   13-03-17 20:28

Ако трябва и пари на майките ще даваме, важното е да сме в бизнеса [smilie7]

Относно цените... има една такава логаритмична крива на парите, които се вземат за снимки и хората, които ги вземат...

Най-голяма бройка са бюджетните, след това има едно улягане... нормализиране... и накрая шепа гуру-та, дето са цифромани, ама ги търсят [smilie6]

И на края - най-скъпият фотограф в България - КАТ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   13-03-17 20:30

Krassy [smilie24]
миналата година - два пъти ме снимаха [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: graf_rayski   
Дата:   13-03-17 21:00

Винаги ще има кой да го предложи същото за по-малко пари.
Ако си решил да бъдеш евтин, никога няма да можеш да се отърсиш от това.

Колкото за осветлението, това е много добра идея. Не е задължително да е на подвижни стативи. За целта има стенни. Направи си един кът с хубав декор отзад където да се поднася тортата и където малкия рожденик да си направи снимки с родители баби и други гости.

Моята цена за такова събитие е:
половин час - 40лв
цял час - 60лв
два часа - 100лв

Но избягвам да снимам такива събития, защото като цяло тези цени са според мен ниски за това което се иска от фотографа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-17 21:14

graf_rayski - като гледам хората, нямат големи амбиции, тях си ги устройва тази схема. Гледам масово новоизлюпените притежатели на DSLR снимат по чалготеките за по 20-25лв на вечер - това си ги кефи - да дишат цигарен дим в хиляди кубици, охраната да ги познава, да не плащат за вход, с персонала да са ТИ... нищо че като му изгори китайската светкавица от хилядите бликове на вечер, с парите от хонорарите не може да си купи нова, ама важното е да се забавлява народа (нали от фотфорума идва лафа - кефа цена няма, та масово гледам хората се кефят за без пари)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 21:20

Тоя лаф за кефа го има и във форума за пушки и патлаци и в този за джетове и джипове,сигурно и при мамите,ама за кефовете на последните да не пишем че си е тема безкрайна и не съвсем цензурна...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 21:25

Графе Райски: Евалла ако успяваш да ги задържиш бебешорите в един кът само,където си лепнал на стената осветлението.

Аз по-малки деца ли съм снимал по-често,дето не мож ги арестува в един кът,какво ли,ама ми се вижда в повече да се чудя къде да вакуумирам по стените осветление за този жанр.

Ако падне върху некое чаве конструкцията статив и светка от стената не ми се мисли.



Публикацията е редактирана (13-03-17 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: mmjm   
Дата:   13-03-17 21:36

То имаше едни други копърки, дето искаха с една две нощни да сменят таксето, ма пазарът ги изхвърли, тъй кат гледам и за фотографи по и без това скъпите(за средния българн) детски партита не се избиват много, ма карай, наддавай, здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 21:38

А,какво да се избиват за фотографи - вадят си съпунерки и най-вече смартфони хората и са в джаза.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: horrible   
Дата:   13-03-17 21:38

samurai2
20 лева на час... интересно ми е, говориш за роднини... или на сериозно отиваш, снимаш 2 часа, обработваш поне още 2 часа, покриваш разходи и накрая си на кеф... Не съм от някакъв голям град, не са високо ценени нашите усилия, но е несериозно за 20 лева на час да извадиш нормален продукт...
Ако ти не цениш труда си, поне не се подигравай на другите колеги..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   13-03-17 21:41

horrible
Аз съм работник в клубчетата,колко ми дадът шефовете за толкова работя.[beer] Пак казвам Ние работим за удоволствие не за пари - парички си имаме предостатъчно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 21:42

Ам,за 20лв...

Бъзика ни тука самурая.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: horrible   
Дата:   13-03-17 21:43

Цел живот да имаш, колкото имаш сега Самурай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   13-03-17 21:43

colorphoto
никога не съм се бъзикал с тез неща [beer] скоро в една тема качвах цените ни за всичко / ламерко знае / [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 21:46

Ти си знаеш...

На тоз свят има и две и двеста.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: jorkin1   
Дата:   13-03-17 21:58

Автор: Krassy
Дата: 12-03-17 14:58

Какви са тези цифромании [smilie18]

Снимал съм не веднъж в Capella Play във Варна и са едни от най-добрите в града.
Ето им цените:

https://www.capellaplay.bg/bg/paketi-mega-mall


800 лева [smilie18]

Туй сватба ли е, какво [smilie25]


Краси от поста ти ставя ясно, че само си снимал, а не си плащал сметката [smilie21]
Това ако погледнеш са оферти за 7 деца..... а 7 деца са само братЧедите, сложи още поне 7 от детската или съученици,/ някъде вземат още пари за втори аниматор, защото децата са много и не могат да ги усмирят[smilie25] прибави към това поне по един родител, както и торта и сметката излиза поне по 3 на посочената оферта.
И това без фотографа, аз си ги снимам.= -100лв.
Моя син е на 6г. и всяка година му е празнуван РД в детски център/2 пъти в посочения от теб/, и НИКОГА не ми е излизал под 700лв. /за съжаление е роден през декември и няма много опции/
... както казах спестявам от фотограф

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »