Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 18:52

vkk1: Така де,те светлите стъкла били само за навънка,а на закрито тъмни се ползвали...[smilie18]

Има логика даже некаква: Светли стъкла - на светло място,тъмни стъкла на тъмно място...[smilie25]

А ние се опитваме да го изпързаляме бате ни Боби...



Публикацията е редактирана (15-03-17 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   15-03-17 18:58

Това са примерно снимки от детски рожен ден със средна цена


https://photo-forum.net//i/2043661
https://photo-forum.net//i/2016161




Публикацията е редактирана (15-03-17 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   15-03-17 19:26

Camelasign [smilie24]

Никой ли няма да се пресрами - може и като клиент да покаже [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: stotinka   
Дата:   15-03-17 20:37

Имах случка, където се оказах в ролята на таткото с лъскавото апаратче:
Наемаме скъп клуб (за пръв и последен път) за РД на детето. Нося си апарата, но се оказва, че в цената влизал и фотограф. Екстра, викам си, без това не се натискам особено. Оказва се, че едната кака - аниматорка ще снима, ми хубаво, кво пък, вади обаче стар ДСЛР любителски клас с китак и започва да плющи с вградената светка по децата. Продължавам да си трая и да стискам зъби (та дори аз се бях постарал повече - освен китака (за видеото), си носех и светъл твърдак в джоба). Питам я по едно време кога ще си получа снимките, тя вика - ааа, още довечера ще ги качим във фейса ни и от там ще си ги дръпнете! ... моля (!?), да ми качвате детето в нета без разрешение, ... ми добре де, разрешавате ли (гледа нагло), ми не, не разрешавам, дайте ми ги на флашка, ми нямаме такава практика, тогава си приберете апарата, аз ще си снимам! Извадих си лъскавото апаратче и си снимах детето. Татака.

п.п.
... кой спомена за дъъълги часове постобработка, хе-хе, ташак!



Публикацията е редактирана (15-03-17 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 21:32

Ако снимаш добре... не се налага да те болят очите в постобработка...
Един рожден ден се обработва за час-два... най-много...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 21:33

Освен да се пипне леко експонацията и кадрирането в джипега,никой не се занимава повече реално за онези пари.

А много снимащи и толкова не правят както писаха горе,но си плащаш за тях като за "фотографи".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   15-03-17 22:08

Пълно е с ментарджии наистина. Фотограф, пък снима аниматора между другото - върви се разправяй. Както казва Уилям Тъкър /О. Хенри/ за един мошеник: - Той даваше нещо за парите на клиента пък било то и болядисан пясък. Никакви китови, никакви светкавици. Днес договарях и озвучаването. Голямо изкушение е да вземеш две китайски колони за 500 лева "от убавите", но Ямаха, Динакорд, Аркам, АКГ, ЛБ и КЕФ са нещо, което грабва драгите зрители и посетители.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   15-03-17 22:30

С светка без светка фотографи ще намериш.Проблем мисля че ще имаш в набирането на добри аниматори.Поне това е моето наблюдение по клубчетата.
Все пак успех в начинанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   15-03-17 22:38

мога да помогна с аниматори и то добри....наистина добрия аниматор може така да подреди нещата, че и фотографа да прави забавни и весели снимки... това си е тийм работа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 22:50

У фейса споделих, че вече не познавам приятел-фотограф, който да не е с фамилия "Photography"...
И вече няма такива без сайтове, на първо място се кипри сватбена и семейна фотография...
И изведнъж се разбира, че на всеки баща му бил с фотолаборатория и му е завещал я Фед, я Зорки, я Зенит... и следват едни лиготии за тъмна стаичка, за новопоявила се любов, за какво ли още не...
Ама те един от друг си преписват от сайтовете... и дорисуват един от друг от арт по арт...

Ама това е сладка професия, няма касови бонове, няма данъци, няма разходи... с домашното фото за екскурзии вадиш париииииииии събота и неделя, защото през седмицата спиш на някое бюро на заплата [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-03-17 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 23:13

Даа,или са PHOTOGRAFY,или са ART,или са STUDIO...

Някои използват по две от горните думички,че има и с по три даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   15-03-17 23:20

Пу, и аз съм имал Арт [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   15-03-17 23:25

Аз пък ...PHOTO в един от никовете си.

Няма къде да избягаме от тез думички...

Закачката е че че напоследък първо се обявяват за еди-кой си ФОТО АРТ СТУДИО и после влизат тук да питат какво е ДСЛР.



Публикацията е редактирана (15-03-17 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   15-03-17 23:38

...във фотографията нахалството и контактът с хората е едно от задължителните умения...поне за папараците...Ромео Чолаков започна да снима в парламента със апарат Скина сапунерка и филм Френдшип...след няколко (6-7) години го викаше Гарелов да му снима парти за рожден ден (понеже сме на тема рожден ден)...но Ромео никога не се наду...аз му се подигравах на скината навремето...



Публикацията е редактирана (15-03-17 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-17 00:36

Почти прочетох (признавам, не цялата) темата - общо взето класически сблъсък на двете страни със значителна разлика в разбирането за разумен баланс между цена и качество. Не снимам събития, а и аз не съм много подходящ за детски такива (едър човек съм - трудно бих могъл да гоня хлапетата [smilie18]), но ми се струват малко несериозни някои изказвания, като например цена от 50лв./час за професионален фотограф. На първо място ангажирания фотограф следва да поеме някаква отговорност за събитието. Едни два часа заетост може да станат около 4 часа с подготовка, транспорт и така нататък - нещо, което няма да влезе в ценоразписа. Техниката не е за подценяване - динамична обстановка, по всяка вероятност не много добро осветление, навсякъде шарении, да се чудиш накъде да осветяваш ако въобще можеш... абсурд да вляза на такова място с техника за 500 лева. И накрая досадната обработка на кадрите. Да, знам, че тук има хора, които дори не биха си и помислили за обработка - тряс със светкавицата и директно място кадрите от картата. Пак стигаме до баланса качество/цена - може би в такъв случай Synthy би имал право - който иска снимки, вади телефона и снима...

Няма да засягам печатните медии - те все пак са си презентация на вече един завършен продукт и не виждам причина да се предоставя някакъв фиксиран ценоразпис за всички налични опции, пък клиента да си избира. Но това да се предлага като отделна услуга от фотосесията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   16-03-17 15:07

Lamerko, ти си таман за случая - хлапетата ще имат респект, заставаш на вратата и няма да ги пускаш. За сблъсък чак не виждам поле, по-скоро въпрос на специализация и организация. Аз посочих параметрите, които се очертаха в хода на темата - около 30 мин. работа /при внасянето на тортата и изпълнения на сцената/; минимална постобработка ако се снима майсторски и с добри обективи. От тази позиция 50 лева при редовен ангажимент мисля, че са приличен хонорар.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   16-03-17 15:16

Родителите няма да искат да те пуснат след 30те минути,всъщност обикновенно оставят децата си да търчат доста повече време понеже са си платили немалка сума.

В малко клубче е по-лесно,въпреки теснотията да обърнеш внимание и на тъжествените мероприятия с тортата,на която беснеещите хлапета не обръщат особено внимание.

В големите парти-клубове по МОЛ-овете е голяма лудница - площта е голяма и има по няколко торти едновременно понякога,често детето е изгубено някъде в лабиринтите от катерушки и не могат да го намерят лесно и аниматорите та има да тича снимащия и да го препъват.

Даже и със само малко пооправяне на джепезите 50лв. са недостатъчни като заплащане.

За само 50лв. няма какво особено да се очаква и като резултат.



За редовен ангажимент с тези от клубовете - измъчена работа да ти се плати реално.

При договорка с родителите е друго но не е редовно.



Публикацията е редактирана (16-03-17 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: Krassy   
Дата:   16-03-17 15:35

Да процесваш кадрите си е кеф... [thankyou]
Тупта-лупта и за половин час си готов със стотина [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: colorphoto   
Дата:   16-03-17 18:49

Ам,за половин,за 15 минути...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-17 22:32

camelasign
Дата: 15-03-17 23:38

...във фотографията нахалството и контактът с хората е едно от задължителните умения...поне за папараците...Ромео Чолаков започна да снима в парламента със апарат Скина сапунерка и филм Френдшип...след няколко (6-7) години го викаше Гарелов да му снима парти за рожден ден (понеже сме на тема рожден ден)...но Ромео никога не се наду...аз му се подигравах на скината навремето...


Не го мислете Ромео [smilie5] Той си пуца с 1Dx и е над нещата [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Друг е въпросът, че хората го наемат, не защото прави шедьоври, а защото го познават.
Нещо като сватбата на дъщерята на Стоичков - викнал си за сватбата ... спортен фотограф - е няма как да станат романтични снимки като по рекламите във фейсбук.
А ми стана интересно, за снимка 10х15, кои по точно ИСО стойности ви притесняват, че някъде нагоре някой се беше изхвърлил, че 1600-3200 е макса.
Отделно ми стана интересно да видя няколко пиксела от шедьоврите, заснети на детски рожден ден, които се обработват 7 дни по 3-4 часа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: landstar   
Дата:   16-03-17 22:49

Дето вика Методиев - след тая мощна обработка всеки пиксел е шидьовр.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: imitev   
Дата:   16-03-17 23:04


Нема да ги видите тия пиксели - вероятно примерът беше илюстративен...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-03-17 14:44

Абе, аз не разбирам, ама що ми се струва, че повечето тук не правите разлика между фотосесия и заснимане на детско парти?
В случая landstar предлага ДЕТСКО ПАРТИ. Това е основният му продукт. Снимките са само една малка част от него и дори не са задължителни, за разлика от тортата например.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: samurai2   
Дата:   17-03-17 14:46

harvester_vn [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   17-03-17 20:06

Видиш ли възможноста за красива снимка, трябва да я направиш, а не да се подпираш на това, че снимаш еди кво си, са еди кви пари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »